Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Pro odlehčení: Děti vs ...

Je to série videí, v hlavní roli dnešní děti. V některých dílech jde o to, že menším dětem se představí starší technika a ty mají za úkol se s ní nějak domluvit.

Podle mýho to stojí za to :-)

Menší výběr:
Haló, haló! Dnešní děti vytáčecí telefon úplně vytáčí
Počítačová generace zkouší psací stroj. A je to síla!

Televize Seznam: Děti vs

Co tomu říkáte?

Předmět Autor Datum
V Seznamu si někdo po 10 letech všimnul, že na Youtube existují kanály Kids (Teens, Elders...) React… nový
Wikan 24.03.2021 20:23
Wikan
Je to zaujímavé. Vytáčací telefón veľmi tesne minul aj mňa, ešte si matne pamätám jak to používali s… nový
Hastrman 24.03.2021 20:27
Hastrman
To je v pohodě, já bych taky neuměl zapřáhnout koně. Ale moji kluci si vytáčecí telefon zkusili, v B… nový
Prasak 24.03.2021 20:46
Prasak
Víte, jak poznáte, že jste staří? Když v tom Technickým muzeu uvidíte svoje hračky! Kdyby hračky...… nový
Zarniwúp 24.03.2021 22:35
Zarniwúp
Víte, jak poznáte, že jste staří? Když v tom Technickým muzeu uvidíte svoje hračky! Mám to ještě tro… nový
nerady 25.03.2021 19:32
nerady
Já mám stoletou kalkulačku, http://www.columbia.edu/cu/computinghistory/brunsviga.html. Příležitostn… nový
L-Core 25.03.2021 19:51
L-Core
Ta kalkulačka je podobná jak ten "mobil", co testovaly děcka na tom videu. Taky se to blbě nosí. nový
Prasak 25.03.2021 20:11
Prasak
Něco o drobet modernější měla každá účetní v 60 a 70 letech na svém pracovním stole. Ještě si pamatu… nový
nerady 26.03.2021 11:03
nerady
Nic takovýho neznají, žádný omezení, internet prostě JE a něco jako jeho rychlost, nebo vytížení při… nový
Pavel 26.03.2021 10:58
Pavel
Na průmce kolem roku 1960 jsem měl tohle a logáro... [CIMG2209.JPG] nový
jirka44 26.03.2021 07:31
jirka44
Několik logaritmických pravítek doma mám :) Modernější plastové, staré dřevěné. Někde bych doma sna… nový
L-Core 26.03.2021 12:58
L-Core
Já měl dokonce pár dní celokovové REISS Electro (než mi ho někdo ze spolužáků zprivatizoval), potom… nový
jirka44 26.03.2021 13:49
jirka44
Electro mám také, pokud je to ono (asi od jiné firmy). edit, přesně toto: https://www.worthpoint.co… poslední
L-Core 26.03.2021 15:43
L-Core

Je to zaujímavé. Vytáčací telefón veľmi tesne minul aj mňa, ešte si matne pamätám jak to používali starí rodičia ako pevnú linku, potom som sa s tým už iba hral ako s rekvizitou. Keby som mal s tým reálne niekomu zavolať, tiež by som nad tým asi chvíľu maturoval. :-D

V tomto kontexte ma napadá, že slovné spojenia, ako zdvihnúť telefón, položiť telefón, vytáčať číslo... (a napíšte ešte ak vás niečo napadne), dneska vlastne stratili pôvodný význam a používajú sa už iba obrazne. Zaujímalo by ma, či sa vlastne dnešné deti nad pôvodom tých výrazov zamýšľajú, zrejme už zachvíľu nebudeme vedieť, prečo to tak používame. :-)

To je v pohodě, já bych taky neuměl zapřáhnout koně.
Ale moji kluci si vytáčecí telefon zkusili, v Brně v Technickým muzeu :-)
Víte, jak poznáte, že jste staří? Když v tom Technickým muzeu uvidíte svoje hračky!

Všimnul jsem si (u toho dílu s telefonem) zajímavýho výraziva - telefon má synonymum ve slově "mobil". Vyšší, černovlasej klučina používal častěji výraz "reálně". Můj synátor to taky používá, ani nedokáže najít český ekvivalent, ač jich je hodně. Degenerace z internetu.

Zrovna dnes jsem měl v práci úvahu o rozvoji internetu. Já začínal na vytáčeným spojení, pak WiFi, provider uplatňoval FUP. Moje děcka mají doma 300 Mbit kabelovou lajnu a naprosto nemají omezení. Něco takovýho, jako omezení rychlosti stahování, aby u toho šlo surfovat, lagování online her kvůli agregaci, kdy jeden sosač na P2P omezil půl dědiny. Nic takovýho neznají, žádný omezení, internet prostě JE a něco jako jeho rychlost, nebo vytížení připojení, to je nikdy nezajímalo.

Víte, jak poznáte, že jste staří? Když v tom Technickým muzeu uvidíte svoje hračky!

Kdyby hračky... Před pár lety jsme byli v NTM na nějaké průmyslové výstavě. Měli tam stroje, na kterých jsem začínal... Aspoň že měl syn tolik slušnosti, aby předstíral zájem, když jsem o tom mlel a mlel jako průvodce. :-D

edit: No a ty hračky vídávám takhle už docela dlouho. Sám jsem si doma takové menší muzeum založil. :-)

Víte, jak poznáte, že jste staří? Když v tom Technickým muzeu uvidíte svoje hračky!
Mám to ještě trochu jinak, mám "muzeum" v dílně. Stojanová vrtačka r.v. 1955, kotoučová bruska r.v. 1964, rozbrušovačka r.v. 1969, cirkulárka vyrobená někdy v 60 letech, svářečky 1970 až 1982, ponky 60 léta, svěrák jeden 50 léta jeden je jen 10 let starý. bruska na nástroje kotoučová 1980. Vše funguje a pokud to někdo po mé smrti nezničí tak bude fungovat ještě mnoho let. Novější mám pouze kompresor jelikož ten vyrobený z motoru mopedu s tlakovou nádrží ze sifonové kyvety jsem už vyřadil. Mám ještě nůžky na profilové železo jistě předválečné jelikož tam nejsou metrické závity ale nemám nože na střihání plechu tak jsou mimo provoz.

Něco o drobet modernější měla každá účetní v 60 a 70 letech na svém pracovním stole. Ještě si pamatuji jak se u nás zaváděly děrné štítky, byla přijata další účetní a výplata byla o dva dny později než při ručním zpracování. :-)

Nic takovýho neznají, žádný omezení, internet prostě JE a něco jako jeho rychlost, nebo vytížení připojení, to je nikdy nezajímalo.

No jo, ale jak mají tušit, že vůbec můžou být rychlostní nebo objemový limity? Jak by je to mohlo napadnout? Stejně jako je nenapadne, že může přestat téct voda, pokud to ve svým životě nikdy nezažili.

Kolikrát za měsíc se berou v zaměstnání peníze? Jednou? Opravdu jednou? Za totáče dvakrát: záloha a dobírka. Kdo to nikdy nezažil, bude tvrdit, že peníze se berou jednou, říká se tomu výplata. Proč by měl vědět, že to bylo kdysi jinak?

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru