Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Neexistuje - 0% šanca. Ak teda Bohom myslíš týpka v bielom s bradou... resp. nejaká šanca tu je, a…
Ale 29.12.2021 12:23
Ale
Jo ty chceš důkaz!
Prasak 29.12.2021 13:00
Prasak
V tomhle případě je tohle taková, ale taková blbost. nový
Al Capone 30.12.2021 22:57
Al Capone
Neexistuje? Jak muze mit neco co neexistuje vliv na veci ktere "existuji"? Jak definujes existenci?
Dwane Dibbley 29.12.2021 13:06
Dwane Dibbley
Vzpomněl jsem si na citát, co tu má uživatel Kubik v podpisu: Nepřítomnost důkazu není důkazem nepří…
Prasak 29.12.2021 13:46
Prasak
vidím že nečítate s porozumením. A inak jeden dôkaz tu istým spôsobom je, treba síce aj trochu deduk…
Ale 29.12.2021 20:53
Ale
Jo, jsme kupa atomů. Už od velkýho třesku. A ta kupa atomů umí myslet! To je divný, že? Jak tady na…
Prasak 29.12.2021 21:46
Prasak
tak jak s jistotou můžeš říct, že Bůh není? Nevěřím, že je, ale určitě je hodně šikovnej! Marii obs…
IQ37 29.12.2021 22:48
IQ37
Nic ve zlém, ale píšeš chvílemi jako vůl. nový
L-Core 30.12.2021 18:31
L-Core
A vůl jsem proč? Protože v takové bláboly nevěřím, nebo proto, že jsem "znesvětil" Marii (jako druhý… nový
IQ37 30.12.2021 18:47
IQ37
Nepsal jsem, že jsi vůl (nejsi), ale že píšeš jako vůl. Je úplně jedno, zda něčemu věříš nebo ne. T… nový
L-Core 30.12.2021 19:25
L-Core
Ale já jsem pochopil, jak jsi to myslel. I kdybys to myslel doslovně, tak bych se neurazil. S tím Ri… nový
IQ37 30.12.2021 20:31
IQ37
Ani o "souloži" jsem se v žádném evangeliu nedočetl, ale to je jedno :) Pokud přistoupíš na myšlenk… nový
L-Core 30.12.2021 20:40
L-Core
Když je něco podvod, ohánět se může, čím se mu zachce. Třeba neposkvrněným početím. A podvodníci se… nový
IQ37 30.12.2021 20:46
IQ37
Když je něco podvod, ohánět se může, čím se mu zachce. Třeba neposkvrněným početím. A podvodníci se… nový
Pavel 31.12.2021 08:47
Pavel
Tady nejde o to, že počala dítě bez fyzickýho kontaktu s (libovolným) mužem. Ta nauka se týká početí… nový
IQ37 31.12.2021 14:50
IQ37
Negativní Hjůstne. Pokud tě zajímají fakta a ne domněnky, pak: (1) Neposkvrněné početí Panny Marie… nový
Pavel 31.12.2021 15:26
Pavel
Když se chceš řídit Wikipedií, tak tam stojí taky tohle: Teologická nauka o Ježíši se označuje jako… nový
IQ37 31.12.2021 15:50
IQ37
Nevím, zda si rozumíme. Víra/nauka o tom, že P. M. počala Ježíše bez fyzickýho kontaktu s lidským o… nový
Pavel 31.12.2021 16:09
Pavel
P. M. počala Ježíše bez fyzickýho kontaktu s lidským otcem Bibli beru jako základ. O jiném neposkvr… nový
IQ37 31.12.2021 16:24
IQ37
Neposkvrněnému početí se dnes říká "kdosi kdesi cosi au". Jsou toho plné bejbyboxy. To by nebylo, ab… nový
mif 31.12.2021 16:31
mif
Taky mě tohle napadlo, ale to by se zase ozval někdo s protinázorem. :-) nový
IQ37 31.12.2021 16:34
IQ37
Budu moc vděčnej za odkaz na tu pasáž, kde je v Bibli napsáno, že počet Ježíše jeho matkou P. M. byl… nový
Pavel 31.12.2021 16:32
Pavel
Bibli jsem za život pročetl několikrát a zahodil. Budeš si to muset najít sám. :-) Alebo pán farár c… nový
IQ37 31.12.2021 16:35
IQ37
No je fakt, že to těžko bude jinde než v Evangeliích. Škoda, diskuze to byla zajímavá. nový
Pavel 31.12.2021 16:42
Pavel
Alebo si to už nepamatuješ. https://www.dotyk.cz/magazin/neposkvrnene-poceti-30001007.html https://… nový
L-Core 31.12.2021 18:29
L-Core
Jak jsem psal, čerpal jsem výhradně z Bible. nový
IQ37 31.12.2021 20:36
IQ37
Ale tam se početí Ježíše Marií neříká neposkvrněné početí. nový
Pavel 31.12.2021 20:42
Pavel
Tahle debata mi připomíná nálet Jehovistů. :-D nový
IQ37 31.12.2021 20:43
IQ37
Buch, buch, buch ... Kdo je tam? Jehovisti A co chcete? Chceme si povídat A kolik vás je? Dva No tak… nový
gilhad 31.12.2021 20:56
gilhad
A to jako proč? Jen jsem tě upozornil na to, že používáš označení jedné události pro jinou událost.… nový
Pavel 31.12.2021 21:03
Pavel
No prave. Misto debaty o pointe, resis to, ze si IQ37 spletl dva podobne terminy. Pritom sam tu jasn… nový
RedMaX 31.12.2021 21:18
RedMaX
A to je jako problém, že jsem ho upozornil na to, že chybně používá označení jedné události pro druh… nový
Pavel 31.12.2021 21:25
Pavel
Já stejně nechápu, proč do toho někdo začal tahat křesťanství, o tom úvodní dotaz/téma nebylo! nový
Prasak 31.12.2021 21:44
Prasak
Nepřítomnost důkazu není důkazem nepřítomnosti! ale rovnako platí: Neprítomnost důkazu neprítomnos…
Ale 30.12.2021 09:48
Ale
Neprítomnost důkazu neprítomnosti, není důkazem ničeho. S tím se dá laborovat, jak komu libo. Jsou t… nový
IQ37 30.12.2021 12:57
IQ37
existencia je prítomnosť objektu, resp. hmoty, či vlastností na objekt viazaných v rámci priestoru..…
Ale 30.12.2021 09:11
Ale
Ty stavíš vše na tom, že Bůh je hmotný. A co myšlenky, pocity, na ty si taky nemůžeš sáhnout.
Prasak 30.12.2021 10:44
Prasak
A čo sú myšlienky? Čo sú pocity? Môže existovať podľa teba toto bez hmoty (z ktorého človek a náš mo… nový
Ale 30.12.2021 11:34
Ale
Stejně tak jsem ti psal, že Bůh může být ve všem živým, jako mnohojeden. A tady máš tu svoji hmotu,… nový
Prasak 30.12.2021 11:53
Prasak
Takze jak jsem psal, cely vesmir je tvoren tvoji mysli. To, z ceho jsi se mohl vyse pominout jsi ted… nový
Dwane Dibbley 30.12.2021 11:59
Dwane Dibbley
Si debil a ani to nevieš. Bo vidím že nechápeš vôbec nič... a nie realita ani vesmír nie je tvorený… nový
Ale 30.12.2021 12:52
Ale
Nastupují urážky, začátek konce slušné diskuze. Už raději nepokračuj. nový
Prasak 30.12.2021 13:14
Prasak
Vesmir je jen prazdne slovo. To co je pro tebe vesmir, je pro anglicana universe, kdo z vas ma pravd… nový
Dwane Dibbley 30.12.2021 13:41
Dwane Dibbley
Za jasne noci se podivej na nebe, spousta hvezd ktere vidis uz fyzicky neexistuji ackoli budes prisa… nový
HPET 30.12.2021 19:07
HPET
Takže reality ubývá se čtvercem vzdálenosti? :-) Bůh je už dávno mrtvý, ale k nám se to ještě nedone… nový
IQ37 30.12.2021 19:58
IQ37
A čo sú myšlienky? Čo sú pocity? Môže existovať podľa teba toto bez hmoty (z ktorého človek a náš mo… nový
Jan Fiala 31.12.2021 07:30
Jan Fiala
Čili podle tebe matematika neexistuje, maximálně tak nějaké ty počty, co? nový
gilhad 30.12.2021 23:18
gilhad
Neexistuje - 0% šanca. Tak proc se k nemu kazdy modli kdyz je mu nejhur ? nový
HPET 30.12.2021 15:47
HPET
No, on ten popírač si nakonec taky není tak jistý (dokaž, že něco neexistuje!). A co kdyby nakonec j… nový
L-Core 30.12.2021 18:37
L-Core
Tak proc se k nemu kazdy modli kdyz je mu nejhur ? Neni to pravda, znam (znal jsem) vericiho, ktere… nový
RedMaX 30.12.2021 18:40
RedMaX
A já vím o komunistickým novináři, co začal zpívat žalmy a vyzývat ostatní k modlitbám. A není to ta… nový
Prasak 30.12.2021 19:16
Prasak
A o Husákovi a jeho posledních chvílích byl prý nedávno v televizi pořad, o nějakém tom posledním po… nový
L-Core 30.12.2021 19:27
L-Core
Jenze to byl trest, ty to nechapes.:-D Jako bylo to tenkrat usmevne, kdyz stoprocentnimu ateistovi v… nový
RedMaX 31.12.2021 09:52
RedMaX
Ne neexistuje, respektive pan Grygar říkal, že tam nahoře je "jen vesmír" a boha si věřící nosí v so…
jezekhifi 29.12.2021 13:29
jezekhifi
Nemusí všechno existovat v "naší" fyzické úrovni. Jsou věci mezi nebem a zemí. Představa, že tam nah…
Prasak 29.12.2021 13:48
Prasak
Hmm já jsem Atejista, takže tak. ale nikomu to neberu, respektive je mě to jedno. nový
jezekhifi 31.12.2021 09:11
jezekhifi
áno medzi nebom a zemou je toho veľa,... obrovské množstvo vzduchu, prachu, dažďových kvapiek, vodne… nový
Ale 31.12.2021 09:47
Ale
Ano, to taky. nový
Prasak 31.12.2021 10:29
Prasak
Můj dojem z Grygara byl, že on sám je věřící člověk. nový
Pavel 30.12.2021 15:01
Pavel
To není dojem, to je fakt. nový
L-Core 30.12.2021 18:38
L-Core
Ked sa rozpravas s bohom, je to motlitba, ked sa on rozprava s tebou, je to paranoidna schizofrenia…
Michal2 29.12.2021 23:04
Michal2
Ale na druhu stranu vieru nikomu neberiem, vola sa to viera, lebo keby existovali dokazy, bolo by to… nový
IQ37 30.12.2021 13:32
IQ37
Dva bratři, jeden věřící, druhý neznaboh. Neznaboh povídal: "To se nasměju až umřeš a Nebe nebude."… nový
Yarda 30.12.2021 20:54
Yarda
Vzdy ked niekto zacne "debatovat" o viere, spomeniem si na 2 vyroky: Vcela nevysvetluje muche, ze m… nový
Michal2 30.12.2021 21:55
Michal2
"Tatí co je to kostel?" "Boží dům. Jako naše synagoga." "Ale rabín říká, že Bůh bydlí na Nebesích."… nový
Yarda 31.12.2021 11:28
Yarda
Ano. Jsi jeho součástí. Jsi bůh, protože jsi kouskem jeho "nepochopitelné" reality. A tvoje "tupá" r… nový
mif 31.12.2021 15:01
mif
Ano. Existuje. poslední
Mamko Tatić 01.01.2022 21:24
Mamko Tatić

Neexistuje - 0% šanca.

Ak teda Bohom myslíš týpka v bielom s bradou...

resp. nejaká šanca tu je, ale to už skôr môžem veriť v existenciu čarodejníc, drakov, či vlastne čohokoľvek fiktívneho, čo človek vymyslel. Ale že by v celom vesmíre neexistoval okrídlený niečo ako plaz chrliaci oheň?

inak ale môže existovať niečo čo vytvorilo náš vesmír... ale to nikto nevie. My sme totiž blbá rasa, čo nevie ani 1% vedomostí, ktoré vo vesmíre je možné mať. Nevieme zodpovedať ani (pre niekoho) primitívne otázky o našej existencii, a o existencii všetkého okolo nás, vrátane celého vesmíru...

Ale bez akéhokoľvek dôkazu, je nezmyselné vôbec o tom polemizovať a blbo veriť... to potom môže človek naivne veriť úplne všetkému.

vidím že nečítate s porozumením. A inak jeden dôkaz tu istým spôsobom je, treba síce aj trochu dedukcie, ale vlastne je to tak jednoznačný dôkaz, že šanca že boh existuje v takej forme je podobné ako hovoriť že v celom vesmíre neexistuje iný život. Pretože keď si uvedomíme že sme kopa atómov a koľko rôznych foriem môže skupina atómov vytvoriť, až po celé bytosti, tak že boh by mal práve presne (resp. skoro presne) stejnú ľudskú formu... no šanca prakticky nulová. Už ak by to bol práve zarastený týpek v bielom. A rovnako máme jasný dôkaz že mimozemštania (aj pokročilá/vyspelá forma) existujú, aj keď sme nikdy žiadnych nestretli s výnimkou tých jednobunkových. A je naivné si teraz myslieť že boh existuje či že mimozemštania neexistujú, keď v podstate všetko ukazuje na opak, aj keď stále nemáme 100% dôkaz. V prvorade by sa malo pozerať na tie najpradvepodobnejšie scenáre ku veciam ku ktorým nemáme jasný dôkaz, a nie odkazovať sa na najmenej pravdepodobný, stvorený čisto v ľudskej zmysli na základe nulových dôkazov.

Jo, jsme kupa atomů. Už od velkýho třesku. A ta kupa atomů umí myslet! To je divný, že? Jak tady na mrtvé hroudě šutrů mohl vzniknout život?
Svět je plný záhad a nezodpovězených otázek, tak jak s jistotou můžeš říct, že Bůh není? Když může existovat myšlení, které je vlastně jen hromada elektrických signálů (alespoň to tak sami sobě prezentujeme), tak proč by tak nějak nemohl existovat Bůh, třeba jako "mnohojeden", tedy dohromady ve všem živým na světě? Nemusí být podmíněn vlastní fyzickou existencí.

Nepsal jsem, že jsi vůl (nejsi), ale že píšeš jako vůl.

Je úplně jedno, zda něčemu věříš nebo ne. To ale nebrání tomu, abys psal tak, aby to nevadilo jiným, kteří nesdílí tvůj světonázor. A ihned znovu dodávám, že to, že něco chceš sdělit, s tím vůbec nesouvisí - jde to jistě i (vůči jinak smýšlejícím) méně ofenzivně. Mimochodem, o nějakém "obskočení" slyším poprvé; co ses dočetl v nějaké komančské příručce z roku 1953?

Aby to bylo úplně jasné, mně osobně je naprosto jedno, jaký má kdo názor, ale jiným může vadit forma. Až budeš v někdy v Rijádu, zkus něco podobného tam :)

Peace

Ani o "souloži" jsem se v žádném evangeliu nedočetl, ale to je jedno :)

Pokud přistoupíš na myšlenku všemohoucnosti (a teď nemyslím ten oblíbený "paradox omnipotence" s těžkým kamenem*) jakéhokoliv boha, k otěhotnění nepochybně soulož netřeba :-)

-----
*)
Otázka: může bůh vytvořit tak těžký kámen, že jej neunese?
Odpověď jedna: může. Důsledek: není všemohoucí, kdyby byl, i takový kámen by unesl.
Odpověď dvě: nemůže. Nemůže? Pak není všemohoucí.

Když je něco podvod, ohánět se může, čím se mu zachce. Třeba neposkvrněným početím.
A podvodníci se tím ohánějí 2000 let, takže mají řádné zkušenosti.

Nauka/dogma O neposkrvněném početí panny Marie se ale týká úplně něčeho jinýho. Tady nejde o to, že počala dítě bez fyzickýho kontaktu s (libovolným) mužem. Ta nauka se týká početí jí samotné jejími rodiči. Tam se bere jako fakt, že k fyzickýmu kontaktu - souloži - došlo. To neposkvrněné početí je vyjmutí z působení prvotního (dědičnýho) hříchu.

Což samo o sobě (dědičný hřích) je zajímavej koncept.

Tady nejde o to, že počala dítě bez fyzickýho kontaktu s (libovolným) mužem.
Ta nauka se týká početí jí samotné jejími rodiči.

No tak to máš asi jinou Bibli. Neposkvrněným početím přišla Marie právě k Ježíšovi.
Sestoupil na ni přece Duch svatý... A Josef byl otec - neotec. :-D

Když se chceš řídit Wikipedií, tak tam stojí taky tohle:

Teologická nauka o Ježíši se označuje jako christologie a vychází i za hranice historicky ověřitelných faktů, například ve víře, že Ježíš byl v lůně jeho matky Marie počat přímo Duchem božím bez přítomnosti fyzického otce anebo že Ježíš byl po smrti třetího dne vzkříšen a poté vystoupil na nebesa, aby tak své následovníky předešel k Bohu.

Čekal bych, že když diskutuješ nějaký téma, máš alespoň elementární znalosti.

Já jsem čerpal z Bible. Doufám, že to není dezinformační zdroj.

Nevím, zda si rozumíme.

Víra/nauka o tom, že P. M. počala Ježíše bez fyzickýho kontaktu s lidským otcem (mužem), ale početí Ježíše proběhlo působením Ducha Svatého (jedné ze tří osob/podob Boží)
- a -
neposkrvrněné početí P. M.

jsou dvě rozdílné události.

Už je ti to jasný?

No prave. Misto debaty o pointe, resis to, ze si IQ37 spletl dva podobne terminy. Pritom sam tu jasne naznacil, ze odbornikem v dane oblasti neni a je zrejme, co mel celou dobu na mysli.
Nehlede na to, ze at mame nazor na Bibli a krestanstvi obecne jakykoli, je dnes zcela zrejme, ze nektere texty jsou logickym nesmyslem. Muzeme verit, cemu chceme, ale ze se nejake vajicko oplodnilo nejakym duchem a ne spermii, je proste hovadina! (tecka)

A to je jako problém, že jsem ho upozornil na to, že chybně používá označení jedné události pro druhou? To fakt řešíš?

Když budu tvrdit, že proud v zásuvce je 230 V, a budu to tvrdit i přes to, že mne opravíš, že nejde o proud, ale o napětí, přiložíš odkazy na web, kde je to jasně popsaný, ... a já budu pořád tvrdit to svoje... A pak přijde někdo třetí a vloží se do toho, že se (s prominutím) hádáme jako pitomci o kravinách?

Co si asi budeš myslet?

Muzeme verit, cemu chceme, ale ze se nejake vajicko oplodnilo nejakym duchem a ne spermii, je proste hovadina! (tecka)

Pro lidi, kteří opravdu věří tomu, že všechno jsoucno a bytí bylo stvořeno (z ničeho), to není v žádným rozporu ani s vírou, ani s rozumem. Taky tečka.

Vesmir je jen prazdne slovo. To co je pro tebe vesmir, je pro anglicana universe, kdo z vas ma pravdu? Nikdo.
To, cemu rikas vesmir je jen velice omezena, lokalni simulace tvoji mysli na zaklade vstupnich dat (primarne zraku). Tva mysl tvori tvuj vesmir, moje mysl vytvari zase muj vesmir. Napriklad to, co ted vidim kolem sebe je v mem vesmiru, ale ve tvem nikoli. Ve tvem vesmiru "sem debil" ve vesmiru jinych debilem nejsem, jen tva mysl ze me udelala debila. Treba jednou porozumis a zjistis, ze lide ziji ve svych snech, kterym rikaji realita.
Za jasne noci se podivej na nebe, spousta hvezd ktere vidis uz fyzicky neexistuji ackoli budes prisahat ze tam jsou.

A čo sú myšlienky? Čo sú pocity? Môže existovať podľa teba toto bez hmoty (z ktorého človek a náš mozog je vlastne tvorený)?

A kde jsi přišel na to, že hmotná forma bytosti je jediná možná? Proč by nemohly existovat bytosti ve formě energie?
Nebo náš trojrozměrný vesmír je jediný možný? Co tak přidat jeden nebo více rozměrů Antone Pavloviči?

No, on ten popírač si nakonec taky není tak jistý (dokaž, že něco neexistuje!). A co kdyby nakonec jo? Komunista za modlitbu nic nedá, před svou "morálkou" si to snadno obhájí - a kdyby nakonec pravdu neměl, může doufát, že bude mít v očistci aspoň nějaké plus :)

Ked sa rozpravas s bohom, je to motlitba, ked sa on rozprava s tebou, je to paranoidna schizofrenia :) Jednoducho, ten, kto tvrdi, ze existuje, nech predlozi dokaz, zatial sa to nikomu nepodarilo. Ale na druhu stranu vieru nikomu neberiem, vola sa to viera, lebo keby existovali dokazy, bolo by to vedomost a nie viera.

Ale na druhu stranu vieru nikomu neberiem, vola sa to viera, lebo keby existovali dokazy, bolo by to vedomost a nie viera.

Ale protože to jejich pozemské "vrchnosti" propagují a vykonávají úmyslně a zištně, je to vlastně podvod.
Chlapa, který pokácel na koleje stromy, označili a odsoudili za terorismus.
Ale tenhle církevní podvod nechává justici i ve třetím tisíciletí klidnou...

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru