Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Automatické spropitné - článek v Lidovkách.

Mně na tom odkazu vadí slova "nepsané pravidlo". Pokud je to pravidlo co by se mělo dodržovat, mělo by být psané, třeba na jídelním lístku. Co když budu velmi spokojený s jídlem a budu chtít dát zvláštní ocenění kuchaři? To za ním mám jít do kuchyně? Nebo to dát pinglovi a informovat ho, že to není pro něj ale pro kuchaře? Nebo budu spokojený s tím, že na WC je čisto, voňavo a je tam hajzlpapír a u umývadla mejdlo tak tuzér poslat hajzlbábě - tedy managerce sociálního zařízení? Nebo že je hospoda u cesty kudy chodím, tak spropitně poslat majiteli?
Já tedy do hospod moc nechodím. Ale pokud jdu, chci mít pocit, že když to co je na účtu zaplatím (obvykle to okrouhlím na celé desetikoruny nahoru, aby pingl nemusel shánět korunky při vracení) a nevyžaduji od číšníka nějaké zvláštní služby, tak jsem s tou putykou vyrovnaný a nemusím se stydět tam přijít příště. Když platím kartou a hledal bych drobné pro pingla, měl bych pocit, že dávám almužnu žebrákovi.

Reakce na příspěvek

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat