loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Další blbeček.Ať mu rovnou předem řeknou, že při porušení nařízení dostane pokutu až 3 miliony korun…
Karel04 27.10.2020 13:48
Karel04
No já mám pocit, že to vláda podělala a ted to řeší pomalu lágrem.
jezekhifi 27.10.2020 17:57
jezekhifi
Tak to je očividný, že se to vládě sype pod pazůrama, ale ti co tam jdou protestovat je druhá strana…
Prasak 27.10.2020 19:48
Prasak
a) je správně. Dnes jsme byli s pí L-Coreovou (Colombovou) v našem okresním městě (doktor + větší n…
L-Core 27.10.2020 20:01
L-Core
I prd katastrofa. V populaci je mnohem víc Covidů, kež odhalují testy. Přesto v nemocnicích končí mi…
Moas 27.10.2020 22:11
Moas
žádná katastrofa se nekoná, byť to média vykreslujou jinak. Jasně, všechno je v pohodě, nouzové ne…
Karel04 28.10.2020 11:44
Karel04
Proč mi vkládáte do huby něco, co jsem neřekl? Trpíte binárním odezdikezdizmem - všechno je buďto v… nový
Moas 29.10.2020 07:15
Moas
...žádná katastrofa se nekoná, byť to média vykreslujou jinak. Máš pravdu. Žádná katastrofa se zatí… nový
Yarda 29.10.2020 09:28
Yarda
V populaci je mnohem víc Covidů, kež odhalují testy. To by bylo svým způsobem snad(?) dobře (pokud… nový
L-Core 29.10.2020 10:03
L-Core
Moas katastrofa to nie je (zatial), ale nie je to daleko od nej. Staci si pozriet vytazenost lozok,… nový
fleg 29.10.2020 11:23
fleg
Nebude to sranda, ale až tak čierno by som to nelíčil. Neviem či niekto počíta aj s tým, že tí pacie… nový
Hastrman 29.10.2020 11:55
Hastrman
Každopádně znovu se ukazuje, kdo je pro chod společnosti zbytný a kdo ne. Všichni ti, co makají v ne… nový
Moas 29.10.2020 12:16
Moas
Představ si, že by nastalo obrovské sucho a docházelo opakovaně ke spoustě požárů. Pak by to byli ha… nový
Jan Fiala 29.10.2020 13:58
Jan Fiala
Samozřejmě, pokud budou ničivé požáry, budou hrdinové hasiči. Při epidemii jsou to lékaři. Prostě li… nový
Moas 30.10.2020 06:35
Moas
Sportovci, herci a celebrity jsou uměle vytvořená společenská třída. Plebs potřebuje chléb a hry, po… poslední
Jan Fiala 30.10.2020 11:06
Jan Fiala
On je problem v tom, ze v soucasne dobe je ten ubytek mnohem pomalejsi nez pribyvani. Kdyz se nekdo… nový
merlouska 29.10.2020 12:25
merlouska
Já mám trochu pocit, že vývoj v ČR jasně ukázal všem okolo, co se stane, když to nebudou brát zodpov… nový
Moas 29.10.2020 13:56
Moas
Ona to spousta zemi uz poznava na vlastni kuzi, Italie, Spanelsko ani Francie na tom nejsou uplne ne… nový
merlouska 29.10.2020 17:04
merlouska
No já mám pocit, že to vláda podělala a ted to řeší pomalu lágrem. A co asi má vláda dělat. Tahle p…
Yarda 28.10.2020 10:20
Yarda
Jasně souhlasím, jen mě nasralo, že mě zase zavřely hospody. A já se tak těšil. Jak jsem psal kdo a…
jezekhifi 28.10.2020 11:48
jezekhifi
No tak budeš muset chlastat chvilku doma. nový
Prasak 28.10.2020 15:59
Prasak
Jen pár poznámek. Myslím si, že to podělávaj vlády už od roku 1990 a to nevolím komunisty. Jen se po… nový
nerady 28.10.2020 13:17
nerady
fialka moudrá [91442-fiala-x-jpg] nový
jirka44 28.10.2020 15:37
jirka44
Tak opozice bude vždycky kvičet opak toho, co vláda dělá. Ale před vlastním prahem si nezamete a zpá… nový
Prasak 28.10.2020 15:59
Prasak
Už jsem taky někde psal. Pro opozici, čím hůře (s covidem) tím lépe pro ně (opozici). Opět našli způ… nový
George63 29.10.2020 19:42
George63
[91451-prymula-liguere-png] nový
Zdenál 29.10.2020 08:04
Zdenál

Další blbeček.Ať mu rovnou předem řeknou, že při porušení nařízení dostane pokutu až 3 miliony korun.Aby jako organizátor mohl vyzvat demonstranty, ať si přinesou pár tisícovek jako vstupné.Než je za hodinu rozeženou.Tihle primitivové prostě musí bojovat za údajnou svobodu bez ohledu na okolnosti a mrtvé.

a) je správně.

Dnes jsme byli s pí L-Coreovou (Colombovou) v našem okresním městě (doktor + větší nákup před izraelským lockdownem). Mně je to jedno, v obchodě máme masky od WPA Respirators (reklama snad bude prominuta.. nakonec, už dávno jsem to doporučoval např. RedMaxovi), má řádově vyšší účinnost než káže norma FFP3. Ale když tam vidím ty spousty frňáků vně roušek, rukavice kromě nás měly tak 2% zákazníků, na ulicích houfy lidí bez jakékoliv ochrany… takto to opravdu směřuje ke katastrofě.

I prd katastrofa.
V populaci je mnohem víc Covidů, kež odhalují testy.
Přesto v nemocnicích končí mizivé procento.
Nechci to zlehčovat, plním vše, oč nás vrchnost žádá, ale žádná katastrofa se nekoná, byť to média vykreslujou jinak.

žádná katastrofa se nekoná, byť to média vykreslujou jinak.

Jasně, všechno je v pohodě, nouzové nemocnice se nestaví, to jen media si to všechno vymyslela včetně zahlcení nemocnic a 13 000 nemocných sester a doktorů.Proč sem tedy jezdí honem na výpomoc vojenští doktoři z USA i jiných zemí a ostatní státy honem posílají i plicní ventilátory?To si taky media vymyslela a nafilmovala někde v atelierech?Počkej 2 týdny, někdy po 10.listopadu má být mnohem hůř, pak snad uvěříš.A nechtěj se pak třeba vybourat v autě.Jak už píše Prasak, buď budeš mít smůlu a nebude místo, nebo tě alespoň trochu zalepí a zašijí a pošlou domů, ať si dál poradíš sám.Buď přežiješ nebo ne, v těch stovkách až tisících mrtvých denně se to ztratí jako nepodstatné.

Proč mi vkládáte do huby něco, co jsem neřekl? Trpíte binárním odezdikezdizmem - všechno je buďto v hajzlu nebo super zelený.
Neříkám, že je to "v pohodě" (na to jsi přišel jak?), ale říkám, že žádná katastrofa se nekoná - ano, nemocnice jsou pod tlakem, ano, staví se další nouzové prostory... ale není ani jedna nemocnice, která by nebyla schopna vykonávat veškeré akutky, rozšiřují se kapacity, pomáhají medici.
Pokud tomu říkáte "katastrofa", tak si tak tomu klidně říkejte. Pro mě to bude katastrofa tehdy, až budou venku padat lidi na zem a nebude je mít kdo odvézt aspoň na nádvoří nemocnice, kde stejně dostanou tak akorát morfium od narychlo importovaných indických zdravotnic. Mimochodem do služby už se vrací nemocniční personál, který si nákazu "odbyl" zkraje, ale v oficiálních statistikách ho nenajdete, to bude "čas aktualizovat" až později.

Vyžívejte se v mediálním hlásání katastrof.

V populaci je mnohem víc Covidů, kež odhalují testy.

To by bylo svým způsobem snad(?) dobře (pokud to tedy nejsou jen teď čerstvě nakažení, u kterých nemoc zatím nepropukla). Četl jsem závěry nějakých studií, jedna píše o 10-20% již nakažených obyvatel (1-2 mio), druhá o 700 tisících. Znamenalo by to snížení smrtnosti a vyšší promořenosti (a tím i získání alespoň dočasné imunity. A snad by to mohlo i znamenat, že (pořád při dodržování nějakých opatření) virus bude mít těžší najít někoho, koho by mohl nakazit, mohl by časem zajít na nedostatek potravy.

Moas katastrofa to nie je (zatial), ale nie je to daleko od nej.
Staci si pozriet vytazenost lozok, pristrojov a pod....stale su tam velke rezervy, ved cca tyzden dozadu som tu pisal, ze ak si zachovat 9k za den v priemere tak lozka vam dojdu za mesiac cca.
Ale problem je s personalom.
Lozka, dychacie pristroje a pod vies doviezt, kupit, vybalit z krabice.
Ale pocet doktorov a sestriciek nie je nafukovaci, cim viac budu pretazovani a cim viac ich zostane v karatnene tym vacsi pruser to bude a tu uz to mate fakt na hrane...zatial len lokalne, ale presuvat personal po republike sa neda donekonecna a je len otazka casu kedy bude personalna kriza celoplosna.
Nakoniec sa pristupi k tomu, ze pracovat budu musiet aj pozitivni doktori a sestricky, budu mozno zo zaciatku osetrovat len pozitivnych, mozno neskor vsetkych lebo inak sa nikomu nebude dostavat zdravotnej starostlivosti. Vzdy lepsie riskovat osetrenie od doktra s Covidom ako nedostat ziadne a umriet na akutny zapal slepeho creva napriklad.

Nebude to sranda, ale až tak čierno by som to nelíčil. Neviem či niekto počíta aj s tým, že tí pacienti budú aj ubúdať a nie len bez úbytku narastať. Toto je také pravidlo katastrofických scenárov, prognozuje sa strašná katastrofa, ale ono to väčšinou nekončí až tak zle, časom sa to nejako vyreguluje. Keď to už bude fakt zlé, pomôcť môžu aj iné krajiny, Nemecko berie pacientov z Francúzska, prečo by nemohlo z Česka.

Inak počul som, že na Slovensku už teraz vyšetrujú pozitívni doktori, ale možno je to zas len taká zákulisná fáma.

Každopádně znovu se ukazuje, kdo je pro chod společnosti zbytný a kdo ne. Všichni ti, co makají v nemocnicích, by měli dostat metál. Když člověk čte seznam vyznamenaných "osobností" a pak se podívá na reportáž z nemocnice, tak je mu smutno.

Představ si, že by nastalo obrovské sucho a docházelo opakovaně ke spoustě požárů. Pak by to byli hasiči.
Prostě je epidemie, tak mají zdravotníci hodně práce. Nezávidím jim to.

Pokud z nemocnice vypakuješ všechny, kteří sice vyšli pozitivní, ale nevykazují žádné příznaky a nepotřebují péči, uvolní se ti spousta nemocničních kapacit.

Samozřejmě, pokud budou ničivé požáry, budou hrdinové hasiči. Při epidemii jsou to lékaři. Prostě lidi, kteří brání život a hodnoty, které jsme dosud vytvořili.
Já jsem si strašně naivně myslel, že po té první vlně to lidem víc dojde, že sportovci, herci, "celebrity"... to prostě nejsou ti, co zasluhujou pozornost, jaké se jim dostává. Peníze záměrně nezmiňuju, ty vem čert. I když líp se brečí v Porsche než v Dacii.

On je problem v tom, ze v soucasne dobe je ten ubytek mnohem pomalejsi nez pribyvani. Kdyz se nekdo dostanes s covidem ve spatnem stavu do spitalu, zpravidla tam nejakou dobu zustane, obvykle to asi byva 7-10 dni, nekteri pak i tydny. No a kdyz ti kazdy den pribyde napr. 500 novych lidi, ale propustis nebo umre "jen" 200, tak mas porad +300 lidi navic a porad to roste (cisla jsou vymyslena, neznam/nechce se mi dohledavat presne prirustky a ubytky). Treba graf tady ukazuje aktualni pocet hospitalizovanych, tzn. se tam pricitaji nove hospitalizovani, ale take se odecitaji propusteni/zemreli, takze to ukazuje realne tendence - no a ty jsou zatim jeste porad rostouci, hlavne proto, ze pocet nakazenych je porad vysoky a naprosto nestihame trasovani, plus na testy se kolikrat ceka i tyden.
Nadeje by byla, kdyby zacaly padat kazdodenni pocty potvrzenych nakazenych (pri stejnem poctu testu) - pak uz by bylo aspon videt svetlo na konci tunelu, protoze pocet lidi ve spitalech se odviji od poctu potvrzenych nakaz pred nekolika tydny. Ale dokud kazdodenni prirustky stagnuji ci rostou, tak ten vyhled obsazenosti spitalu porad neni uplne ruzovy.

A s tou pomoci jinych zemi to taky za chvili nebude sranda - i v ostatnich zemich ty pocty pripadu rostou, treba takova Belgie je na tom mozna jeste hur nez my. Takze i kdyz ted Nemecko muze pomoct (a taky uz je pry domluveno, ze pomuzou, pokud bude potreba), stejne tak se muze stat, ze za mesic budou radi, kdyz budou mit luzka a doktory pro vlastni lidi. Ale zavadi ted nejaka opatreni, tak snad to taky zvladnou.

Ona to spousta zemi uz poznava na vlastni kuzi, Italie, Spanelsko ani Francie na tom nejsou uplne nejlip, pritom to uz jsou zeme, ktere si tim narozdil od nas na jare prosly...

Vlastne jsem vubec nepochopila ty demonstrace v Italii proti opatrenim, vzdyt uz prece z jara musi vedet, ze to neni sranda.

No já mám pocit, že to vláda podělala a ted to řeší pomalu lágrem.

A co asi má vláda dělat. Tahle pandemie nás všechny zaskočila, zkušenosti s takovou situací zatím nejsou.
Když vláda vyhlásí nějaké skutečně razantní opatření co by snad mohlo pomoci, tak vylízanci vylízaní začnou svolávat demošky (a další vylízanci vylízaní na ně budou chodit), protože se omezuje jejich lidské právo nakazit se a ostatní koronavirem. A když bude vláda konat jenom jako, aby se koza nažrala a vlk zůstal celý, tedy obráceně, tak na ni začneme, asi oprávněně, nadávat, že nekoná, jak konat má.

BTW: S jednou paní co v této věci je občas vidět v televizi se osobně znám, chodili jsme na SVVŠ do stejné třídy a vídáme se na pomaturitních setkáních. Pokud se ještě sejdeme, určitě ji tam podrobíme křížovkovému výslechu a já se jí chci zeptat, jestli nelituje, že už nešla do důchodu, když na něj pár let má nárok.

:-( :beer:

Jen pár poznámek. Myslím si, že to podělávaj vlády už od roku 1990 a to nevolím komunisty. Jen se podívám trochu nazpět. Potřebujeme víc jak desítku zdravotních pojišťoven? Každá si stavěla paláce v okresním městě. Tím, že stát pustil z rukou alkohol a tabák tak mu najednou scházely peníze na zdravotnictví a školství (před rokem 1990 tyto dvě komodity na ně vydělaly). Když najednou bylo málo peněz tak se začalo šetřit. A kde se začalo šetřit? Začalo se šetřit na akutních lůžkách, kde se jejich počet neustále až do letošního roku snižoval. Dalším průšvihem jsou krajské vlády a krajské nemocnice. Hned jak začalo vládnutí krajů tak si šíbři napojení na krajské vlády zabrali do soukroma praní prádla, vaření, úklidy, ostrahy no a cena okamžitě stoupla. Nemluvím zde vůbec o tom, že vše co je pro zdravotnictví je třikrát dražší než pro normální prodej. Jen pro příklad. Před letošním rokem jsem si kupoval roušky a plexi štíty pro vlastní potřebu (dost brousím různé rezavé prvky). Nyní je vše třikrát dražší aniž by stoupla cena vstupních surovin či práce. A ještě jedna poznámka k plánování. Po letošním jaru se hovořilo o tom, že na podzim nastane druhá vlna ale vláda nic nepřipravovala. Babiš vše dělal pro to aby zvítězil v krajských volbách a nic jiného ho nezajímalo. Během prázdnin nezasedl krizový štáb, nepřipravovalo se na nic i když se vědělo, že na podzim to znovu propukne. Již jsem to tady psal v jiném vlákně, vedle ve městě byl po opravě supermarketu týden slev o 20% a samozřejmě tam bylo narváno víc lidí než v Praze na náplavce. A tak je to se vším. V politice se pohybují tři sorty lidí schopní, neschopní a všehoschopní. Těch posledních dvou sort je většina.

Už jsem taky někde psal. Pro opozici, čím hůře (s covidem) tím lépe pro ně (opozici). Opět našli způsob a důvod, jak napadat vládu a zejména Babiše, kterému se zatím jinak "na kobylku" nedostali. Pro ne je to hlavně politikum a bič na vládu.
Ovšem i jemu (Babišovi) a vládě osobně zazlívám, že se nechali opozicí i nespokojenci z řad obyvatelstva "ukecat" a povolili rozvolňování známým způsobem. Dnes toho určitě litují, ovšem "pozdě bycha honit". A teď to tedy zase dostávají "sežrat".
Osobně, i více mých známých, jsme čekali, že to takto dopadne. Ale že až tak, to bychom ani my nečekali.:.(

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...