Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Inak videli ste madarsku tabulku ucinnosti vakcin? Velmi zaujimave poradie, presne opacne ako mame d…
fleg 28.04.2021 22:43
fleg
Maďarsky neumím a tabulka (obrázek) se přeložit překladačem nedá :-) Přepisovat ručně to nebudu a pr…
L-Core 28.04.2021 22:54
L-Core
Co tak si to dat do translatora pane duchodce;o)? Ok ide o to, ze Madari trosku carovali s cislami.…
fleg 28.04.2021 23:12
fleg
Madari zacali ockovat minuly rok Pfizerom. Nic ine nemali. A kto sa ockuje prvy? Stari a chronicky c… nový
RedMaX 29.04.2021 07:25
RedMaX
Tak mi prozraď, jak tu modrou tabulku do překladače vložit. Přepisovat ručně tu hatmatilku určitě ne… nový
L-Core 29.04.2021 09:39
L-Core
Vsimnete si, ze nam zacina kveten, covid je na ustupu presne dle predpovedi odpiracu, zacina se rozv… nový
RedMaX 29.04.2021 07:29
RedMaX
covidova opatreni na tom nemela sebemensi podil To usuzuješ podle čeho? Zatím jsem nenašel nějaká k… nový
Moas 29.04.2021 08:25
Moas
Bohužel sdílím podobný pocit. Podívám-li se na loňský rok, kdy opatření byla mírnější (z dnešního po… nový
ml1 29.04.2021 13:42
ml1
Úplne jednoducho sa to dá posúdiť. V covidovej špičke boli zároveň najprísnejšie opatrenia a každým… nový
Hastrman 29.04.2021 16:07
Hastrman
On existuje v ČR někdo, kdo by současná opatření považoval za logická a správná? Já myslím, že v tom… nový
Shark.jd2 29.04.2021 10:22
Shark.jd2
Před volbama se přihodí nějaká ta tisícovka důchodcům a bude vymalováno. Nebo ještě lépe, slíbí se j… poslední
L-Core 29.04.2021 17:03
L-Core

Co tak si to dat do translatora pane duchodce;o)?
Ok ide o to, ze Madari trosku carovali s cislami.
Z ich tabulky vyznieva ako najbezpecnejsia vakcina Sputnik a najviac nebezpecna je Pfizer.

A ako to dosiahli?
Jednoducho.
Madari zacali ockovat minuly rok Pfizerom. Nic ine nemali. A kto sa ockuje prvy? Stari a chronicky chori ludia, cize skupina, kde budes mat najviac vaznych priznakov a umrti.
Dalsia vec, ktoru neuviedli je pocet podanych vakcin, pretoze je rozdiel, ci zaockujes 100 ludi alebo 100k. Cim vacsia vzorka tym presnejsie cislo dostaneme samozrejme.

Madari zacali ockovat minuly rok Pfizerom. Nic ine nemali. A kto sa ockuje prvy? Stari a chronicky chori ludia, cize skupina, kde budes mat najviac vaznych priznakov a umrti.

Mas naprostou pravdu. Jen se divim, ze jsi me nepodporil, kdyz jsem tu uplne stejne argumentoval, ze umrti na ockovani musi byt vzdy mene nez umrti na covid, protoze vsichni ohrozeni ockovanim uz na covid umreli a nestihli umrit na ockovani.

Vsimnete si, ze nam zacina kveten, covid je na ustupu presne dle predpovedi odpiracu, zacina se rozvolnovat a covidova opatreni na tom nemela sebemensi podil. Presto, ze je zrejme, ze odpurci covidu meli ve vsem pravdu a covidovi fanatici se mylili, tak nez by se prokazana pravda uznala, proste se o tom prestalo mluvit a jeste si covidaci pomohli kauzou Vrbetice, aby se zastrelo, ze prave nesmyslna covidova opatreni jsou zodpovedna za ekonomickou situaci statu a nikoliv covid samotny!

Bohužel sdílím podobný pocit. Podívám-li se na loňský rok, kdy opatření byla mírnější (z dnešního pohledu až na povinnost nosit roušky všude vlatně nebylo nic) a efekt mi přijde že větší (i tehdy jsem pochyboval o zásluze těch opatření a metál pro pramulu za pitomost), tak opravdu nevim. Vloni se netestovalo plošně, byly pouze roušky bez specifikace nebo cokoliv (tehdy se ovšem tvrdilo, že na korunu mají být fpp3 tak nevím proč najednou stačí fpp2 (však ono je to něco jako s těmi 3 metry, které byly záhy vyvrácené, ta studie co to vyvracela byla stažená, nyní je prý jiná, která ukazuje, že i 7 metrů může být málo (přičemž těch 7 metrů je daných tím, jakou měli laboratoř, víc nedovedli změřit); no a v čechách stačí 2 metry, v itálii vloni stačil metr jeden)), nebyl zákaz cestování (mohlo se cestovat bez propustky, i když také bylo doporučení necestovat). Takže bych čekal, že se situace bude rapidně zlepšovat, daleko rychleji, než tomu bylo vloni. A nezdá se, že by k něčemu takovému docházelo.
Ale je to jenom pocit, možná že kdyby se vzala nějaká data a udělala se statistika, výsledky by byly jiné.

Úplne jednoducho sa to dá posúdiť. V covidovej špičke boli zároveň najprísnejšie opatrenia a každým priškrtením sa situácia iba zhoršila. Zlepšilo sa to celkom logicky až zmenou počasia aj napriek uvoľneným opatreniam, hoci teda koronavíristi predpokladali celkom ilogicky neprestajný rast aj za lepšieho počasia.
Vyhrali sme, ale cena je trpká.

On existuje v ČR někdo, kdo by současná opatření považoval za logická a správná? Já myslím, že v tomhle jsme za jedno a doufám, že se to projeví u voleb. I když u národa, který si zvolil 2x za sebou Zemana, bych se nedivil už ničemu. :-)

Zpět do debat Nahoru