Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Depka z korony

Máte?
Jak se s tím vypořádáváte?

Já už několik dní. V noci mě Micina (nástupkyně Sisinky) probudí třeba kolem třetí, už nezaberu, přeguluji se v pelechu, uvažuji o katastrofických scénářích, nálada na nule. Během dne každou chvíli čučím na internet, na křivky, exponenciály, to mě nijak nepovzbuzuje. Skoro se už vidím v igelitu v masovém hrobě....

Naposledy mě to postihlo v roce 2001 (WTC down) a předtím v roce 1979 po zahájení čínsko-vietnamské války

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ne. Nijak. Kdyz chcipnu, tak chcipnu. Neni mi znamo ze by me strach ci depka pred koronou ochranila.
Dwane Dibbley 20.03.2020 20:25
Dwane Dibbley
Když máš ženskou a děcka, tak už zas tak snadno chcípnout nechceš, resp. nechceš to pro ně.
Prasak 20.03.2020 20:27
Prasak
Jestli chci nebo nechci s tim taky nema co delat. Chtic je zbytecny zdroj problemu.
Dwane Dibbley 20.03.2020 20:56
Dwane Dibbley
Tak až budeš mít, tak udělej revizi svých prohlášení.
Prasak 20.03.2020 21:27
Prasak
Myslim, ze je korone jedno co mam ci nemam nebo co chci a nechci. nový
Dwane Dibbley 21.03.2020 08:23
Dwane Dibbley
Kdyz umres, tak je ti to vsechno jedno, ale pro ostatni je to tezky. Shodou okolnosti, to samy plati… nový
bahno 21.03.2020 00:32
bahno
Nejen, že bych je tu nechal napospas, ale taky nechci, aby se stalo něco ošlivýho jim. Kurnik, přece… nový
Prasak 21.03.2020 00:56
Prasak
Během dne každou chvíli čučím na internet, na křivky, exponenciály, to mě nijak nepovzbuzuje. Skoro…
HPET 20.03.2020 20:36
HPET
..tak nevím, jestli si mám zajít dolů ještě toho Pinot Noir dočepovat ]:) Až se někdy v ČR ukážeš, u…
L-Core 20.03.2020 20:41
L-Core
Máš dobrej nápad, mám v ledničce ruma, du si nalit.
Prasak 20.03.2020 21:29
Prasak
Mně včera konečně (po týdnu cestování se Zásilkovnou) dorazilo Malteco takže náplň taky mám. :-)
Kurt 20.03.2020 21:51
Kurt
Tož dobró chuť. Já na běžný pití jsem sobě pořídil Heffrona, dobrej rum za dobrou cenu. Na čestným m… nový
Prasak 20.03.2020 23:07
Prasak
Heffron je fakt dobrej. Rum, zadny piti pro slecinky, ale zase zadnej sajrajt. Taky s nim travim har… nový
bahno 21.03.2020 00:35
bahno
Ač mám sladký rumový likéry rád (Legendario je krásná cucačka), tak Heffron právě není tak sladkej j… nový
Prasak 21.03.2020 01:00
Prasak
To Malteco je můj objev z jedny ochutnávky, kterou dělal šéf ještě v době předkoronové. Je docela sl… nový
Kurt 21.03.2020 08:32
Kurt
Nějaký tip na fakt málo sladký rum? Já to sladké v alkoholu nemám rád, nejede mi ani fernet, ani Bec… nový
Moas unregg 21.03.2020 12:14
Moas unregg
Buganero není až tak sladký. nový
snco1301 21.03.2020 12:25
snco1301
V Lidlu se mi podařilo koupit Dictador 10Y, právě nebyl vůbec sladký a chuť jako když oblízneš dubov… nový
Prasak 21.03.2020 12:37
Prasak
Zrovna mají v Kauflandu za tři kila sedmičku Morgana. Když už jsem tam dneska musel, tak jsem se odm… nový
Prasak 21.03.2020 15:36
Prasak
V Globusu maj toho Heffrona (0,5l za 209 tuším). nový
Kurt 21.03.2020 16:13
Kurt
V Lidlu a Bille to nedávno měli za 189. Globus ceny netlačí tak dolů, ale jednou jsem tam koupil lit… nový
Prasak 21.03.2020 18:14
Prasak
Na Itálii se člověk nesmí dívat. Průměrný věk těch, co to nezvládli, je 80 let. 99 procent z nich mě…
Moas 20.03.2020 21:30
Moas
Wau neverim, ze niekto moze mat podobny nazor ako ja...uz som sa chvilami citil ako Alenka v risi di… nový
fleg 20.03.2020 22:26
fleg
A spousta lidí alespoň zjistí, že víkend se dá trávit i jinak, než trajdáním po obchoďácích. I když… nový
Prasak 20.03.2020 23:05
Prasak
Já k tomu mám "reverzní" přístup: těším se, až uvidím mrtvoly. Když uvidím mrtvoly, tak to znamená,… nový
IQ37 20.03.2020 22:21
IQ37
Smrt je dobrá v tom, že bolí jen jednou. L-Core Nejsi sám kdo má depku, dějí se nové věci se kterým… nový
HPET 20.03.2020 22:49
HPET
Vzdycky jsem snil o tom, ze nebudu muset chodit do prace, budu dostavat plat a pritom nebudu nemocny… nový
RedMaX 20.03.2020 23:03
RedMaX
V noci mě Micina (nástupkyně Sisinky) probudí třeba kolem třetí Kdo je ta Micina?Manželka,přítelkyn… nový
Karel04 21.03.2020 10:56
Karel04
Kočka. Sisinka je kočka z L-coreho avataru. nový
Kurt 21.03.2020 11:12
Kurt
Nemam. Pro me se toho moc nezmenilo, uz pred koronou jsem pracovala z domova, tak to mam furt stejny… nový
merlouska 21.03.2020 13:45
merlouska
Seru na koňára, soudru. Strašidel jsem viděl mnoho (věř či nevěř) a tentononc je jen lehký odvar. nový
mif 21.03.2020 16:37
mif
Věr tomu, že dostat "konára" tak na to srát nebudeš:-D nový
jezekhifi 21.03.2020 16:44
jezekhifi
No tak dostanu. A co? Měl jsem i horší choroby a přežil. nový
mif 21.03.2020 17:30
mif
"konár" je slengově kopanec, a to bolí ne... nový
jezekhifi 21.03.2020 17:33
jezekhifi
Nu co. Olupte. Tedy seru na virus. Hadru přes hubu nosím jen proto, že bych nenastoupil do busu. Vši… nový
mif 21.03.2020 17:40
mif
Fizlove za nenoseni davaji 10.000 Kc pokutu. Verim tudiz a videl jsem to i venku, ze lidi to nosi je… nový
RedMaX 21.03.2020 17:49
RedMaX
atmosfera strachu jak za nacistu Tak. nový
mif 21.03.2020 18:11
mif
A prd atmosfera strachu. Vyznam rousek je jen aby se lidi nepoprskali, aby se trochu omezilo sireni.… nový
Dwane Dibbley 21.03.2020 22:27
Dwane Dibbley
Mě se zase stává, že ačkoli máme všichni něco na hubě (já respirátor ffp 2) a stále mě lidi uhýbají… nový
jezekhifi 21.03.2020 21:13
jezekhifi
Ale ty máš (asi) vdechový filtr, "své" viry plynule vypouštíš, tak se nediv :) (..pokud to tedy tví… nový
L-Core 21.03.2020 21:26
L-Core
Hmm asi máš pravdu, i když si říkám, že já mám 95% respirátor a ten druhej taky, tak snad se navzáje… nový
jezekhifi 21.03.2020 21:28
jezekhifi
Ja se lidem v rousce taky vyhybam. Kdyz je vidim, tak si reknu, ze bud jsou nakazeny a nebo maji str… nový
RedMaX 22.03.2020 00:21
RedMaX
Korona ma inkubacni dobu 14 dni. Blbec si rika ze je zdravej, protoze jeste nema symptomy a proto ne… nový
Dwane Dibbley 22.03.2020 08:26
Dwane Dibbley
Vir rouskou normalne prochazi. To ze dychas pres hadr fakt nema zadne opodstatneni. Kapenky normalne… nový
RedMaX 22.03.2020 08:35
RedMaX
Vir mozna prochazi (pokud nemas respiratory jako n95) ale ten hadr je hlavne na kapenky, a k nim nem… nový
Dwane Dibbley 22.03.2020 09:19
Dwane Dibbley
N95 (ffp2) ti nepomuže, tím covid 19 projde! Na to jedině plynová maska s patričním filtrem, nebo as… nový
jezekhifi 22.03.2020 10:00
jezekhifi
Doufám, že se podobných chytrolínů vyskytuje minimum. Kdyby si z těch opatření dělal každý trhací ka… nový
vlk56 22.03.2020 13:25
vlk56
Klid, takovejhle je jen jeden. nový
Kurt 22.03.2020 13:37
Kurt
Tady, v tomto vzorku, co se schází na debatách. nový
Prasak 22.03.2020 13:53
Prasak
No jo, ty jsi ale zocelen staletími a neřestmi (nikotín, etanol etc). ]:) O té slinivce či co, vím.… nový
L-Core 21.03.2020 17:37
L-Core
Depku EU zakáže, zase bude dobře. https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2020-0127_CS.htm… nový
karel 22.03.2020 01:26
karel
https://nepanikarzbytecne.online nový
RedMaX 24.03.2020 11:30
RedMaX
Jedině si to teď kompenzujeme, že hrajeme hry po netu, ale tak to také není ono. Už bych šel někde v… nový
Enzo88 19.02.2021 16:14
Enzo88
Já zas mám největší depky z idiotů, kteří něco zakazují a nic nedodržují. Ano, VYZÝVÁM K OBČANSKÉ NE… nový
mif 19.02.2021 16:19
mif
Osobně si myslím, že tímto se nic nevyřeší. Ano je to na nic být zavtretý doma, když policiti mají 2… nový
Enzo88 19.02.2021 16:21
Enzo88
Je to správné chování. V této otrokářské společnosti ti ani nic jiného nezbývá. Vzbouřit se a ty mam… nový
mif 19.02.2021 16:52
mif
Jenze je problem nejakou defenestraci zorganizovat, vsimni si takovy ty "hrdiny" z milionu chvilek a… nový
RedMaX 19.02.2021 19:59
RedMaX
Chybí nám obecné povědomí. Ale vy jste Švejci, já su Valach ]:). nový
mif 19.02.2021 20:08
mif
No, ja se k vam nehlasim. :-p nový
RedMaX 19.02.2021 20:36
RedMaX
Něco proti depce: [92358-tak-to-bylo-jpg] poslední
IQ37 23.02.2021 22:52
IQ37

Kdyz umres, tak je ti to vsechno jedno, ale pro ostatni je to tezky. Shodou okolnosti, to samy plati kdyz jsi debil.;-)
Nehledej v tom nic osobniho, ostatne ten tvuj pristup docela chapu a mozna trochu i sdilim. Ale zase chapu i ten prasakovo, protoze fakt jsou tu lidi, kteri na me docela zavisi a beze mne to budou mit sakra tezky. No ale kdyz umru, tak mi to uz bude jedno...

Během dne každou chvíli čučím na internet, na křivky, exponenciály, to mě nijak nepovzbuzuje. Skoro se už vidím v igelitu v masovém hrobě....

Co blaznis priteli !
Neboj za chvili tomu bude konec. Zavri oci, zatni predstav si to nejhorsi co by se mohlo stat a pak ty oci otevri, uvidis ze to pomuze kdyz uvidis opak.
No, urcite bych doporucil chvili nesledovat interent a cist o Corona viru, jen to krmi tu tvou depku :-)
(Kdyby jsi bydlel bliz, mohl jsem te pozvat do mého koupaliste kde jsme mohli na lehatku diskutovat o lehce ovecné chuti tvého domaciho vinka :)

Tož dobró chuť.
Já na běžný pití jsem sobě pořídil Heffrona, dobrej rum za dobrou cenu.
Na čestným místě v kuchyni trůní 23Y Zacappa, ale ještě jsem ji neotevřel. Chtěl jsem na Vánoce, ale to jsem dostal pod stromek Don Papa, takže ten dostal přednost (moc jsem si ho přál a mám skvělou ženu).
S rumem člověk není nikdy sám! :-)

Ač mám sladký rumový likéry rád (Legendario je krásná cucačka), tak Heffron právě není tak sladkej jak Republika a je i jemnější. Ta vyzrálost je v tom cítit. Ještě mám do zásoby jednu flašu ve špajzu.
Republiku beru, když není Heffron v akci (protože bez akce ho zdražili na 3 kila za půlčana, to je dost, v akci pod dvě kila).
Co jsem doma začal cucat ruma, přestal jsem s pivem. To jen když jdu občas do knajpy, ale to už je taky málokdy.

Na Itálii se člověk nesmí dívat. Průměrný věk těch, co to nezvládli, je 80 let. 99 procent z nich mělo už jinou chorobu, Coronavirus to "jen" zkomplikoval. Čtyricátníci, které to setnulo, měli všichni jinou vážnou nemoc.
Křivka naběhne, proběhne a odezní. Před další vlnou už tu bude vakcína. Ze začátku půjde přednostně těm, co jsou nejkritičtěji ohroženi a je to tak správně.
Ekonomika se bude vzpamatovávat... a celé to bude jedna velká facka pro lidi, aby si uvědomili, že v hodnotovém žebříčku nestojí nahoře celebrity ani sportovci... vlády si uvědomí, že zdravotní péče, výzkum, policie... tihle všichni musí být posunuti vpřed.
Není to tak dávno, co jsme se s účastí dívali na naše čínské kolegy v práci, jak pracují z domu. Teď se role obrátily. Oni to zvládli, my to zvládneme taky.

A spousta lidí alespoň zjistí, že víkend se dá trávit i jinak, než trajdáním po obchoďácích. I když na druhou stranu, spousta hovad vyrazila plundrovat Moravský kras. Když se v jeskyni sejde 70 lidí, tak to nebude zrovna definice karantény, rozdělávání ohňů a pečení buřtů v CHKO taky není zrovna košer. No jo, pitomci z Brna a nejbližší lesy jsou kde? No v Krasu.

Smrt je dobrá v tom, že bolí jen jednou.

L-Core
Nejsi sám kdo má depku, dějí se nové věci se kterýma naše generace namají nějak zkušenost, bohužel na internetu převažují ty deprimujicící zprávy (do toho pár katastrofických obrázku z IT a depka je doma) , přitom jdou najít i takové ', kde jsou lidé co si tímto virem prošly a ani o tom nevěděli, nebo výpovědi těch co se z toho dostali, a je jich hodně, stovky, tisíce, což je snad pozitivní ze ty cisla zdravich jdou docela nahoru, jenom v mem okrese za 3 dny propustili z nemocnice uz 380 lidí. Místní doktori neoficialne rikají, ze kdo neni vylozene nejak nemocny nebo netrpi uz nejakou pulmonii tak si virem jen projde, nebo to nekteri ani nepostrehnou vubec. Ze dulezite je jen aby se to prestalo roznaset.
Zitra rano budou propoustet dalsich 80 lidi z toho 20 do domací péče.

Je to docela úlet co se děje ale brzy se to uklidní a dokonce už se předbíhají o to, kdo první poskytne vakciny kde je docela pokrok a už nějaké vážnější léky, vakcíny byly testovaný a jsou funkční, pomáhají.
Na konec světa a apokalipsu je to ještě málo :-) Vůči španělské chřipce je toto procházka růžovým sadem.

Vzdycky jsem snil o tom, ze nebudu muset chodit do prace, budu dostavat plat a pritom nebudu nemocny, proste nic mi nebude a budu moct parit hry. A vzdy jsem to mel jen za ten sen. Jenze ono se mi to ted splnilo, uz dva dny jsem doma, hraju a zamestnavatel to plati. Snad to vypada, ze by to pristi tyden mohlo pokracovat. Pro boha, proc bych mel byt v depresi?

Nasranej sem na Babise, sice jsem ho nevolil, ale na demonstrace jsem nechodil a jeste od toho lidi odrazoval, takze jsem castecne nastvanej i na sebe. Ted v krizi se ukazalo, ze je neschopnej cokoli ridit a ze ve vlade nema co delat. Takze ano, dostal jsem z nej vcera cholerickej zachvat, ale jinak klidek pohodicka.

Mimochodem, moje teta z toho stresovana je, taky pry spatne spi, preci jenom 75 let je v ohrozene skupine, zatim se mi ji jakztakz dari drzet doma, nakoupil jsem ji, nadiktoval, aby radsi vsechno otrela a poradne si dezinfikovala nasledne ruce. Aby byla minimalni sance, ze kdybych nahodou to v sobe mel, aby to nemohla dostat ode me. Nicmene dneska jsem byl v supermarketu nekdy okolo 11. hodiny a videl jsem tam i starsi lidi nez je ona. Sice v rouskach, ale zjevne depresi netrpi. Proc by chodili nakupovat rano, kdyz to tam zelo prazdnotou, kdyz muzou nakupovat v dobe, kdy tam jsou lidi, ze. Jako jejich volba, ale je to furt co rikam.

Lidi by se meli sami chovat rozumne a verim, ze kdo se tak chovat bude, tak ze to prezije ok. Jedine nebezpeci je podle me proste jen ten Babis, protoze kdo vi, co za koninu ho napadne zitra a jak nas ohrozi jeste vic nez doted. Jenze to neovlivnime, takze deprese proste nejsou vubec na miste. Kdyz hur spis, dej si panaka. Spat se ti bude lepe a jeste si dezinfikujes telo. ;-)

Fizlove za nenoseni davaji 10.000 Kc pokutu. Verim tudiz a videl jsem to i venku, ze lidi to nosi jen pro to, ze maji z psychopatickeho Babise a z fizlu strach. Jdu venku v lesoparku v pohode bez rousky, v zatacce mijim cloveka a jak me uvidel, tek si rychle hodil pres hubu rousku. Kdyz videl, ze si vykracuju bez rousky, tak ji sundal taky. Proste normalni atmosfera strachu jak za nacistu, silene!

Ja se lidem v rousce taky vyhybam. Kdyz je vidim, tak si reknu, ze bud jsou nakazeny a nebo maji strach (podle me neopodstatneny) a proc bych mel k jejich strachu jeste prispivat tim, ze projdu tesne vedle nich. Je pritom jedno, jestli v tu chvili tu rousku (v meme pripade ten obraceci satek) mam ja na sobe taky nebo ne. Jediny komu se nevyhybam jsou lidi bez rousky, u tech si prave rikam, ze jsou ok a neblaznej. ;-)

Komu se vyhybam velkym obloukem jsou lidi co kaslou a je mi jedno, jestli maji rousku nebo ne. Tem se vyhybam, protoze se jich pro zmenu obavam ja. Samozrejme je mi jasny, ze vetsina z nich jsou jen obycejny kuraci, ktery proste kaslou normalne. No kurakem bych byt dneska nechtel, nejen ze si skrz rousku nezapali, ale jeste na ne vsichni divne koukaj. :-D

Vir rouskou normalne prochazi. To ze dychas pres hadr fakt nema zadne opodstatneni. Kapenky normalne z huby nevystrelujes, jedna se o to, ze predevsim lidi nesmi kaslat a psikat. Pokud najednu stranu pises, ze uz nemocny nemusi mit zadne projevy, nevidim duvod proc by ten clovek mel kaslat.
Ano, rozumim tomu, ze je tu namitka, ze jsou nekteri lide hovada, co si kapesnik pred pusu nedaji a ze je teda nejlehci naridit vsem, aby meli pred hubou hadr. Proto jsem take opatreni nosit rousku v MHD prijal sice s nevoli, ale prijal a hned jsem si sam rikal, ze pokud to ma mit smysl, ze by meli nakazat rousky i v potravinach a na poste. (U nas mame u obojiho hrozne fronty.) Co proste odmitam a vytaci me to, je to nesmyslne noseni rousek venku, kde nemame a nemusime mit zadny primy kontakt s dalsima lidma.

Jsem proste na 100% presvedcen, ze zatimco noseni rousek v MHD a v obchodech mohlo nejakemu malemu procentu pripadu sireni nakazy zabranit, takze to melo smysl, tak noseni rousek venku se nepodepsalo na jedinem moznem pripadu sireni!

Osobně si myslím, že tímto se nic nevyřeší. Ano je to na nic být zavtretý doma, když policiti mají 23000 výjimek ale nejake protesty nebo Občiansta neposlušnost nám z tohoto nevysekajú. :) Ale tvůj názor ti neberu, pokud si myslím, že je to správné chování

Jenze je problem nejakou defenestraci zorganizovat, vsimni si takovy ty "hrdiny" z milionu chvilek a podobnych hnuti, kteri zalezli jako prvni a uz nikdy radsi nevylezou. A organizace masovych protestu chce penize, ty ja nemam, takze to vidim bez sance.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru