Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Rusko vs Ukrajina 6

Zpravodaj z Moskvy napsal zajímavý info o reálné situaci v Rusku z pohledu života běžných lidí: Tovarišč plukovník si žádá lidské oběti. Anexe cizí země už Rusy nerajcuje

Žádná předčasná oslava v novinách, žádné pozvánky na monumentální oslavy, dokonce ani domovnice nevyvěsila ruskou vlajku. Nemusí to nic znamenat, ale vypadá to, že Rusy nová anexe zdaleka nebere jako krádež Krymu před osmi lety.

V pátek ráno jsem si jako tradičně vzal bezplatný deník Metro. O anexi ani slovo. Na titulce je chlápek objímající se se psem. V tradiční páteční anketě se mezi řádky dá číst nesouhlas: Pětadvacetileté Alexandře se zdá nesprávné, když z moskevské univerzity vyhodili dvě studentky, které se otevřeně postavily proti happeningu na podporu války. Stejně starý Elizar sleduje situaci na rusko-gruzínské hranici, přes kterou prchají Rusové ze země. Třetí a poslední respondentka našla nový domov pro kočku a psa, jejichž majitelé byli mobilizováni.

„V pátek jsme si s manželem otevřeli láhev dobrého vína,“ napsala mi kamarádka Lena.

„Oslavovali jste připojení Donbasu k Rusku?“ zeptal jsem se a otázku doplnil udiveným smajlíkem.

„Zbláznil ses? Oslavovali jsme, že Artur zůstal ještě týden na svobodě a nemusel do armády. Sedí, chudák, celé dny doma. Bojí se vyjít ven. V naší čtvrti probíhají zátahy na mobilizované. To jsme to dopracovali.“

Nu, jsem rád za tyto info; hodí se pro dokreslení momentální situace v RF.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat