Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Je dobré mít "všechno"?

Jak byste se cítili kdybyste měly všechno co byste chtěli? Necítili byste se že život je pak "prázdný"? Měly byste miliardy v majetku, miliony na účtech, neměly byste žádné problémy. prostě strašně moc všeho že by vám už nic nechybělo, nebylo by to spíše negativní nežli pozitivní? Dokázaly byste tak žít, samozřejmě chvíli (pár let) asi ano, ale po čase nezačalo by vás to užírat.?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak se zbav sveho chtice a budes mit vsechno. Pak budes vedet, jake to je.
Dwane Dibbley 22.12.2019 13:22
Dwane Dibbley
Já mluvím o normálních lidech. nový
Muraj 22.12.2019 13:41
Muraj
Měly byste miliardy v majetku, miliony na účtech, neměly byste žádné problémy Normální lidé nemají… nový
Karel04 22.12.2019 13:49
Karel04
Je to úvaha co kdyby.. měly takové peníze jestli by jejich život nebyl horší než když jsou obyčejní… nový
Muraj 22.12.2019 14:17
Muraj
Az se preneses pres tyhle horsi/lepsi konstrukce, treba prijdes na to, ze za svuj zivot si muzes jen… nový
Dwane Dibbley 22.12.2019 16:14
Dwane Dibbley
Jak ukoval okovy sám? nový
Putko 22.12.2019 16:17
Putko
Že sis zvolil blbou školu, blbou práci, co tě nebaví. Je jen na tobě, co budeš dělat, ale musíš chtí… nový
Prasak 22.12.2019 17:39
Prasak
Ano z části si za to můžu sám nic neříkám, člověk nemůže za to kdy se narodí kdyby mě moje máma poro… nový
Putko 22.12.2019 17:57
Putko
Tak proč se z EU neodstěhuješ, když je to tak hrozné? nový
Wikan 22.12.2019 18:03
Wikan
Tak 1) sem vlastnec a ČR miluji. 2) kolik "životů"by mi trvalo než bych našetřil tolik peněz abych s… nový
Putko 22.12.2019 18:18
Putko
To jsou pouze výmluvy pro vlastní pohodlnost a lenost. Znám lidi, kteří se odstěhovali hned po škole… nový
Wikan 22.12.2019 18:35
Wikan
Raději než žít na ulici je lepší žít v diktatuře to jistě uznáš :D nový
Putko 22.12.2019 18:41
Putko
Oni na ulici rozhodně nežijí. Pravda, někteří se radši vrátili, ale jiní si tam žijí dost slušně. nový
Wikan 22.12.2019 18:54
Wikan
V Německu by bylo vydělat peníze rychlé ale v Česku jsme chudí :-D tady má například prodavač 18000… nový
Putko 22.12.2019 20:03
Putko
Tak si taky zjisti, kolik tam stojí nájem bytu a ostatní služby. A mít 70 000 Kč není zase takový pr… nový
Wikan 22.12.2019 20:17
Wikan
Taky já nemyslím když tam člověk žije ve svém, ale když žije s rodiči dává jim třeba 10000 místo tře… nový
Putko 22.12.2019 20:21
Putko
Pokud s takovými příjmy bude dávat rodičům ubohých 400 €, tak ho asi brzo z bytu vyhodí. Ale většina… nový
Wikan 22.12.2019 20:30
Wikan
Tak v poměru je to stejné jako v ČR 20000/3000 70000/10000 nový
Putko 22.12.2019 20:33
Putko
V poměru k příjmům možná. Ale když je to za byt, tak bys to měl počítat v poměru k nájmům. nový
Wikan 22.12.2019 20:38
Wikan
Tak člověk může v létě a na jaře klidně žít na ulici (třeba někde v lese, na lavičce) stejně je tepl… nový
Putko 22.12.2019 21:39
Putko
Dělník v Německu se bude mít pořád jako dělník, ani jemu nelítají pečení holubi do huby. Když vezmeš… nový
Prasak 22.12.2019 23:00
Prasak
Jak sem říkal ČR mám rád. nový
Putko 22.12.2019 18:42
Putko
Kdyby te mama porodila driv, uz bys to nebyl ty, ale byl by to nekdo jiny. Kazdy je strujcem vlastni… nový
Dwane Dibbley 22.12.2019 18:13
Dwane Dibbley
To už jsi tady svou mámu urážel před rokem nebo dřív,že za Tvůj podělaný život může ona.Myslím s těm… nový
Karel04 22.12.2019 18:30
Karel04
Teď už je to nemožné na tom vydělat (naivnější představa že by něco mohlo nabýt na hodnotě když to n… nový
Putko 22.12.2019 18:41
Putko
Samozřejmě že se to stát může ale pravděpodobnost je menší než že vedle mě dopadne meteorit z něho s… nový
Putko 22.12.2019 18:45
Putko
To je nesmysl,ten dort by se při průchodu atmosférou roztekl.Ať přinese sušenky.:-D nový
Karel04 22.12.2019 18:52
Karel04
Jedním z příznaků vlastní neschopnosti, je hledání příčin svých problémů kdekoliv jinde, než v sobě.… nový
Prasak 22.12.2019 22:56
Prasak
Majetek obtěžuje. Chceš mít všechno? Pak studuj, uč se, chtěj "mít všechno" v lebani - to ti nikdo n… nový
mif 22.12.2019 17:56
mif
Prachy, majetek, kariéra.... všechno je pomíjivé. S holů řiťů jsme na svět přišli a stejně tak odejd… nový
Prasak 22.12.2019 23:03
Prasak
1) miliardy a miliony jsou nic, za to ani poradny kontitnent nekoupis, natoz "vsechno" 2) je spouta… nový
gilhad 28.12.2019 21:37
gilhad
Osobně si myslím, že by ti po čase z toho "přepnulo" jelikož by si neměl žádnou motivaci se posouvat… poslední
Enzo88 19.02.2021 16:17
Enzo88

Měly byste miliardy v majetku, miliony na účtech, neměly byste žádné problémy

Normální lidé nemají miliardy.A ti co je mají,mohou mít i problémy a peníze jim nejsou na nic.Třeba Bezos přišel o ženu,Steve Jobs o život.
A nauč se trochu češtinu,jak píšeš je hrozné.(kdybyste měly všechno co byste chtěli)

Že sis zvolil blbou školu, blbou práci, co tě nebaví. Je jen na tobě, co budeš dělat, ale musíš chtít se sebou něco udělat. Jinak jsi v oněch okovech vlastní neschopnosti a lenosti.
Očividně už v nějakých těch okovech budeš, protože štěstí spatřuješ v materiálních hodnotách, tedy "mít všechno". Ale za peníze si nekoupíš všechno, především ne zdraví, opravdové přátele a lásku.
Ani všechny prachy na světě bych nevyměnil za svou ženu a děti.

Ano z části si za to můžu sám nic neříkám, člověk nemůže za to kdy se narodí kdyby mě moje máma porodila o pár let dřív tak bych měl dost rozumu a mohl sem koupit bitcoiny a být světovou elitou (o což stejně nestojím jen si to štejne vyčítám) ale v současné době za to může hlavně EU, jak má mít člověk motivaci když ví že žije v diktatuře (které má naštěstí zatím jen omezené pravomoci) ale nemůže si být jistý kdy se z toho stane úplná diktatura) v diktatuře nema smysl nic

Jelikož mám lehký autismus a opožděny vývoj v 16 sem měl mysl na 12 letech takže sem nerozuměl co výběr střední školy obnáší. Život si člověk nevybere.

To už jsi tady svou mámu urážel před rokem nebo dřív,že za Tvůj podělaný život může ona.Myslím s těmi bitcoiny.Neměla Tě porodit vůbec a bylo by líp.
Jdi se léčit nebo nakup jinou kryptoměnu,když víš,že bys tenkrát určitě neznámé BC nakoupil.Budeš holt světová elita o pár let později.

Jedním z příznaků vlastní neschopnosti, je hledání příčin svých problémů kdekoliv jinde, než v sobě. Kdyby, kdyby, kdyby...
Vždy si vzpomenu na slova Gandalfa, z prvního dílu Pána prstenů:
Jediné, co můžeme udělat, je rozhodnout se v čase, který nám byl dán.

Mimochodem - nevíš, co je to diktatura. V diktatuře by ses tohle neodvážil napsat. Možná bys ani nemohl.

1) miliardy a miliony jsou nic, za to ani poradny kontitnent nekoupis, natoz "vsechno"
2) je spouta veci, ktere ti ani neomezene penez nekoupi - 300 let produktivniho zivota napriklad (pokud pomineme koncepty na penezich spis nezavisle, jako laska, ucta, pocit stesti, spokojenost...)
3) uz s par blbejma milionama na uctech si muzes koupit dostatecne pravou identitu, ktere zalozis mensi ucet, koupis byt v sousednim meste/barak na vesnici, odstehujes se tam, budes chodit chlapama do hospody, nadavat, jak zdrazuje pivo a rohliky a utracet radove stejne jako oni - a budes jednim z nich tak dlouho, dokud o to budes stat

Pokud se oprostis od predstavy bambilionu penez (coz je asi vec, ktera te ted tizi, jinak bys ji neresil) a preformuloval to na "byt dostatecne zajisteny, aby clovek nemusel penize resit, bylo mu celkem jedno, jestli pristi rok bude mit na uctu polovic ci dvojnasobek, nemusel pracovat, pokud nechce a mohl si bez problemu koupit po cemkoli bude skutecne touzit (a bude to na prodej)", tak je rada lidi, ktera to tak ma uz leta a nikterak ji to neuzira. (A nemusi to byt zadne omracujici castky.)

Treba ja mam bydleni vyresene, moji rodice taky a moje deti taky. Spokojene si vyrabim "naprosto uzasne" kontrukce ze soucastek za par supu (rekneme v cene obeda), pricemz v podstate to same bych mohl koupit za trojnasobek nakladu a zlomek prace (ale nebyla by to zabava) a chystam se koupit pocitac za nekolik desitek tisic az trochu zlevni (ackoli bych ho mohl koupit i treba ihned a s ucty by mi to nijak nezamavalo - spis mi jen prijde zbytecne ty penize vyhazovat za nic, kdyz mam stejne jeste v planu nejdriv dotahnout par dalsich veci a pak uz bude naopak ta platforma stabilizovana, casne chyby osetrene a ja budu mit cas s tim hrat, misto aby mi to tu stalo v koute a prasilo se na to, zatimco si tu kutim vlastni klavesnici a trapim se nad vymyslenim optimalniho rozlozeni klaves a ergonomii a mozna si pro ni napisu i vlatni jazyk pro nastavovani maker a signalizaci stavu - jo, mam tu profi mechanickou klavesnici s makry za par tisic, ale prijde mi zajimave si postavit vlastni, ktera bude vymyslena lip a bude za par stovek v materialu (kdybych pocital i cas, tak za par desitek tisic minimalne))

A co se "prazdnoty zivota" tyce, tak mam prima vztahy v rodine, spoustu kamaradu a furt mi chybi cas, abych se mohl poradne venovat vsem svym konickum - holt ma den jen 24 hodin. A zivota mi zbyva uz jen nekolik desitek let, zatimco bych klidne zvladnul naplnit i par stovek...

Jo, kdyby mi najednou na ucty pristalo par set milionu a vic, tak bych koupil nejakou velkou usedlost se sluzebnictvem, par velkych soustruhu, vrtacek, CNC, 3D tiskaren, hoblovacek a jinych masin a mel vic mista na vsechny kramy, ale stejne bych na tom byl v podstate furt stejne - resil bych, ze se nestiham venovat vsem svym konickum (jenze to je proste neresitelny problem, jen zajimavych knih vychazi vic, nez by clovek stihal cist, i kdyby nedelal vubec nic jineho, ani nespal - natoz kdyz k tomu pridas uz existujici zajimave knihy, nemluve o tom, ze bys chtel radu veci vyzkouset i v praxi - uz mi tu par mesicu lezi soucastky na vyrobu pocitace s 6502 procesorem (a dalsi na 8080) a jeste jsem se nedostal k tomu, abych ho postavil, o vlastnim OS pro nej ani nemluve).

Takze kdyz to shrnu - ani vsechno bohatstvi sveta by nestacilo k tomu, abych se zacal zivotem uzirat jeste za sveho zivota. A ani par set let nadavkem by to nezmenilo (u tisicu let uz bych si tak jisty nebyl, ale zda se, ze to stejne neni na poradu dne. Nekonecny zivot by se samozrejme casem stal peklem, ale to mluvime o dobach minimalne geologickych rozmeru, ci radove vyssich - na nekonecno lidi staveni nejsou)

Nadbytek penez neni problem, problem je nedostatek casu a fantasie.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru