
Sčítání lidu 2021
Zdá se mi to nebo se o sčítání nikde nemluví a nepíše? Vzhledem k tomu, že termín se blíží - už za dva týdny - mi to přijde jako ticho po pěšině.
Oficiální info včetně termínů jsem zjistil na webu ČSÚ.
Sčítání začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. Bezpečně a jednoduše se budete moci sečíst online. Elektronický sčítací formulář bude zpřístupněn na této stránce nebo v mobilní aplikaci. Pokud se do 9. dubna nesečtete prostřednictvím internetu, budete muset vyplnit listinný sčítací formulář.
Jsou nový info ohledně vyhodnocení dotazníků od respondentů, občanů ČR: „Bydlím se 120letou osobou z Grónska.“ Za lži při sčítání lidu padnou pokuty
Ty vole, a jak se asi vypocte dan z nemovitosti?
Samozrejme, ze stat ma tyto informace a nemusel nas s nima obtezovat, akorat si to jsou liny vytahnout.
No to je zase zkratkovitý soud o obtěžování
Statistici zcela logicky a správně nemají přístup do dat finančních úřadů. A kdyby měli - což se na 100% nestane, nedokážu si vůbec představit, jak by se dala taková data nějakým způsobem z daňových přiznání (někdo podával naposledy v roce 1993, od té doby třeba nemusí!) a dat, které mají, přiřadit k jednotlivým obyvatelům či domácnostem. Co když máš 7 baráků a 35 bytů? Jak z toho vyvodit, kde bydlíš ty, co pronajímáš a komu? Museli by mít i přístup do účetnictví, smluv, kdoví čeho.
Nebo data ze stavebních úřadů… už vidím, jak nějaké 80 let staré stavební povolení a plány (bylo-li to vůbec potřeba) je digitálně zpracováno a metry jsou v nějaké databázi.
Mnohem jednodušší a levnější je přidat na formulář kolonku "metry čtvereční", ne?