Předmět Autor Datum
Tady jsou debaty. Nechceš si dát svůj dotaz spíš do PC sekce?
mif 08.05.2021 10:03
mif
Dobře, děkuji.
idefix80 08.05.2021 10:19
idefix80
Já myslím, že tam bude hlavně problémem ohromné množství dat. Jinak také neznám vhodnou aplikaci, pr…
ml1 10.05.2021 13:00
ml1
už nějakou dobu programuju svojí Fíha, mohl bys poskytnout bližší info? V jakým formátu máš mapový… poslední
Pavel 10.05.2021 13:30
Pavel

Já myslím, že tam bude hlavně problémem ohromné množství dat. Jinak také neznám vhodnou aplikaci, proto už nějakou dobu programuju svojí (mapové podklady používám o open street map), ale aby vykreslování netrvalo rok, musela by se asi data dost zředit (mám problém i s 24 hodinama s body po 5 sekundách tj. cca 17500 bodů).

Celkem na toto slušná aplikace byla dodaná ke GPS přijímači, ale nevím, jestli se dá sehnat (stránky výrobce jsou už dávno mimo provoz).
Svého času jsem používal OKMAP, ale ten z režimu freeware přešel na placený s tím, že free je dost osekaný. A kriticky vzato, nebyl zas tak dobrý (nevím, jak by si poradil s trasama za rok, možná by to dokázal). Ostatní aplikace, co znám jsou spíš na jiný účel (geosetter, merkaartor, josm), trasa se v nich sice dá zobrazit, ale není to ono.

už nějakou dobu programuju svojí

Fíha, mohl bys poskytnout bližší info? V jakým formátu máš mapový podklady, v jakým formátu máš svoje "body" a jakým způsobem to vkresluješ?

Já se v těchle věcech vůbec nevyznám a nic o tom nevím, ale... Pokud by se daly tvoje body jednoduchým způsobem vyjádřit jako [x, y] - a to myslím, že půjde dobře - pak by se snad nad čistou mapou dala udělat SVG vrstva, do které by se buď zobrazily body nebo spojnice mezi těmito body.

SVG bude určitě míň nenáročný na vykreslení a navíc, když se použije path, chová se to jako jeden DOM element, i když je tam třeba tisíc bodů.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru