Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Únosy letadel

Podle tisku došlo k hanebnemu činu a to únosu letadla Běloruskem. I Biden to odsoudil.
Pospíšil už dokonce stačil napsat, že to nařídil Putin.

Díky tomu řevu jsem se dozvěděl, podobné věci se staly i v minulosti - v roce 2013, kdy USA nechaly v Rakousku "unést" letadlo ve kterém měl letět Snowden nebo v roce 2016 Ukrajina "unesla" Běloruské letadlo s protimajdanovským aktivistou. Zřejmě tenkrát nebyl důvod to mediálně rozmáznout.

Nějak té politice přestávám rozumět. Buď existuje seznam států, které unášet mohou a které ne, pak by bylo vhodné ten seznam zveřejnit, abychom věděli komu se vyhnout. Nebo mohou všichni na základě nějaké mezinárodní dohody, pak nejde o únos letadla a tisk lže. Nebo nemůže nikdo a náš nezávislý tisk něco rozmazává a něco ne podle toho, v čím zadku zrovna jsme.

Vypadá to, že Orwell už je realitou a já ztrácím prehled, jestli Oceanie bojuje s Eurasií a Eastasií nebo jestli jsou to naši spojenci? Ono se to tak rychle mění, že to už ani nestačím sledovat.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Takze opat budeme verit nelogickej rozpravke Lukasenka len preto, ze na druhej strane vidis USA? Tak…
fleg 25.05.2021 11:19
fleg
Psal jsem někde o nějakých "rozprávkách"? Proč opět útočíš a vnucuješ svůj úhel pohledu a mě do úst…
Jan Fiala 25.05.2021 11:51
Jan Fiala
Preco by som utocil, ked polozim otazku ty to beries ako utok? USA slo o Snowdena, takze donutili pr…
fleg 25.05.2021 12:25
fleg
Díky, pobavil jsi mě. Titulek tvé zprávy: Snowden v letadle bolivijského prezidenta nebyl, hlásí Rak… nový
Jan Fiala 25.05.2021 15:41
Jan Fiala
ze mu prehladali lietadlo (nie je pravda, precitaj si svoj odkaz poriadne) Podle agentury APA, kte…
Jan Fiala 25.05.2021 11:55
Jan Fiala
Ziadne informacie som si nenasiel...ak nejake mas tak to sem hod a nehraj sa tu na tajomneho. Potom…
fleg 25.05.2021 12:23
fleg
Tady máš přehled: https://112.international/society/top-three-forced-landings-cases-61645.html Jina…
Jan Fiala 25.05.2021 12:31
Jan Fiala
Aha takze lietadlo sa vratilo uz Bieloruska...to sa ti zda ako ten samy pripad?
fleg 25.05.2021 14:31
fleg
Aha takze lietadlo sa vratilo uz Bieloruska...to sa ti zda ako ten samy pripad? To jsem nepochopil.…
Jan Fiala 25.05.2021 15:23
Jan Fiala
Si povrchny, ostatne ako vzdy ked sa ti to hodi. V tomto clanku naznacuju, ze ho otocili hned po sta… nový
fleg 25.05.2021 16:36
fleg
Oni nepovolili letadlu pristat na nejblizsim letisti, v tu dobu to meli bliz uz do toho Vilniusu neb… nový
Dwane Dibbley 25.05.2021 15:34
Dwane Dibbley
Já myslím, že rybník by jim vypálil pilot, kdyby i pod hrozbou té stíhačky odmítl přístát na Ukrajin…
Araneus84 25.05.2021 13:27
Araneus84
Udělal bys to, být pilotem? :-p
L-Core 25.05.2021 13:42
L-Core
Budu konspirovat: Řízení autopilotovi a skáču na padáku. Stíhačka sundá Prataseviče... A všichni jso…
IQ37 25.05.2021 15:02
IQ37
(v Rusku už vtipkovali, že letadlo pilotoval Petrov a druhým pilotem byl Boširov). http://www.zveda… nový
POW 25.05.2021 16:29
POW
Opravdu konspirace. Z dopravního letadla se vyskočit nedá :-p Ba ani tam není katapult. nový
L-Core 25.05.2021 16:47
L-Core
...Z dopravního letadla se vyskočit nedá... Já bych to až tak jistě netvrdil. https://epochalnisvet… nový
Yarda 25.05.2021 21:47
Yarda
Já počítal s tím, že se ozveš ;-) Otázkou je, zda to, co šlo před padesáti lety, jde i dnes. Jestli… nový
L-Core 25.05.2021 21:50
L-Core
Odborníci tvrdí že otevřít dveře za letu u dopravního letadla nejde. Ale vím, že se firmě DHL otevře… nový
nerady 25.05.2021 22:56
nerady
Hlavně na palubě ani nesmí být padák. Jako že by se třeba porouchalo řízení, tak by si oba piloti vz… nový
Araneus84 26.05.2021 13:52
Araneus84
Vážení cestující, bílé obláčky, které za chvíli uvidíte po levé straně, jsou padáky naší posádky, kt… nový
jirka44 26.05.2021 14:08
jirka44
Dá. Podvozek (kolo) se dá vysunout ručně a pak máš dost místa na vyskočení. nový
Jan Fiala 26.05.2021 14:44
Jan Fiala
Njn, je to od Beloruska sprostarna nejvyssi urovne, neco podobneho se stat nema a tudiz moje prvni r… nový
RedMaX 25.05.2021 23:50
RedMaX
Lenze to, ze to prve prelomili USA su len domnienky. Oficialne pristalo Moralesove lietadlo kvoli te… nový
fleg 26.05.2021 06:40
fleg
Pokud to bereš takto, pak o Vrběticích a ruských agentech nemáme žádné důkazy, vše jsou to jen domně… nový
Jan Fiala 26.05.2021 13:53
Jan Fiala
Ja nevravim nepravom, ja porovnavam fakta vs domnienky. Ano na pristani Moralesa mali najvacsi zauje… nový
fleg 26.05.2021 13:57
fleg
https://www.pokec24.cz/nezarazene/minsk-zverejnil-rozhovor-mezi-dispecerem-a-pilotem-spolecnosti-rya… nový
IQ37 26.05.2021 00:21
IQ37
Ono je něco oficiální komunikace a něco jiného pokyny ze stíhačky Mig 29. Ty pokyny ze stíhačky ani… nový
nerady 26.05.2021 00:57
nerady
Zaujimave je, ze zverejnili prepis...preco nie audio nahravku? nový
fleg 26.05.2021 06:36
fleg
Zajímavé taky je, že zveřejnili vůbec něco. :-) nový
IQ37 26.05.2021 08:14
IQ37
To nie je vobec zaujimave, zverejnenie nahravky som ocakaval, kedze tvrdili, ze lietadlo neprinutili… nový
fleg 26.05.2021 10:13
fleg
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/vyhruzka-o-bombe-na-palube-prisla-az-pote-co-belorusove-var… nový
Dwane Dibbley 27.05.2021 16:01
Dwane Dibbley
To je tak blbé, že tomu nevěřím ani já. :-D nový
IQ37 27.05.2021 19:01
IQ37
Tak dlouho snili o Americe, tak to tady ted mate. "Zabit negra a pak mu dat do ruky zbran, ta plecho… nový
HPET 27.05.2021 19:28
HPET
nový
Dwane Dibbley 27.05.2021 20:07
Dwane Dibbley
Tak další letadlo Ryanair s hlášením o bombě přistálo v Berlíně https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3… nový
Jan Fiala 31.05.2021 09:02
Jan Fiala
Jen čekám, kdy se objeví spekulace, že tu bombu nahlásil Lukašenko, aby měl podporu pro svou pohádku… nový
fleg 31.05.2021 09:12
fleg
Já spíše tipuju dvojku Pat a Hmat. Už o nich dlouho nebylo slyšet... nový
IQ37 31.05.2021 09:52
IQ37
Ja tam ctu technicke duvody... nový
Dwane Dibbley 31.05.2021 19:39
Dwane Dibbley
Policisté stroj prohledali za pomoci policejních psů. Okolnosti neplánovaného přistání jsou zatím ne… nový
Jan Fiala 31.05.2021 20:31
Jan Fiala
Nektera media, mozna bomba. Tak jo, kdyz to tam chces videt, tak si posluz. nový
Dwane Dibbley 31.05.2021 20:41
Dwane Dibbley
Ja se te slusne ptal, jestli po pristani kvuli technickym problemum bezne prohledavaji letadlo polic… nový
Jan Fiala 31.05.2021 21:08
Jan Fiala
Nejpřesnější a pokud možno objektivní je AVHERALD. Ten poslední incident tam zatím není, ale není od… nový
jirka44 01.06.2021 07:51
jirka44
nepise nic nove, v podstate len to co vieme. nový
fleg 01.06.2021 20:24
fleg
podstatné je, že Simon nikdy nespekuluje a velmi důkladně vše ověřuje. Navíc každou kauzu sleduje a… poslední
jirka44 02.06.2021 07:22
jirka44

Takze opat budeme verit nelogickej rozpravke Lukasenka len preto, ze na druhej strane vidis USA?
Takze Hamas napisal dopredu mail a poslal ho Bielorusom, ze im nad Minskom odpalia lietadlo a Bielorusi namiesto toho, aby zakazali lietadlu prelet nad ich uzemim sa obetovali a povolili lietadlu pristat na najblizskom letisku,...zhodou okolnosti v Minsku?
JaFi ty veris rozpravkam, ze Hamas chcel vyhodit lietadlo do vzduchu, ze o tom poslal mail dopredu, ze lietadlo dobrovoln pristalo v Minsku a ze zhodou okolnosti si prisli Bielorusi po jedneho cloveka na palube?
Je snad jasne, ze to cele naraficili oni, vedeli, kto cestuje a kedy cestuje...tipol by som, ze medzi cestujucimi mali urcite svojich agentov pre istotu a ze kapitan lietadla nemenil trasu dobrovolne.

Alebo teda verime, ze slo o unos pod hrozbou sily a budeme ho ospravedlnovat tym, ze sak v minulosti USA "uniesli" Moralesa (preco hned USA?), ze mu prehladali lietadlo (nie je pravda, precitaj si svoj odkaz poriadne), alebo vytiahneme nejaky neznamy ukajinsky pripad?

Lukasenko to prehnal, jeho bachorke snad nikto neveri a porovnavat to s Moralesovym pripadom mi pride mimo misu samozrejme.

Psal jsem někde o nějakých "rozprávkách"? Proč opět útočíš a vnucuješ svůj úhel pohledu a mě do úst něco, co jsem nenapsal?
Lukašenkovi šlo o novináře, Kyjevu šlo o aktivistu, USA šlo o Snowdena. Nic jiného za tím nehledej, ve všech případech šlo o donucení letadla k přistání.
Já neospravedlňuji ani jeden z těchto případů, to dělá tisk a reakce politiků.

Preco by som utocil, ked polozim otazku ty to beries ako utok?
USA slo o Snowdena, takze donutili pristat Moralesa vo VIedni a zabudli mu pritom prehladat lietadlo?

I rakouský prezident Heinz Fischer, který se s Moralesem na letišti sešel, dnes ráno uvedl, že Španělsko, na jehož povolení se ještě čekalo, jej již vydalo. Morales se ale nechal slyšet, že na souhlas stále čeká. Prohlásil také, že odmítl požadavek španělských úřadů, aby ve Vídni jeho letadlo prohledaly.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/moralesovo-letadlo-z-moskvy-kvuli-snowdenovi-zastavilo-ve-vidni.A130703_072552_ln_zahranici_jzl

ze mu prehladali lietadlo (nie je pravda, precitaj si svoj odkaz poriadne)

Podle agentury APA, která se odvolává na rakouské ministerstvo zahraničí, však stroj dnes brzy ráno prohledaly rakouské úřady, které k tomu dostaly svolení Moralese. Snowdena na palubě nenašly.

alebo vytiahneme nejaky neznamy ukajinsky pripad?

Najdi si informace o vráceném letu B2-840 Kyjev-Minsk, abys neřekl, že tě ovlivňuju.
„Po přistání ukrajinské právní orgány zadržely jednoho cestujícího, občana Arménie novináře Armena Martirosjana."

To mi jako analogie s Běloruským novinářem nepřipadá mimo mísu. A že je ten případ neznámý? S tím se prosím obrať na média, proč se o jednom případě píše a o jiném ne.

Aha takze lietadlo sa vratilo uz Bieloruska...to sa ti zda ako ten samy pripad?

To jsem nepochopil.

Možná jsi jen nečetl, nebo četl a nepochopil nebo...

In October 2016, the board of the Belarusian airline "Belavia", following the flight Kyiv - Minsk, was stopped in "Zhulyany" at the request of the Security Service of Ukraine. At the same time, according to the company itself, Ukraine even threatened to raise fighters into the air.
After boarding, one of the passengers, anti-Maidan member Armen Martirosyan, was removed from the flight.

Letadlo letělo z Kyjeva do Minsku, Kyjev je nechal obrátit a odvedl si nepohodlného člověka.
Zdá se mi to jako podobný případ, kdy si Bělorusko odvedlo pro sebe nepohodlného člověka. Ty budeš argumentovat tím, že Bělorusko nechalo přistát letadlo, které neletělo z Běloruska, ale to máš zase ten samý případ jako s Rakouskem a údajným Snowdenem. To letadlo taky neletělo z Rakouska ani do Rakouska.

Podle tebe když to udělá ten "hodný", tak je to v pořádku, když ten "zlý", tak to v pořádku není.
Podle mne na to nemá právo ani jeden a v tomto si prostě rozumět nebudeme.

Si povrchny, ostatne ako vzdy ked sa ti to hodi. V tomto clanku naznacuju, ze ho otocili hned po starte (Zhulyana je cast Kyjeva).
Keby si cital aj dalsie zdroje dozvedel by si sa, ze lietadlo bolo uz v bieloruskom vzdusnom priestore (50km).
Opakujem, nie je to ten samy pripad.
Samozrejme obracanie akehokolvek lietadla kvoli cloveku na palube odmietam.

Njn, je to od Beloruska sprostarna nejvyssi urovne, neco podobneho se stat nema a tudiz moje prvni reakce byla, ze to odsouzeni Beloruska za ten ohavny cin bylo jeste hodne slabe. Samozrejme o tom, ze nezakonnost podobneho jednani jako prvni prolomily USA jsem netusil. Jinymi slovy porad je to od Lukasenka sprostarna a jestli snad existovali nejaci lide, kteri si mysleli, ze to co se rika o Belorusku neni pravda, tak snad ted uz se jim rozsvitilo. Nicmene to jednani je teda pochopitelne a pada to stejne na Belorusko jako na USA, ktere zase svetu svou aroganci a idiocii pekne zatopily. Ze jsou USA a Rusko stejny grazlove je holt cim dal tim jasnejsi. :-/ Smutne.

Lenze to, ze to prve prelomili USA su len domnienky.
Oficialne pristalo Moralesove lietadlo kvoli technickym problemom.
Neoficialne kvoli tomu, ze krajiny mu odmietli povolit prelet.
Neoficialne sa tvrdi, ze paluba lietadla bola prehladana.
Oficialne Morales tvrdil, ze na to nedal zvolenie.
To nie su fakty, to su len domnienky.
Fakt su, ze lietadlo pristalo, preco tazko povedat, ci bolo prehladane uz vobec nevieme.
A ci su za tym USA?
Mozno (asi ano). Ale rozlisujme fakty a domnienky.

Ja nevravim nepravom, ja porovnavam fakta vs domnienky.
Ano na pristani Moralesa mali najvacsi zaujem USA, takze sa da predpokladat, ze za "uzavretim" vzdusneho priestoru stala ich diplomacia.
Ale to, ci prehladali, alebo neprehladali jeho lietadlo su len domnienky.
Ja si skor myslim, ze nie, pretoze Morales by to patricne dlhu dobu rozmazaval. To je tiez domnienka, podla mna opravnena.
Ucast ruskych agentov je len domnienka zalozena na nepriamych dokazoch, takze je tiez opravnena.
Ci bolo spravne niekoho vyhostovat je otazne, ci to bolo pravne je jasne....bolo. CR ma na to pravo, rovnako sko Rusko malo pravo vyhostit ceskych diplomatov.

Ono je něco oficiální komunikace a něco jiného pokyny ze stíhačky Mig 29. Ty pokyny ze stíhačky ani nemusí být pomocí vysílačky ale určitým manévrem, kterému všichni piloti rozumí. Asi nejvýmluvnější je mapa se zakresleným pohybem letadla a se vzdáleností cílového letiště při obratu zpět do Minsku. Nebo si někdo myslí, že se naši vojenští piloti při vzletu proti "nepříteli" před rokem 1990 s někým vybavovali?

Policisté stroj prohledali za pomoci policejních psů. Okolnosti neplánovaného přistání jsou zatím nejasné, ale některá německá média podle agentury DPA informovala o možné bombě.

Ono se obvykle v případě technických problémů prohledává letadlo s pomocí čmuchačů? Nebo už mají psy, kteří hledají unikající olej nebo přetržený drát?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru