Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Co jsem tak letmo zaslechl třeba o Německu: na odborných školách je výuka ve škole a praxe probíhá p…
Pavel 29.08.2021 10:19
Pavel
Tak to za komunistů bylo u nás taky. Typicky třeba Metra Blansko měla vlastní učiliště hned vedle fa…
Prasak 29.08.2021 12:00
Prasak
Bolo to dokonca az donedavna, u nas Slovnaft, mali svoje uciliste a ludom, ktory tam odmaturovali ro…
Michal2 29.08.2021 17:08
Michal2
V Slovnafte to existuje stále ,akurát učilište sa spojilo so strednou chemickou školou,takze už z ne…
audax mobile 30.08.2021 15:08
audax mobile
O tej praxi viem, sam som tu skolu dokoncil v roku 2002, len som netusil, ze este funguju :) nový
Michal2 30.08.2021 16:56
Michal2
Nenavrhoval to i Biden? poslední
Mainio 31.08.2021 18:22
Mainio

Co jsem tak letmo zaslechl třeba o Německu: na odborných školách je výuka ve škole a praxe probíhá přímo v konkrétní firmě na dílně, ta je vybavena zařízením určeným pro výrobu či montáž atd., podle typu práce.

Učni chodí na praxi do firmy tak, jako by chodili do práce a dostávají plat. Po vyučení se (zjednodušeně) přesunou z učňovské dílny do běžnýho provozu, všechno už umí a hned začnou pracovat jako zaměstnanci.

Líbí se mi to.

V Slovnafte to existuje stále ,akurát učilište sa spojilo so strednou chemickou školou,takze už z nej nevychádzajú ako po starom vyučený chemik-operátor,ale absolvent s úplným stredoškolským vzdelaním chemického smeru s maturitou a zároveň už s praxou na prevádzke v Slovnafte a predbežnou pracovnou zmluvou v podniku-od tretieho ročníka chodia 3 dni škola ,2 dni prax celý školský rok,v štvrtom ročníku takisto a súčasťou záverečnej skúšky je aj skúška znalostí z praxe na pridelenom pracovisku,takže kto chce,podpíše finálnu pracovnú zmluvu a pokračuje ako zamestnanec….

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru