Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Nahlížení do katastrofálních map.

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/karel-vecere-cuzk-katastr-nemovitosti.A210526_132833_ekonomika_ven
Tomu článku nevěřím ani datum zveřejnění, ani těm článkům předchozím na dané téma.
Od doby kdy se psalo, že když si na sebe podvodník na základě zfalšovaných dokumentů nechá na sebe přepsat nemovitost a pokud se skutečný vlastník do určité doby proti tomu neozve, tak mu zbydou jen oči pro pláč se do katastrofálních map občas kouknu, jestli ještě pořád jsem u svých nemovitostí (ne, nemám jich tolik jako exministr zdravotnictví) uveden jako vlastník.
Přiznávám, že tu a tam třeba kouknu, na koho je napsaný zanedbaný pozemek v zahrádkářské kolonii poblíž mé zahrádky, ale uznávám, že do toho mi je kulové a tenhle přístup klidně oželím.
Tak si myslím, že tahle akce je proti obyčejným lidem, podvodníci si cestičky najdou.
Není tu nějaká politická strana co má ve svém volebním programu zachování dosavadního přístupu ke katastrofálním údajům?
3-[3-[3-[:x:

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tlak občanů přinesl ovoce. Plán na omezení nahlížení do katastru se ruší Anonymní nahlížení do kata…
Pavel 02.06.2021 19:21
Pavel
To tedy koukám ::)
L-Core 02.06.2021 20:09
L-Core
Ja taky, akorat ted nevim, jestli by vedeni uradu nemeli vyhodit za to, ze tu blbost vubec vymysleli…
RedMaX 02.06.2021 20:24
RedMaX
To první. Protože pitomá Captcha by to pořešila. Nebo jiný, protirobotický ověření. Já bych se nediv…
Prasak 02.06.2021 20:27
Prasak
ja si nejsem popravde uplne jista, jestli by to captcha vyresila, dneska uz existujou i moznosti, ja…
merlouska 02.06.2021 23:05
merlouska
Tak jsou i jiný způsoby, jak to řešit, nejen Captcha.
Prasak 02.06.2021 23:31
Prasak
Mrkni na ten článek, co Yarda odkazoval, Captchu zkoušeli, cituji: Snažili jsme se ho ztížit pomocí… nový
Moas 03.06.2021 05:50
Moas
Přesně tak. Výše odkazuji na podrobnější článek na Lupě, tam to také zmínili. poslední
Zdenál 03.06.2021 07:04
Zdenál

To první. Protože pitomá Captcha by to pořešila. Nebo jiný, protirobotický ověření.
Já bych se nedivil, kdyby za tím bylo něco jinýho, protože když budou vědět kdo se o co zajímá, tak taková databáze se spekulanty s půdou může mít slušnou hodnotu. Prostě budou vědět, kdo se zajímá ve velkým o pozemky a kde se zajímá a honem tam pošleš vlastní nabídku

Mrkni na ten článek, co Yarda odkazoval, Captchu zkoušeli, cituji:

Snažili jsme se ho ztížit pomocí Captcha testu. Aby captcha bránila vytěžování, musela být hodně složitá a během jedné návštěvy často opakovaně vyžadovaná, takže jsme za to sklízeli velkou nevoli uživatelů. Pak ji roboti začali obcházet pomocí zvukové verze pro nevidomé, tak jsme raději přešli na obranu blokováním IP adres. Dnešní technologie ale umí poměrně snadno přesměrovávat dotazy a my tak bohužel odstřiháváme i mnoho poctivých uživatelů, takže to přestává plnit svůj účel.

Přijde mi, že snaha byla.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru