Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jen info Stanjura poté prozradil, že Česko už Ukrajině dodalo zbraně za dvě miliardy dolarů a k tom…
Jan Fiala 24.04.2022 17:34
Jan Fiala
Jen pro info...a ty si naozaj myslis, ze vojenska pomoc sa poskytuje verejne? Urcite nie a mozne su…
fleg 24.04.2022 17:59
fleg
Mě je úplně jedno, jestli to bylo všechno nebo ne. Ale je to dost na to, jaké problémy tu máme. Samo…
Jan Fiala 24.04.2022 18:54
Jan Fiala
Ja si myslim, ze pri sucasnej situacii kam sa ruti ekonomika a ako sa vyvija vojna na Ukrajine by ta…
fleg 24.04.2022 19:08
fleg
Ano, trapi, protoze v nejblizsi dobe bude kazda koruna dobra a veskere vyhazovani se nam nekolikrat…
Jan Fiala 24.04.2022 19:38
Jan Fiala
Vyhodenie starej techniky, co sa mala vyradit uz davno nepovazujem za vyhadzovanie penazi. A ze pojd…
fleg 24.04.2022 19:59
fleg
Jak dlouho si myslis, ze by ta nase 30 000 armada tu republiku ubranila?
Jan Fiala 24.04.2022 21:30
Jan Fiala
JaFi po ukazke toho, co predvadza slavna ruska armada na Ukrajine si myslim, ze dlho. A to si o cesk…
fleg 24.04.2022 21:43
fleg
Srovnavas armady 250 000 vs 30 000.
Jan Fiala 24.04.2022 22:27
Jan Fiala
JaFi pouzivas strasne staru metodiku...pouizvas proste pocty zivej sily, ci tehcniky, ktora nehra sk… nový
fleg 24.04.2022 22:34
fleg
Kdyby nahodou, tak vam taky pomuzem, vybavime vas bajonetama, pac po "vyprodeji" na Ukrajinu, uz nic… nový
RedMaX 24.04.2022 22:41
RedMaX
To znamena, ze vlastne zadnou armadu nepotrebujeme, ze nam staci cizi zakladny a usetrili bychom spo… nový
Jan Fiala 25.04.2022 03:29
Jan Fiala
Být dnes oligarchou v RF je nebezpečný pro život: Záhadná úmrtí ruských oligarchů. Od začátku invaze…
Pavel 24.04.2022 19:36
Pavel
Dozvíme se po sedmi letech. poslední
Prim n.r. 25.04.2022 07:38
Prim n.r.
Válka v nepřímém přenosu Jakýsi generál se pro Hlas Ameriky vyjádřil k válce na Ukrajině z propagan…
IQ37 24.04.2022 20:31
IQ37
Pri tej uvahe si trosku zabudol, ze jedine vojny co sa vysielali online boli americke vojny (Srbsko,…
fleg 24.04.2022 20:37
fleg
Ten generál je Čech: Válka v přímém přenosu. A já nejsem autor článku.
IQ37 24.04.2022 20:43
IQ37
Tak mu odkaz, ze jedine TV, ktore vysielali zabery online boli tie americke...ak si ich rusaci pusti…
fleg 24.04.2022 20:54
fleg
Takže ty mu chceš po mě poslat nějaký vzkaz? To si vyřiď sám, dobře víš, že na mě se spolehnout nemů… nový
IQ37 24.04.2022 23:29
IQ37
Ceske deti se nedostanou do skol: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/okolni-obce-maji-smulu-berou…
RedMaX 24.04.2022 22:28
RedMaX
Děcka budou rády. Jsou zblblé z Covidu, teď zase z Ukrajinců. To samo v součtu stačí k získání matur… nový
IQ37 24.04.2022 22:53
IQ37
Beroun argumentuje dle zakona (nerikam dobre nebo spatne), ale tak, jak to pisalek z mistni cubicky… nový
Jan Fiala 25.04.2022 03:32
Jan Fiala

Jen info

Stanjura poté prozradil, že Česko už Ukrajině dodalo zbraně za dvě miliardy dolarů a k tomu čeští občané ve sbírce poslali Ukrajině přes jednu miliardu na nákup zbraní. Česko tedy zatím Ukrajině poskytlo vojenskou pomoc za tři miliardy korun a bude v tom dál pokračovat.

Predpokladejme, ze vsechny castky jsou v korunach, ne v dolarech. Pri tom zada ministryně valky navýšení rozpočtu pro armádu o 1.4 miliardy

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-Putina-co-nejtvrdeji-Moravec-sledoval-jak-Jourova-sjela-Fica-A-pak-doslo-na-ceske-platy-Nebude-dobre-700087

Jen pro info...a ty si naozaj myslis, ze vojenska pomoc sa poskytuje verejne?
Urcite nie a mozne su 2 scenare.
CR (aj ine staty) poskytli Ukrajine vyrazne viac vojenskej pomoci ako bolo deklarovane, co ma za nasledok, ze Rusko podceni Ukrajinu a utrpi dalsie tazke straty, pretoze bude bojovat proti zbraniam, s ktorymi nepocita.
Druha moznost je, ze sa verejne deklaruje vyrazne viac vojenskej pomoci ako Ukrajina dostava, cim sa vzbudzuje obava zo strany Ruska, ze bude celit velkej sile zo strany Ukrajiny a Rusko sa tym padom sprava vyrazne menej ofenzivne akoby mohlo.

Tretia a podla mna naivna moznost, je ta, ze Ukrajina dostala presne tolko zbrani kolko sa pisalo v novinach, co povazujem za vysoko nepravdepodobne.

Mě je úplně jedno, jestli to bylo všechno nebo ne. Ale je to dost na to, jaké problémy tu máme. Samozřejmě jsou teď na navýšení rozpočtu armády vhodné politické podmínky, tak proč to nevyužít, že? Stejně tak jako na debatu o amerických základách. Jak jsem psal, okno se pomalu otevírá, společnost se na to pomalu připravuje. Aby se to tajně projednalo a pak z ničeho nic oznámilo. Vím, že zase budu umlácen za to, že jsem proti základnám a že je lepší si ty základny na našem území platit. Vždyť to všechno jde z peněz lidí.

Ja si myslim, ze pri sucasnej situacii kam sa ruti ekonomika a ako sa vyvija vojna na Ukrajine by ta mali US zakladne u vas trapit zo vsetkeho najmenej.
Nezabudaj, ze je tu stale Covid, ze Cinanom sa ho nedari udrzta pod kontrolou, staci sa pozriet na mesacny lockdown Shanghaja a ze to spolu s vojnou a ekonomickou blokadou Ruska spravi totalny kolaps celovsetovej ekonomiky.
Ideme proste do riti a teba trapi rozpocet na armadu a debaty o US zakladniach?

JaFi pouzivas strasne staru metodiku...pouizvas proste pocty zivej sily, ci tehcniky, ktora nehra skoro ziadnu rolu.
Zabudas na to, ze rusaci na to, aby sa dostali k vam musia prejst cez PL, Sk alebo HU.
Vzhladom na to ako postupuju na Ukrajine si dovolim tvrdit, ze o chvilu budu v takom stave, ze neprejdu ani cez slovensku armadu.
A to si o nej myslim este horsie veci ako o tej ceskej;o).

Být dnes oligarchou v RF je nebezpečný pro život: Záhadná úmrtí ruských oligarchů. Od začátku invaze jich zemřelo již pět

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu zemřelo již nejméně pět vlivných ruských oligarchů. Někteří z nich spáchali sebevraždu, u některých zatím příčina smrti nebyla spolehlivě objasněna. Jen tento týden zemřeli podle dostupných informací dva oligarchové a to v rozmezí 24 hodin. Oba byli navíc nalezeni mrtví spolu s celou svou rodinou, informuje server Newsweek.

Je to pět oligarchů a jejich rodiny; dost na to, aby šlo o náhodu nebo přirozený proces. Někdo jim dává přes tlamu. Kdopak to asi je?

Válka v nepřímém přenosu

Jakýsi generál se pro Hlas Ameriky vyjádřil k válce na Ukrajině z propagandistického hlediska. Pár bodů mne skutečně zaujalo. Už jen titulek: „Válka v přímém přenosu…“ Ano, toho jsem si všiml hned na začátku. Tedy toho, že tahle válka, na rozdíl od všech předchozích válek za posledních 30 let NENÍ v přímém přenosu. Od první války v Iráku přitom média vždy vysílala přímo z bojišť. Přece si pamatujete ty hejna opřílbovaných a ovestovaných novinářů a novinářek, jak nám dokola v přímých přenosech referovali přímo z bojišť?

Ale z týhle války ne, žádný přímý přenosy nebo reportáže z bojišť se v podstatě nekonají. Jen sem tam něco pochybného z pochybného mobilu a jinak jen fotky, háelpéčka (hluboce lidské příběhy) a ukrajinská propaganda. Je to tak diametrální rozdíl, že to bije do očí a dlouho jsem to nechápal.

Popravdě tomu nerozumím doteď, proč není Kubala v blembáku v Mariupolu a nevysílá. A protože úplně chybí vysvětlení, jedno jsem si našel sám. Nedávno i naše média nenápadně zveřejnila fakt, že ukrajinská armáda se stáhla do měst. Jinými slovy, že ukrajinské tanky, děla, rakety, kulomety a zákopy jsou takřka výhradně hlavně mezi paneláky plnými civilistů. Čímž se částečně vysvětlují kolaterální ztráty mezi nevojáky a mýty o genocidě.

Protože pokud chtějí Rusové zničit ukrajinský raketomet stojící vedle paneláku, existuje slušná šance, že místo něj trefí ten panelák, že. A tak furt dokola. No, a asi i proto se žádná válka v přímém přenosu nekoná, žádný Kubala v Mariupolu v zákopech nebude. Protože by se tím narušoval mýtus o ukrajinské pravdě a lásce a ukrajinských hrdinech, co se kryjí špitálem či porodnicí.

Pri tej uvahe si trosku zabudol, ze jedine vojny co sa vysielali online boli americke vojny (Srbsko, Irak, Afganistan) a toto nie je americka vojna.
Vojna v Iraku sa nazyvala aj CNN vojnou, pretoze sa vtedy prvy krat vysielala online...cez americke TV samozrejme.
Myslim, ze ziaden mytus nenarusujeme, pretoze sudny clovek si z propagandy vyberie svoje.

Zpět do debat Nahoru