Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vláda podporuje lázně.

https://www.lidovky.cz/cestovani/aktuality/madarske-lazne-se-drzi-nad-vodou-snaha-mistni-vlady-o-podporu-domaciho-cestovani-se-vyplaci.A200826_210442_aktuality_ele

I naše vláda pro podporu lázní něco dělá
https://www.kudyznudy.cz/dolazni

Mám nápad:
Co takhle zrušit "reformy" co v lázeňství zavedl tenhle pán, když byl ministrem zdravotnictví (za TOP09, kdyby někdo ve volbách nevěděl, komu to hodit)?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Leo%C5%A1_Heger
Třeba já jsem na svou diagnózu předtím mohl žádat o komplexní léčbu každý rok, teď jednou za dva roky ještě s dalším omezením. Naposled mi to pojišťovna platila loni, tak letos mám utrum. Ale protože mi to pomáhá, tak jsem si letos zaplatil čtrnáctidenní léčbu, aspoň že jsem (na druhý pokus) získal ten voucher.

Předmět Autor Datum
Vouchery jsou super, jako pracující člověk, daně platící, to s radostí v srdci každýmu zaplatím. A m…
Prasak 27.08.2020 10:36
Prasak
Ja som cital par dni dozadu clanok o mladych chalanoch, co si otvorili krcmu a vdaka Covidu ju uz ma…
fleg 27.08.2020 10:43
fleg
To víš, rozdávají se prachy plnými hrstmi na všechny strany, tak co by si kluci neřekli o prachy. Do…
Prasak 27.08.2020 11:48
Prasak
ale to ANOnistům nebrání rozdávat dál My už nemáme dvojkoalici, s podporou dalších stran? :-)
IQ37 27.08.2020 12:58
IQ37
No to jsou jejich přisírkové. Musí hrát písničku ANO, prakticky dělají to samý, kupují si hlasy do p…
Prasak 27.08.2020 13:06
Prasak
Já jsem dodnes nepochopil, co někomu vadí na prohlášení Babiše "řídit stát jako firmu". Firma se pře…
IQ37 27.08.2020 13:12
IQ37
A náš stát prosperuje a přinesl zisk? Zatím vidím červený čísla.
Prasak 27.08.2020 13:14
Prasak
Jenže on to pronesl někdy v době, kdy šel do voleb (nebo po volbách?). Tehdy nikdo netušil nic o Cov…
IQ37 27.08.2020 13:19
IQ37
Ale v mínusu jsme teď a přitom se plánuje rozdávat. Firmy, ve kterých jsem za život dělal, v bídných…
Prasak 27.08.2020 15:18
Prasak
Řídí se úplně stejně: Firma se přece řídí tak, aby prosperovala a přinášela zisk, včetně spokojenos…
IQ37 27.08.2020 15:51
IQ37
Takže v krizi i konjunktuře stejně?
Kurt 27.08.2020 16:04
Kurt
aby prosperovala a přinášela zisk, včetně spokojenosti zaměstnanců A ono to nikomu nevadilo, dokud…
IQ37 27.08.2020 16:05
IQ37
Tak nikdo se nevytahoval, že bude řídit stát jako firmu, to především. No a potom taky nikdo kromě A…
Kurt 27.08.2020 16:12
Kurt
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčují. Firma nemá možnost bez jakýchkoliv podmínek si natiskno…
L-Core 27.08.2020 16:40
L-Core
"řídit stát jako firmu" Takže u nás přišel managor. Začal řídit. Nevěděl nic o chodu firmy a snažil…
čumil old 27.08.2020 19:18
čumil old
Stále se ještě bavíme o Babišově heslu, že chce stát řídit jako firmu? Nic přece nebrání v dalších v…
IQ37 27.08.2020 19:31
IQ37
Problém je v tom, že on řídí stát pro svou firmu (firmy). Takže ano, jako manager svých firem se cho…
Prasak 27.08.2020 19:55
Prasak
dát hlas někomu jinému. Mám dojem, že většina seniorů, kteří ho volili neviděla jinou možnost. Dobř…
čumil old 27.08.2020 20:33
čumil old
o která jatka šlo?
nononot 16.09.2020 17:47
nononot
Jihozápadní čechy. poslední
čumil old 16.09.2020 18:40
čumil old
Prosím o promptní odpověď, kde je v této firmě osobní oddělení? Rád bych výpověď stihnul podat k 1.z…
hynajs 27.08.2020 22:21
hynajs
Chceš Babišovu adresu? Tu neznám. :-)
IQ37 27.08.2020 22:48
IQ37
Lazne jsou pouze podpurna lecba. Neni uplne zvykem tyto podpurne procedury platit ze zakladniho zdra…
RedMaX 27.08.2020 22:17
RedMaX
Tehdy jsem si někde přečetl, že daně co se vyberou díky lázeňství jsou vyšší než co do lázeňství vra…
Yarda 27.08.2020 22:37
Yarda
A proč zrovna lázně? Proč ne hotely? Aquaparky? ZOO? Ti všichni měli na jaře zavřený.
Prasak 28.08.2020 00:26
Prasak
Nejsem ekonom a nemám k dispozici ekonomické údaje ze kterých by to ekonom mohl zhodnotit. Akorát si…
Yarda 28.08.2020 10:15
Yarda
Ale to mají všichni - zábavní parky, obchodní centra. Všichni utrpěli ztráty. Dotuje se tu jen konkr…
Prasak 28.08.2020 11:29
Prasak
Když potřebuješ, dokážeš zmanipulovat každou statistiku tak, aby to vyšlo, jak se to hodí tobě. Oso…
RedMaX 29.08.2020 10:44
RedMaX
že mají být financovány ze základního zdravotního pojištění a ze státního rozpočtu Takže osoba nap…
čumil old 29.08.2020 18:16
čumil old
Je to samozrejme teorie, ale pokud by probehla reforma zdravotniho pojisteni, tak bych predpokladal,…
RedMaX 29.08.2020 20:38
RedMaX
Když ji budou výměnu kolena nebo kyčle, nechají tě v nemocnici nezbytných "pár dní" a hned tě posíla…
L-Core 29.08.2020 20:56
L-Core
Nepopiram vyhody lazni, jenze jejich prinos je v hodne pripadech jen maly, odhaduji, ze kdyby nam to…
RedMaX 29.08.2020 21:31
RedMaX
V jedné diskusi nějaký morous psal, že do lázní se jezdí akorát relaxovat a šukat. Tak jsem napsal:…
Yarda 29.08.2020 21:47
Yarda
Když jsem ještě pracoval a přišel mi termín nástupu, tak jsem obešel fabriku, jestli po mně někdo ně…
Yarda 29.08.2020 21:44
Yarda
Hlavně si nezapomeň vzít tepláky.:-D
Karel04 31.08.2020 03:57
Karel04
Jeden zabavil manželce zubní protézu, aby se v lázních neusmívala na chlapy. Jeden se v lázních moc…
Yarda 31.08.2020 08:01
Yarda
rouskovne-sedackovne-ci-vouchery-na-lazne-babisova-vlada-pomaha-jen-vybranym
hynajs 31.08.2020 08:53
hynajs

Vouchery jsou super, jako pracující člověk, daně platící, to s radostí v srdci každýmu zaplatím. A moje děti taky, i když ještě chodí do školy, ale těch 500 mld státní sekery na ně počká.
Už se ozvali i autobusáci, ještě by si o podporu mohli říct i kolotočáři. A na Vánoce bych nedal jen 6 tisíc pro důchodce, ale rovnou 50 tisíc každýmu, nás se covid taky finančně dotknul. Když už máme prožrat svoji budoucnost, tak si chci taky mlasknout.

Ja som cital par dni dozadu clanok o mladych chalanoch, co si otvorili krcmu a vdaka Covidu ju uz maju pol roka zavretu. A chcu od statu 42k eur ako usli zisk. Pozor nie prevadzkove naklady, ale usli zisk.
Paradoxom je, ze maju zavrete po cely cas dobrovolne, pretoze sa im "neoplati" mat otvorene, kvoli prisnym hygienickym pravidlam.
Ako nezavidim restikam a krcmarom teraz, ale kua zatoze su neschopni prisposobit sa situacii tak im to ma stat dotovat? A rovno ziadaju zisk? Mladi chalani?
Bezte do prdele vsetci idioti, ktori chcet vyciciavat stat len pretoze ste neschopni improvizovat. Nemali ste podnikat, ked to neviete.
A vase pozicky, prevadzkove naklady a pod ma nezaujimaju, ja ich mam tiez a od nikoho nic nepytam a nevyplakavam o aky zisk som prisiel vdaka Covidu.

To víš, rozdávají se prachy plnými hrstmi na všechny strany, tak co by si kluci neřekli o prachy. Dostanou do ní, nebo po ní. Určitě by nedostali, pokud by si neřekli.
U nás se rozdávají prachy, který už ani nemáme (půl bilionu mínus), ale to ANOnistům nebrání rozdávat dál. Takto se stát řídí jako firma, Alenka se chová "rozpočtově zodpovědně", asi to bere jako investici do dalších voleb, nic jinýho za tím nevidím.
Není těžký koupit si voliče za peníze, ale koupit si je za jejich vlastní peníze, to je terno! Jenže spousta (taky) voličů má pocit, že státní rozpočet je něco cizího, co se jich netýká. Ale pak nadávají, že jim zvedli spotřební daň na alkohol a zdanili výhry v loteriích.

Tak hlavně že si můžou všichni zajet do lázní. Navzájem se na to složíme, něco jako dotace na elektroauta. Ti, co na ně nemají, přispějí těm, co na ně mají.

No to jsou jejich přisírkové. Musí hrát písničku ANO, prakticky dělají to samý, kupují si hlasy do příštích voleb ze státního rozpočtu (však Venezuela Maláčová je tam za socany). A navzájem se drží pod krkem, všichni se potřebují, jinak by byl konec divadla a nový volby. I když ani ty by to nevyřešily.

Já jsem dodnes nepochopil, co někomu vadí na prohlášení Babiše "řídit stát jako firmu". Firma se přece řídí tak, aby prosperovala a přinášela zisk, včetně spokojenosti zaměstnanců. To je ale asi špatně (podle reakcí Babišových oponentů). Tak nevím.

"řídit stát jako firmu"

Takže u nás přišel managor.
Začal řídit. Nevěděl nic o chodu firmy a snažil se třeba se stopkami šetřit lidi, netuše, že je už několikátý šetřič lidí.
6 "mítiků" za 8 hodin, kde si cintal pentli, mistři museli ty kydy poslouchat a jejich práce stála.
Mraky nástěnek, stály minimálně 200 000, ale údržba neměla na náhradní díly.
Kdo s ním souhlasil, byl O.K. kdo nesouhlasil byl špatný.
Nesouhlasili ti, co to z hlediska chodu firmy znali.
Postupně odešli, nebo byli vyštváni.
Na jejich místa nastoupily osoby mající jen jednu věc. EGO.
Ovšem natolik tvárné, aby kývli na každou kokotinu, kterou si managor a jeho poskoci vymysleli.
Znali dokonale jen dvě pravidla.
Já na bráchu a malá domů.
Nakonec managor ráno držel řeč o loajalitě a slušnosti a večer už měl sbalenou igelitku a byl mimo, protože údajně vynášel firemní důvěrnosti jiné firmě.
A takoví šmejdi se točí po republice a zkurví na co sáhnou.
Tak takhle se dnes řídí firma.
Nepřipomíná Ti to něco?

Stále se ještě bavíme o Babišově heslu, že chce stát řídit jako firmu?
Nic přece nebrání v dalších volbách dát hlas někomu jinému.
Možná bude mít líbivější heslo, ale tohle Babišovi dalo těch 30% (či kolik).

Já si stále myslím, že řídit stát tak, jako bych řídil vlastní firmu, je správně.

Problém je v tom, že on řídí stát pro svou firmu (firmy). Takže ano, jako manager svých firem se chová zodpovědně.

Těch 30 % Babiš nenatřískal na svých heslech, ale vehnala mu je tam neschopná opozice. Blbej není, sleduje Vox populi a slíbí přesně to, co lidi chtějí slyšet - nechtějí migranty, tak taky nechce. Rozhodlo se o rouškách - za dva dny to zrušili, protože lidi mu pindali na Facebooku.

dát hlas někomu jinému.

Mám dojem, že většina seniorů, kteří ho volili neviděla jinou možnost.
Dobře si pamatovali sliby a činy Klause, Kalouska, Topolánka, karieru mašinfíry Grosse,(protože v té době byli ještě pracovně činní a duševně čilí) a tak nakonec sáhli po ano.

A ono to vypadá na volby typu špatný a horší.

O.T.
Jen pro ilustraci jak funguje firma pana B.
Byla jednou jedna malá soukromá jatka. Rodinný podnik. Jeden manžel zemřel a druhý to provozoval dál a měl k podniku nostalgický vztah.
Podnik prosperoval.
Jednou přišli zástupci fertu a pochválili podnik a že by se jim šiknul ke koupi.
Nabídli pěknou cenu.
Pozůstalý majitel odmítl, viz citová vazba na vznik firmy.
Ferti odešli se slovy, že nabídka už se nebude opakovat.
Nic se nedělo, ale v průběhu 6 měsíců přestali zemědělci dodávat dobytek na porážku.
Na dotaz proč, se nakonec ukázalo: když Ti budeme dodávat tak nedostaneme krmivo pro dobytek a jiné věci, které pod palcem fert.
Takže jatka byla prodána silně pod cenou hádej komu.

Lazne jsou pouze podpurna lecba. Neni uplne zvykem tyto podpurne procedury platit ze zakladniho zdravotniho pojisteni v hodne statech na zapad od nas. Nerikam, ze je to tak spravne, ale zdravotnictvi sezere hodne penez a je velka otazka, jestli zrovna lazenstvi je to, co ma mit v omezenem rozpoctu prednost.

Takze osobne bych se spis klonil k tomu, u lazni kazdy za svy nebo v ramci nejakych priplatkovych programu zdravotniho pojisteni, v zakladu ne.

Tehdy jsem si někde přečetl, že daně co se vyberou díky lázeňství jsou vyšší než co do lázeňství vrazí zdravotní pojišťovny. Nejen samotné lázně, ale i různé kavárny, cukrárny, ano i hospody a podobné přidružené činnosti. Takže ministr Heger se pokusil zakroutit krkem slepici co snášela zlatá vejce.
Proč si myslíš, že stát těmi vouchery chce ty lázně zase rozhýbat? Kvůli krásným očím nás, marodů?

Nejsem ekonom a nemám k dispozici ekonomické údaje ze kterých by to ekonom mohl zhodnotit. Akorát si myslím, že když sklapne paraple hotel, nebude to taková škoda jako když sklapnou paraple celé lázně.
Třeba já obvykle jezdím do Jáchymova, tamní lázně provozují důl odkud čerpají radonovou vodu.
Zažil jsem dva pobyty, jeden, když se čerstvě zavedlo Julínkovné, druhý, když se zavedly "reformy" pana ministra Hegera (z TOP09). Když jsem šel na pivo a bylo tam prázdno, tak jsem se kouknul na ceduli, jestli náhodou není zavírací den. Nebo jsem se šel podívat do kavárny kde se mělo tancovat, personál se opíjel u baru v prázdném sálu.
Když to v lázních nebude "žít", nebudou tam jezdit cizinci. A lázně nebudou mít dost peněz aby si mohly dovolit financovat důl na radonovou vodu.
Pár hotelů a restaurací tam v té době zavřelo, lázně zatím žijí.

Když potřebuješ, dokážeš zmanipulovat každou statistiku tak, aby to vyšlo, jak se to hodí tobě.

Osobně tomu, že lázně vynáší, nevěřím. Ve Varech a dalších lazeňských městech budou turisti i bez dotovaných lázní. Jistě jsou i lázně, kam bez dotací nikdo nepáchne, tam to upadne, ale to je spíš menšina takových míst.

Nejsem proti lázním, jen si nemyslím, že mají být financovány ze základního zdravotního pojištění a ze státního rozpočtu už vůbec ne, podobně jsem proti dotacím na různé další odpočinkové a rekonvalescenční aktivity.

Je to samozrejme teorie, ale pokud by probehla reforma zdravotniho pojisteni, tak bych predpokladal, ze lazne budou jen v nabidce rozsireneho zdravotniho pojisteni a nikoliv v povinnem zakladu. Potom uz je na kazdem, jak se k tomu postavi a jestli po mozkove mrtvici bude mit lazne zaplacene z pojisteni nebo jestli to bude muset zacvakat na drevo.

Když ji budou výměnu kolena nebo kyčle, nechají tě v nemocnici nezbytných "pár dní" a hned tě posílají do lázní, aby ses "naučil chodit". To opravdu žádná odpočinková rekreace není.
Lázně tě také často udržují ve stavu, kdy jsi jakž-takž schopen práce, jinak bys skončil v plném invalidním důchodu (nově důchodu 3. stupně). To je pro státní kasu určitě nákladnější.

Nepopiram vyhody lazni, jenze jejich prinos je v hodne pripadech jen maly, odhaduji, ze kdyby nam to statistici spocitali, ze by dosli k zaveru, ze celkove naklady na lazne prevysuji jejich financni prinos pro stat. V situaci, kdy navic se zdaleka ne kazdemu dostane spickove nebo i jen slusne zdravotni pece v pripade, ze neni zdrav a napriklad potrebuje operaci srdce a dalsi financne narocne lecebne zasahy nebo i jen sofistikovane diagnostiky ke zjisteni puvodu nemoci, tak jsou proste lazne luxus, na ktery stat nema. Proto bych je v zakladni peci omezil. Nicmene o tom uz se mluvi hodne dlouho, ale politici se toho zatim neodvazili. Je treba lidem vysvetlovat, ze pokud chteji kvalitni operace a kvalitni diagnozy nemoci, holt budou muset neco obetovat a lazne jsou prvni nasnade.

Když jsem ještě pracoval a přišel mi termín nástupu, tak jsem obešel fabriku, jestli po mně někdo něco chce, tak hned nebo až za tři neděle. Jedna kolegyně začala rejt: "No jo, lázně. Flákat se, obrážet bary, špásovat s paničkama..." Opáčil jsem: "Paní ..., vy jste už určitě v lázních byla, z vás mluví zkušenost."
:-D:-D:-D:beer:
Když jsem se vrátil, jednoho kolegu jsem lákal, ať se jde podívat na fotku, s jakými krásnými kočkami jsem se tam mazlil. Tak šel a málem mi dal přesdržku.

Jeden zabavil manželce zubní protézu, aby se v lázních neusmívala na chlapy.

Jeden se v lázních moc rozšoupnul a ve šrajtofli se mu udělal luft. Tak napsal manželce srdceryvný dopis, jak se tam má špatně, že se tam špatně vaří, porce jsou malé, on má hlad, musí si dokupovat jídlo a už mu nezbývají peníze, ať mu něco pošle. Manželka mu napekla a poslala pekáč buchet.

Jeden byl v lázních, tam si ho nabalila lázeňačka. nečekaně za ním přijela jeho manželka, on s ní stál u recepce, viděla ho tam jeho lázeňačka, řekla: "Já s tebou už týden chrápu a ty si nabaluješ novou lázeňačku." A jeho manželce dala pár přes hubu.

Jde lázeňák s lázeňačkou, proti nim jde jiná lázeňačka a s pánem se pozdraví. Jeho lázeňačka se ptá co je to za ženskou, pán odpoví: "Dej pokoj, stačí, že budu vysvětlovat jí, kdo jsi ty."

Pán si v lázních nabalí lázeňačku, skončí u něj v pokoji, lázeňačka se pak rozpláče. Že ji doma čeká hodný a věrný manžel a ona ho podvádí. Pán si uvědomí, že ho doma čeká hodná, hezká a věrná manželka a on ji podvádí. A taky se rozpláče. A tak spolu proplakali a prosouložili celé lázně.

Ono se toho napovídá. Kdyby to všechno byla pravda.... Tak třeba že co ve Františkových lázních zrušili vojenskou posádku poklesla úspěšnost v léčbě ženské neplodnosti.

Nevím, co bude na pokojích, ale letos v době roušek to s tanečky asi nebude moc slavné.
:-) :-( :beer:

Slyšel jsem z věrohodného pramenu, že ve Františkových lázních se léčily dívenky a nějak moc se tam rozšouply, tak je předčasně poslali domů. Se všemi důsledky co z toho plynuly.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru