Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Nosíte v kapse nůž?

Nosíte u sebe nějakou kudlu? Nemyslím na čundr do lesa, ale takovou, co u sebe máte furt, ať jdete kamkoliv, tedy EDC nůž (every day carry).

Já u sebe nosím Gerber E-Z Out junior.
Malý, neskutečně lehký a laminátová rukojeť je dost pevná, aby i po deseti letech nebyl ani trochu rozviklaný. Za celou dobu jsem ho ještě nikdy nemusel brousit, jen dvakrát jsem ho přetáhnul na ocílce. A ulomil jsem mu asi milimetr špičky, když jsem s tím povoloval imbusový šroubek (ano, hovado, ale neměl jsem nic u sebe a byl jsem lenivý si jít pro vercajk). Takže jsem špičku přebrousil.
Pokud bych ho někdy ztratil, koupil bych si ho znovu. Nejlepší nůž, co jsem kdy měl, především je lehoučký, takže ho v kapse nijak necítím. Sice je trochu kumšt s tím ukrojit chleba, ale dá se to.

Co vy, nosíte u sebe něco?

Předmět Autor Datum
Nenosim. nový
merlouska 18.08.2021 22:04
merlouska
Cerveny klasicky svycarak na klicich, s nuzkami, krizakem atd. nový
lucifer 18.08.2021 22:13
lucifer
V kapse ho zrovna nenosím, ale když jdu s batohem, tak tam mám vystřelovák. Zatím jsem ho proti niko… nový
IQ37 18.08.2021 22:53
IQ37
Nosím všude. Jako EDC se mi osvědčil ZT 0770CF, bohužel jsem jej ztratil. Jako náhradu jsem našel Ke… nový
Jan Fiala 18.08.2021 22:56
Jan Fiala
Nosím v ledvince černý švýcarák čepel 9,5 cm a vývrtka víc nepotřebuji. Dříve jsem nosil obdobný nůž… nový
nerady 18.08.2021 23:06
nerady
Já mám právě rád tyto malý nože, protože se vejdou do každé kapsy. Na chleba není primárně určen, to… nový
Prasak 19.08.2021 05:36
Prasak
Nenosim. Ale kdyz uz je tu debata, tak k cemu je to dobry? Nejak si potrebu pouziti noze mimo vlas… nový
RedMaX 18.08.2021 23:39
RedMaX
Rozříznout krabici, ufiknout klacek, nakrájet děcku klobásu, co koupíš u stánku, využití je mnoho, k… nový
Prasak 19.08.2021 05:39
Prasak
IQ37 napsal: Zatím jsem ho proti nikomu nepoužil Proto me napadla ta sebeobrana. Ja si to mnoho v… nový
RedMaX 19.08.2021 20:53
RedMaX
V té krabici mám spoustu dalšího bordelu do tříděnýho odpadu. Vytřídím do kontyšu a izolepu na krabi… nový
Prasak 19.08.2021 21:18
Prasak
To co tu ukazuju pani uz povazujem ze kudly a nie noze, pretoze3 s tym v pohode niekoho zapichnes. M… nový
fleg 19.08.2021 10:00
fleg
Kudly? Ten můj nožík má čepel 5cm. S tím zapíchnu leda tak myš. nový
Prasak 19.08.2021 10:33
Prasak
Ten můj nožík má čepel 5cm. S tím zapíchnu leda tak myš. Nech byt, když jsem byl na internátě , tak… nový
HPET 19.08.2021 11:26
HPET
Ne, k cemu taky, zbytecnost. nový
Al Capone 19.08.2021 07:41
Al Capone
Hlásím se k těm, co nůž nenosí, zatím jsem ho ani nikdy nepotřeboval. Asi by se k tomu hodila anketa… nový
Zdenál 19.08.2021 10:34
Zdenál
Ale když ho u sebe máš, tak uplatnění najde. nový
Prasak 19.08.2021 10:36
Prasak
Přemýšlel jsem k čemu nejčastěji nůž, který u sebe nosím používám a došel jsem k závěru, že nejčastě… nový
nerady 19.08.2021 17:21
nerady
Když jdeme s děckama někam ven, tak když si dám u stánku klobásu, tak vyrobit si párátko znamená naj… nový
Prasak 19.08.2021 19:36
Prasak
[aj51Pe1_700bwp.webp] nový
jirka44 19.08.2021 11:46
jirka44
:-D:-D:-D nový
L-Core 19.08.2021 13:13
L-Core
Ten první je pro ženské, ten druhý je pro chlapy. U toho prvního ještě chybí pilníček na nehty a zrc… nový
IQ37 19.08.2021 16:18
IQ37
Normalne ne. Na outdoor mam Kershaw Emerson CQC-8K, 8cr cepel, g10 rukojet s genialni ergonomii. nový
Dwane Dibbley 19.08.2021 15:54
Dwane Dibbley
Stprocentně vhodný pro učitele na všech stupních škol. nový
IQ37 19.08.2021 16:24
IQ37
Jasně, nosím u sebe https://bit.ly/3y39KO6 občas používám na houby, otvírání piva nový
Sempron 19.08.2021 23:43
Sempron
Ale jo, i v kapse nosim nuz - jakysi pseudosvycarak - na otvirani konzerv, lahvi s pivem i vinem, ru… nový
gilhad 20.08.2021 04:06
gilhad
K dokonalosti ti chybí jen pás cudnosti. :-) nový
IQ37 20.08.2021 10:15
IQ37
Co s nim? Pro ubraneni sve cudnosti si vystacim s konvencnimi prostredky aktivni ochrany a pokud byc… nový
gilhad 20.08.2021 10:54
gilhad
Vyloženě "ať jdu kamkoliv" asi vědomě ne. Ale ve většině baťohů nějaké šmrdlátko je... někde je červ… nový
Moas 20.08.2021 05:51
Moas
Victorinox Swiss Card znáte? [ImgW.ashx] nový
jirka44 20.08.2021 08:59
jirka44
Aneb jak do velkeho, nepraktickeho a krehkeho pouzdra nacpat to, co se davno da sehnat v malem, prak… nový
gilhad 20.08.2021 23:20
gilhad
To je sběr malo použitelných hraček na běžnou práci (tupý 3cm nůž) Na druhou stranu je to lepší než… nový
Jan Fiala 21.08.2021 08:18
Jan Fiala
sběr malo použitelných hraček na běžnou práci (tupý 3cm nůž) Na vypíchnutí oka je dostatečný. :-D T… nový
IQ37 21.08.2021 18:26
IQ37
Pokud chces nekoho zranit, mnohem lip ti poslouzi propiska nebo tuzka. A tu ti nikdo zatim nezakazuj… nový
Jan Fiala 21.08.2021 19:16
Jan Fiala
zatim No,uvidíme psát se ledasčím.… nový
čumil old 21.08.2021 20:23
čumil old
To mam v aute. Na ro, biti okna by to fu govalo. Na noseni.misto propisky ne to tezke. nový
Jan Fiala 21.08.2021 21:35
Jan Fiala
sběr malo použitelných hraček na běžnou práci (tupý 3cm nůž) Na vypíchnutí oka je dostatečný. :-D… nový
gilhad 22.08.2021 18:06
gilhad
Konečně se někam dostáváme. :-D nový
IQ37 22.08.2021 19:59
IQ37
Kdyz vzpomenu na doby, kdy jsem jeste mel svicarak kdy jsem dost rychle potratil ty vytahovaci serep… nový
Dwane Dibbley 21.08.2021 19:53
Dwane Dibbley
Ano nosím. Sice ne v kapse, ale v taštičce přes rameno v malé kapse. Nože jsou moje vášeň od mala, p… nový
jarinek 22.08.2021 15:59
jarinek
Tak to jsou asi nejaci divni oni :-D nový
gilhad 22.08.2021 17:57
gilhad
Nosím bezmennú starú vyskakovačku, používam príležitostne na podobné účely ako ty, až na robenie rad… poslední
haseimpfeffer 24.08.2021 22:14
haseimpfeffer

Nosím všude. Jako EDC se mi osvědčil ZT 0770CF, bohužel jsem jej ztratil. Jako náhradu jsem našel Kershaw 7007. Oba jsou lehoučké a tento tvar ostří se mi osvědčil.
Teď mám u sebe číňana, velikost tak akorát, lehký, čepel z D2, keramická ložiska...

Na tom tvém by mi hodně vadila délka (tedy spíš nedélka) ostří. Pro mne je použitelnost 8cm a výš. Právě kvůli tomu, aby se s tím dal ukrojit a namazat chleba.

Nosím v ledvince černý švýcarák čepel 9,5 cm a vývrtka víc nepotřebuji. Dříve jsem nosil obdobný nůž z NDR za 17 Marek. Nůž nosím od svých 16 let kdy jsem měl takový hlad, že jsem otevřel vepřovou konzervu "bošákem". Dokonce se mi podařilo s nožem letět z Menorky do Barcelony a pak do Prahy.

Nenosim.

Ale kdyz uz je tu debata, tak k cemu je to dobry?

Nejak si potrebu pouziti noze mimo vlastni kuchyn nedovedu predstavit, na cundry uz nechodim, navic vidim, ze to nema byt predmetem duvodu noseni noze.

Jinak na sebeobranu jsem nosil driv peprak, ale co je Covid, tak uz to nenosim. Nejak uz neni duvod, navic v tech respiratorech by to bylo i malo ucinne. Nicmene stejne jsem ho pouzil jen kdysi davno, kdyz jsme meli psa a potreboval jsem ho ubranit pred majitelem agresivniho psa.

IQ37 napsal:

Zatím jsem ho proti nikomu nepoužil

Proto me napadla ta sebeobrana.

Ja si to mnoho vyuziti, o kterem jsi psal nejak nedokazu predstavit. Treba s tou krabici, prisel mi zrovna ted tezsi balik, vedel jsem, ze budu potrebovat uz pred domem rozrezat krabici a vytahat dily ven a domu. Tak jsem si do notasove tasky, co nosim, pribalil takovy ten odlamovaci nozik z OBI. Proste ano, obcas clovek nejaky nozik muze vyuzit, ale tak neni problem si ho jednorazove vzit. Nedovedu si predstavit, ze bych mel s nozem chodit furt, uplne mi staci, ze sebou vsude taham mobil!

V té krabici mám spoustu dalšího bordelu do tříděnýho odpadu. Vytřídím do kontyšu a izolepu na krabici fiknu nožem, krabicu složím a vyhodím. Odlamovací nůž mi bude zavazet, když pak jedu nakoupit. Navíc budu řešit, abych ten odlamovák odnesl zpět.
Proto mám taky jen takový pidinožík, kterej v kapse ani necítím, je malej a lehkej, to víc v kapse cítím klíč od auta.

To co tu ukazuju pani uz povazujem ze kudly a nie noze, pretoze3 s tym v pohode niekoho zapichnes.
Mam asi 6cm svajciara, vlastne v kapsicke nosim uz az 4 kusky...aj ked by mi defacto stacil len jeden.
Vyuzitie? Mnohonasobne, mam tam skrutkovace, noznicky, baterku, dokazem s tym hocico odkrojit (chleba vzhladom na dlzku cepelu uz tazsie, ale ide to;o)) a ver tomu, ze ich casto pouzivam.

Ten můj nožík má čepel 5cm. S tím zapíchnu leda tak myš.

Nech byt, když jsem byl na internátě , tak mi jeden opilec stejný nůž píchl do ruky do takového toho polštářku pod palcem a není to moc sranda :)
Myslím, ze podle toho co člověk přes den dělá nebo v čem pracuje se nožík dycky hodí, ale v mém případe co mám v kapsách to většinou ztratím takže.
Kdybych si měl vybrat, tak bych zvolil něco co máš ty jak švýcarak. Pilku, otvírak na konzervy a šroubovak v kapsy nepotřebuju.

Přemýšlel jsem k čemu nejčastěji nůž, který u sebe nosím používám a došel jsem k závěru, že nejčastěji s ním řežu plastové stahovací pásky, pak plastové pásky na krabicích a pak otvírání piva a vína. Dřív jsem ho používal i k jiným věcem ale už mám na to speciální nástroje (odstraňování izolací z kabelů) nebo už není potřeba díky změnám v technologii otvírání (otvírání konzerv). Samozřejmě, že v kuchyni nůž používám ale ne kapesní, ale i tam se používání díky speciálním nástrojům (škrabka na brambory, škrabky na zeleninu) používání zmenšuje. Také jsem ho několikrát použil při otvírání obálek u výběrového řízení ale to už je minulost jelikož jsem už 5 let v důchodu.

Když jdeme s děckama někam ven, tak když si dám u stánku klobásu, tak vyrobit si párátko znamená najít kousek dřeva. Nástroj mám v kapse. Synek chce nějakej pěknej klacek, tak mu ořežu ty ostrý pahýly a zarovnám konce. V práci s tím ufiknu kus hadice, než se vracet pro kleště. Ufiknout lepící pásku, než to kousat zubama. Prostě využití pro nůž se najde, resp. usnadní to život, přestože se v dnešní době dá bez něj obejít.

Ale jo, i v kapse nosim nuz - jakysi pseudosvycarak - na otvirani konzerv, lahvi s pivem i vinem, ruzne to dloubani (ma zelizko na kopyta) a sroubovani (krizovy a plochy sroubovak) - samozrejme specializovane nastroje jsou vzdycky lepsi, ale ne vzdy je clovek ma dost pri ruce. (Jo, neco jako pilnicek ma taky, ale tak zoufale, ze radsi v te kapse nosim o opravdovy pilnicek na nehty)

Na krajeni to moc neni, prilis male a mekke ostri, na to mam u pasu normalni kuchynak (teda puvodne reznicky nuz) - a ten pouzivam mnohem casteji, tak v prumeru 10-20x denne a hrozne vyhodne je, ze jen pomyslim a uz ho mam v ruce - takze otevirani vseho mozneho jako krabic, obalek, baliku, rezani provazku, rozebirani 6-packu, otvirani kabic s pitim, krejeni chleba, nebo bagety, nebo zelenimy a ovoce ... proste resim jako civilizovany clovek a nemusit to rvat zuby-nehty jako nejake dive zvire

Par ruznych veci podobnych Sempromovo odkazu mam doma na zdi a beru to ssebou, jen kdyz cekam, ze to mozna pouziju (ruzne akcni akce) nebo se mi to hodi ke kostymu (spolecenske akce) (Jo, ty uz neco vazi, ale to zase vetsinou beru i krouzkovou kosili a to se to ztrati)

Vyloženě "ať jdu kamkoliv" asi vědomě ne. Ale ve většině baťohů nějaké šmrdlátko je... někde je červený zavírací, někde je klasická rybička, v autě mám taky jeden po ruce (na přeřezání pásů po nehodě).
Spíš u sebe nosím mobil, ten využiju hodněkrát denně. Mohli by vymyslet nějaký nůž integrovaný do mobilu.

sběr malo použitelných hraček na běžnou práci (tupý 3cm nůž)

Na vypíchnutí oka je dostatečný. :-D
Tady je nějak moc lidumilů...

Na vypichnuti oka staci i palec, ale ja jsem lidumil a tak v pripade potreby pouziju radeji mene namahavou, mene bolestivou a ucinnejsi metodu pouzitelnou i na vetsi dalku, napriklad olovo urychlene nad 1 Mach :-D

Ano nosím. Sice ne v kapse, ale v taštičce přes rameno v malé kapse. Nože jsou moje vášeň od mala, proto je i vyrábím. Pevné i zavírací.....nejraději vyrábím zavírací. Dělám je všechny 3x....pro mě a pro syny. V okolí je hodně lidí, kteří na mě koukají divně už jen kvůli tomu, že nože dělám a nedejbože nosím v tašce nebo v kapse.....jestli prej nejsem nějakej divnej.

Nosím bezmennú starú vyskakovačku, používam príležitostne na podobné účely ako ty, až na robenie radosti vlastným deťom (nemám) a prácu (orezávanie obrázkov zároveň s monitorom by mohlo byť celkom zaujímavé a výpoveď od šéfa ešte zaujímavejšia).

Kedysi som nosil aj malého a jendoduchého, ale pekného švajčiara (obyčajná klasika - nôž, otvárač konzerv, vývrtka, pílka). Boky mal z parožia. Raz som ho však na chate niekomu požičal - a odvtedy už nevidel. Akosi sa mi už nechcelo kupovať nový.

Na sebaobranu by som v prípade núdze volil asi skôr paralyzér než nôž.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru