Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Jak voní benzín?

Stalo se mi něco podivnýho. Snažil jsem se zjistit, zda je v kanystru nafta nebo benzín, podle barvy jsem to nedokázal rozhodnout, tak jsem zapojil čich.

Nakonec se zjistilo, že to byl benzín, jenže: on vůbec nevoněl jako benzín, jak si to pamatuju z dětství. Nebyl právě cítit skoro vůbec.

Je tohle normální? Něco mi během desetiletí ušlo? Voní u vás ještě benzín "po benzínu"? Zdá se mi to celý jaksi divný.

Předmět Autor Datum
Nemas covid?;-) Vlastne bych se ruznym vunim benzinu v prubehu casu moc nedivil. Ono automobilovy be… nový
bahno 27.08.2021 10:03
bahno
jestli to smrdí podobně, jako když otevřeš rozjetou tiskárnu (takovej lehkej zápach elektriky) tak b… nový
Sempron 27.08.2021 10:03
Sempron
Je tohle normální? Něco mi během desetiletí ušlo? Ano. Neni benzin jako benzin. Kdyz tak vem hadrik… nový
HPET 27.08.2021 11:19
HPET
pripadne do kanystru hod zapalenu zapalku (idealne velku zapalku urcenu na podpalovanie krbov). ak b… nový
fallon 27.08.2021 11:43
fallon
Jinak voní technickej, jinak u pumpy a tam ještě budou asi různé podle přidaných biosraček nový
jirka44 27.08.2021 16:26
jirka44
Co si pamatuji (desítky let zpět), tak pěkně voněl ten "závodní" benzín do motorek (plochá dráha či… nový
L-Core 27.08.2021 18:10
L-Core
Methanol a ricinovy olej. Methanol ma velky oktanovy cislo a ricinovy olej je jeden z nejlepsich ole… nový
bahno 27.08.2021 20:10
bahno
Možná tam pro dnešní zženštilé řidiče... dolévají nějakou voňavku nebo neutralizér (nevím co to je,… nový
IQ37 27.08.2021 20:10
IQ37
Dnes už potrebujú voňavku aj asfaltéri: 690165 poslední
haseimpfeffer 27.08.2021 22:30
haseimpfeffer

Nemas covid?;-)
Vlastne bych se ruznym vunim benzinu v prubehu casu moc nedivil. Ono automobilovy benzin nema zadne presne dane slozeni, je to jen kapalina nejakych definovanych vlastnosti, ale s ceho se sklada, to vubec neni dany. A protoze ruzne rafinerie zpracovavaji ruznou ropu ruznymi zpusoby a vyslednou smes dale ruzne michaji a upravuji, klidne muze benzin ruzne vonet.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru