Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem HBO GO vs Netflix

Skusil som(skusam stale) okrem Netflixu aj HBO GO ako hlavneho konkurenta a...
Som strasne, ale strasne sklamany.
Androidoy klient je vyrazne menej prehladny ako Netflixovy, nepaci sa mi ani jeho dizajn.
Pri prehravani nemozem skakat o 5-10s, zaujimave, ze Iphone klient tuto moznost ma.
Ponuka filmov a serialov je velmi, ale velmi uboha...skoro nic z toho ma nezaujalo, ale to je mozne aj tym, ze mam doma HBO na TV(satelit).
A ked uz si nieco vyberiem strasne pritom trpim (Doom patrol na odporucanie syna) a neviem, ci to vobec dopozeram.

Je to len moj pocit, alebo je naozaj HBO GO chudy pribuzny v porovnani s Netflixom?

Edit: Este doplnim, ze kazdych par minut mam parsekudnovy zasek. Zaujimave, ze synator na Iphone zaseky nema. A tie zase nemam na datach, co som skusal ani ja asi 1h pozerat.

Předmět Autor Datum
Taky mam radsi Netflix. Krom GoT pro me HBO GO nenabizi nic navic. A jak uz jsi zminoval, aplikace n…
Al Capone 26.02.2021 12:25
Al Capone
Já mám apku přímo na TV Samsung a s rozlišením ani pomalostí aplikace žádné problémy nejsou.
Jan Fiala 26.02.2021 12:46
Jan Fiala
Viz nize.
Al Capone 26.02.2021 12:50
Al Capone
Na HBO se divam pres Lepsi.tv, nevim na jake je to technicke urovni o proti HBO (ktery jako aplikaci…
HPET 26.02.2021 12:27
HPET
Ono nejde ani o to ze je to jen 720p (coz je sice strasne malo, ale budiz). Horsi je ze tam cast obr…
Al Capone 26.02.2021 12:43
Al Capone
Jestli jsem tedy spravne pochopil, mas problem s pomerem stran? Zkousel jsi overscan ? Nebo replay n…
HPET 26.02.2021 12:54
HPET
Mam primo aplikaci na smart tv. Nicmene ta chyba je na strane hbo jelikoz nektere filmy maji spravny…
Al Capone 26.02.2021 12:57
Al Capone
Na samsungu nemam obraz roztazeny. Pokud je sirsi nez obrazovka, mam tam pruhy. Za mne mi to obraz n…
Jan Fiala 26.02.2021 17:37
Jan Fiala
Zkus se prosim te podivat na takovyho Harryho Pottera a Relikvie smrti cast 1 nebo na Alitu: Bojovy…
Al Capone 26.02.2021 17:53
Al Capone
Máš pravdu. Alita, co mam v archivu má pruhy na HBO je oříznutá. Nikdy jsem to nezkoumal, to bude tí…
Jan Fiala 26.02.2021 18:34
Jan Fiala
No, trochu jsem se na to dival. Alitu na HBO jsem signal chekoval pres Vertex a posila flux 16:9 tak…
HPET 27.02.2021 10:53
HPET
Nebo replay neni cely a chyby 10 minut filmu tak jak u Skylink ? ::) Jak se to projevuje? Platím Sk…
mif 26.02.2021 13:10
mif
Se Skylink jsem zadnej problem jakoze orezavani, artefakty, vykon nezaznamenal, jen nekdy chybelo tr…
HPET 26.02.2021 13:13
HPET
Jak dole píše mafián, serou mě ořezané titule. Za to ale nemůže distributor. Ale že by típli film de…
mif 26.02.2021 14:13
mif
Orezany obraz u filmu je prakticky vsude na tv stanicich. Nechapu jak urcuji ktery film bude orezany…
Al Capone 26.02.2021 13:14
Al Capone
https://www.reddit.com/r/Filmmakers/comments/2l1b7l/why_does_hbogo_play_2351_movies_in_169_is_that/…
Al Capone 26.02.2021 13:29
Al Capone
HBO Go konci, tudiz necekjej zadne zazraky, naopak nektere filmy odtamtud stahli a nove filmy a seri…
RedMaX 26.02.2021 14:08
RedMaX
Ja mam taky radsi netflix nez hbo go - uz jen z toho duvodu, ze ma mnohem lepe resene ucty / uzivate…
merlouska 26.02.2021 15:19
merlouska
Tak jsem se zkusil zaregistrovat na Netflix. Při posledním kroku /jméno, příjmení, číslo karty, datu…
mif 27.02.2021 10:43
mif
Nemas povolene platby pres internet. Musis do bankovnictvi a povolit to. Myslim, ze si stahnou korun…
RedMaX 27.02.2021 11:00
RedMaX
Ajta krajta. To mě nenapadlo. Dík za edukaci :beer:
mif 27.02.2021 11:07
mif
Nemam sice MasterCard ale na moji zapominam nekdy psat posledni 4 cisla, protoze nejdou moc dobre vi…
HPET 27.02.2021 11:14
HPET
Nene, vypsáno vše. Problém bude asi v tom, že nemám aktivované netové platby. Ale dík za zájem. :bee…
mif 27.02.2021 11:18
mif
Poslední dobou jsem zvažoval, že si historicky předplatím první VOD platformu v životě a to Disney+…
Moas 01.03.2021 06:46
Moas
Zlodej;o). Ono je to asi vyvojom. Pamatam si na casy, ked som rovnako sledoval serialy rozne a filmy…
fleg 01.03.2021 09:04
fleg
Serialy, ktere mam rozkoukane a nejsou na HBO ani na Netflixu, si proste stahnu z torrentu. Ale je…
RMX 01.03.2021 10:45
RMX
Jak píšeš, člověk nemusí vidět všechno. Mandalorian byl první seriál cca po roce, který jsem chtěl v…
Moas 01.03.2021 13:21
Moas
Disney+ ma zkusebni dobu kdy ho muzes pouzivat zdarma (tyden tusim), dostatecne nato aby jsi videl c…
HPET 01.03.2021 13:36
HPET
Ja treba convertuji mé BD disky pres MKVmaker, i kdyz ten BD disk s filmem mam zakoupeny, kdyz vytva…
RedMaX 01.03.2021 18:14
RedMaX
Osoba neměla HBO GO čili nemohu porovnat, ale za mě je Netflix zřetelně top 1 v porovnání cena / kva…
Jozeffk 25.03.2021 13:46
Jozeffk
To nie je tak celkom pravda, niektore serialy vydava po tyzdnoch. Napriklas posledny Startrek pred n…
fleg 25.03.2021 15:39
fleg
Zalezi, jak kdo z nas bude chapat slovo "vydava". Myslim, ze se nemylim a ze vsechny serialy z prod…
RedMaX 26.03.2021 22:34
RedMaX
Záleží jestli to porovnáváš jako aplikaci nebo službu. Oba mají co do sebe a rozdíl je hlavně v exkl…
HPET 27.03.2021 12:09
HPET
Že se vracím ke starému tématu, ale u HBO Go se stále nic neděje, téměř nic nepřibývá a nějaký šéf H…
RedMaX 29.09.2021 23:24
RedMaX
Poridili jsme Amazon Prime Video, Netflix to neni, ti maji jednoznacny naskok, ale zvlast v ty akci,…
RedMaX 12.10.2021 21:50
RedMaX
Jaka akce? A jak to vypada s titulkama, jsou tam?
merlouska 12.10.2021 22:48
merlouska
Prime Video je prvni týden zdarma a potom do konce roku 79Kč měsíčně. Po novém roce už to bude 159 K…
RMX 13.10.2021 07:34
RMX
Tak bohuzel mam spatnou zpravu: Amazon Prime Video nebrat! Totalne amaterska VoD sluzba, u serialu… poslední
RedMaX 15.10.2021 23:57
RedMaX

Na HBO se divam pres Lepsi.tv, nevim na jake je to technicke urovni o proti HBO (ktery jako aplikaci neznam), ale funguje to korektne. Bez zadrhelu nebo tak, jestli to myslis takle.

Al Capone
Ano, myslim ze vse je na 720p max.
Ono treba Disney+ pouziva CDN, Netflix, Amazon k tomu maji vlastni servery umistene primo u providera FAI (takze si muzou dovil tomu pustit), jak HBO nebo jine stream sluzby, proto HBO musi IMHO setrit na datovem toku = H265 na 720p stereo coz je snad bitrate nejakych 3 mbps, pro dnesni 4K televize takovy limit.

Jestli jsem tedy spravne pochopil, mas problem s pomerem stran? Zkousel jsi overscan ? Nebo replay neni cely a chyby 10 minut filmu tak jak u Skylink ?
Na cem to mas nainstalovane ? Zkus stahnout a vynutit instalaci "Android TV .apk" verze v pripade mobilni verze media boxu, je to lepe optimizovane na rozliseni TV.

No, trochu jsem se na to dival.
Alitu na HBO jsem signal chekoval pres Vertex a posila flux 16:9 takze nemas mit na TV pruhy jako u 21:9.
Krome toho to vypada, ze existuji minimalne 2 verze, standart (Open Matte) a IMAX (Alita na Blu-ray nemam abych to overil 2.39:1).

Porovnani verzi Imax & Standart, takze nemyslim ze HBO zobrazuje Alita vylozene spatne, jen, ma verzi bez okraju :

[uybp3o3zy0a31.jpg]

Nebo replay neni cely a chyby 10 minut filmu tak jak u Skylink ?

::) Jak se to projevuje? Platím Skylink šestým rokem (kombi) a žádných výpadků či ořezání jsem si zatím nevšiml (ani na TV /to by mi manželka hlásila/ ani na tabletu, notesu, telefénu).

https://www.reddit.com/r/Filmmakers/comments/2l1b7l/why_does_hbogo_play_2351_movies_in_169_is_that/

Tohle je ten problem ktery ja nemuzu vystat. Ja chci videt filmy tak jak podle rezisera maji vypadat. Tudiz nesnesu orezani obrazu nebo i ty zlepsovaci filtry ktere tam jsou jen z marketingovych ucelu. Nastesti tv od Sony maji rezim Cinema Pro ktery obraz pro obycejneho divaka mozna zhorsi, ale je to filmovejsi a blizi se to obrazu jaky byl v kinech.

HBO Go konci, tudiz necekjej zadne zazraky, naopak nektere filmy odtamtud stahli a nove filmy a serialy temer nepridavaji.

HBO bylo koupeno WarnerMedia a jiz pod jejich taktovkou vznika novy kanal HBO Max, ktery by mel byt tim pravym konkurentem Netflixu. HBO Max jiz funguje v USA, v dalsich zemich Ameriky a take v nekterych zemich zapadni Evropy. Kdy prijde HBO Max do CR nevime, ale neoficialne bylo receno, ze v prubehu leta zacne rekonstrukce madarske HBO, kde sidli centrala pro celou stredni a vychodni Evropu, tudiz se predpoklada, ze i k nam prijde HBO Max jeste v tomto roce.

Nova VOD sluzba HBO Max na zapade podrazila, je dokonce i mirne drazsi nez Netflix, ale nabizi celou paletu filmu od WarnerMedia, tudiz vyrazne vice obsahu, jakou cenovku nasadi v nasich zemich zatim oznameno nebylo, ale pravdepodobne to bude na urovni te ceny za Netflix.

Tak jsem se zkusil zaregistrovat na Netflix. Při posledním kroku /jméno, příjmení, číslo karty, datum, bezp. kód/ to vyblilo, že "se vyskytly problémy s identifikací karty". Co dělám blbě? To jako nežere MasterCard či co? PayPal nemám.

Nemas povolene platby pres internet. Musis do bankovnictvi a povolit to. Myslim, ze si stahnou korunu a nasledne ji zase vrati, cimz identifikuji, ze je ta karta platna.

Platim Netflix pres Mastercard kartu, takze tam problem by nemuze.

Nemam sice MasterCard ale na moji zapominam nekdy psat posledni 4 cisla, protoze nejdou moc dobre videt a tak my casto platba vraci stejnou chybu "s identifikací karty"
Nemyslim ze to bude i tvuj problem, ale jeden nikdy nevi.
(prinejhorsim pisni a pujcim ti svuj ucet Netflix jestli to nejak nerozjedes a chces to jen zkusit)

Poslední dobou jsem zvažoval, že si historicky předplatím první VOD platformu v životě a to Disney+ nebo jak se to píše, kvůli Mandalorianovi.
Ale pak začal někdo na uložto sázet HD ripy hned po odvysílání a předsevzetí vzalo za své.

Zlodej;o).
Ono je to asi vyvojom.
Pamatam si na casy, ked som rovnako sledoval serialy rozne a filmy a zhanal ich v normalnej kvalite a aby boli hlavne cele a nebol to nejaky rip z kina.
Netflix mam druhym rokom a vzhladom na politiku (12 eur, 4 sucasni klienti beziaci), cize moznost shareovania (co robim aj ja) uz asi nema cenu riesit piratiny z ulozto.
Aj ked mas pravdu, ked prisiel Mandalorian hladal som ho na Netflixe a ked zistil, ze ho ma konkurencia bol som trosku smutny.
Ale nemusim vidiet vsetko.

Serialy, ktere mam rozkoukane a nejsou na HBO ani na Netflixu, si proste stahnu z torrentu.

Ale je fakt, ze o nove serialy mimo ty dve platformy, ktere si delime s tatou, jsem ztratil zajem. Proste neni vic casu na to zkouknout jeste neco nekde dalsiho navic.

Jak píšeš, člověk nemusí vidět všechno. Mandalorian byl první seriál cca po roce, který jsem chtěl vidět aspoň kousek. No skončilo to celou sérií za jeden večer. :D
K tomu "zloději" - v ČR je zcela legální stahování audiovizuálních děl pro svou osobní potřebu. Nelegální činnosti se dopouští ten, kdo to na uložto uploadnul.

Necítím se být zlodějem ani morálně - za každý disk, každou flashku, každou tiskárnu, každý balík kancelářského papíru.... za všechno platím výpalné autorskému svazu. Pokud by toto nebylo, bylo by jistě na místě bavit se o amorálnosti stahování filmů.

Disney+ ma zkusebni dobu kdy ho muzes pouzivat zdarma (tyden tusim), dostatecne nato aby jsi videl celého Mandalorian v 4K a zcela zdarma :)

PS: Ja treba convertuji mé BD disky pres MKVmaker, i kdyz ten BD disk s filmem mam zakoupeny, kdyz vytvarim digitalni kopii tak technicky vzato uz porusuju copyright prava, i ke stahovani vydavatel urcite neposkytl autorske prava.
Jinde v EU uz jsou takove veci (porusovani autorskych prav) hlidané jako v pripade hadopi, Cr nebude vyjimkou, otazka casu..

Ja treba convertuji mé BD disky pres MKVmaker, i kdyz ten BD disk s filmem mam zakoupeny, kdyz vytvarim digitalni kopii tak technicky vzato uz porusuju copyright prava

Nikoliv, v CR platis z kazdeho prazdneho nosice autorsky poplatek, ktery te opravnuje si udelat zalozni kopii pro svou potrebu. Nesmis to jen sirit dal. Je pravda, ze za EU jsme "opozdeni", ale zase tu mame ty autorske poplatky z prazdnych medii, ze kterych je celke dost penez a autorsko-pravni svazy si logicky rikaji, ze je lepsi vrabec v hrsti nez holub na strese, takze se jim do ruseni poplatku a zaroven ruseni prava na kopii prilis nechce.

Osoba neměla HBO GO čili nemohu porovnat, ale za mě je Netflix zřetelně top 1 v porovnání cena / kvalita a také množství seriálů je tam :) a pro mě docela důležitá věc - seriály vydává po sériích cele a nemusím čekat každy týden na novou část

Zalezi, jak kdo z nas bude chapat slovo "vydava".

Myslim, ze se nemylim a ze vsechny serialy z produkce Netflixu jsou vydavane po celych seriich, kdezto serialy od cizich tvurcu jsou vydavane dle dohody s temito tvurci, ci jejich vydavateli, tudiz je mozne i po jednotlivych dilech.

Záleží jestli to porovnáváš jako aplikaci nebo službu.
Oba mají co do sebe a rozdíl je hlavně v exkluzivitách.
Co se týče kvality videa, preferuji Netflix. (Hodně obsahu v 4K a Dolby Vision se zvukovou stopou 5.1. HBO 720 nebo 1080 max ve stereo).

Rozsekané série me serou hlavne u Disney+, dil co týden po 45 minutách : 30minut a 15 minut konečných titulku.
Bije do očí, jak to mají rozpočitané, aby lidé museli zakoupit službu na několik mesiců aby se mohli podívat dokonce.

Leč kazdy tento poskytovatel má na výběr tolik kompletních serialů, ze se v tom ty exlusivní dva seriale které vychází týdně zcela stratí.

Že se vracím ke starému tématu, ale u HBO Go se stále nic neděje, téměř nic nepřibývá a nějaký šéf HBO pro Evropu řekl, že do východní Evropy (myšleno včetně ČR) nedorazí nové HBO Max dřív než v únoru 2022 a i to je nejisté. Prostě pro HBO jsme nevýznamní a zájem tu zjevně není.
Tudíž to táta konečně pochopil, páč to platil a zrušil to.

Teď máme jen Netflix. Ne že by nedostačoval, ale Amazon Prime Video má teď akci, předělal rozhraní do češtiny a prý pilně překládají.

Mám k tomu teda dotaz, jestli stojí za to začít sledovat Amazon Prime, pokud na sledování potřebuji české titulky. Koukal jsem na FilmToro a moc mi to nepřišlo, ale nevím, jak moc to mají aktualizované.

No a pokud ne Amazon, tak je nějaká VoD, kterou byste aktuálně doporučili a má titulky v češtině, když teda pomineme Netflix, protože ten je jednička a ten máme asi téměř všichni.

Poridili jsme Amazon Prime Video, Netflix to neni, ti maji jednoznacny naskok, ale zvlast v ty akci, co to ted je, mi to prijde ok. Minimalne chvili (par mesicu) se bude na co koukat.

HBO a Disney az konecne prijdou, budou mit zpocatku silnou konkurenci, pokud teda zvlast Disney nebude komplet s ceskou lokalizaci pripraven a bude to prekladat postupne.

Prime Video je prvni týden zdarma a potom do konce roku 79Kč měsíčně. Po novém roce už to bude 159 Kč měsíčně.

Titulky nejsou u všeho, ale jsou tam. Minimálně na ty 3 měsíce by to i člověku, který bude koukat denně mohlo stačit. Táta zatím říkal, že ok, ale já toho odtamtud už dost viděl byť něco i přes torrenty nebo prostě jinde.

Pokud to chceš na vyzkoušení, tak myslím, že teď je vhodná příležitost a po novým roce se to dá zrušit, pokud už tam nebude na co koukat.

Tak bohuzel mam spatnou zpravu:

Amazon Prime Video nebrat! Totalne amaterska VoD sluzba, u serialu bezne chybi ceske titulky k jednomu dilu z cele rady.

Nedivil bych se, kdyby to idioti meli prelozene a jen se vysrali na kontrolu, zda do serialu nahodili vsechno.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru