Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailemZamknuto Koronavirus - část V.

backlink: https://debaty.net/discussions/3013691-koronavir-iv-politicka-selhani

Zaujal mě tento článek: https://nazory.aktualne.cz/trasovani-virove-zkazy-prichazi-podzim-kdy-lide-ztrati-svou/r~f3b756c4f06111ea9c800cc47ab5f122/
Naši vůdcové dokážou doslova prodrbat miliardy za hovadiny (např. ten 18 gigový úplatek svým starším voličům), ale nejsou schopni posílit základní pilíře boje s covid-19. Až/pokud začne koroňák řady jejich voličů kosit, bude jim to prd platné.

Že situace nevypadá nikterak vesele, je každému jasné, nahlédne-li do hyperbolických grafů MZČR. Bohužel přestává pomalu platit to ukolébáváni se tvrzením, že v nemocnicích skoro nikdo není. I když podíl hospitalizovaných je výrazně nižší než v 3-4/2020, pokud počty nových případů rostou stále rychleji, i ten menší podíl nemocných v nemocnicích může narazit na hranice zvládnutelnosti.

Jak to Babiš a spol zpočátku rychle podchytili, tak teď mi to chvílemi připadá jako čirá anarchie, naprosté zoufalství, kdy vůbec netuší, co mají dělat - když se navíc poklonkují poptávce sebestředných egoistů, kteří jednou musí nutně slavit do rána někde v klubu, ruce kolem ramen, kteří podruhé za každou cenu musí trajdat k moři (jako v zimě ti lyžaři) bez ohledu na to, co tam chytnou*), kteří potřetí považují rozestupy či roušky ve zdravotnických zařízeních nebo supermarketech za naprostý konec světa a míru své osobní svobody na úrovni Gulagu třicátých let.

Ano, kdy bude líp? Proč se nepodívají naši vládcové k sousedům, do Polska, Německa, Rakouska, na Slovensko? Na co čekají, na zázrak?

Čím více/déle budou (podbízením se švejkujícímu obyvatelstvu) ignorovat stávající situaci, tím více riskují, že místo rázných, ale pořád i ekonomicky přijatelných opatření budou muset nakonec nahodit lockdown Nr. 2. A nebo se to úplně posere. A nebo také ne, nějak to vyšumí do ztracena. Jenže oni neví nic (a neví to ani jinde); pokud by vyšel risk "pštrosí hlava v písku" a koroňák se ztratil, bylo by to báječné. Bohužel, informace nejsou, precedenty neexistují, jen tisíce terorií tisíců subjektů.

-------
*) na druhé straně je možné, že naši turisté svým trajdáním po světě to ještě více roznesli do dalších zemí, hlavně těch přímořských lokalit.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/103248/sef-lekarske-komory-pribyva-nemocnych-i-mrtvych-rusi-s…
L-Core 06.10.2020 11:24
L-Core
Už se ozvali i lékaři - Otevřený dopis lékařů a sester z první linie: Nechceme vyvolávat paniku a z…
MachR55 06.10.2020 11:45
MachR55
To nechápem. Jedna vec, že sa tam nepíše nič nové, iba že ohrození sú teda tí päťdesiatníci - šesťde…
Hastrman 06.10.2020 18:25
Hastrman
Zajímavé bude sledovat tvé postřehy až poté, co ti na covid-19 vykapou rodiče/prarodiče. Co s takový…
L-Core 06.10.2020 18:39
L-Core
Moja babka mala cukrovku a zdravotne bola na tom dosť zle. Dostala zápaľ pľúc a to bola pre ňu koneč… nový
Hastrman 06.10.2020 20:20
Hastrman
Hele, řeknu ti to tak: klidně se kvůli ztrátě práce oběs, mně to určitě vadit nebude. Ty a tvoje rod… nový
L-Core 06.10.2020 21:01
L-Core
Tak jsem si to pozorně dvakrát pročetl a našel jen jedinou zmínku o ekonomice: Žádáme ... Vládu a s… nový
Zdenál 06.10.2020 18:42
Zdenál
Jo pardon, to som si spojil dva články dokopy. To bolo v článku od L-Corea. V případě nezvládnutí… nový
Hastrman 06.10.2020 20:08
Hastrman
Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím ohledně tzv. koronavirové krize Uz podepsalo 52 12…
RedMaX 06.10.2020 18:15
RedMaX
Ať se národ raději drží lidí, kteří mají covid každý den "v ruce". S pohledem na dnešní nárůst (viz… nový
vlk56 06.10.2020 19:45
vlk56
Za týden. Pro některé je tohle pochopit nemožné. Když vidím ta hejna IMHO idiotů (viz ta protiroušk… nový
L-Core 06.10.2020 21:06
L-Core
Zalezi kolik je luzek a kolik je nemocnych, to se pravdepodobne da spocitat, ale dost mozna neni zaj… nový
RedMaX 06.10.2020 22:10
RedMaX
https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic nový
vlk56 07.10.2020 08:56
vlk56
Díky za info, to se fakt hodí. Jen připomenu, co se týká obecně pacientů v nemocnicích - covid neco… nový
Pavel 07.10.2020 17:54
Pavel
Na seznam přidávám odklad plánovaných operací. Díky za info, to se fakt hodí. Autor Michal Bláha j… nový
vlkjinde 07.10.2020 18:29
vlkjinde
Prave som si precital status jednej lekarky u nas, z ktoreho volne citujem. Nosenim rusok sa nemeri… nový
fleg 06.10.2020 21:25
fleg
S temi vedeckymi fakty mi to pripomnelo tohle :-D [EimHPG5XkAEj5tn.png] nový
merlouska 07.10.2020 00:44
merlouska
Hele, kdyby ses přejmenovala na Melrouska, bude to vcelku aktuální. nový
Prasak 07.10.2020 20:00
Prasak
A budeme tú handru nosiť zakaždým, keď príde nejaký kung flu? Dáme ju vôbec niekedy ešte dole? nový
Hastrman 07.10.2020 07:44
Hastrman
Keby si neni deges das si ju zakazdym, ked sa necitis dobre. Je to ohladuplne voci ostatnym a v Azii… nový
fleg 07.10.2020 13:17
fleg
Před pár dny jsem psal, že nejen v ČR, ale i v dalších zemích je situace hodně vážná. Tady je aktuál… nový
Pavel 07.10.2020 09:18
Pavel
L-Core: mohl bys to vlákno zamknout a vytvořit nový? Díky nový
Pavel 08.10.2020 15:17
Pavel
Ano :) poslední
L-Core 08.10.2020 17:27
L-Core

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/103248/sef-lekarske-komory-pribyva-nemocnych-i-mrtvych-rusi-se-operace-je-to-horsi-nez-chripka.htm

„Nedbejte na rady různých ,odborníků‘, kteří zlehčují nebezpečí, o kterém často sami nic neví. Těmto lidem, kteří nenesou žádnou zodpovědnost, většinou nejde o nic jiného než o mediální pozornost. Radím vám, ignorujte je,“ vzkazuje v mimořádně naléhavém otevřeném dopise lidem prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Už se ozvali i lékaři - Otevřený dopis lékařů a sester z první linie:

Nechceme vyvolávat paniku a zděšení, ale asi to musíte slyšet. Na našich odděleních bojujeme o životy lidí, kteří by, nebýt koronavirové infekce, měli před sebou dalších 10-20 let kvalitního života.
...
Proto žádáme:
Odborníky z různých oblastí medicíny, kteří se rádi vyjadřují v médiích, ale v oblasti infekčních nemocí jsou pouze poučenými laiky s vyhraněným názorem: Prosíme, raději MLČTE! Pokud mlčet nedokážete, přijďte před svým mediálním výstupem na jednu pracovní směnu na covidovou jednotku, uvítáme vaši pomoc.
Vládu a státní orgány ČR: Spolupracujte s nejlepšími českými epidemiology a ekonomy, ne s marketingovými poradci. ...
Všechny občany: Nebojte se! Respektujte ale, že COVID-19 je zákeřný protivník. ...

To nechápem. Jedna vec, že sa tam nepíše nič nové, iba že ohrození sú teda tí päťdesiatníci - šesťdesiatníci a vyššie, čiže už dôchodci alebo takmer dôchodci, čo už dávno vieme. Prečo by ale ekonomika padla samospádom keby ich zopár z nich umrelo, keď títo ľudia už nie sú ekonomicky činní alebo s ekonomickou činnosťou tak či tak už končia?

Moja babka mala cukrovku a zdravotne bola na tom dosť zle. Dostala zápaľ pľúc a to bola pre ňu konečná. Je to už pár rokov dozadu. Prečo ale celý svet nerobí opatrenia proti zápaľu pľúc? Veď mi na to umrela stará mama! Mohla ešte o rok-dva dlhšie žiť plnohodnotný život.

A teraz seriózne. Každá smrť na covid a hociktorú inú chorobu je osobná tragédia. Ale oveľa väčšie tragédie tu budeme mať keď sa nám začnú mladí ľudia vešať zato, že kvôli opatreniam prišli o robotu a nedokážu uživiť svoju rodinu.

Jo, a o takú budúcnosť, kde ma budú sledovať na každom kroku a obmedzovať mi život v každom ohľade moc nestojím, to nech ma radšej čierny mor skosí.

Hele, řeknu ti to tak: klidně se kvůli ztrátě práce oběs, mně to určitě vadit nebude. Ty a tvoje rodina moje budoucnost nepochybně nejsi.
A už tuplem mi nevadí, zhoupneš-li se kvůli tomu, že tě někdo sleduje, či nedejbože, že musíš mít na hubě roušku.

...
Snad jednou, až ti bude třikrát, čtyřikrát tolik, pochopíš, proč tu tahle škaredá slova píšu. A pokud ne, je mi to jedno.

Tak jsem si to pozorně dvakrát pročetl a našel jen jedinou zmínku o ekonomice:

Žádáme ... Vládu a státní orgány ČR: Spolupracujte s nejlepšími českými epidemiology a ekonomy, ne s marketingovými poradci.

Můžeš prosím napsat, kde tam čteš, že by "ekonomika padla samospádem""??

Za týden.

Pro některé je tohle pochopit nemožné.
Když vidím ta hejna IMHO idiotů (viz ta protiroušková demostrace kdesi v Praze, s verbálními výstupy účinkujících na úrovni IQ <60), ten lockdown spolu s tvrdou represí asi bude jedinou možností…

Stydím se, že jsem členem národa takových tupců.

Zalezi kolik je luzek a kolik je nemocnych, to se pravdepodobne da spocitat, ale dost mozna neni zajem. Tezko rict, ale kazdopadne cisla hospitalizovanych u chripcicky typu koronavirus nemuzou rust donekonecna, nemocnych lidi je jen omezenej pocet a bezne zdrave populace se koronavir vubec netyka, bud to vubec nechyti nebo to ma prubeh lehke maximalne stredne narocne virozy.

Díky za info, to se fakt hodí.

Jen připomenu, co se týká obecně pacientů v nemocnicích - covid necovid - on je taky důležitej personál; primárně doktoři a sestry, sekundárně i další zaměstanci nemocnic.

Když se nákaza šíří populací, je vyšší riziko i pro zdravotníky. Když (z libovolnýho důvodu) vypadnou, nemá je kdo nahradit. Pak nám už nepomůže "volných lůžek je dostatek".

Že je péče o covid pacienty náročná dokládá mnou (už potřetí?) odkazovaný článek doktora z oddělení ARO, který popisuje svoje zkušenosti.

Prave som si precital status jednej lekarky u nas, z ktoreho volne citujem.

Nosenim rusok sa nemeria nasa sloboda. Nosenim ruska sa, ale moze merat vasa inteligencia a schopnost chapat elementarne vedecke fakty. Alebo zodpovednost. Politicky postoj alebo svetonazor robia z rusok len ludia, ktorym ide len o seba.

Nemam co dodat.

Zpět do debat Nahoru