
Cinske protesty voci Covidu
Tak nam uhorelo zopar desiatok ludi v Urumuqi v Cine, pretoze v lockdowne mali dvere zvonku zaprete roxormi, aby nemohli ist von a vraj hasici sa zase k nim nedostali vcas, pretoze lockdownove zabrany.
Oni sa vlastne nedostali vobec, pretoze zabran nepustil auto dostatocne blizko k baraku aby mohlo hasit.
POodla dostupnych videi im chybalo naozaj par metrov.
Otazka znie, ci sa protesty rozhoria do takej urovne, ze vlada povoli, alebo to necha vysumiet, pretoze miliony protestujucich v Cine nic neznamena...do ulic by museli vysje desiatky milionovo, aby to bolo vidiet.
Pikantne na tom je, ze Urumqi je najvacsie mesto autonomnej oblasti Xinjiang, kde sidlia....ano spravne Ujgurovia, s ktorymi ma Cina permanentne problemy uz niekolko rokov.
Vsimli jste si, že mainstream o čínských protestech nepíše? To musi být schiza. Na jedné straně by chtěli psát proti diktatorskemu komunistickému režimu, na druhé straně nemohou psát vůči protestům proti covidu.
To se mi nezdá, že by ještě byl zlovirus tady v ČR vážný téma. Prostě se na něj kašle a řeší se něco jinýho. Ale že se o těch protestech nepíše je podivný, to jo.
Tak beru zpět, o protestech se píše (ano, už tady dával odkazy Zdenál, vím).
Čínský sen se rozpadá. Investory znepokojují události v zemi
Násilné protesty v Číně pokračují. A aktivita průmyslu prudce padá
Mírně OT, proč mám tady mínus? Zdenál sem dával odkazy na články (pravda) a o protestech se píše (pravda). Fakt nechápu to mínus.
Čínské televize cenzurují diváky v Kataru. Nemají totiž roušky:
To video je v článku...
Vzpomeň si, jak to bylo za lockdownu u nás. Všude jsi musel nosit krytku, ale elity byly bez krytek. A taky následovala vlna kritiky a věřím, že od té doby podobné záběry do mainstreamu nepustili, aby nedráždili (pokud to tedy nebyl zrovna mainstreamem neoblíbený politik). Našel jsi to pak jen na pochybných médiích.
A to, že online přenos není úplně online funguje snad běžně všude, tedy i u nás. Vždy je tam pár sekund zpoždění, aby se dalo reagovat na "nečekané" situace.
To zpoždění samozřejmě není nic nového, svýho času takhle TV Nova zamaskovala vystoupení skupiny Kryštof na předávání slavíků, kdy Richard Krajčo si na protest proti playbacku přelepil ústa lepící páskou, ale v TV pustili záznam z generálky (tuším asi před 15- 20 lety). A určitě jsem někde četl nebo slyšel, že s tímhle posunem začaly US televize už v 60. letech...
Rozhodně se nechci Zdenála zastávat, ale nikde ve svém komentáři nic o evropské totalitě nic nepíše, píše o té čínské.
Faktem je, že na území Evropské unie je totalitní systém a na území Číny je také totalitní systém, oba jsou jiné, ale oba jsou totalitní a nedemokratické. Každopádně jeden druhý nevylučuje!
To celé len ukazuje, že rúška boli nezmyselné antidemokratické totalitárne opatrenie, ktoré s prevenciou voči covidu nemali absolútne nič spoločné, boli len symbolom covid totality, len halt v Číne sú ďalej ako v Európe.
Muzes se k tomu taky postavit z druhé strany, jako Bidenuv poradce. Spíš pro pobavení.
https://twitter.com/dannydeurbina/status/1595102584125423616