Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tak jsem si aktualizoval Mapy.cz na telefénu...

...a vyblilo to na mě "Sdílím polohu kvůli koňůrovi". Vypnout to nejde. Samo si to aktivuje GPS (to jde naštěstí ještě vypnout, neb to žere baterku), bétéesky tě ale stejně najdou. Zažívám konec civilizace jak ji znám? Odpovím si sám: jo. Nemám žádný dotaz, ni o debatu neusiluju. Pouze sděluju osobní zkušenost.

Předmět Autor Datum
Vypnout to nejde? A proč je tam teda ten nápis: "Sdílení polohy můžete kdykoliv ukončit v nastavení"…
Wikan 03.04.2020 19:53
Wikan
Kde to v tom šíleném androšovi je? edid: Už jsem to našel (nikoliv v androšu, ale v mapách). Vypnul…
mif 03.04.2020 20:07
mif
Zas bych to tak neprozival, kvuli korune te urcite trasujou i operatori, jen to neni tak presne.
Dwane Dibbley 04.04.2020 17:17
Dwane Dibbley
Na mě to tak taky baflo, ale je tam možnost polohu nesdílet. Akorát to tam furt opruzuje na displeji…
Prasak 03.04.2020 19:55
Prasak
Chcem len upozornit, ze na sledovanie tvojej polohy nepotrebuju zapinat gps, ale staci im triangulac…
fleg 03.04.2020 20:38
fleg
Víš, proč se to tenkrát dalo? Protože na každém rohu byla telefonní budka :-P
Jan Fiala 03.04.2020 20:42
Jan Fiala
Takže jsme si vlastně pohoršili, protože máme každý telefonní budku v kapse. :-)
IQ37 04.04.2020 13:08
IQ37
Já sedím na prdeli doma, data v mobilu nemám. Nemám tedy co sdílet, nemám to JAK sdílet. Pokud bych…
L-Core 04.04.2020 15:40
L-Core
Nesdilim polohu kvuli Covid-9 Hotovo. Kde vidis problem? (Neverim jim, odebral jsem aplikaci Mapy.…
RedMaX 04.04.2020 16:10
RedMaX
Si ty mapy odinstaluj, nikdo ti je nenuti... To je jak pouzivat TikTok a nadavat na celej svet proto…
Dwane Dibbley 04.04.2020 17:15
Dwane Dibbley
No jo, ale existuje nejaka alternativa, pokud se potrebuju zorientovat at uz ve meste nebo mimo a te…
RedMaX 04.04.2020 17:38
RedMaX
"konec civilizace jak ji znám" nastane teprve po jedincově smrti. Civilizace se neustále vyvíjí. Ako…
Moas unregg 04.04.2020 17:59
Moas unregg
Tak to je zatím nejlepší odpověď. Máš moje plus. :beer:
mif 05.04.2020 17:51
mif
Divné, na XS od Applu je tohle otázka 4 plácnutí přes obrazovku. poslední
storny 07.04.2020 15:25
storny

Kde to v tom šíleném androšovi je?
edid: Už jsem to našel (nikoliv v androšu, ale v mapách). Vypnul jsem to a dostal držkovou ve smyslu: "nesdílíte polohu a jste potenciální terorista. Zatkneme, budeme mučit, za svítání popravíme". Netřeba, oběsím se sám.

Na mě to tak taky baflo, ale je tam možnost polohu nesdílet. Akorát to tam furt opruzuje na displeji a nejde to dát do řiti.
BTS tě viděly i předtím, ale nejspíš jsi nikoho nezajímal.
Šanci na anonymitu s mobilem bys mohl mít akorát v případě novýho tel. čísla, telefonu (kvůli IMEI) a novýho google účtu. Pak by nebyla spojitost s ničím původním, co bylo na tebe kde napsáno. Ale to bys to telefonní číslo nesměl nikomu sdělit.

Chcem len upozornit, ze na sledovanie tvojej polohy nepotrebuju zapinat gps, ale staci im triangulacia z 3 btsiek, kde ta zameraju vacsinou s presnostou na metre.
Jedna rada do buducna...ak nechces, aby a sledovalo nechaj mobil doma. Pred 150-20 rokmi si chodil bez mobilu....skus si spomenut ako a preco sa to vtedy dalo.

Já sedím na prdeli doma, data v mobilu nemám. Nemám tedy co sdílet, nemám to JAK sdílet.

Pokud bych data měl (jo doma si mohu zapnout wifi, ale to by se analýzou našla akorát manželka a vnučka, která teď bydlí u nás) a trajdal mimo barák, sdílení informací bych nechal zapnuté. Nevadilo by mi, že někdo (Seznam, stát) ví, že jsem šel do samošky a tam se potkal s člověkem X.Y. Respektive, v současné situaci žádný nástroj, jak se s koroňákem vypořádat, neodsuzuji. Sdílení polohy nepovažuji za nějaký zásah do mého soukromí/identity. Stejně tak mi nevadí, pokud se budou sdílet údaje o tom, co a kde jsem platil kreditkou. Že jsem koupil petku Bráníka ve slevě či 15 rohlíků, že se to někdo dozví, z toho se neosypu.

Že zažíváme konec civilizace v přímém přenosu, to si taky myslím. Sice jsem se netrefil (většinou píšu "do sto let"), na druhé straně my staří psi jsme si alespoň už něco užili.

Tenhle průser už dávno zastínil hypo-krizi 2008-2019, myslím, že už zastiňuje krizi 1929-1933. Co zbývá horšího k překonání? WW2 a pak už jen ty morové rány středověku. Jenže tehdy, kdo přežil, byl alespoň schopen se nějak zemědělstvím uživit... dnes si tím vůbec nejsem jistý.

No jo, ale existuje nejaka alternativa, pokud se potrebuju zorientovat at uz ve meste nebo mimo a teda chci mit v telefonu mapu?

Neexistuje, zkousel jsem ledacos a Mapy.cz poskytuji jednoznacne nejlepsi podklady pro mapy.

Kazdopadne ale jak pisu, da se tomu znemoznit pripojeni k netu, mapa ma i offline verzi, da se tomu zakazat GPS. Jako prosta ale kvalitni mapa to tam klidne muze zustat.

"konec civilizace jak ji znám" nastane teprve po jedincově smrti. Civilizace se neustále vyvíjí.
Akorát ses dostal do stádia, kdy tvrdíš, že "za našich mladých let bylo líp". A je to pravda, bylo... Proč? No protože jsme byli mladí. :)

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru