Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Automatické spropitné - článek v Lidovkách.

O takovem zvyku nevim, na bernaku si rekli, kolik mam zaplatit na danich, tak jsem zaplatil na korunu presne, v samosce mi vyjeli ucet, zaplatil jsem, vratili mi na korunu presne (a tam to taky musi nekdo ve skladu roztridit, doplnit do regalu, u pultu s masem nabrat, hodit na vahu, zabali, olepit cenovkou, zakaznikovi podat ... kdyz jsem jel MHD, tak jsem si stipnul jeden listek, ne jeden a kus, a vsichni ostatni taky tak, pri koupi zajezdu si rekli o castku z katalogu a taky dostali presne, i kdyz mi tech zajezdu nabizeli vic a popisovali rozdily mezi nimi, za elektrinu, plyn, telefon taky platim cenu, kterou si uctujou a jeste se mi nestalo, ze bych nekomu vyfakturoval castku a on mi k ni prihodil zpropitne, i kdyz spokojenost byla velika a vyresil jsem jim i par dalsich problemu, kdyz uz jsem tam byl. Restaurace maji vyveseny cenik, kde si ty ceny stanovuji dle vlastniho uvazeni a ja dle vlastniho uvazeni tam za tu cenu zajdu, nebo jdu jinam - naprosto nechapu, proc bych zrovna a jedine tam mel platit neco navic - ze tam maji uklizeno, prostrene stoly a tak je soucasti jejich podnikani, stejne jako v samosce nemaji na podlaze bahno a maji pravidelne doplnovane regaly. Kdyby tam byla spina a bordel, tak je to na zavolani hygieny, pro neplneni podminek prodeje, absence bordelu neni duvodem k platbam navic.

Pokud maji cisnici pocit, ze by meli mit o 10% obratu (nikoli jen zisku) provozovny vetsi plat, tak snad proboha vi, kdo je majitel a s kym uzavirali zamesnaneckou smlouvu - tak at to resi s nim. A pokud budou na jidelnim listku hodnoty o 10% vyssi, tak je zase na zakaznicich, zda je akceptuji a stejne tam zajdou, nebo zda se jim to bude zdat uz prehnane a zajdou jinam, nebo si uvari doma.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat