Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Prečo sa ženy sťažujú na nohavice, keď muži sú na tom horšie.

Typické od žien:

to tu normálne nie je možné kúpiť dámske nohavice s vreckami... vy muži to máte skvelé, to nám tu vyrábajú furt horšie nohavice.

Zatiaľ čo by som povedal zo skúseností, že veľa pánskych nohavíc je vyrobených ako keby výrobca zabudol že máme niečo medzi nohami a pre kroku Vám to dobre že neodreže vajcia... Ženy budte radi že vám chýbajú len vačky... (a nie aj vajcia (teda jo :-D ))

Ale vážne mám pocit že tý výrobcovia oblečenia vyrábajú tie nohavice nezmyselné... vačky plytké tak že keď si doň dáte dnešný 7" telefón, tak 4" vytŕčajú von, a mobil vypadáva z vačku, prípadne sa Vám ohne, keď zohnete nohu, lebo je ten vačok akurát v záhybe a mobil nejde nižšie do vačku kvôli tomu že je plytký... ako mám pocit že čím ďalej, tým tie nohavice sú len horšie... asi sa pridám k tým chlapom čo budú nosiť legíny, sukne či silónky...

Předmět Autor Datum
Na kuledrťný módní kalhoty jsem rezignoval a nosím kalhoty pracovní. Vypadají vcelku civilně, takže…
Prasak 15.10.2021 12:50
Prasak
+1
Ale 15.10.2021 13:29
Ale
Já ty obtažené gatě beru jako módu "pro mladý", takže pro sebe hledám jiný střih. Dá se vybrat. Leda…
Moas 15.10.2021 20:35
Moas
Džíny mám snad jedny a vytahuju je opravdu nerad. Obvykle na nějaký ty "oficiality", včetně rodinnýc…
Prasak 15.10.2021 21:19
Prasak
Do legín ten telefon taky celý nenarveš a u sukní snad jen nějakou velkou tajnou kapsu zespoda, ale…
Karel04 15.10.2021 13:10
Karel04
U sukni mám aspoň voľno medzi nohami a nič tam nereže, nedrtí... a videl som sukne aj s klasickými k…
Ale 15.10.2021 13:21
Ale
Ženský nosí kabelku, takže kapsy neřeší.
Prasak 15.10.2021 14:00
Prasak
Kilt to vcelku resi dobre. Pseudokilty mivaji i kapsy a do nekterych se i 6.8" telefon vejde. Kein s…
bahno 15.10.2021 13:43
bahno
Ja nepoznam zensky kalhoty od muzskych, takze moc netusim v cem je problem, at si kazdej koupi ktery…
Dwane Dibbley 15.10.2021 17:21
Dwane Dibbley
Ty už mají fakt hodně kapes, až mi to přijde přeplácaný. Já mám rád kalhoty CXS Venator, na léto ode…
Prasak 15.10.2021 17:27
Prasak
Odepinaci jsem jednou mel (surplus royal outback) a pak jsem presel na normalni a pres leto trictvrt…
Dwane Dibbley 15.10.2021 18:45
Dwane Dibbley
Zpočátku mi taky vadilo, že se odepínají už nad kolenama, ale nakonec to velmi oceňuji, protože z to…
Prasak 15.10.2021 21:23
Prasak
Jeden čas jsem měl pocit, že výrobci zapomněli i to, že máme ty nohy, o tom nad tím ani nemluvě. Já…
ml1 15.10.2021 18:34
ml1
Jednou jsem se snažil koupit džíny v jistým "modním" řetězci. Kalhoty označený jako slim, skiny, ty…
Prasak 15.10.2021 21:28
Prasak
Naco kalhoty, kdyz maji taktickou sukni https://www.armed.cz/sukne-helikon-urban-tatical-skirt/
Dwane Dibbley 15.10.2021 18:47
Dwane Dibbley
K čemu je u sukně ten punt? Leda by to nosili i chlapi :-)
Prasak 15.10.2021 21:25
Prasak
Tak normální ženská má zadek a pokud to nechce oblíkat přes hlavu....
Moas unreg 15.10.2021 22:30
Moas unreg
Nosim outdoorove kalhoty - Decathlon, Sportissimo, .... Problemy s tim nemam. Mobil mam malej, kter…
RedMaX 15.10.2021 21:58
RedMaX
Problém je, že dneska jsou mobily všechny přes 6", obvykle 6,5". Tedy v nejběžnější cenové kategorii…
Prasak 15.10.2021 22:50
Prasak
Jiste, ale kalhoty nemuzou za to, ze jsou vyrobci mobilu idioti. :-)
RedMaX 15.10.2021 23:51
RedMaX
Ale môžu sa prispôsobiť situácii a vyrobiť hlbšie vačky... bežne máš stehno tak dlhé že pozdĺž je mo…
Ale 16.10.2021 07:59
Ale
V tomto pripade ale v nekonecne valce vejce versus slepice, kdo byl prvni, prohravaji vyrobci mobilu…
RedMaX 16.10.2021 16:16
RedMaX
Baby by měly nosit sukně. Nebo šaty. V gaťách vypadajú jak zestřelený paragán.
mif 16.10.2021 00:39
mif
- Proč si stěžují? To je jednoduché - nejsou spokojené s tím, co se pro ně vyrábí. (Já si taky stěž…
gilhad 16.10.2021 09:24
gilhad
+1
Ale 16.10.2021 09:51
Ale
Jo, ušít si sám kalhoty, to je pohoda. Každej má doma šicí stroj. Stejně tak si každej doma tahá ele…
Prasak 16.10.2021 10:22
Prasak
Kdo nemá šicí stroj, koupí prostě jehlu a náprstek :-D Jak často opravdu potřebuješ nové kalhoty na…
gilhad 16.10.2021 12:19
gilhad
No a to dávno v histórii keby si vedel že baleríny, legíny, sukne aj podprsenky boli pôvodne oblečen… poslední
Ale 16.10.2021 20:41
Ale
Taška přes rameno to jisti 8-)
Al Capone 16.10.2021 14:19
Al Capone

Já ty obtažené gatě beru jako módu "pro mladý", takže pro sebe hledám jiný střih. Dá se vybrat. Leda bys byl samozřejmě natolik vybaven, že se vymykáš všem tabulkovým mírám... ]:)

Ale stejně... podzim, zima, jaro... dokud to jde a není nějaká zvláštní příležitost, tak chodím po městě v riflích. Očekávám, že se tu objeví Al Capone a zdrbe mě...

U sukni mám aspoň voľno medzi nohami a nič tam nereže, nedrtí... a videl som sukne aj s klasickými kapsami, normálne z vonka, nemusíš je dvíhať...

https://img01.ztat.net/article/spp-media-p1/42b4448025d2481ba1331effd14963f5/4866734e962445c6b0faf7cdd7bf2df2.jpg?imwidth=762

a legíny taky:

https://hips.hearstapps.com/vader-prod.s3.amazonaws.com/1608056147-screen-shot-2020-12-15-at-12-05-08-pm-1608056137.png

hlavne ale narozdiel od nohavíc, majú spoj medzi nohami (zvyčajne) riešený tak, že ti to nereže, nedrtí vajcia, netlačí ti penis, a nezdeformuje ti ho... sú pohodlnejšie, neťahajú, neobmedzujú v pohybe,...

Ja nepoznam zensky kalhoty od muzskych, takze moc netusim v cem je problem, at si kazdej koupi ktery chce. Uz jsem zvyklej na Surplusky z armyshopu, do nich narves klidne 10 mobilu a 4 tablety, jsou volny, 100% bavlna a cerny muzes nosit prakticky kdekoli aniz bys vypadal jak vul "v maskacich".

Ty už mají fakt hodně kapes, až mi to přijde přeplácaný.
Já mám rád kalhoty CXS Venator, na léto odepnu nohavice a mám kraťasy. Bohužel to vypadá, že je přestali dělat a přišel model Venator II, kterej už nemá odepínací nohavice. Před pár dny se mi podařilo koupit poslední kus původních Venatorů a v mé velikosti. Až to vynosím, nevím, čím to nahradím.

Zpočátku mi taky vadilo, že se odepínají už nad kolenama, ale nakonec to velmi oceňuji, protože z toho vzniknou parádní letní kalhoty, dobrý i na turistiku. Spojovací zip je proveden velmi dobře, nevadí, nezavazí, není cítit.
Ono je to fajn hlavně když je nejistý počasí, třeba ráno jdu do práce, je zima, pak se hodně oteplí, takže odepínám. Tu univerzálnost na nich miluju.

Jeden čas jsem měl pocit, že výrobci zapomněli i to, že máme ty nohy, o tom nad tím ani nemluvě. Já si v oblečení moc nevybírám, ale kraťasy, ve kterých nemůžu udělat pořádný krok (nemluvě o schodech) opravdu nejsou pro mě. Nemusím být v oblečení napraný (opravdu si nemusím dokazovat jak jsem hubený a prát se do M nebo L když XXL je akorát, opravdu nemám problém s tím v obchodě takovou velikost požadovat). Je fakt, že něco podobného bylo i u bot, boty hodně do špičky, takže nebylo kam strčit nohu (vycházely pak o 5 čísel větší, aby se tam noha vešla; byly správně dlouhé a u paty i široké, ale pak se nesmyslně zužovaly). Nechci to zakřiknout, už pár let je to v pohodě.

Jednou jsem se snažil koupit džíny v jistým "modním" řetězci. Kalhoty označený jako slim, skiny, ty jsem okamžitě zavrhnul, ale i to, co bylo označeno jako "straight", bylo naprosto stejný - svíralo mi to lýtka jako kombinéza pilota stíhačky. V podřepu to kastrovalo. Módní návrháři musí být všichni buzeranti.

Ale môžu sa prispôsobiť situácii a vyrobiť hlbšie vačky... bežne máš stehno tak dlhé že pozdĺž je možné mať aj 20cm hlboký... jedine kde sa hlboké vačky nedajú dať sú minikraťasy... takže vlastne sú debili aj výrobcovia nohavíc, resp akékoľvek oblečenia, ktoré sa oblieka na nohy...teda aj kraťasy, tepláky, atď...

V tomto pripade ale v nekonecne valce vejce versus slepice, kdo byl prvni, prohravaji vyrobci mobilu, nebot strihy na kalhoty tu byly definitivne driv a pokud se jim nechteji vyrobci mobilu prizpusobit, tak si holt porid kabelku nebo se vyser na smartphone.

- Proč si stěžují? To je jednoduché - nejsou spokojené s tím, co se pro ně vyrábí.
(Já si taky stěžoval, když boty, co byly k sehnání mě buď tlačily, nebo mi byly natolik velké, že se v nich blbě chodilo. Že pro ženské dělají boty, co si podle vzhledu nezadají s mučícími nástroji a kvůli podpadkům se v takřka nedá chodit mi bylo celkem jedno, já chtěl pohodlné boty pro sebe.)

---

- Proč dělají pro ženské pitomé kalhoty bez kapes? Protože je ženské kupují. Kdyby je žádná nikdy nekoupila, asi by se dělat přestaly.
(A kdyby byla po kalhotách s kapsami taková poptávka, tak by je nepochybně někdo dělat začal - i když je otázka za jakou cenu - a pokud by se masivně ujaly, tak by i ta cena mohla být příznivější. Zase z vlastní zkušenosti - chtěl jsem vestičku na míru s řadou vymožeností, co se kapes týče, tak mám vestičku, co má kapsy přesně takové a tam, kde je potřebuju, včetně kapes na mobily, baterky, jídelní hůlky, notebook, křesadlo ... jak "nóbl" koženou, tak několik dalších džínových na běžné nošení. A vypadají velice dobře. Jen jsem musel párkrát navštívit krejčovou (krejčová vytváří střihy, švadleny střihy lehce upravují, šičky to prostě sekají podle vzoru), vysvětlit jí, co a jak a proč chci a ona vymyslela, jak to udělat a taky to dodala - kalhoty, vestičky, plášť - jenom to nějaký čas trvalo a samozřejmě to něco stálo.)

- Proč ženské kupujou pitomé kalhoty? Protože jsou ve velkém množství na pultech a "znáte z TV" - tedy móda - někdo se rozhodne, že se příští rok na jaře bude nosit to a to, jsou toho plný média a ženský to kupujou, protože je to móda (protože si podobné koupila támle ta modelka, nebo princezna, nebo někdo takový a oni chtějí být taky tak úspěšné a krásné, tak musejí mít taky takové oblečení, nebo aspoň "podobné")

- Proč funguje móda? Protože jsou na to ženské naučené a tlak okolí je silný (co by lidé řekli, Nováková od vedle, ..., mif se svým sestřeleným paragánem, ...) - prostě musíš být stejná jako ostatní, ale hezčí. Ale stejná.
A jednodušší je koupit nové hadry/boty/účes, než na sobě zapracovat, schodit pár desítek kilo, něco se naučit a vyniknout jinak. A reklamní průmysl je nadšený, protože se peníze točí, tak to do nich cpe horem dolem.

- Proč vlastně být stejná a přitom se odlišit? Protože historie. Být jiná je riskantní, může to i znamenat vyloučení ze společnosti, což po delší dobu trvání lidstva (a mnohde dodnes), v podstatě může být i životu nebezpečné, rozhodně však nepřijemné a dost omezující.

- A proč se odlišit v rámci povolených mezí? Protože historie. Nejmocnější muž si vybírá a je potřeba ho zaujmout, protože pak má vybraná nejlepší zajištění pro sebe i své děti a také podíl na té moci.

- Proč jsou ženy takové? Mužský takhle blbnout nepotřebujou ... - No podívej se pár set let zpět a uvidíš, že v podstatě co šlechtic či bohatý hesek, to papoušek říznutý pávem ... No ono ani netřeba chodit tak daleko, Holywoodké hvězdy, Elvis Presley, u nás po revoluci fialová saka, gangsta style z periferie ... mužský blbnou úplně stejně, jen trochu jiným směrem - máš prachy? Musíš to ukázat! Chceš být někdo? Musíš to ukázat!

A tak to máš zhora od šlechnticů až dolů po vesničany "... chlapci Vlčovjané majů koně vrané, košulenky tenké, ňadra vyšívané ...."

Konec konců, tobě kalhoty řežou koule a co uděláš? Pořídíš si pořádné, které by neřezaly? Ne, pořádné jsou na tebe už moc drahé a koupit o pět čísel větší a stáhnout páskem, to bys vypadal jak strašák do zelí, použít kšandy, to bys zase vypadal jak starý fotr a vyřešit to razantně koupí sukně, která ti koule řezat fakt nebude, to už ani náhodou, to bys vypadal jak buzerant, nebo ještě hůř, jako ženská. A pak kdo blbne kvůli vzhledu ...

A co takhle si je ušít sám? Moc práce a málo skilu, navíc šití je ženská práce, že? Že špičkoví krejčí jsou tradičně muži raději pomineme.

Navíc ušít kalhoty s kapsami a se vším, to jsem dal v 15 letech asi tak za víkend - a řadu let je i nosil - to fakt není nic tak složitého (pravda, stálo mě to dva dny práce, látku, střih a nitě).
Upíří sametový plášť vlastnoručně šitý občas nosím dodnes, když se to hodí stylově.

Kdo nemá šicí stroj, koupí prostě jehlu a náprstek :-D
Jak často opravdu potřebuješ nové kalhoty na míru a nemůžeš nic sehnat a nemáš na to si je nechat udělat? A jak často by stačilo koupit nějaké existující a jen je lehce doupravit, nikoli šít celé?
Ale když se nechce, je to ještě horší, než když to jen nejde ...

No a to dávno v histórii keby si vedel že baleríny, legíny, sukne aj podprsenky boli pôvodne oblečenie pre mužov, v určitom období aj výhradne len pre mužov... a šaty boli tiež aj pre mužov aj pre ženy, samozrejme rozdielne...

len pár príkladov:

https://images.squarespace-cdn.com/content/v1/591a22f89f7456bde4fcce0c/1624481242254-CXNYX7N13EOKE3XXBXWJ/men-skirts-ancient-egypt-greece-rome-renaissance-fashion-history.jpg?format=1000w

https://imgix.bustle.com/2017/5/16/0906fec5-1e7b-4684-96f1-e83287657ba7.JPG?w=414&h=560&fit=crop&crop=faces&auto=format%2Ccompress

podprsenku som úplne nenašiel obrázok, len článok že predchodca prvých podprseniek bol kus oblečenia, ktorý nosili prevažne lučišníci na spevnenie tela, aby dlhodobo udržali luk vo vystretej ruke a mali pri tom presnú mušku.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru