Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Federace

Ne, Nebudu začínat nová témata na odlišné téma.. :-D
Na email sem dostal reklamu na jinou knížku o federacích. Tak mě jen tak napadlo.
Jen by mě zajímalo jak se utvoří federace (federální stát), jak federace funguje vím, je jedna centrální oblast, ale jak se taková federace utvoří? Státy musí nějak ratifikovat novou federální ústavu v souladu s ratifikačnim procesem svého statu nebo jak to probíhá a jak vznikne federálnín stát? Hledal sem to na internetu ale všude je jen kdy vznikla, jak funguje apod.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
A jsi si vědom toho, že ty státy před vznikem federace vůbec nemusí existovat?
Wikan 14.07.2021 17:29
Wikan
To vím, že u spoustě federálních států to tak je, ale mám na mysli u federace kde se ostatní státy p…
Amdk 14.07.2021 18:32
Amdk
...ale mám na mysli u federace kde se ostatní státy postupem času připojí. Konkrétní příklad? nový
host 14.07.2021 19:25
host
Nemusíš chodit nikam daleko. Česko - Slovenská federace vznikla před více jak 50 lety. Určitě o tom… nový
nerady 14.07.2021 20:07
nerady
Jasně, ale to byl jeden stát který se následně přetvořil ve federaci, já mam na mysli když z víc stá… nový
Amdk 14.07.2021 20:22
Amdk
Jakože Argentina s Brazilii například, vim že je to nesmysl ale prostě v případě takového sjednocení… nový
Amdk 14.07.2021 20:22
Amdk
Takže jinými slovy se ptáš na něco, o čem dopředu víš, že je to nesmysl. nový
Wikan 14.07.2021 20:33
Wikan
Jedna z posledních takto utvořených federací asi budou Spojené arabské emiráty, tak si najdi něco o… nový
nerady 14.07.2021 20:35
nerady
No právě to sem taky hledal, ale tam je akorát to jak vznikla, kdy, jak funguje apod. Ale zdroj ohle… nový
Amdk 15.07.2021 18:14
Amdk
Protože máš nějakou utkvělou představu, že existuje nějaký jeden univerzální způsob, jak to udělat.… nový
Wikan 15.07.2021 19:26
Wikan
Jelikož federace vznikla ještě před vznikem internetu, nezbyde ti nic jiného než anglicky oslovit za… poslední
nerady 16.07.2021 20:18
nerady

No právě to sem taky hledal, ale tam je akorát to jak vznikla, kdy, jak funguje apod. Ale zdroj ohledně informace, co ty státy musely udělat za předchozí kroky aby vůbec se mohly k té federaci připojit, tak ty nikde najít nemůžu i když to napíšu anglicky.

Jelikož federace vznikla ještě před vznikem internetu, nezbyde ti nic jiného než anglicky oslovit zastupitelský úřad SAE (asi Vídeň) a slušně a věcně požádat zda ti nemohou pomoci, např. odkaz na nějakou publikaci v angličtině, která o tom pojednává. Také je možnost zeptat se na našem ministerstvu zahraničí, zjistit si kdo tam byl velvyslancem atd.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru