Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Corona - skutečná čísla?

Zdravím všechny, pořád mi to nejde do hlavy, každodenní POTVRZENÉ PŘÍPADY skáčou jak na houpačce a vše se podle toho řídí... Ale toto číslo je závislé na počtu provedených testů a to se už neuvádí. Není daleko důležitější údaj PROCENTO pozitivních případů z provedených testů? Které teď v podstatě stagnuje přes 20%, což je sakra hodně a v podstatě ukazuje, že druhá vlna pořád řádí v téměř plné síle? To už můžem rovnou přestat testovat a žádní další pozitivní nebudou...

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Testů se účastní povinně ti, kteří to mají nadřízené - pečovatelské domy apod. a dále ti, kteří k to…
Jan Fiala 23.11.2020 08:53
Jan Fiala
ti, kteří to mají nadřízené - pečovatelské domy apod. a dále ti, kteří k tomu mají důvod - potřebují… nový
IQ37 23.11.2020 22:47
IQ37
Počet testů se dá najít (někde), ale neuvádí se. Abych upřesnil ty čísla - cca 90% denních testů jso…
Alekss76 23.11.2020 16:27
Alekss76
Však nikdo nepopírá, že tu stále řadí. Teda popírá, ale ti to popírali i ve špičce. nový
Wikan 23.11.2020 18:09
Wikan
Hleďme, tak dnes ráno v rádiu jsem zaslechl, že politici rozvolňují a odborníci varují - v podstatě… nový
Alekss76 24.11.2020 07:09
Alekss76
Provedene testy ale take nic nerikaji, protoze je pomerne velke mnozstvi testu, ktere se opakuji. Ty… nový
RedMaX 24.11.2020 17:43
RedMaX
Já jsem nebyl nikde a jsem spokojený. :-) nový
IQ37 24.11.2020 18:02
IQ37
Na tom odkazovaném webu ministerstva zdravotnictví je rozlišen celkový počet testů a počet prvotestů… nový
Zdenál 24.11.2020 18:16
Zdenál
Ty Muskovy testy byly testy protilátek, u kterých se o nízké spolehlivosti ví od začátku. Ale zase j… poslední
Wikan 24.11.2020 18:54
Wikan

Testů se účastní povinně ti, kteří to mají nadřízené - pečovatelské domy apod. a dále ti, kteří k tomu mají důvod - potřebují vycestovat, potřebují test pro nějakou činnost, pociťují příznaky. Na testy nechodí lidé, kteří testy k ničemu nepotřebují a žádné příznaky nepociťují (mezi nimi je mizivé procento pozitivních bezpriznakovych).

Takže 20% pozitivních testů z otestovanych, kteří ve velké většině pociťují příznaky není žádné velké číslo.

Počet testů se dá najít (někde), ale neuvádí se. Abych upřesnil ty čísla - cca 90% denních testů jsou prvotesty, v největší krizi se provádělo cca 45000 testů a z toho bylo cca 36% pozitivních, neboli 18000 lidí. Teď se provádí cca 20000 testů, pozitivních je cca 25%, čili 5000 lidí. A to je ten zakopaný PES - pozitivních případů je téměř 4x méně - jak se všude uvádí, ale přitom je skutečný pokles jen nějakých 30% infikovaných, takže ve skutečnosti pořád COVID řádí naplno. Jen tak mimochodem v první vlně bylo pozitivních testů cca 5% denně...

Hleďme, tak dnes ráno v rádiu jsem zaslechl, že politici rozvolňují a odborníci varují - v podstatě zopakovali, co tu píšu i ty počty hlásili stejné... (si to asi některý přečetl ;). Ať žije Č(banánová)R!

Provedene testy ale take nic nerikaji, protoze je pomerne velke mnozstvi testu, ktere se opakuji. Ty testy jsou malo spolehlive, napriklad Elon Musk se nechal otestovat ctyrikrat, z toho dvakrat byl pozitivni a dvakrat negativni. Takove testy jsou k prdu. Ja sam znam nekolik lidi otestovanych vicekrat, kdy byl jeden test pozitvini, jeden negativni a museli jeste na treti test. Jenze nikdo uz nevi, jestli byl ten treti test pravdivy nebo jen dalsi nepovedeny. :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru