Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Petícia proti 5G a Anti5G USB klúče, lampy a pod.

Všetci tu vieme že ľudia sú blbý, veria hocijakým konšpiráciám, a potom vznikajú nezmyselné petície ako napríklad:

https://www.peticie.com/stop_budovaniu_5g_sieti_na_slovensku

kde sa divím že je až 15 tisíc podpisov...

tak by ma zaujímalo, koľko podpisov zas získam ja na petícii proti tejto petícii

https://www.peticie.com/peticia_proti_peticii_stop_budovaniu_5g_sieti_na_slovensku

čo ma viac zaráža až kam táto blbosť ide, a to vrátane predaju lampičiek proti 5G a pod.

https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/somavedic-eliminace-vliv-elektromagneticke-zareni-5g-4g-3g-mobilni-sit.A200623_112836_mob_tech_LHR

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
1) Důvody proč se 5G dělá: a. kapacita a rychlost b. decentralizace - pro přenos se používají okolní…
Jan Fiala 01.07.2020 11:30
Jan Fiala
Můj mobil neumí ani 4G a je mi to naprosto jedno. Data v něm nevyužívám a ani to neplánuji. 1c) - t…
L-Core 01.07.2020 14:33
L-Core
1c. Pouzivat to zatim nemusis, dokonce si dovolim tvrdit, ze to vetsina lidi pouzivat nebude chtit,…
RedMaX 01.07.2020 18:52
RedMaX
Jak mě někdo donutí mít pračku, myčku, kráječ na chleba či ventil na radiátoru online se SIM? Já se…
L-Core 01.07.2020 19:14
L-Core
RM len keca, ked sa tak boji sledovania dnes je na trhu kopec mobilov, ktore sa sledovat nedaju, tak…
fleg 01.07.2020 19:37
fleg
Budou zapojeny na vnitřní síť s IPv6, kde každé zařízení má svou IP adresu a vlastně tak ani na vnit…
Jan Fiala 01.07.2020 20:39
Jan Fiala
To nebude podmienka, to je len prepoklad, navyse nikto ti nebrani natovat svoju siet a zariadenia si…
fleg 01.07.2020 22:03
fleg
Pokud budeš potřebovat připojit další miliony zařízení, pak jinou cestu nemáš. A IPv6 si s natováním…
Jan Fiala 02.07.2020 07:44
Jan Fiala
Pořád ale ten kráječ na chleba připojit do sítě nemusíš, ne? nový
L-Core 02.07.2020 07:53
L-Core
Samozřejmě nemusíš. Ale spousta lidí bude chtít domácnost, kde ti Alexa řekne, že ti dochází v ledni… nový
Jan Fiala 02.07.2020 10:48
Jan Fiala
Tim mi chces rict, ze az se vybuduje v cr 5g, tak nebudu chytat ve vlaku slabe data v rychlosti 32kb… nový
Sempron 03.07.2020 14:14
Sempron
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zmerili-jsme-jak-moc-vas-ozari-nova-5g-sit/r~9fd48cbcc13511eab1110… nový
L-Core 09.07.2020 06:06
L-Core
10W na m2 je sakra velké číslo. Zkus si to představit jinak. Norma je hasičská hadice o průměru 5cm,… nový
Jan Fiala 09.07.2020 06:56
Jan Fiala
JaFi ty vies, ze vzdialenostou dramaticky klesa vyziareny vykon. 10W je mozno 10cm od vysielaca, ako… nový
fleg 09.07.2020 08:15
fleg
Já tomu nerozumím. Měřili to v tom videu i dole na ulici, 50 metrů od vysílače a tam to bylo 0,0001W… nový
L-Core 09.07.2020 10:27
L-Core
Presne tak, cim dalej si od vysielaca ym viac klesa vyziareny vykon, myslim dokonca, ze az kvadratic… nový
fleg 09.07.2020 14:57
fleg
Problém je ten, že obidva tábory majú pravdu. To môže byť preto, lebo každý meria niečo iné. Navzájo… nový
Kili.Viktor 23.07.2020 20:57
Kili.Viktor
Když chtějí, naměří to, co potřebují. nový
Prasak 23.07.2020 23:01
Prasak
Samozřejmě. Je to stejné jako s globálním oteplováním, teď o tom moc není slyšet. Studií o vlivu ele… nový
karel 23.07.2020 23:21
karel
Letos mělo být největší sucho za posledních 500 let. Ani pod stan se nedá jít, aby to člověka nevysu… nový
Prasak 23.07.2020 23:56
Prasak
Daj jednu, co je podla teba nevitana. nový
fleg 24.07.2020 09:08
fleg
Ten tvůj svět je prostě jiný. Když věříš tomu, že jsou stejně zveřejňovány názory obou stran, nemá t… nový
karel 24.07.2020 11:46
karel
Si si isty, ze moj? Slusne som ta poziadal o nejaku studiu, ktora dokazuje tvoje tvrdenie, pretoze m… poslední
fleg 24.07.2020 12:32
fleg

1) Důvody proč se 5G dělá:
a. kapacita a rychlost
b. decentralizace - pro přenos se používají okolní zařízení, tedy třeba i tvůj mobil budou používat ostatní - tím se navýší kapacita připojení
c. 5G je nutná pro budoucí svět věcí - automobily připojené k netu, autonomní řízení aut, všechny ostatní kravinky (ledničky, pračky) připojené k síti
d. 5G díky 20 000 satelitům na nízké oběžné dráze bude pokrytí všude

2) Důvody, co mi na tom vadí:
a. další mikrovlnné pásmo, kterému neutečeš, neschováš se (teď myslím účinky mikrovln). A i když budou tvrdit, že je to neškodné, je to prostě další pásmo, které bude vysílat a které se přidá k ostatním a před kterým se neschováš.
b. vysílače se budou rvát všude - použijí se třeba lampy veřejného osvětlení
c. protože je frekvence vyšší, budou nutné vyšší vysílané výkony (viz bod 2a)
d. pokud to někdo bude chtít používat pro zaměření osoby, tak není problém tě zaměřit přesně i uvnitř budovy (viz 1b). Nebude nutné tě zaměřovat jen přes buňky poskytovatele mobilního signálu, těch vysílačů bude řádově mnohem víc a k zaměření se použijí i ostatní zařízení - takový ideální velký bratr.

Můj mobil neumí ani 4G a je mi to naprosto jedno. Data v něm nevyužívám a ani to neplánuji.

1c) - tohle přece nemusím používat. Pračce určitě bude možné komunikaci nepovolit, zakázat
2d) - a co když necháš mobil doma?

Řekl bych, že ještě uplyne dlouhá doba, než se dostane na kdejakou zapadlou dědinu, myslím nějaké to osazování do lamp..

1c. Pouzivat to zatim nemusis, dokonce si dovolim tvrdit, ze to vetsina lidi pouzivat nebude chtit, takze bud to pujde zakazat nebo nam to vnuti, pokud na tom bude mit nekdo mocny nejaky dalsi zajem. Neni teda lepsi zacit prostestovat rovnou, aby se to vubec nestavelo nez potom hledat hacky, jak to zakazat?

2d. TY mobil nechas doma, jenze vetsina lidi ten mobil potrebuje a doma ho nechat nemuze. Ja nechaval mobil doma behem koronaviru, aby nemohli sledovat kde se nachazim a vydrzel jsem to 14 dni. Pritom nejsem zadnej mobilni zavislak, ale stejne to i pro me byl peknej vopruz byt bez telefonu.

"uplyne jeste dlouha doba" - aby ses nedivil, jakmile 5G postavi, tak se nam ho budou snazit natlacit a vystavbu muzou, kdyz budou chtit mit treba do 5 let hotovou. Ted se to zda za dlouho, ale je to za chvili.

Jinak to tu Jan Fiala vypsal hezky, akorat bych k tomu dodal, ze kapacita bude vyssi, protoze 4G a 5G ma fungovat soucasne, neni to upgrade. Zatim neni vyuzita ani kapacita 4G, takze problem to je daleky. Samozrejme v navaznosti na to, ze odmitam svet veci, k uzitku mi to neni a nebude, nechci dalsi satelity na obezne draze, uz ted jich je tam tolik, ze kdyby jich tam byla polovina, tak by to bylo porad moc. Nechci decentralizaci a prenos pomoci okolnich zarizeni, zase mne to k nicemu neni. V podstate neco jako WiFree od UPC, kdy mel uzivatel poskytovat zaroven wifi jinym uzivatelum UPC v okoli. Nastesti to lidi nechteli a provozovatel to nakonec zrusil (konci to 31.8).
A co se tyka rychlosti, to fakt neni nas problem, momentalne projedu svuj mesicni datovy tarif plnou rychlosti za 15s. Fakt nepotrebuji, aby bylo neco rychlejsiho. ]:)

Jak mě někdo donutí mít pračku, myčku, kráječ na chleba či ventil na radiátoru online se SIM?
Já se takového systému nedožiju (takže mi to je jedno) - a co si zařídíte vy mladí, to budete mít ;-p

Ale kvůli možnosti, že někdy bude erár chtít, aby lidi měli i hajzlprkýnko online (můžu se jít vychcat na hnůj offline, ať se to Indovi, Cukrbergovi, Babišovi nebo EU líbí či nikoliv) přece nemusím protestovat proti 5G.

Ještě několikrát budeme mít (svět, Evropa, ČR) covid-19 lockdown a na takové zbytečnosti jako 5G stejně nebudou prachy. Zatím jedeme z korona kopce.

RM len keca, ked sa tak boji sledovania dnes je na trhu kopec mobilov, ktore sa sledovat nedaju, takze stacilo ak b si nejaky za par stoviek kupil a mohol kludne byt cely cas s mobilom.
Takisto domace zariadenia nebudu zapojene na 5G, ale na vnutornu siet, ktoru bude ovladat Google asistent, ci Alexa...uz su dnes prve pokusy, ktore viacmenej (skor menej) funguju.
Ja sam som toho velky fanda, ale funkcne to este zdaleka nie je.

Samozřejmě nemusíš. Ale spousta lidí bude chtít domácnost, kde ti Alexa řekne, že ti dochází v ledničce mlíko a rovnou je třeba objedná, že pustí troubu chvíli před tím, než přijdeš domů.
Kde ti odemkne dveře, protože tě na kameře pozná.
Pustí topení, protože auto ohlásí domů, že jsi vyrazil.

Všechno je to pohodlí vs soukromí.

10W na m2 je sakra velké číslo.
Zkus si to představit jinak. Norma je hasičská hadice o průměru 5cm, ze které na tebe stříká voda.
Ty budeš mít desítky nebo stovky hadic o různých průměrech do 1 cm (samozřejmě všechny v normě), které budou přibývat a přibývat (nová pásma, wifi v okolí, operátoři, BT, ...). A každým přidáním nového vysílače to bude horší.

Já tomu nerozumím. Měřili to v tom videu i dole na ulici, 50 metrů od vysílače a tam to bylo 0,0001W, na úrovni "šumu" okolního prostředí.
Nemyslím si, že se dožiju doby, že u nás na dědině budeme mít desítky až stovky 5G vysílačů, či jejich následovníků (v lampách či kde).

Si si isty, ze moj? Slusne som ta poziadal o nejaku studiu, ktora dokazuje tvoje tvrdenie, pretoze ma to naozaj zaujima a tvoja odpoved je, ze moj svet je iny?
Karle akoze naozaj?
Ak sa cela tvoja argumentacia zvrhne na to, ze moj svet je iny, pretoze mam iny nazor potom nemusime dalej v debate pokracovat.
V opacnom pripade by som si rad precital nejaku studiu, o ktoru sa ty pri svojich tvrdeniach opieras.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru