Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Máte rádi retro hry?

Velmi mě zaujala ta grafika v druhé části videa.

Z těch dvou her (Doom/Duke3d) jsem dlouhodoběji upřednostnil Dooma. Existují opravdu výtečné konverze a existují i opravdu kvalitní enginy, které skoro 30 let staré hry dokáží (skoro dokáží) dostat do grafického stavu, který dokáží akceptovat i mlaďoši. Některé z nich (domnívám se!) id soft či kdo zarazili. U těchto dvou her jako základ beru 3d modely všeho, ne sprity, to už nepřekousnu..

U Duka jsem nikdy nenašel odpovídající akceptovatelnou variantu, tu vidím až v tom linknutém videu. Přitom ten engine, Build, jsem před pětadvaceti lety (myslím) perfektně ovládal a dokázal jsem v něm tvořit rozsáhlé mimoúrovňové levely.

----
Link na IMHO nejlepší konverzi Dooma: https://www.moddb.com/mods/doom-remake-4/downloads/dr4
Mám i sbírku těch nejlepších wadů, jaké existují.

----
Čas od času hrajeme s p. L-Coreovou E1L1 (Doom 1) nebo map01 (Doom 2) po síti. No… čas od času… myslím, že máme za sebou tisíce a tisíce MP her :-D I když budu jako geront někde v domově důchodců, když mě probudí o půl třetí v noci, po paměti namaluji oba levely tak, že budou moci sloužit jako printscreeny, žádné IDDT netřeba :-D

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat