Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Kecá, Rusáci v tom jedou už přes sto let a ještě nezanikli. Ono to funguje, jen je potřeba držet ple…
Prasak 30.04.2023 00:20
Prasak
A ak sa ti to nepáči a ozveš sa - miesto držania plebs u huby ich budú držať v base, v pracovných tá… nový
yYy 02.05.2023 12:25
yYy
No vidíš, že jsi pochopil, co jsem myslel. Ale musel sis to rozepsat, co? nový
Prasak 02.05.2023 15:28
Prasak
Vzpomínám si na nějaké scifi, už nevím, kde to bylo a kdo to napsal. Vládce několika planet poslal s…
Yarda 30.04.2023 12:01
Yarda
A co bys tedy radil udělat ty?
L-Core 30.04.2023 12:31
L-Core
Já bych především uznal, že do vlády se nehodím a necpal bych se tam. A pokud bych k tomu dospěl až…
Yarda 30.04.2023 12:43
Yarda
No jo, ale někdo to dělat musí a někdo i chce. Necpat se tam, či odstoupit, není řešení. nový
Prasak 30.04.2023 15:23
Prasak
No jo, ale někdo to dělat musí Opravdu? Co udělali politici za posledních 10 let dobrého? Měl bys n… nový
RedMaX 30.04.2023 23:49
RedMaX
To ale nic nemění na tom, že někdo vládu vzešlou z voleb dělat musí. Alternativou je anarchie nebo t… nový
L-Core 01.05.2023 07:25
L-Core
totální totalita totalitního vládce Ono se dá napsat hezky monarchie, nemusíš z toho hned dělat šíl… nový
RedMaX 01.05.2023 18:45
RedMaX
Ono se dá napsat hezky monarchie, nemusíš z toho hned dělat šílenej zápor v podobě totality. Ani mo… nový
merlouska 02.05.2023 10:58
merlouska
Já taky netvrdím, že je monarchie řešení současných problémů, jenom se mi zdá, že L-Core napíše nega… nový
RedMaX 02.05.2023 18:26
RedMaX
Treba by stacilo, aby měl ministr hmotnou odpovednost za svůj rezort a vazat na to i výši platu. Pak… nový
Jan Fiala 02.05.2023 18:32
Jan Fiala
Nemusime delat volby. Když nebudeme muset platit politické strany a všechny jejich koryta hlavní a b… nový
Jan Fiala 01.05.2023 19:14
Jan Fiala
Kdo to udělá, kdo ta ministerstva odpolitizuje, zruší strany a volby? Jedině super-totalitní změna r… nový
L-Core 02.05.2023 07:45
L-Core
Kdo to udělá netuším. Nebude to ráj na zemi, ale bylo by to to lepší řešení než současná demokoalice… nový
Jan Fiala 02.05.2023 09:55
Jan Fiala
Včera tu měli komunisti slezinu k prvnímu máji, šel jsem se tam podívat, účast byla taková, že mne n… nový
Yarda 02.05.2023 10:34
Yarda
Nech to koňovi, ten má větší hlavu. nový
Prasak 02.05.2023 15:28
Prasak
Nikdo, proto tu taky jen tak kecáme a nic se nezmění. Vem si jenom zcela zbytečná funkce jakou je u… nový
RedMaX 02.05.2023 18:42
RedMaX
...Vem si jenom zcela zbytečná funkce jakou je u nás prezident... Vzpomněl jsem si, že jsme kdysi b… nový
Yarda 02.05.2023 20:29
Yarda
Protože senát neměl tradici, ale pravomocí má víc než prezident. Já bych zrušil obojí, hned by se uš… nový
RedMaX 02.05.2023 21:03
RedMaX
Celý to tu řídí myši a my jsme jen výpočetní jednotky, protože 42! nový
Prasak 30.04.2023 15:22
Prasak
A už to jede Za inflaci je zodpovědná Česká národní banka, guvernér by neměl házet vinu na vládu, ř… nový
Jan Fiala 04.05.2023 05:27
Jan Fiala
Zkratkovitě napsáno, rozhovor jsem neviděl a hledat to nebudu. Za vnik a nástup a vzrůst inflace ČN… nový
L-Core 04.05.2023 08:16
L-Core
https://neviditelnypes.lidovky.cz/cirkus/co-funguje-nemenit.A230503_165711_p_cirkus_nef ...Návrh př… nový
Yarda 04.05.2023 07:54
Yarda
A já doufám, že korespondenční volba (aspoň ze zahraničí) projde. Za mě má senát palec hore. :beer: nový
L-Core 04.05.2023 08:19
L-Core
Já jsem pro přímou demokracii, daně by měly být nižší a lidé, kteří chtějí senát, by prostě navíc po… nový
RedMaX 04.05.2023 09:06
RedMaX
Pro tohle bych hlasoval rukama i nohama. Třeba tohle: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Foru… nový
Yarda 04.05.2023 09:22
Yarda
kolik se sejde peněz, stát přihodí pětinásobek. Stát jsme my, takže tak jako tak to platíme my. Kdy… poslední
RedMaX 04.05.2023 09:32
RedMaX

Vzpomínám si na nějaké scifi, už nevím, kde to bylo a kdo to napsal.
Vládce několika planet poslal svého dospívajícího syna na jednu z nich, aby se tam nayčil vládnout. Přidělil mu poradce, tomu sdělil tajnou informaci.
Vládcův syn tam vládnul tak, že míra na$ranosti místních obyvatel vzrostla nad rozumnou míru a zaútočili na vládní palác. Když vládcův syn už nevěděl kam utéct, křikl na poradce: "udělejte něco". Tak poradce něco udělal, na rozdíl od vládcova syna věděl, že obyvatelstvo nejsou lidi ale lidem podobní roboti. A kde je vypnout.
Tak třeba jsme taky jen roboti a až míra naší na$ranosti dosáhne kritického bodu, někdo nás vypne.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-zdrazit-a-ubrat-zamestnancum-prehled-opatreni-ktera-vlada-zvazuje-230145

totální totalita totalitního vládce

Ono se dá napsat hezky monarchie, nemusíš z toho hned dělat šílenej zápor v podobě totality.

Nicméně tuhle tradici nemáme, takže monarchie pro nás v úvahu nepřipadá. Když bychom se podívali blíže na druhé zmíněné, tak není to tak trochu anarchie, když si ve vládě může každý dělat, co chce, vzhledem k tomu, že premiér umí maximálně žvatlat, ale neumí nikoho řídit natož motivovat. A nebyla by nakonec lepší přiznaná anarchie než ten dnešní chaos, ve kterém nikdo neví, na čem je?

Osobně jsem dlouholetý zastánce přímé demokracie švýcarského typu, dává to lidem do rukou víc odpovědnosti a zároveň to sebou přináší větší snahu lidí něco aktivně dělat, když vědí, že je šance něco ovlivnit. Navíc nepřímá zastupitelská demokracie sebou nese podstatné finanční náklady na ty, kteří nás zastupují, protože za to chtějí vcelku logicky zaplatit. Tudíž výrazné ponížení zastupitelů logicky přinese tolik potřebné snížení nákladů. A to není jen o těch přímých nákladech na zastupitele, ale zase vcelku pochopitelně to zastupitelům přináší určité možnosti, jak si ještě někde přilepšit bokem nebo někam do státních struktur umístit nějakého toho kamaráda, příbuzného, atd. Lidé, kteří nás zastupují rozhodují o dotacích a dalších finančních výdajích. Je tedy nanejvýš žádoucí mít zastupitelů co nejméně a o co nejvíce věcech si rozhodovat sami napřímo.

Nejde to u všeho a pořád tu bude nějaká vláda, která může defraudovat státní peníze, ale čím méně lidí ve vládě bude, tím méně toho stihnou rozkrást, proto je tak žádoucí malý stát s co nejmenším počtem státních úředníků včetně zastupitelů, podobně jako to vidíme ve Švýcarsku.

Ono se dá napsat hezky monarchie, nemusíš z toho hned dělat šílenej zápor v podobě totality.

Ani monarcha nezvladne vsechno sam. Urcite ma taky radce, kteri... no, fungujou stejne jako ti politici. Hrabou si do korytka.

Videls pohadku Tajemstvi stare bambitky? Ti dva radci, Ferenc a Lorenc, tohle znazornili naprosto uzasne. Ano, samozrejme tam byla chyba i v tom krali, ze se flakal a nechal vsechno na radcich, ale i tak - predstav si, ze mas jako jediny vladnout cele zemi o 10 milionech lidi. Rozumis vsemu natolik, abys o tom dokazal rozhodovat, nebo by sis musel nechat poradit?

Kdo to udělá netuším.
Nebude to ráj na zemi, ale bylo by to to lepší řešení než současná demokoalice.
Sleduješ snahy, na vytvoření jedné strany ze SPOLU? Už ví, že budou v příštích volbách (pokud se jich dožijí) nevolitelní, tak si aspoň snaží zajistit korýtka, aby se vůbec do parlamentu dostali.
A ne, nemyslím si, že bychom si Babišem pomohli, aspoň ne nějak výrazně. Na druhou stranu lepší než tato vláda chaotiků by byl kdokoliv.

Včera tu měli komunisti slezinu k prvnímu máji, šel jsem se tam podívat, účast byla taková, že mne napadlo že si tam udělali vycházku obyvatelé nedalekého Domova důchodců. Asi ani místním antikomunistům nestálo za to pořádat proti tomu nějakou demošku. Tak pokud se proletáři všech zemí konečně nespojí, z téhle strany už asi nic čekat nemůžeme.

Holt tu nemáme demogracýji ale internetokracii. Protože jestli influenceři a jůtůbeři začnou na internetu agitovat, abychom do parlamentu zvolili koně (jak to údajně bylo ve starém Římě), tak tam ten kůň bude.
Možná by to nebyl špatný nápad. Víc hlav, víc rozumu.

Nikdo, proto tu taky jen tak kecáme a nic se nezmění.

Vem si jenom zcela zbytečná funkce jakou je u nás prezident, když půjdeš udělat anketu mezi lidi, zjistíš, že 3/4 lidí nějakého prezidenta chtějí, přitom je to jen bohapusté vyhazování peněz. A dokud lidi nebudou chtít z většiny změnu, tak se skutečně nemůže změnit nic.

Jinak sám Vrábel říká, že on vymyslel plán, ale realizaci by rád přenechal jiným a do politiky se hrnout nechce. Když pomineme to nakolik je ten plán reálný a dává vůbec nějaký smysl, tak prostě někdo, kdo by podobné plány prosadil, tady teď chybí. Ale zase tak černě bych to neviděl, protože si myslím, že lidi by se našli na všechno a teda i tací, kteří by nastartovali to "odpolitizování", respektive napsali výběrová řízení na místa ministrů. A někdo by musel zasednout v komisi na vyhodnocení podaných nabídek, což by asi nejlepší bylo, kdybychom to vyhodnotili všichni, teda by volby byly, vybírali by se nejlepší kandidáti na ministry podle podaných nabídek.

Prostě vymyslet, jak to dělat lépe a uvést to do praxe, nevidím jako problém a lidi se na to najdou zcela jistě. Nejhorší by bylo, odstranit ty současné politiky, ti se rozhodně dobrovolně svých korýtek nevzdají, takže to lze udělat jedině revolucí. Prostě dav několika set tisíc lidí by je ze Strakovky dokázal vyčoudit a naházet do Vltavy.

---

Jsem teď zaslechl: Kdyby u nás byl za krádež trest uříznutí ruky, tak bychom museli do sněmovny nakoupit na hlasování 200 nožních pedálů. :-D

A už to jede

Za inflaci je zodpovědná Česká národní banka, guvernér by neměl házet vinu na vládu, řekl ve středu premiér Petr Fiala (ODS) v CNN Prima News. Zpochybnil tak slova guvernéra ČNB Aleše Michla o proinflačním působení deficitů státního rozpočtu.

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-fiala-za-inflaci-muze-cnb-40430534

Už se presouvame od konstruktivního - co s tím uděláme k mateřské školce - já to nebyl paní učitelko, to on.

Zkratkovitě napsáno, rozhovor jsem neviděl a hledat to nebudu.

Za vnik a nástup a vzrůst inflace ČNB jistě vinu nenese. Ale za to, že dlouhé měsíce neklesá či klesá pomalu, nepochybně ano. Úrokové sazby měly dávno být přes 10 procent, včera je mohli snižovat, protože inflace by už byla pod touto hranicí. Můžeme děkovat bývalému panu prezidentovi ]:(

O proinflačním vlivu deficitu SR má Michl pravdu. Na to není potřeba nic jiného, než jen nemít nasráno v hlavě a umět si představit působení zákona nabídky a poptávky.

Takže je to tak halb und halb :)

Já jsem pro přímou demokracii, daně by měly být nižší a lidé, kteří chtějí senát, by prostě navíc posílali každý měsíc nějaký poplatek na senát. Lidé,kteří chtějí prezidenta, by zase přímo posílali prachy prezidentovi. Prostě kdo něco chce, ten by to taky platil. Myslim, že by se hodně rychle vidělo, kdo co opravdu chce. :!:

Pro tohle bych hlasoval rukama i nohama. Třeba tohle:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=101252
Když někdo chce, aby ty stožáry nad vesnicí zůstaly, ať nehlasuje v petici ale slíbí nějakou částku co je ochoten na to věnovat. A když se sejde dost peněz na údržbu a opravy, tak ať tam ty stožáry zůstanou.
Případně na nějaké neziskovky. Nebo sporty. Nebo kulturu. Třeba by se mohlo ustanovit, že kolik se sejde peněz, stát přihodí pětinásobek.
Mohlo by se využít, jak se to dělalo s kupónovkou.
:beer:

kolik se sejde peněz, stát přihodí pětinásobek.

Stát jsme my, takže tak jako tak to platíme my. Kdyby dali menší daně,tak bychom mohli platit víc věcí napřímo. Uznávám, že to takhle nejde dělat u nemocnic, protože ikdyž jí třeba já v tuhle chvíli nepotřebuju, tak jí třeba i ne svou vinou potřebovat mohu, takže tam to musí být povinně platit všichni, protože nikdy nevíme. Ale naprostou většinu věcí víme a proč bychom měli platit to, co nehceme.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru