Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Tip na příběhový seriál

Hledám nějaký zajímavý seriál aby byl na pokračování ne epizodový. Viděl jsem
24
24 legacy
Arrow
Banshee
Breaking Bad
Better Call Saul
Designated Survivor
Game of Thrones
Money Heist
Last Ship
Prison Break
Walking Dead

loading...
Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Premyslal som, zeby som vo videach zverejnoval, co som zhliadol na Netflixe za posledne mesiace, je…
fleg 22.03.2020 18:25
fleg
A nechces to zverejnovat i v nejakem tematu, ne jen ve videich?
merlouska 22.03.2020 18:49
merlouska
Ja viem, ze ty by si radsej citala, ale o filmoch sa naozaj lepsie rozprava ako pise....aj ked popre…
fleg 22.03.2020 18:54
fleg
Staci seznam se strucnym nazorem, ja si to pak dohledam ;-)
merlouska 23.03.2020 12:11
merlouska
Ok mozno to tak skusim. nový
fleg 23.03.2020 12:40
fleg
Lucifer Orange is the new black The end of the f***ing world Atypical Odhalení / The Act Sex Educati…
merlouska 22.03.2020 18:48
merlouska
To máte všichni tolik času?
Prasak 22.03.2020 21:23
Prasak
Tak ja tohle videla za posledni cca 2 roky (+ jeste par dalsich notoricky proflaknutych typu TBBT)..…
merlouska 23.03.2020 12:12
merlouska
netflix je mj. skvely v tom, ze se ty filmy/serialy daji stahnout do telefonu/tabletu na offline ko…
HPET 23.03.2020 12:15
HPET
U HBO jsem offline jeste nezkousela, ale nekdy pred pulrokem, kdy jsem se o to zajimala, to snad jes…
merlouska 23.03.2020 12:18
merlouska
No ten Amazon, je fakt ze jsem se po cekych titulcich nepidil protoze bezne pouzivam a mluvim jinym…
HPET 23.03.2020 12:23
HPET
Mne je jedno, jestli ty titulky budou ceske, anglicke nebo nemecke, proste potrebuju titulky v jedno… nový
merlouska 23.03.2020 12:25
merlouska
Jako co třeba ? You, Norsemen, Black Mirror, House of Cards, Dogs of Berlin, The Witcher, Narcos, D…
merlouska 23.03.2020 12:23
merlouska
- Dark (jestli myslís tento) je uplně brutalní !! (moc se nestává ze by mě něco překvapilo, toto byl… nový
HPET 23.03.2020 12:26
HPET
Diky za nazor. Jinak co se tyce toho "spis pro mladez" - mne to az tak neva, i ty mladeznicke knizk… nový
merlouska 23.03.2020 13:45
merlouska
Pardon v Cr je to HBO :) (OCS takovej balicek HBO + TV, programy kde vysilaji v podstate obsah HBO). nový
HPET 23.03.2020 13:46
HPET
Jinak co se tyce toho "spis pro mladez" - mne to az tak neva V tom pripade jestli jsi jiz nevidela… nový
HPET 23.03.2020 21:19
HPET
Jo, to mi Netflix taky furt ukazuje v prehledu, asi to zkusim, dik :-) nový
merlouska 24.03.2020 12:15
merlouska
Peaky Blinders. Od GoT mě takhle nic nechytlo, opravdu špičková záležitost. Pak bych doporučil Survi… nový
Al Capone 23.03.2020 12:52
Al Capone
Pak bych doporučil Survivor (originální USA verzi, především do 20.řady). Je to sice reality-show, n… nový
HPET 23.03.2020 12:53
HPET
No to docela vypadá dobře i když to nesplňuje to co mám na Survivoru rád když je to i seriál. http:… nový
Al Capone 23.03.2020 13:14
Al Capone
Ano mam zajem. Zrovna stahuji prvni radu (1.saison), kterou mam teda zacit ? Navazuji ty rady na seb… nový
HPET 23.03.2020 13:26
HPET
Nenavazují. Formát je pořád stejný jen twisty (zvraty) se občas mění. Osobně bych začal 7. řadou což… nový
Al Capone 23.03.2020 13:46
Al Capone
Dekuji tedy. Tady to existuje v fr verzi, jmenuje se to Koh-Lanta : https://www.tf1.fr/tf1/koh-lanta… nový
HPET 23.03.2020 13:50
HPET
Ne Survivor je opravdová reality-show. No aby bylo jasno, Survivor je spíše než o přežití o vztazích… nový
Al Capone 23.03.2020 14:11
Al Capone
Skusali ste niekto korejsku produkciu? Ti aziati (napriklad aj Japonci) totizto mavaju radi ulety. J… nový
fleg 23.03.2020 13:05
fleg
Tak mě ani Pikachu (Pokémoni) nikdy nebrali tak jak PowerRangers, SunWuKung (takovej ten Kung-Fu opi… nový
HPET 23.03.2020 13:18
HPET
Ja myslim skor hrane veci ako tieto detske. Napriklad ten Kingdom ma na CSFD 81% a ja nechapem co sa… nový
fleg 23.03.2020 13:35
fleg
Taky se mi to nelíbilo. Někomu stačí že je to o zombie a že je tam krev. Ale tak efekty tam nejsou š… nový
HPET 23.03.2020 13:38
HPET
Vecer sa mrknem. Tak som sa pozrel...neviem, co chces na tom vysvetlit, pripadas mi ako moj synator,… nový
fleg 23.03.2020 16:08
fleg
No a jak si ten konec tedy pochopil ? Ja jsem to pochopil tak, ze ten typek skoncil jak Don Quichot… nový
HPET 23.03.2020 20:42
HPET
Ty to chces cele uzavret v kruhu, vsetko musi so vsetkym suvisiet a na seba nadvazovat. Nemusi. Don… nový
fleg 23.03.2020 21:23
fleg
Viac som si z toho asi neodniesol a na rozdiel od eba tam nehladam suvislu nit. Vypada to ze nejsem… nový
HPET 23.03.2020 21:27
HPET
Prepac, ale som trosku alergicky, aby mi nejaky panacik vysvetloval ako mam chapat film...ja som si… nový
fleg 23.03.2020 21:34
fleg
Vsak v poradku, nikdo te nekritizuje ani nenuti neco chapat jinak a uz vubec neni potreba to nejak r… nový
HPET 23.03.2020 21:34
HPET
V pohode...ja sa idem na hodinku zahrat volaco oddychove (asi TF2, nejaku nemoznu vlnu) a potom ak d… nový
fleg 23.03.2020 21:40
fleg
Film paradni nápad a výborně ukazuje na dnesni lidskou sociologii a socialniho postaveni vazani na D… nový
IQ37 23.03.2020 22:55
IQ37
No ono je tam toho viacej...ale kazdy si tam najde co chce a na co ma;o). nový
fleg 24.03.2020 08:21
fleg
Děkuji za tipy, všechno jsem prohlídl, ale nic mě nezaujalo, překvapuje mě, že nikdo nenapsal seriál… nový
rýmovník 24.03.2020 16:54
rýmovník
Jeste tu nikdo nezminil Supernatural. nový
Dwane Dibbley 24.03.2020 17:00
Dwane Dibbley
Nejsem si jistý, čemu říkáš "příběhový" seriál, aby byl na pokračování, ale ne epizodový. Dneska jse… poslední
IQ37 27.03.2020 16:24
IQ37

Premyslal som, zeby som vo videach zverejnoval, co som zhliadol na Netflixe za posledne mesiace, je toho pomerne dost.
Len ak namatkou Love. sex, robots, pripadne Altered Carbon, aj ked druha seria bola trosku horsia ako prva, stale vsak nadstandard.

netflix je mj. skvely v tom, ze se ty filmy/serialy daji stahnout do telefonu/tabletu na offline koukani

To neumožnuje jen Netflix, ale stahnou video pro ofline zhlédnutí nabízí i HBO nebo Prime video od Amazonu, kde začína jít spíše už o standart.

PS:

(tohle jsem videla, v seznamu na zkouknuti toho mam jeste hromadu)

Jako co třeba ?

No ten Amazon, je fakt ze jsem se po cekych titulcich nepidil protoze bezne pouzivam a mluvim jinym jazykemi, takze rozumim ze bez cz titulklu to nemusi byt pro nekoho zajimavé.
No a ty seriali mas bokem teda jaké ?
(ted kdyz mame domaci vezeni, rad bych neco nového zkoukl a nechci se znovu divat na GOT :p)

Mne je jedno, jestli ty titulky budou ceske, anglicke nebo nemecke, proste potrebuju titulky v jednom z techhle tri jazyku, bez toho z toho nic mit nebudu. A kdyz jsem tenkrat ten (nemecky) Amazon Prime Video zkousela, tak tam nebyly titulky vubec zadne. Nevim, jestli se to zmenilo, ale kazdopadne ted si platim Netflix a HBO GO, takze treti VOD sluzbu v nejblizsi dobe stejne neplanuju.

- Dark (jestli myslís tento) je uplně brutalní !! (moc se nestává ze by mě něco překvapilo, toto byla bomba)
- The Rain (docela dobrej nápad a dobře zpracovany dej) bych dal až hodně za Drak. Dobrej začátek, ale pak me ten kudrnatej kluk jenom sere :-)
- Black Mirror : Bez chyby.
- The 100 : Ujde, leč rekl bych ze hlavně ty poslední saison jsou spíše pro mládež.
- Narcos s Escobarem supr, Escobara jsem si oblíbil, ovšem pokračovaní Narcos Mexiko me vubec nevzalo a docela jsem se nudil.
- The Witcher : Určite stoji za to tomu dát šanci.

PS: Jestli máš ráda psychologické, tak určitě alespon zkus "Hanibal"a ani ten" Preacher." není špatny..
Určite bych ti doporučil i ten KnightFall / Soumrak templářů.
- Dogs of Berlin : Neznám, podívám se.

Pišeš ze maš OCS, zkus se podivat na Westworld (1 saison supr, 2 saison nuda, 3 saison se vypadá docela dobře).

Ano mam zajem.
Zrovna stahuji prvni radu (1.saison), kterou mam teda zacit ? Navazuji ty rady na sebe ?

A DEAD SET jsi videl ? :-) Uz jsem to videl drive, ale nevim jestli to melo nejaké pokracovani nebo jakej to melo konec.
(zkratka ve svete zacina epidemie zombie a serie je o lidech kteri jsou v emisi BigBrother a onicem nevi, no a postupne na to dochazi).

Nenavazují. Formát je pořád stejný jen twisty (zvraty) se občas mění. Osobně bych začal 7. řadou což jsou Perlové ostrovy. Tam je všechno co tahle reality show má. Faktor přežití není tolik upozaděný jako v nejnovějších, skvělé soutěže, tématika pirátů je skvělá, zvraty a taky snad nejoblíbenějšího a nejnenáviděnějšího hráče ze všech. A pokud tě to chytne tak si to dej od první, 8 série je už All Stars.

Ne to neznám. Tohle mi připomíná nynější situaci kdy někteří hráči Big Brother netuší co se děje.

Dekuji tedy.
Tady to existuje v fr verzi, jmenuje se to Koh-Lanta : https://www.tf1.fr/tf1/koh-lanta
(jde o opravdové přežití, nejde o seriál nebo něco hraného. Nejdříve jsem myslel ze jde a že se bavíme fiktivním serialu, né opravdovou reality*show, nebo realné přežití to bych ti nedaval odkaz na DEAD SET)

Nehrané přežití už je drsnější Primalni instinkt. Je i Americka verze : https://www.youtube.com/watch?v=zaDfr3csDT4 (nevím jakej to má českej nebo anglickej název, ale to by se ti mohlo líbit)
Zde jde opravdu jen o přežití, žádná hra nebo postupy. Účastní se jen 2 lidi, muž a žena, jsou úplně nahý a sebou si můžou vzít jen jednu věc , ale předem neví kam jedou a musí přežít 3 týdny myslím.

Ne Survivor je opravdová reality-show. No aby bylo jasno, Survivor je spíše než o přežití o vztazích manipulaci atd. Samozřejmě prvek přežití tam pořád je a taky i díky tomu jak jsou účastníci hladoví, paronoidní je to právě tak zajímavý. Ale pořád je to o tom jak je člověk silný psychicky a sociálně zdatný než o umění přežít a fyzické síle.

Skusali ste niekto korejsku produkciu?
Ti aziati (napriklad aj Japonci) totizto mavaju radi ulety.
Ja som skusal jeden korejsky serial, ale dal som len jednu cast....a to som schopny dopozerat aj 3-4h filmy aj ked ma velmi nebavia.
Vcera som dal 4 casti Kingdom, co je zombie zasadeny do stredovekej Koree a neviem sa zbavit divneho pocitu...dopozerat to musim, ale ja neviem...mne pride, ze asi tym vychodnym tvorcom moc nerozumiem.

Tak mě ani Pikachu (Pokémoni) nikdy nebrali tak jak PowerRangers, SunWuKung (takovej ten Kung-Fu opicak co fult chlastal z tykve) a nějak jsem tomu nerozuměl.
Tak jak oni pravděpodobně nepochopí že ve velikonočním vajíčku je zkrátka vajíčko a né pokémon.
(je to o tradicích a sociálních zvyků a hlavně sicialniho postavení a respektu, na Ring se také asi dívají jinak proto delaji Americké verze aby to lidi pochopili.)

Taky se mi to nelíbilo. Někomu stačí že je to o zombie a že je tam krev. Ale tak efekty tam nejsou špatné nebo celkové zpracování, kamera, ale dej mě nevzal.
Když ma něco dobrej dej což uprednostnuji, tak stačí jeden herec a jedna místnost a může to byt perfektní film.

PS: Fleg, kdybys nahodou viděl film THE PLATFORM na Netflix (od včerejška tam tuším je), vysvětli mě prosimtě ten konec filmu. Film paradni nápad a výborně ukazuje na dnesni lidskou sociologii a socialniho postaveni vazani na Don Quichot, ale možná jsem pomalejší nebo co, nepochopil jsem ten konec.

Vecer sa mrknem.
Tak som sa pozrel...neviem, co chces na tom vysvetlit, pripadas mi ako moj synator, kory to pozeral som mnou (ma , ale 11;o)) a vypytoval sa na konci filmu, kedy bude 2jka a ci ta mala to prezila;o). On siel na to so svojou detskou logikou, nehladal posolstva len logicke napredovanie veci.
Je to tazke psycho ako si povedal su am take mikrosondy do ludskeho spravania, na mna az moc a zaver bol o tom, ze posolstvo nepotrebuje posla (she`s message, you aren`t...), aj preto on z platformy vystupil a nechal ist hore len ju. Je mozne, zeby sa platforma s nim ani nerozbehla;o).
Za mna takych 60-70%, az tak velmi ma to neocarilo.

No a jak si ten konec tedy pochopil ?
Ja jsem to pochopil tak, ze ten typek skoncil jak Don Quichot z té knihy ale kde se vzala ta holka ? V tom "vezeni" nebyl a nemel byt nikdo pod 16 let.
Pochopil jsem také, ze ti nahore hledali perfekci, a ti vezni nebo co to bylo jim chteli poslat ten zakusek jako zpravu (normalne vzdy dolu dojel prazdy stul, kdyby nechali ten zakusek, byla by to jako inperfekce a zpusob reklamace tak jako v restauraci), ale zvolili tu holku jako zpravu.
Kdyz pak ta holka jela nahoru, co to melo za pointu ? Chapou ze v knize Don Quichot je zminka "pouzij k vyhre to co jsi ubranil", to byl asi ten dort co dali té holce, ale ..
(pochopil bych, kdyby po té, kdyz dokazali nakrmit 333 pater coz dela po 2 lidech cislo 666 jako peklo vsechny ze se neco stane, ale nic se nestalo. Holka jela vytahem nahoru, konec filmu. Mozna ze slo jen o nejaky filozoficky konec, nebo jen poukazovali na dnesni socialni situaci, nevim, pripadne mi to trochu trtklé).

 ze posolstvo nepotrebuje posla

To by neposilali tu holku nahoru. Takze podle tebe konec je ze " ze posolstvo nepotrebuje posla", a jeste me prirovnas k 11 letému diteti, no to jsi mi moc nepomohl priteli :-)
Bude se tedy drzet prozatim mého konce a zaveru, ze ten hlavni hrdina skoncil jako Don Quichot a ze ta holka byla jen simbol a uzavreni, prolomeni toho socialniho (nebo nuritivniho) kruhu, ze i pres perfekci tech nahore se jim to misto prazdného nadobi jako vzdy vratlo neco zpet nahoru jako zprava.

Ty to chces cele uzavret v kruhu, vsetko musi so vsetkym suvisiet a na seba nadvazovat.
Nemusi.
Don Quichot sa da vysvetlovat vselijako...sympatak, ale inak blazon bojujuci proti veternym mlynom. Cely ten ich boj bol boj proti veternym mlynom. Ved netusili o co ide tym hore a namiesto toho, aby na zaver odisiel siel burcovat poschodia....vopred prehraty boj.
Ved netusila ani ich pracovnicka, co pracovala 25 rokov pre nich a tvrdila, ze poschodi je tam 200, ze zenska nema dieta, ze pod 16 tam nikto nie je...alebo umyselne klamala? Ktovie;o).
Prespekulovane to bolo asi preto, aby si kazdy odniesol z toho nieco ine.
Za mna hlavne spravy...ludia zeru ludi ak su hladni, ludia nespolupracuju ak nemusia, ludia spolupracuju len ked ich k tomu donutis (oserem vam jedlo), ludia su zakerni (ten s tym osratym lanom), ludia nie su len zli alebo dobri (mne bol dedo, co sa na nom zivil sympaticky a logicky...chcel ho krmit vlastnym masom a nechat zit), ludia hladaju veci, co neexistuju (spontanna reakcia), ludia klamu (tazko povedat, ci verit tej pracovnicke), ludia su aj ludski (on chcel zachranit ju, ona zachranila potom jeho) a na posolstvo nepotrebujes posla.
Viac som si z toho asi neodniesol a na rozdiel od eba tam nehladam suvislu nit.

Viac som si z toho asi neodniesol a na rozdiel od eba tam nehladam suvislu nit.

Vypada to ze nejsem sam, a ze naopak ta "souvisla nit" byla jaksi podstata a pointa celého filmu, odpoved jsem ve finale nasel, v podstate to jen potvrzuje co jsem myslel :

(ale dik za snahu a nazor)

Prepac, ale som trosku alergicky, aby mi nejaky panacik vysvetloval ako mam chapat film...ja som si film pochopil po svojom, ja tam hluche miesta nemam a rad si vypocujem nazor ineho, ale svoj uz menit asi nebudem....vacsinou chapem veci rovnako ako som ich chapal na 1x.
Edit: Navyse co som zbezne zhliadol toto video tak s nazormi toho typka moc nestotoznujem.

Vsak v poradku, nikdo te nekritizuje ani nenuti neco chapat jinak a uz vubec neni potreba to nejak resit nebo se dokonce rozcilovat. Hledal jsem (ja) odpoved na (mou) otazku u filmu ktry jsem (ja) nejak nepochopil, zadny jiny problém jak ten muj v tom neni, nikdo te nepoucuje auz vubec nezpochybnuje tvé mysleni.

V pohode...ja sa idem na hodinku zahrat volaco oddychove (asi TF2, nejaku nemoznu vlnu) a potom ak dam dopozeram Kigdom (este 3 casti).
Inak ja sa zhodujem s mainstreamom respektive fajnsmekrami tak na 50% len, ked ma nieco bavi schvalne sa pozriem na CSFD a kazdy druhy krat sa nezhodnem s % hodnotenim filmu.
Ak chces premyslat napriklad o Bohu tak mna velmi zasiahol film Chatrc.
https://www.csfd.cz/film/56065-chatrc/komentare/

Na CSFD ma 58%, ja som bol z neho uneseny, pretoze ma prinutil premyslat nad velmi citlivou temou tak akoby ma nikdy nad tym premyslat predtym nenapadlo...mam rad, ked ma nieco zmeni alebo otoci...a ty vies, ze mna otocit je tazke;o).

Film paradni nápad a výborně ukazuje na dnesni lidskou sociologii a socialniho postaveni vazani na Don Quichot, ale možná jsem pomalejší nebo co, nepochopil jsem ten konec.

Ten film není o sociologii, či něčem obdobném, ale o oběti. O schopnosti oběti (obětování se) za "vyšší cíl", v tomto případě "poselství - život dítěte". To jsem z toho vyvodil já.

Děkuji za tipy, všechno jsem prohlídl, ale nic mě nezaujalo, překvapuje mě, že nikdo nenapsal seriál Shooter na který jsem zapomněl a který můžu doporučit. Jinak sám jsem si našel seriál Tom Clancy Jack Ryan, který vypadá zajímavě, tak budu mít na chvíli vystaráno.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru

loading...