Předmět Autor Datum
mif, na cesku a slovensku scenu sa vyprdni, retro hry/soft/hw sleduj LGR - https://www.youtube.com/c…
fallon 10.06.2021 16:12
fallon
Mně se líbí spíš (skončené) Retra viz odkaz. Vše jsem to pařil (a celkem úspěšně).
mif 10.06.2021 16:56
mif
V "dotazu" jsi dal odkaz na gamescztv. Věděl jsi o jejich kanálu, na kterém rozebírali (fyzicky i sl… poslední
Žaludský Eso 12.06.2021 20:03
Žaludský Eso
Velmi mě zaujala ta grafika v druhé části videa. Z těch dvou her (Doom/Duke3d) jsem dlouhodoběji up… nový
L-Core 10.06.2021 18:24
L-Core
Ten Doom vypadá moc pěkně. nový
mif 10.06.2021 19:08
mif
Naneštěstí vývoj skončil. Nicméně i do této verze lze dostat jakékoliv existující wady Doom 1/2. Exi… nový
L-Core 10.06.2021 19:15
L-Core
Jinak, z těch různých starých her si vysoce cením Dark Forces (1995, ze světa Star Wars). Byla ve vý… nový
L-Core 10.06.2021 18:33
L-Core
Nějak se mi tu nezobrazila odpověď. Asi nejsu chtěný. Tak znova: DF nemá chybu, ale má moc bugů. Jed… nový
mif 10.06.2021 18:59
mif
Nevzpomeneš si, jak se jmenovala startrekovská first person střílečka? Mám pocit, že to jelo ještě n… nový
mif 10.06.2021 22:27
mif
Já si vybavuju Startrek hru Elite Force, běžela na enginu Q3, ta mě celkem bavila. Ale vlastně kromě… nový
Moas 11.06.2021 05:57
Moas
Jo, bylo to Elite Force. Dík. nový
mif 12.06.2021 09:10
mif
Asi to bude vypadat divně, ale ze "startreku" jsem neviděl snad ani minutu, akorát vím, že takový se… nový
L-Core 12.06.2021 12:27
L-Core
Space naopak neoslovil mě. Stejně tak Battlestar Galactica. Bylo to blbé jak tágo (seriál, hry nezná… nový
mif 12.06.2021 13:25
mif
Já zase nedám dopustit na super hru Quake III Arena (moje má i singlplayer). nový
jezekhifi 12.06.2021 14:13
jezekhifi
No není to nádhera? Myslíš ty škrobené, sterilní panáky (herce)? Koukl jsem letmo na ten odkaz a ne… nový
IQ37 12.06.2021 15:04
IQ37
Jasně, dnes se na to nedá dívat… ale pomalu před půlstoletím? Kdy na jediném českém TV programu běže… nový
L-Core 12.06.2021 15:28
L-Core
Asi jsme dneska kritičtější, než jsme bývali. Buď jsme byli blbí tehdy, nebo dnes... Nebo nám to zůs… nový
IQ37 12.06.2021 15:35
IQ37
Ja si je radeji zahraju sam, nez koukat na nejake nemehlo. nový
Dwane Dibbley 11.06.2021 15:57
Dwane Dibbley
Pravda, ten pařič je fakt nemehlo. Já jsem to dával naplno a se všemi sekrety. Tyhle staré hry ještě… nový
mif 12.06.2021 09:13
mif
Hrál jsem asi všechny už zmíněné staré hry, ale moje první hra na PC 32 bit (asi v r. 2001) byla Blo… nový
IQ37 11.06.2021 19:26
IQ37
Zkousel jsem ho nekolikrat rozchodit ale porad mi casto a nahodne pada. nový
Dwane Dibbley 11.06.2021 19:53
Dwane Dibbley
Já jsem ho dneska stáhnul z Uložto a jede normálně ve Win10 (což je až divné) :-D. Je to tenhle kous… nový
IQ37 11.06.2021 19:57
IQ37
Koukam to je gog verze, ty bejvaji vytunene pro nove systemy (narozdil od steamu kterej nechava pros… nový
Dwane Dibbley 11.06.2021 20:03
Dwane Dibbley
Tehdy taková hra byla na necelém jednom CD, a hlavní byl "příběh", ne předěly. Já jsem to snad ani s… nový
IQ37 11.06.2021 20:12
IQ37
Si to pust za ishmaela. Sice ma min zivotu ale kvantum many na hul a zvladne i druhotnej mod ty lita… nový
Dwane Dibbley 11.06.2021 20:17
Dwane Dibbley
Zkusím. V průběhu těch let jsem to hrál několikrát, i tu Nightmare verzi. Teď to jedu zase za Caleba… nový
IQ37 11.06.2021 20:21
IQ37
To někde mám, vyšlo to i jako CD příloha buď Score nebo Gamestaru. Hrál jsem to (tehdy) asi do polov… nový
L-Core 11.06.2021 20:33
L-Core

Velmi mě zaujala ta grafika v druhé části videa.

Z těch dvou her (Doom/Duke3d) jsem dlouhodoběji upřednostnil Dooma. Existují opravdu výtečné konverze a existují i opravdu kvalitní enginy, které skoro 30 let staré hry dokáží (skoro dokáží) dostat do grafického stavu, který dokáží akceptovat i mlaďoši. Některé z nich (domnívám se!) id soft či kdo zarazili. U těchto dvou her jako základ beru 3d modely všeho, ne sprity, to už nepřekousnu..

U Duka jsem nikdy nenašel odpovídající akceptovatelnou variantu, tu vidím až v tom linknutém videu. Přitom ten engine, Build, jsem před pětadvaceti lety (myslím) perfektně ovládal a dokázal jsem v něm tvořit rozsáhlé mimoúrovňové levely.

----
Link na IMHO nejlepší konverzi Dooma: https://www.moddb.com/mods/doom-remake-4/downloads/dr4
Mám i sbírku těch nejlepších wadů, jaké existují.

----
Čas od času hrajeme s p. L-Coreovou E1L1 (Doom 1) nebo map01 (Doom 2) po síti. No… čas od času… myslím, že máme za sebou tisíce a tisíce MP her :-D I když budu jako geront někde v domově důchodců, když mě probudí o půl třetí v noci, po paměti namaluji oba levely tak, že budou moci sloužit jako printscreeny, žádné IDDT netřeba :-D

Naneštěstí vývoj skončil. Nicméně i do této verze lze dostat jakékoliv existující wady Doom 1/2. Existují i takové, jejichž dohrání zabere klidně hodinu (ne jak map01 za 25 či kolik vteřin). Jen nesmí obsahovat novou/přidanou grafiku, s tou si nic neporadí (musely by se vytvořit odpovídající hires textury).

A také existuje předělaná hudba, ne ty původní midy, např. "locran remix". Vše mám v *pk3, což jsou jen pro potřeby hry spakované *ogg (klidně také pošlu)

Jinak, z těch různých starých her si vysoce cením Dark Forces (1995, ze světa Star Wars). Byla ve vývoji i konverze v enginu "džedaj adav", bohužel se nedočkala konce.

Před pár dny jsem zkusil webovou verzi Alley Cat, tohle už ale dnes prostě nedávám… ani ty myši ze sýra neporazím - a už vůbec ne láskyplný level s Amorovými šípy.

Nevzpomeneš si, jak se jmenovala startrekovská first person střílečka? Mám pocit, že to jelo ještě na Voodoo (nevím, možná už jsem měl GeForcku jedničku :-)). Taky docela výživné (a stejně tak zabugované). Nevzpomenu si na název, ale vzpomínám, jak jsem naháněl /asi/ Breena po celém levelu a nebylo ho možné zabít. Na borgské krychli to bylo taky výživné.

Já si vybavuju Startrek hru Elite Force, běžela na enginu Q3, ta mě celkem bavila.
Ale vlastně kromě tehdejší klasiky, jak se postupně objevovala (Wolfenstein, Doom, Duke, Quake) jsem tak nějak dlouhodobě zakotvil u Transport Tycoonu a vlastně i dneska občas na chvíli nažhavím OpenTTD a vracím se do mládí....

Asi to bude vypadat divně, ale ze "startreku" jsem neviděl snad ani minutu, akorát vím, že takový seriál/svět/lore existuje. Jako náctiletého mládežníka mě oslovil seriál Space 1999 (díky polské TV), jak u vytržení jsme sledovali další a další díly. ST vznikl později, nějak mě to minulo, ale nevadí mi to :-)

1. díl první série: https://www.youtube.com/watch?v=Y6BXaGEuqxo
(kdesi na disku bych možná? vyhrabal i verzi s polským rychlodabingem…)

promo/trailer: https://www.youtube.com/watch?v=_CVz1LPh0aA
No není to nádhera?
----
edit: 13.9.1999 nám tehdy připadala jako strašně vzdálená budoucnost..

No není to nádhera?

Myslíš ty škrobené, sterilní panáky (herce)?
Koukl jsem letmo na ten odkaz a nelituju, že jsem to neviděl.

Kdysi jsem rád sledoval Hvězdnou bránu, viděl jsem snad všechny díly.
Teď to dávají na Primě - už to nemá pro mě to kouzlo, jako kdysi. Je to blbost. :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru