Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Audioknihy na YT

Ja uz zopar rokov celkom slusne ujizdim na audio knihach.
Najprv to boli rozne rozhlasove hry z CRO a SRO, ktore mi kedysi kamos dodal na cd, neskor som presiel na YT, kde sa vyskytovali dalsie.
Ked som uz vacsinu pocul presiel som na audio knihy citane profi hercami (hlavne cz) a momentalne pocuvam amaterske pokusy ludi (opat YT), kde je vsak problem, ze casto sa ich hlasy, ci prednes nehodia na pocuvanie, ale ich snaha spravit nieco zdarma a nacitat knihu na YT musim ocenit.
No a to je ten problem na YT a mozno by som potreboval rozsirit obzory.
Pocuva niekto audio knihy z YT? Ak ano akych autorov? Rozumej rozpravacov, nie autorov tych knih;o).
Mne osobne sa paci tento chalan, pretoze vie slusne citat na jeden zatah bez strihu, hlas je ok a ako u jedneho z mala mi nevadia zmeny hlasu, ak cita inu postavu.
Jeho knihy o Artemis Fowlovi mam velmi rad, pri ostatnych mi az tak nesadol ich vyber.
Par mesiacov som luskal aj PzJD, cize Povidky z jine dimenze, co je subor poviedok jedneho auora, citanych roznymi ludmi. Niektore su lepsie, niektore slabsie, ale zabavili ma celkovo. Chlapik ma slusnu fantaziu.
Kto ma rad horory moze skusit ich zbierku na kanale Ticha hruza, castokrat nahovorene profikmi.
Dava niekto este audioknihy takto ako ja na YT? Potrebujem nove zdroje, som uz na tom celkom zavisly, v podstate kazdu noc pri tom zaspavam, takze mam pomerne velku spotrebu;o).

Uprednostnujem scifi, fantasy a detektivky, ale nepohrdnem ani klasikou, ci neznamymi autormi.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Sice ti neporadim, ale rad by som sa opytal, aku aplikaciu pouzivas na audioknihy? Viem, ze vydavat…
Palos2 03.01.2022 20:57
Palos2
Na Androidu pouzivam mAbook pro audioknihy Pro klasické knihy pak AllReader, který umí i TTS
Jan Fiala 04.01.2022 05:22
Jan Fiala
Na Androidu pouzivam mAbook To bude asi tento tak ? https://play.google.com/store/apps/details?id=…
HPET 04.01.2022 06:42
HPET
Ano to je ona. Je tam nejaka trial doba plne funkcni, pak se omezi nejake funkce. Plna verze stoji a…
Jan Fiala 04.01.2022 08:16
Jan Fiala
Tak docela to ujde. Dík za tip. nový
HPET 05.01.2022 00:41
HPET
K cemu je dobra specializovana appka na audioknihy? Koukal jsem na to a nejak nerozumim, v cem je t… nový
RedMaX 04.01.2022 22:09
RedMaX
K cemu je dobra specializovana appka na audioknihy? K hodně věcem. neni to na urovni predcitani pr… nový
HPET 05.01.2022 00:26
HPET
To jsme si nerozumeli, ja vim, ze to anglictinu docela zvlada, ale cestina na takove urovni zdaleka… nový
RedMaX 05.01.2022 20:35
RedMaX
K cemu je dobra specializovana appka na audioknihy? Některé audioknihy jsou jeden obrovský MP3, jin… nový
Jan Fiala 05.01.2022 06:37
Jan Fiala
Nechapu, ktery idiot udela audioknihu jako jeden obrovsky MP3, ale na takove ptacky jsem vyzral. Vle… nový
RedMaX 05.01.2022 20:42
RedMaX
Nemusím cist vic knizek najednou, ale stačí si jen ověřit, že tu, kterou jsem pridal je funkční. A u… poslední
Jan Fiala 05.01.2022 22:20
Jan Fiala
Dakujem vsetkym za odkazy na apky, pomohlo mi to. nový
palos2 04.01.2022 15:51
palos2

Sice ti neporadim, ale rad by som sa opytal, aku aplikaciu pouzivas na audioknihy?

Viem, ze vydavatelstva/knihkupectva maju svoje apky. Da sa tiez pocuvat na beznom prehravaci, to vsak nie je velmi pohodlne, ovladanie je skor optimalizovane na pocuvanie hudby.

Takze ake apky (pre android)?

K cemu je dobra specializovana appka na audioknihy?

Koukal jsem na to a nejak nerozumim, v cem je to lepsi nez klasicka aplikace na prehravani audio obsahu.

Predcitani klasickych knih pres TTS chapu, ale o tuhle funkcnost nestojim, neni to na urovni predcitani profesionalem (clovekem).

K cemu je dobra specializovana appka na audioknihy?

K hodně věcem.

neni to na urovni predcitani profesionalem (clovekem).

To by ses divil příteli. Nemyslím monotoní TTS co je zdarma třebas od Google určen především pro rozhraní telefonu, ale sofistikovanější AI TTS / Neural TTS by jsi skoro od člověka nepoznal.
Hodně se to posunulo hlavně od dob kdy se do všeho začalo integrovat hlasové ovladani. Amazon ma tak nacteny i nektere audible (dostupne na audible.com) kde by jsi s tezi poznal, zda-li jde o "Neural TTS" (NTTS) nebo lidsky hlas.
Ukázka:

Možna znáš některé AWS služby TTS jako Amazon Polly a podobně AWS Amazon learning

K cemu je dobra specializovana appka na audioknihy?

Některé audioknihy jsou jeden obrovský MP3, jiné jsou složka s desítkami malých MP3 podle kapitol.
Apka, kterou jsme zmiňoval si s tím poradí a v knihovně ti nabídne tituly a jako třešničku si k tomu dotáhne obálku knihy.
Spustíš ji a pokračuješ tam, kde jsi skončil bez ohledu na to, jestli jde o desítky souborů nebo jeden. Tohle si pamatuje pro knihy, takže můžeš přecházet mezi knihami a pokračovat tam, kde jsi skončil. Kromě toho ti zobrazuje celkový čas i při desítkách MP3 souborů s kapitolami.
Nastavíš si časovač - pak se to chová tak, že když s telefonem nic neděláš, tak se po daném čase přehrávání ukončí - třeba před spaním.
Má podporu pro Google Auto, takže ovládání přes displej auta
atd.

Predcitani klasickych knih pres TTS chapu, ale o tuhle funkcnost nestojim, neni to na urovni predcitani profesionalem (clovekem).

V nouzi je i to Google TTS (čeština) použitelné. A už to zdaleka není takový ten robotický hlas jako dřív. jak jsem psal dřív, používám to v případě, kdy mám ebook a potřebuju mít volné ruce. Tak si to v AllReaderu pustím. Až mám ruce volné, tak vypnu a zase čtu písmenka.

Nechapu, ktery idiot udela audioknihu jako jeden obrovsky MP3, ale na takove ptacky jsem vyzral. Vlezu do audacity a rozrezu si to. :-)

Posloucham audioknihy na vyletech, kdyz vyrazim sam. Nemam v tu chvili data, nepotrebuju obalku. Nepotrebuju casovac, to je asi zrejme. A nikdy neposloucham zaroven vic jak jednu audioknihu, to bych v tom mel brzo gulas.
Jedine co mi vadi, jak uz jsem psal, ze musim mit v telefonu dva audio prehravace. Na jednom mam rozectenou audioknihu a nesmim tam pustit nic jineho, aby si to pamatovalo, kde jsem skoncil a na druhe appce posloucham hudbu. V podstate specializovana audioknizni appka by to resila, ale stejne bych musel mit jinou na hudbu.

Kazdopadne diky za vysvetleni, chapu, ze kdyz poslouchate pred spanim, tak se hodi casovac a kdyz teda zvladate toho vic najednou, ze potrebujete "zalozky".

Nemusím cist vic knizek najednou, ale stačí si jen ověřit, že tu, kterou jsem pridal je funkční. A už kvuli tomu bych si musel pamatovat pozici v té minulé.
A záložky, pikud si chceš zapamatovat nějaké zajímavé pozice v knížce to umí kromě pamatovani si, kde jsi prestal taky.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru