Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Už pěkně dlouho tu "bojuješ" proti různým diktaturám a teď bys nejradši jednu takovou sám zavedl?
Wikan 23.10.2020 10:53
Wikan
Jistě, protože mladí nepřemýšlí a navíc jsou tak zblbnutí, že do toho půjdou bez protestů dobrovolně…
Jan Fiala 23.10.2020 11:04
Jan Fiala
Něco takového je ale hodně důležité, nepíšu doživotně jen do konce pandemie. https://steamuserimages…
Ssisi 23.10.2020 11:18
Ssisi
Jakékoliv sledování lidí, které se zavede, není nikdy "dočasné". Zkus rozlišovat mezi pozitivními vý…
Jan Fiala 23.10.2020 12:00
Jan Fiala
To já znám ale je to hodně hloupé. Není to základní svoboda a při takové situaci je to nutné..
Ssisi 23.10.2020 12:26
Ssisi
Není to nutné. Nutné by to bylo, kdyby neexistovala jiná řešení. Navíc to nic neřeší, nikdo nemá pov… nový
Wikan 23.10.2020 12:42
Wikan
Podle něj bys vsechny s vypnutým nebo hloupým mobilem rovnou střílel. On netuší, že trasovat mobil… nový
Jan Fiala 23.10.2020 14:28
Jan Fiala
3110? To byl můj první mobil :-) nový
Wikan 23.10.2020 14:56
Wikan
Neco se pro podobne pripady najde... nový
Jan Fiala 23.10.2020 15:15
Jan Fiala
Já si to do chytrého mobilu ani nainstalovat nemůžu i kdybych chtěl. Minimum Android 6, já mám 5.1 nový
L-Core 23.10.2020 15:13
L-Core
eLko, ty že máš chytrofouna? Tomu nevěřím, ty konzervativče :-) nový
Pavel 23.10.2020 15:17
Pavel
DooGee X5. Pořídili jsme si je s manželkou před několika lety. Kvůli navigaci, kvůli dualSIM, kvůli… poslední
L-Core 23.10.2020 15:56
L-Core
Našel bych taky nějaké kousky - HTC One SV (Android 4.2.2), Lenovo Vibe (Android 5.1). Bylo mi to lí… nový
Jan Fiala 23.10.2020 15:25
Jan Fiala
Aby ses mel na co ptat. Kdyz by se to zavedlo, zas bys tu trollil, ze nas sledujou a jak je to mozne… nový
Dwane Dibbley 23.10.2020 15:53
Dwane Dibbley

Jakékoliv sledování lidí, které se zavede, není nikdy "dočasné".
Zkus rozlišovat mezi pozitivními výsledky testů a mezi nakaženými lidmi. Pozitivní výsledek na covid neznamená, že máš covid. Zrovna tak počet úmrtí "s covidem" znamená, že člověk má před nebo po smrti pozitivní výsledek testu. neznamená to, že měl jakékoliv příznaky covidu.

Zkus se zamyslet nad citátem od Benjamina Franklina

Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.

Není to nutné. Nutné by to bylo, kdyby neexistovala jiná řešení. Navíc to nic neřeší, nikdo nemá povinnost u sebe mít zapnutý mobil.
Ale i kdyby se to nakrásně zavedlo, tak co s tím? Dát do karantény všechny, s kým se nakažený setkal? To můžou být klidně desetitisíce lidí.

Podle něj bys vsechny s vypnutým nebo hloupým mobilem rovnou střílel.

On netuší, že trasovat mobil pouze na základě trigonometrickych dat od operátora smysl nemá, protože tam je velká nepřesnost. Na přesnější údaje potřebuješ apnu, která ve spojení s GPS a BT bude bonzovat pozici.
V takovém případě bych byl nucený ze šuplíku vytahnout starou 3110.

DooGee X5.

Pořídili jsme si je s manželkou před několika lety. Kvůli navigaci, kvůli dualSIM, kvůli implementovanému "mobilnímu pásmu" v USA (to byla opravdu prdel, když jsme poprvé přiletěli do New Yorku, dcera nikde, a hned na letišti jsme zjistili, že i když máme americké simky, staré mobily nerozjedeme :-D). Mobilní data ale nevedeme.

Našel bych taky nějaké kousky - HTC One SV (Android 4.2.2), Lenovo Vibe (Android 5.1). Bylo mi to líto vyhodit. Do HTC jsem strčil baterku, nastartoval a po několika letech naběhl a baterka je plná. Lenovo má už nevyměnitelnou baterku a ta byla vypráskaná.
Dokonce bych někde našel i HTC MDA Compact s Windows Mobile 5. To by byl asi šok pro kontrolní orgány. Nedávno jsem ukazoval dceři, jak to fungovalo se stylusem. :-D
https://www.mobilmania.cz/clanky/htc-p3300-treti-mda-compact-utoci-velky-test/sc-3-a-1113565/default.aspx

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru