Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já Bohu žel anglicky neumím (snažil jsem se, ale nebylo mi dáno) a koukáním na video nebudu marnit č…
Yarda 24.04.2022 08:04
Yarda
6/2x3 mas oba operatory se stejnou prioritou. Zacinas teda od zacatku, 6/2=3 a 3x3 = 9. Jenze driv s…
RedMaX 24.04.2022 08:26
RedMaX
IMHO by nebylo od věci když se furt mluví jestli učit žáčky programovat, že by bylo dobré do matemat…
Yarda 30.04.2022 08:39
Yarda
Mě jednoduše chodí třeba tohle while true; do echo "ahoj"; done prostě napíšu, odentruju a už ahoj… nový
gilhad 30.04.2022 11:00
gilhad
No a o takových věcech se tu můžete dohodovat jen proto, že používáte Arabské číslice. Při používání…
nerady 24.04.2022 12:47
nerady
že používáte Arabské číslice ale ony jsou původem z Indie.:))
čumil old 24.04.2022 19:54
čumil old
Všechno je Boží dílo.
IQ37 24.04.2022 19:59
IQ37
A boh bol vytvorený blbými ľudmi, čo si nevedeli vysvetliť prečo prší, prečo fúka, prečo sneží, preč… nový
Ale 30.04.2022 11:11
Ale
42. V šechno je 42. 8-)
mif 29.04.2022 21:48
mif
Ale i tak: Dík za ryby. :-) nový
čumil old 30.04.2022 21:00
čumil old
otázka podle jaké posloupnosti se jede (ano známe jich víc) podle PEMDAS by to bylo jako 6:2x4 takže… poslední
Whatever 07.05.2022 16:29
Whatever

Já Bohu žel anglicky neumím (snažil jsem se, ale nebylo mi dáno) a koukáním na video nebudu marnit čas, tak co kdyby autor debaty pár slovy vysvětlil, wo co go?
Vím že jsou jednoduché příklady, když je spočítám na kalkulačce tak pokud počítám na jednoduché, vyjde mi jiný výsledek než když ji spočítám na vědecké co umí prioritu matematických operací. Ale ta priorita je něco co jsme si vymysleli my a kdybychom to vymysleli jinak, třeba že sčítání a odečítání se bude počítat nejdřív, kdo nám v tom bude bránit?
:-(:beer:

6/2x3 mas oba operatory se stejnou prioritou. Zacinas teda od zacatku, 6/2=3 a 3x3 = 9. Jenze driv se uplatnovalo pravidlo stran a teda horni cast zlomku 6 je jedna strana a spodni cast zlomku 2x3 je druha strana. Takze 2x3=6 a 6/6=1. Vysel jiny vysledek.

Mimochodem na tom jejich zapisu me vytaci to zkracovani zapisu, kde tam "chybi" pred zavorkou x, nevim, kdo to vymyslel.

IMHO by nebylo od věci když se furt mluví jestli učit žáčky programovat, že by bylo dobré do matematiky dát úplný základ jak v programu zadávat matematické operace aby tomu program a počítač rozuměl a správně to přechroustal.
Kdeže zlaté časy BASICů jsou.

Diskutoval jsem jinde:

...
Kdybych teď chtěl napsat jednoduchý prográmek typu
10 print "ahoj"
20 goto 10
run
tak bych se nejdřív musel chytit levou rukou za pravé ucho a zakokrhat.

No a o takových věcech se tu můžete dohodovat jen proto, že používáte Arabské číslice. Při používání Římských číslic by k žádnému dohadování nedošlo. Já to beru jako skrytou propagaci islamismu.:-)

A boh bol vytvorený blbými ľudmi, čo si nevedeli vysvetliť prečo prší, prečo fúka, prečo sneží, prečo búrka je, tak si povedali že za všetko môže boh.

Pri tom sú to normálne fyzikálne (a teda prírodné) javy.

Len blbý ľudia si nevedeli to vysvetliť...

takže boh vznikol v mysli blbých ľudí...

takže vlastne všetko je dielo blbých ľudí...

otázka podle jaké posloupnosti se jede (ano známe jich víc)
podle PEMDAS by to bylo jako 6:2x4 takže 12
a podle BEDMAS jako 6:(2(1+3)) takže 6/8
osobně se přikláním k druhému výsledku protože za mě pokud před závorkou není znaménko tak má přednost a aby se jednalo podle standartu že u násobení/dělení se jede z prava doleva tak by to muselo vypadata takto 6:2x(1+3)
sami si rozhodněte co je správně

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru