Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Velké dávky vitamínu C. Vitamíny jsou sice vyprodane, ale stále je k dostání kyselina askorbová v pr…
Jan Fiala 18.03.2020 08:14
Jan Fiala
Proste klasicke veci, co pomahaju ako prevencia aj proti beznej chripke. K velkym davkam vitaminu c…
fleg 18.03.2020 09:35
fleg
Vědecké opodstatnění? Vědecké studie se dělají pro chemické léky, protože v tom jsou peníze. Proč by…
Jan Fiala 18.03.2020 11:42
Jan Fiala
To jsou teda s prominutím kecy. Mnoho léčiv má minimálně základ v látkách izolovaných z rostlin (nam… nový
vlk56 22.03.2020 13:22
vlk56
Ještě doporučím meduňku (melissa of.). Mocná to lodyha. BTW: pán je znalec :beer: nový
mif 20.03.2020 21:16
mif
Konkretne proti koronavirusu nezaberie nic z toho,co tu uz bolo spomenute.....vysoke davky C vitamin…
audax 18.03.2020 11:56
audax
Česnek je přírodní antivirotikum a určitě neuškodí. Cecko se v těle neukládá, takže zvýšené dávky ne…
Jan Fiala 18.03.2020 12:46
Jan Fiala
On ten Česnek má spíše antibiotické účinky ale je pravda, že jako antivirotikum též působí. Každopád…
Moas 20.03.2020 16:14
Moas
Souhlasím, že je nesmysl užívat vysoké dávky céčka dlouhodobě (déle jak třeba 5 dnů) nebo to užívat… nový
Jan Fiala 20.03.2020 19:32
Jan Fiala
Musíš ale zajistit zvýšený příjem tekutin - a to je v situaci, kdy máš horečku a je ti blbě, občas t… nový
Kurt 20.03.2020 19:56
Kurt
Vyjma flega jste tu nikdo nepsali, kolik toho Cecka berete? To co povazuje jeden za vysokou davku, m… nový
RedMaX 20.03.2020 20:08
RedMaX
Cecko se v těle neukládá, takže zvýšené dávky neuškodí, pokud tedy nepomohou. Neuškodí? Zkus se pře… nový
jezekhifi 22.03.2020 10:56
jezekhifi
Co se bude dit? Ceckem se nepredavkujes. Prebytky telo vylouci, pri dlouhodobem pouzivani nadmerne z… nový
Jan Fiala 22.03.2020 11:12
Jan Fiala
Hnedy dzihad. nový
Dwane Dibbley 22.03.2020 11:44
Dwane Dibbley
Řeknu to takhle: já jsem jednou sežral cca 8g vítaminu c, a v noci jsem zažil... jak to napsat...no… nový
jezekhifi 22.03.2020 13:47
jezekhifi
8g je uz fakt hodně. Vysoka davka je pro mne 3x denně 1g, o ničem vyšším bych neuvažoval. A to ještě… nový
Jan Fiala 22.03.2020 16:36
Jan Fiala
Prosim te, neplet si vitamin C s LSD. :-D Vazne: pravdepodobne alergicka reakce na pojivo v tech ta… nový
RedMaX 22.03.2020 19:05
RedMaX
Na ty šutry, o kterých jsem psal, těch 5g stačí. nový
Kurt 22.03.2020 19:06
Kurt
Ale pokud bys to jedl v takovem mnozstvi pravidelne nejakou dobu. Jednorazove snad ne, maximalne kdy… nový
RedMaX 22.03.2020 19:09
RedMaX
Jj, určitě ne jednorázově, v podstatě by to v řádu dnů nemělo vadit, ale řekněme týden už je moc. Na… nový
Kurt 22.03.2020 19:17
Kurt
Hmm nevím, píši co jsem zažil. nový
jezekhifi 24.03.2020 18:50
jezekhifi
Na krabičce postupně se uvolňujícího céčka, 500mg je info, že jedna tabletka je +/- 600% (nechce se… nový
L-Core 22.03.2020 21:51
L-Core
Mě tedy víc zajímá případné úspěchy při používání starého léku na malárii - chlorochinu. nový
vlk56 22.03.2020 17:46
vlk56
Prpblem je v tom, ze dokud nebudes mit vazne problemy, tak te nikdo neotestuje a tim padem nebudes m… nový
Jan Fiala 22.03.2020 18:34
Jan Fiala
Dříve nebo později dojde k plošnému testování. Možné nežádoucí účinky má každý lék, osobně bych si n… nový
vlk56 22.03.2020 19:29
vlk56
To antimalarikum neni novy lek, pouze se prislo na to, ze zkracuje dobu nemoci. Takze je testovane a… nový
Jan Fiala 22.03.2020 19:47
Jan Fiala
To asi ví, když píše "starého léku na malárii". ;-) nový
Kurt 22.03.2020 19:50
Kurt
Ano, ale v odpovefi niz pise o plosnem testovani. nový
Jan Fiala 22.03.2020 21:06
Jan Fiala
dokud nebudes mit vazne problemy, tak te nikdo neotestuje Dříve nebo později dojde k plošnému test… nový
Kurt 22.03.2020 21:12
Kurt
Děkuji, měl jsem na mysli plošné testování na koronavirus. nový
vlk56 22.03.2020 21:48
vlk56
To by ale bylo ideální něco v analogii lakmusového papírku. Olízneš, pokapeš kapkou krve nebo přilep… nový
L-Core 22.03.2020 21:55
L-Core
Testy zatim trvaji nekolik hodin a nevim, zda jsi schopny udelat v tomto pripade neco jako těhotensk… nový
Jan Fiala 23.03.2020 05:56
Jan Fiala
Uvital bych podobne "tehotenske" testy na encefalitidu a boreliozu, pravdepodobnost ze chytim v lese… nový
RedMaX 23.03.2020 09:32
RedMaX
Proti KE je očkování, proti borelioze bohužel jen ATB - a uznávám, že do těchto testů se doktorům mo… nový
Kurt 23.03.2020 12:53
Kurt
Borelióza je problematická, testy totiž mohou mít falešnou negativitu i pozitivitu. Diagnóza je tedy… nový
vlk56 23.03.2020 19:02
vlk56
Děkuji, měl jsem na mysli plošné testování na koronavirus. Omlouvám se, špatně jsem to pochopil nový
Jan Fiala 23.03.2020 05:52
Jan Fiala
V Israeli pracují na tzv. poolingu vzorků, kdy jich jde testovat až 64 najednou a teprve při pozitiv… nový
vlk56 23.03.2020 23:44
vlk56
Otázkou je, co použiješ. Jestli rychlotesty, ktere jsou spolehlive až od 5 dnů po nakažení, ale výsl… nový
Jan Fiala 24.03.2020 05:03
Jan Fiala
Rychlotesty jsou nyní k ničemu, právě kvůli možnosti, že negativní výsledky spadají do toho diagnost… nový
vlk56 24.03.2020 06:49
vlk56
Pokud nevadí zpoždění, protože testy děláš v případě nálezu 2x, pak je to určitě dobrá metoda. V pří… nový
Jan Fiala 24.03.2020 07:32
Jan Fiala
Už se postupně přidávají: Laboratoř veterinářů v Jihlavě dnes začne dělat testy na koronavirus V út… nový
Zdenál 24.03.2020 07:53
Zdenál
Tady nejde o to, že by se laboratoře rozhodly přidat k testování, ale o to, že tomu stát bránil, mís… nový
Jan Fiala 24.03.2020 08:16
Jan Fiala
Ano, to bylo zpočátku, teď už jim to konečně docvaklo. nový
Zdenál 24.03.2020 09:44
Zdenál
Samotné PCR trvá cca 2 hodiny, podle mého názoru by se jednotlivá nemocniční oddělení měla testovat… nový
vlk56 24.03.2020 08:29
vlk56
Tak podle sedánku KHS, kde jsem se ptal, se pooling nepoužívá, protože snižuje specifitu testu. Nyní… nový
vlk56_jinde 24.03.2020 11:12
vlk56_jinde
Testuji přírodní doplněk stravy: odkaz A protože se vir do organizmu dostává dýchacími cestami tak p… nový
Stefran 24.03.2020 20:53
Stefran
Myslíš nasát do plic a vykloktat sklípky? nový
Jan Fiala 24.03.2020 21:03
Jan Fiala
Nee jen jemná inhalace, ale je to síla :) Trochu vážněji - skupinové testy a separace nositelů viru… nový
Stefran 24.03.2020 21:53
Stefran
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/v-new-yorku-pacientum-s-koronavirem-podavaji-vy… nový
Jan Fiala 25.03.2020 10:03
Jan Fiala
Ceckove infuzie su chujoviny. nový
fleg 25.03.2020 10:04
fleg
Na druhou stranu, kdyz nemas zadny lek, tak vyzkousis vse co by mohlo aspon trochu pomoct. nový
RedMaX 25.03.2020 11:05
RedMaX
Blbe je, ked to ides skusat lebo neveris klasickej medicine. Ceckove infuzie sa pouzivaju hlavne pri… nový
fleg 25.03.2020 11:36
fleg
Flegu, tohle zkoušeli v Číně, kde dělali klinickou studii a teď to zkouší na základě toho v Itálii.… nový
Jan Fiala 25.03.2020 14:44
Jan Fiala
Na ceckove infuzie uz par studii vyslo...dokonca od doktorov. Ceckove infuzie uz posledny rok robia… nový
fleg 25.03.2020 15:36
fleg
Nadejne vypada bez unahlenych zaveru i ten "Chloroquine". (problém budou spis ty vedlesji ucinky, co… nový
HPET 25.03.2020 15:11
HPET
Muž se otrávil čističem do akvárií, který obsahoval Trumpem vychvalovaný chlorochin Lze udělit Darwi… nový
Zdenál 25.03.2020 15:14
Zdenál
Lze udělit Darwinovu cenu "in memorian"? Jasní vítězové. Ti lidi jsou fakt na hlavu. K tomu Chloro… nový
HPET 25.03.2020 15:18
HPET
Pokud by vás zajímalo, i trochu odborněji, doporučuji rozhovor s doktorem Svobodou. Vyjadřuje se i k… nový
vlk56_jinde 27.03.2020 15:24
vlk56_jinde
Zaujimavy rozhovor a rozhodne nove informacie pre mna. poslední
fleg 27.03.2020 16:05
fleg

Proste klasicke veci, co pomahaju ako prevencia aj proti beznej chripke.
K velkym davkam vitaminu c mam trosku averziu. Sam si davam urcite obdobia 500mg-1000mg denne, ale zeby som videl nejaky efekt sa neda povedat. Nemam rad chemiu a cecko som zobral na milost uz davnejsie.
Vyslovene som alergicky na ceckove megadavky v infuziach, ktore sa pouzivaju ako alternativa pri liecbe rakoviny napri, pretoze poznam pripady umrtia a zhorsenia stavu (osobne) a ziaden pripad vyliecenia. Navyse tieto "liecebne" metody nemaju ziadne vedecke opodstatnenie(studie) za sebou.
Aj preto sa vacsinou robia len v zahranici.

Vědecké opodstatnění?
Vědecké studie se dělají pro chemické léky, protože v tom jsou peníze. Proč by ti měl někdo dělat vědecké studie na něco, co je zadarmo nebo za směšný bakšiš? Kam by farmaceutici přišli, kdyby se koronavirus léčil céčkem místo léky na HIV nebo vakcínami, kde se jedna dávka bude pohybovat minimálně v desítkách USD? Tam se točí peníze.

To jsou teda s prominutím kecy. Mnoho léčiv má minimálně základ v látkách izolovaných z rostlin (namátkou sekretomotorika při kašli, cytostatické vinca alkaloidy, kumarinové preparáty na "ředění krve"). Než se léčivá látka schválí pro "rutinní" užívání člověkem, má za sebou mnoho let vývoje v laboratořích, testování jak na zvířatech, tak v klinice na lidech. Myslíš, že to je zadarmo?

Nikdo ti nebrání udělat zadarmo studii léčby AIDS nebo koronavirové infekce vitaminem C. Pokud teda seženeš dobrovolníky a splníš kritérïa, aby závěry měly nějaký smysl.

Konkretne proti koronavirusu nezaberie nic z toho,co tu uz bolo spomenute.....vysoke davky C vitaminu su uplna zbytocnost,da sa tym liecit v odovodnenych pripadoch skorbut a podobne avitaminozne ochorenia,bezny clovek potrebuje na den cca 85 mg vitaminu C,zbytok obvykle vycura,vitamin C sa v ludskom tele nedokaze ulozit do zasoby ,co realne ciastocne zabera su lieciva povodne vytvorene na liecbu eboly a HIV,Ceska republika dala na tieto lieciva vynimku,takze pacienti v kritickom stave ich dostanu,nez sa dostane do ostreho nasadenia mRNA-1273 S-protein,t.j.pracovny nazov jedneho typu lieku,ktory uz ma za sebou jedno kolo klinickych skusok....zazvor,cesnak a spol ma vyznam proti chripke,ale na koronavirus to bohuzial nezabera...

On ten Česnek má spíše antibiotické účinky ale je pravda, že jako antivirotikum též působí. Každopádně je prospěšný.
Vitamínem C se krátkodobě předávkovat nedá, nicméně dlouhodobé užívání vysokých dávek céčka vede k průjmům, ledvinovým kamenům, zvýšenému vstřebávání těžkých kovů...

Prostě všeho s mírou. :)

Vyjma flega jste tu nikdo nepsali, kolik toho Cecka berete? To co povazuje jeden za vysokou davku, muze druhy povazovat za normalni. Akorat fleg napsal, ze dava 500-1000mg denne, ale ne porad, jestli jsem ho spravne pochopil.

Ja davam priblizne 500mg denne mimo vikendy do vody. Zamicham to a vypiju. Ono presne nevim, protoze to Cecko s DMka ma odmerku na 100mg, kterou nepouzivam, mam v praci takovou umelou lopatku z nejake zmrzliny a proste naberu a je to, velice priblizne bych to videl na asi tak 5 tech odmerek. Nekdy hodim vic, nekdy min. O vikendu na to doma dost casto zapominam, tak proto pisu mimo vikendy, proste jen obcas.

Ze by mi to skodilo, nepozoruju. Jestli mi to pomaha nevim, ale cejtim se dobre.

Řeknu to takhle: já jsem jednou sežral cca 8g vítaminu c, a v noci jsem zažil... jak to napsat...no prostě halucinace, řvaly na mě ze všech stran ruzné hlasy, no a mozek byl cca 10x rychlejší (hyperaktivní) než normálně. Je snad jasné, že to nebylo moc přijemné, ale spíš děsivé. A hlavně jsem potom týden čural jen pruhlednou vodu. Tož tak. To dokáže vysoká hladina vitaminu c (v tabletách).

Prosim te, neplet si vitamin C s LSD. :-D

Vazne: pravdepodobne alergicka reakce na pojivo v tech tabletach, nemohlo se jednat o reakci na vitamin C respektive nic nelze stoprocentne vyloucit, ale byla by to reakce jednoho cloveka z milionu! Problem s tim pojivem je mnohem pravdepodobnejsi.

Doporucuji cisty vitamin C v prasku treba z DMka.

Co se tyka mnozstvi, tak jsem nekde cetl, ze jsou lidi co zvladnou i 20g vitaminu C a nic se nestane, ale mnohem vic je tech, ktery se poserou uz po 5g. Ale vazne nic vic nez sracka.

Na krabičce postupně se uvolňujícího céčka, 500mg je info, že jedna tabletka je +/- 600% (nechce se mi letět dolů pro přesné číslo) potřebné denní dávky.

Četl jsem, že hypervitaminóza z C nehrozí, že se to prostě "vyčůrá", četl jsem o metodách léčit rakovinu sto a vícenásobnými dávky C, ale osobně (anžto nelékař) nevím, co to s člověkem opravdu dokáže udělat. Raději bych se v dávkování sobě držel spíše při zemi.

To by ale bylo ideální něco v analogii lakmusového papírku. Olízneš, pokapeš kapkou krve nebo přilepíš na to šušeň a za pár okamžiků vidíš výsledek. Protože, k čemu je negativní test někde na checkpointu, když cestou z něj domů tramvají půl hodiny poté to chytneš z madla?

Otázkou je, co použiješ. Jestli rychlotesty, ktere jsou spolehlive až od 5 dnů po nakažení, ale výsledek dají už za půl hodiny nebo klasický test, který potřebuje x hodin. Zjistíš, že směska je pozitivní a budeš potřebovat dalších x hodin, abys otestoval jednotlivé vzorky.
Psali o letištích...

Rychlotesty jsou nyní k ničemu, právě kvůli možnosti, že negativní výsledky spadají do toho diagnostického okna před vytvořením protilátek.

U pool RT PCR je podle mě možné rychle z podezření na infekci vyloučit relativně velké komunity, napr. domy seniorů, jednotlivá nemocniční oddělení nebo klidně nemocnice. Zkrátka je potřeba najít spolehlivou a rychlou metodu, jak testovat co největší počet lidí najednou.

Pokud nevadí zpoždění, protože testy děláš v případě nálezu 2x, pak je to určitě dobrá metoda.
V případě, že máš negativní nález pak jsi otestoval spoustu lidí jedním testem a testování to podstatně zrychlí.
Stejně jako by testování zrychlilo, pokud by do testování pustili i ostatní laboratoře.

Samotné PCR trvá cca 2 hodiny, podle mého názoru by se jednotlivá nemocniční oddělení měla testovat vždy na začátku a konci pracovní doby, stále dokola, aby se co nejdříve stihla odhalit kontminace. (hromadné v případě, že tenhle pooling funguje a není chybový, jednotlivě každopádně).

Laboratoří je aktuálně 53 v provozu, málo je zatím odběrových míst. Už je to lepší, ale kdyby Babiš na začátku nemonopolizoval, bylo by to dříve.

Na ceckove infuzie uz par studii vyslo...dokonca od doktorov. Ceckove infuzie uz posledny rok robia niektori sukromnici aj u nas, uz sa nemusi jazdit kvoli tomu do HU.
Nicmenej nie je doktor ako doktor a ja sa skor priklanam k tym, ktory tieto studie spochybnili (tiez doktori).
Ale ano verit cecku je take moderne, ved aj ja popierac si davam 500mg cecka denne (ak nezabudnem).

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru