
Izrael je napaden, bude válka?
Dnes je to na den přesně 50 let: Jomkipurská válka
Raketový útok, ozbrojenci v ulicích. Napadený Izrael mluví o válce s Palestinci
Palestinští ozbrojenci z Pásma Gazy v sobotu ráno zahájili rozsáhlý a podle místních médií překvapivý útok na Izrael. Vypálili nejméně stovky raket a zároveň do Izraele vyslali komanda, která se na několika místech střetla s policisty a vojáky a podle dostupných informací berou Izraelce jako rukojmí. Izraelská armáda uvedla, že je ve válečném stavu a slíbila, že se bude bránit. K útokům se přihlásilo radikální hnutí Hamás, které ovládá Pásmo Gazy.
Rakety dopadají na jižní a střední Izrael. Protiraketový deštník úplně nezafungoval, protože rakety zasáhly obytné domy jak v Aškelonu, tedy městě blízko hranic s pásmem Gazy, tak také v Tel Avivu. V Aškelonu při přímém zásahu raketou zemřela jedna žena a další jsou zranění.
Protiraketové sirény jsou slyšet také v Jeruzalémě nebo v Beer Ševě. Pro Izraelce jsou nejvíce znepokojivé záběry z města Sderot. To je další městečko u hranic s pásmem Gazy. Na záběrech je vidět, že v ulicích ozbrojenci nejspíše hnutí Hamás bojují s izraelskými policisty a vojáky přímo na ulici. Údajně je tam řada mrtvých a zraněných.
CNN:
https://www.cnn.com/middleeast/live-news/al-aqsa-storm-militants-infiltrate-israel-after-gaza-rockets-10-07-intl-hnk/index.html
https://www.cnn.com/2023/10/07/middleeast/sirens-israel-rocket-attack-gaza-intl-hnk/index.html
Už jsem zaznamenal zajímavou myšlenku, že tohle může ohrozit podporu USA směrem k Ukrajině; část finanční a vojenské pomoci zřejmě bude přesměrována do Izraele.
Unikly dokument s planem na vysidleni Gazy
https://www.politico.eu/newsletter/brussels-playbook/alarm-over-israeli-proposal-to-displace-gaza-population/
Kdyz si to dam vse dohromady, nevychazi mi z toho nic pekneho
- Hamas roky buduje sit tunelu za pomoci stovek pracovniku a Mosad o tom nic nevi
- Hamas stavi tisice raket a Mosad o tom nic nevi
- Hamas planuje a uskutecni koordinovany utok, o kterem Mosad nic nevi
- Izrael ted likviduje Hamas a pritom nebere zadne ohledy na obyvatele Gazy s jedinym cilem - viz dokument.
=> o utoku vedeli, ale muselo k nemu dojit, jinak by neprosel nasilny zasah v Gaze. Tim nijak neobhajuju Hamas a vrazdy. Ale pokud o utoku Izrael vedel a umyslne proti nemu nic neudelal, dostal se na stejnou úroveň jako Hamas.
Další střípek
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-pred-utokem-hamasu-varovali-vojacky-i-radioamateri-armadu-to-nezajimalo-40451095
Takže věděli a úmyslně nechali útok proběhnout?
ABJ - Diplomat M. Belica: Václav Havel chtěl nejprve rozpustit NATO
Titulek je klikbajtový, ve skutečnosti to tam zazní mimochodem v jedné větě. Vím, že pí. Bobošíková má spoustu fanoušků i odpůrců, ale rozhovor věnující se arabskému světu z pohledu Československa opravdu stojí za to.
Kdo například ví, že Saudi po válce odmítli Izraelský stát v Palestině a navrhovali ho logicky vzhledem k vyústění války umístit místo Bavorska.
jedinej kdo vede válku je Izrael samotnej a z velký části to alespon dříve byli přes jejich psa USA
Jo, Izrael jsou syčáci a vedou válku proti Hamásu, takže to Hamás vymyslel. Prostě nepovede odvetu proti izraelským vojákům, ale prostě pozabíjí zemědělce, znásilní jejich ženy a rozkope jejich děti.
Tak, teď si dej facku a zkus napsat něco rozumějšího.
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3632568-izrael-znal-plan-utoku-hamasu-rok-dopredu-neveril-ze-ho-teroriste-dokazali-realizovat