Předmět Autor Datum
Kdyby tam byly uvedené původní inzeráty a pak jejich "překlad", tak by to snad mohlo být vtipné. Tak…
Wikan 18.07.2023 09:30
Wikan
Do "Seznam Médium" může psát prakticky kdokoli a někdy to jsou fakt výplody, které nemají cenu ani t…
Kurt 18.07.2023 09:32
Kurt
Tak třeba tohle Potřebujeme vaše kontakty mi přímo řekli, když jsem u jedné firmy reagoval na jeji…
Yarda 18.07.2023 10:28
Yarda
Mně přišlo reálné (i když ne napsané, jen zamýšlené) snad jen hledání stafáže na místo, které je již…
L-Core 18.07.2023 10:42
L-Core
Já jsem jednou takovej "směšnej" pohovor absolvoval. Inzerát chtěl snad technickýho supermana, od el… poslední
Prasak 18.07.2023 13:26
Prasak

Tak třeba tohle

Potřebujeme vaše kontakty

mi přímo řekli, když jsem u jedné firmy reagoval na jejich poptávku.
:-(
Překladů různých tvrzení moudrých do srozumitelné češtiny je na internetu víc. Třeba tohle (jen výňatek):

Průvodce vědeckým žargonem
...
z vlastní zkušenosti = jednou
v několika případech = dvakrát
v řadě případů = třikrát
panuje názor = já si myslím
panuje všeobecný názor = pár kolegů si to myslí taky
...

Mně přišlo reálné (i když ne napsané, jen zamýšlené) snad jen hledání stafáže na místo, které je již prakticky někým obsazeno, jen kvůli zdání jakéhosi výběrového řízení. Platí pochopitelně pouze pro státní sektor, soukromý zaměstnavatel nemusí takové opičárny provádět.

Že by firmy měly zájem opravdu o tupce, schopné tak akorát té obsluhy kávovaru, to asi těžko. A pokud si bude chtít velký a bohatý šéf pořídit si nějaké ty "milfácké přesýpací hodiny na pohled, omak či to ef", jistě tak nebude činit na inzerát, ony se ty všeliké zlatokopky budou nabízet samy, že…

Já jsem jednou takovej "směšnej" pohovor absolvoval. Inzerát chtěl snad technickýho supermana, od elektriky, přes zámečníka, po instalatéra se svářecím průkazem. Ve skutečnosti se jednalo z 80 % o údržbu dopravníkových pásů na desítky let starých střepech přetransferovaných ze Švýcarska (kde se toho nejspíš s radostí zbavili). A to za částku na nejnižší mnou akceptovatelné úrovni, kterou bych "dosahoval" za cenu pohotovostí a možná i přesčasů. V reálu tedy o pár litrů nižší.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru