Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Proč je dnešní klima "dobře" a případná změna "špatně"?

Tuhle otázku myslím naprosto vážně. Je spousta lidí, co se zabývají změnou klimatu; ať už mají relevantní data a správně je interpretují či nikoli.

Nikdy jsem ale nepochopil, co vede lidi k myšlence, že dnešní klima je "dobře" a (pokud/až) se změní, bude "špatně".

Na planetě Zemi už bylo tolik klimatických změn, až to hezký není. Nebyl kyslík, bylo extra moc kyslíku, byla jen zima a led, bylo teplo, bylo málo CO2, bylo hodně CO2.
Jen tak pro představu, docela zajímavě píše Petr Kubáč - není klimatolog, je to lékař - tady je jeho blog o přírodě.

A ještě dodatek pro ty, co mají jasno v tom, kterým směrem se klima vydá: můžete mi to srozumitelně popsat? I s důvody, proč tomu tak bude?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
A tak já bych řekl, že se k tomu "správnému" spíči časem dostanem. Stačí jen těm hnusným "popíračům"…
Roker 07.11.2019 12:01
Roker
Teď čtu ve volných chvílích S Androidkou v posteli a je tam spousta pravdy. Pokud budou USA, Čína a…
Jan Fiala 07.11.2019 18:40
Jan Fiala
S Androidkou v posteli To je to od Šichtařové? Tu můžu... Při představě, že Evropa se podílí na s… poslední
Roker 07.11.2019 19:07
Roker

Teď čtu ve volných chvílích S Androidkou v posteli a je tam spousta pravdy.
Pokud budou USA, Čína a ostatní velcí hráči kašlat regulaci a ušetřený peníz budou strkat do vývoje a naopak EU bude nesmyslně regulovat vše a cpát peníze do ochrany klimatu, pak bude brzo tou nejzaostalejší částí naší planety.

S Androidkou v posteli

To je to od Šichtařové? Tu můžu...

Při představě, že Evropa se podílí na světových emisích nějakými deseti procenty to tomu dává docela nový rozměr... Jeden by až řekl že takhle hloupí ti naši "vůdci" být snad nemohou a že je za tím něco jiného. Ale to už zas zavání konspiracemi a čék by si tady mohl vysloužit nějakou tu nálepečku :-D

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru