
Kolonizace vesmíru
Myslíte že by mělo pro lidstvo v daleké budoucnosti smysl kolonizovat cizí světy?
Myslíte že by mělo pro lidstvo v daleké budoucnosti smysl kolonizovat cizí světy?
Předmět | Autor | Datum |
---|---|---|
Myslíte že by mělo pro lidstvo v daleké budoucnosti smysl kolonizovat cizí světy?
Ano bude a az do… HPET 14.03.2020 18:56 |
HPET | |
No tak jen aby tohle nenapadlo nějaké vyspělejší mimozemšťany dřív než toho Kardašova a už nevymýšle… Karel04 14.03.2020 21:44 |
Karel04 | |
Tak sluneční záření (radiaci) uz nějak využít dokážeme, třeba pomocí slunečních panelů ]:) Jo vím, j… HPET 14.03.2020 21:53 |
HPET | |
Pokud nás někdy nějací ufoni navštívili, tak ano, jsme ryby. nový Prasak 14.03.2020 23:36 |
Prasak | |
ale třeba vyhyneme dřív
To si piš! Vidím to do konce roku. Hospody pozavírané, bordely taky. Co mám… nový IQ37 14.03.2020 21:57 |
IQ37 | |
Máš pocit, že Země se nenachází ve vesmíru ? Z toho tě rychle vyvedu. poslední blůlsalsl 15.03.2020 19:13 |
blůlsalsl |
Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru
Ano bude a az do doby, kde se dostaneme na tzv civilizacni uroven typu 3* (Kardašovova škály). V tu dobu, zivot bude mit zcela jinou formu, pravdepodobne dosahneme i nesmrtelnosti, a ty svety, expanzi uz budeme vytvaret svoje.
Základní škála (tři kategorie)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karda%C5%A1ovova_%C5%A1k%C3%A1la
Civilizace typu I: (planetární civilizace) dokáže využívat a hospodařit s veškerými zdroji své domovské planety. Využívá veškerou energii získávanou od nejbližší hvězdy na povrchu dané domovské planety . Ovládla mechanismy obnovitelných zdrojů a s nimi spojeny opakující se přírodní cykly. Například v systému Země–Slunce je předpokládaná hodnota energie dopadající na povrch Země blízko 7×1017 W což je přibližně o pět řádů vyšší množství než je v současnosti získáváno (odhad přibližně 4×1012 W). Astronom Guillermo A. Lemarchand prohlásil, že tato úroveň se blíží současné pozemské civilizaci s využíváním energetického rozměru ekvivalentního slunečnímu záření dopadající na Zemi v rozmezí 1016 až 1017 wattů.
Civilizace typu II: (hvězdná civilizace) dokáže využívat veškerou energii získávanou od nejbližší hvězdy, jak na povrchu všech planet dané soustavy, tak i v prostředí kosmu v rozmezí dané hvězdné soustavy (nejznámějším hypotetickým konceptem je Dysonova sféra, zařízení schopné v celku obklopit celou hvězdu a úspěšně přenést získávanou energii k určené planetě, či kosmické lodi. Lemarchand prohlásil tento typ za civilizaci schopnou využívat a přenášet veškerou radiaci vycházející z nejbližší hvězdy. Množství využívané energie by bylo přirovnatelné k jasu Slunce, kolem 4×1033 erg/sec (4×1026 W).
Civilizace typu III: (galaktická civilizace) dokáže kontrolovat a hospodařit s energií v rámci celé domovské galaxie. Dle Lemarchanda by se jednalo o civilizaci hospodařící s výstupy přirovnatelnými k vyzařované energii celé galaxie kolem 4×1044 erg/sec (4×1037 W)
No tak jen aby tohle nenapadlo nějaké vyspělejší mimozemšťany dřív než toho Kardašova a už nevymýšlejí,jak a kdy vycucnout všechnu energii z našeho Slunce nebo celé naší galaxie.
Bránit se asi moc nemůžeme ani nebude čas,Slunce zhasne a bude tu jen pár stupňů Kelvina.Ach jo,ale třeba vyhyneme dřív.
Tak sluneční záření (radiaci) uz nějak využít dokážeme, třeba pomocí slunečních panelů
Jo vím, ještě to neni v takové míře to pravé ořechové ..
Tak ono nějak nejde o nápad ale o stupni vývoje jedné civilizace..
Teorie co vznáší i spekulace, a různé debaty, jestli nesmíme nejdříve prorazit tento tzv velky filtr, dosáhnout určité civilizační a vývojové úrovně aby jsme byly kontaktování nějakou jinou civilizaci.
Pro jinou civilizaci to může být, jako by jsme my měli kominikovat s rybou, jak rybě vysvetlíš co je vesmír, nebo rychlost světla, bude koukat a dělat () () () ()
PS: Až někdy narveme Slunce jen tak do malé baterky, tak víme že jsme na to vyvojove docela fajn.
Pokud nás někdy nějací ufoni navštívili, tak ano, jsme ryby.
To si piš! Vidím to do konce roku. Hospody pozavírané, bordely taky. Co mám z takového života.
Máš pocit, že Země se nenachází ve vesmíru ? Z toho tě rychle vyvedu.