Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
7 mega ročně za elektriku? To tam v Plané má každej v baráku středně velkou fabriku? No jo, změně k…
Prasak 22.09.2019 11:42
Prasak
Oni tam mají 6 velikých lodních motorů od Rolls Royce připojených na plyn a vykrývají jimi odběrové…
čumil old 22.09.2019 18:38
čumil old
Až budou mít doma všichni elektroauta, to bude teprve prdel.
Prasak 22.09.2019 20:10
Prasak
To bude.Už to vidím,až všichni přijedou domů v neděli večer z výletů a chalup a budou chtít nabíjet.…
Karel04 22.09.2019 23:56
Karel04
Prostě normální auta zakážou a vyvolení dostanou dotace na elektroauta. Lidi si zvyknou na všechno.…
karel 23.09.2019 00:13
karel
To není jen domácí dobíjeni, ale představa 20-30km kolony na dálnici a je vymalováno. Až postupně za…
M-Pol 23.09.2019 00:27
M-Pol
Na topení a klimatizaci zapomeň, to je na baterky příliš velký luxus, pokud jedeš dál, než na nákup.
Prasak 23.09.2019 07:11
Prasak
Naše obec uvažovala o koupi užitkového elektromobilu a nejzajímavější bylo, že mělo přídavné naftové… poslední
nerady 25.09.2019 21:05
nerady
to bude teprve prdel. Už to vidím. Lid přijede z hokny, píchne auta do zásuvek a vznikne onen hup…
čumil old 23.09.2019 19:39
čumil old
Na severu to řeší tím, že vypinaji veřejné osvětlení ve městech.
Jan Fiala 24.09.2019 05:50
Jan Fiala
To je dobrý, zvláště za dlouhých polárních nocí. V nových ulicích bych veřejný osvětlení rovnou vůbe…
Prasak 24.09.2019 09:00
Prasak
Veřejné osvětlení je jednou z cest, jak se zbavit přebytků elektřiny. V noci klesne spotřeba, ale ne…
Jan Fiala 24.09.2019 12:45
Jan Fiala
Dyť to píšu furt - ještě že mám parkovací flek hned u kandelábru :-)
Prasak 24.09.2019 12:59
Prasak
Počkej, až si ten flek budeš muset hájit se zbraní v ruce ... nový
MachR55 24.09.2019 13:07
MachR55
Soukromá auta nebudou, Gretini obdivovatelé se o to postarají. [88023-kapit-png] nový
karel 24.09.2019 13:20
karel
Už jsem dlouho nečetl Kulhánka. Trilogie Cesta krve popisuje docela blízkou budoucnost... Když jsem… nový
Jan Fiala 24.09.2019 14:42
Jan Fiala
Taky jsem to dlouho nečetl. Vyšlo před více než dvaceti lety. nový
karel 24.09.2019 14:58
karel
Měl bys to smazat. Ještě to nějaký z těch mládenců z karlova obrázku Grétě přeloží a ta to zapracuje… nový
L-Core 24.09.2019 23:05
L-Core
Škoda, že se je nikdo nezeptal na to, co si představují pod pojmem "klimatická spravedlnost". nový
Jan Fiala 25.09.2019 12:03
Jan Fiala
Proč já si před pár dny kupoval nové neelektrické auto! Budeš hořce litovat! Greta ti ho přijde pop… nový
IQ37 25.09.2019 14:58
IQ37
Mi se líbí ten transparent: "Kapitalismus ničí klima pryč s ním". S klimatem nebo kapitalismem? :-) nový
IQ37 25.09.2019 14:52
IQ37
Diky za veselou chvilku :-) nový
Prasak 25.09.2019 15:15
Prasak
V souladu s ekologií to bude elektrický taser. Ještě tu jsou chladné zbraně, ale to je pro fajnšmekr… nový
Prasak 24.09.2019 13:26
Prasak
Další světová válka a nová generace se bude mastit klackama. nový
IQ37 25.09.2019 14:59
IQ37

Oni tam mají 6 velikých lodních motorů od Rolls Royce připojených na plyn a vykrývají jimi odběrové špičky na povel EONu či koho.
Musí najet na výkon do několika minut.
Za tu připravenost jim platí(v podstatě přes naše platby za elektřinu) hezký peníz.
Tahle maxi baterie je s tím spolčená.

To bude.Už to vidím,až všichni přijedou domů v neděli večer z výletů a chalup a budou chtít nabíjet.Ono už dnes je problém někde v ulici nebo na sídlišti najít místo na parkování,pak bude aut ještě víc a místa stejně málo,natož pak někde v dosahu nabíječky.Takže to bude vypadat tak,že šťastný majitel elektroauta bude celou noc stát někde ve frontě u nabíjecí stanice,jinak ráno nedojede do práce.Můj tip je,že lidi začnou shánět nedostatková benzínová auta,i když na ně v těch dobách určitě bude nějaká tučná ekologická emisní daň.

To není jen domácí dobíjeni, ale představa 20-30km kolony na dálnici a je vymalováno.
Až postupně za čtyři hodiny vyflákají baterie popojížděním, svícením, topením/klimatizacím, tak teprve začne "fofr".
Ty sračky začnou chcípat a postávat kdekoliv a čekat na odtah či na nějaké mobilní nabíjení.

to bude teprve prdel.

Už to vidím.
Lid přijede z hokny, píchne auta do zásuvek a vznikne onen hup ve spotřebě a budou startovat ty velký motory na generátory a pomůže i ta velká baterka.
Taky se vypustí kus Lipna. Zkrátka místo špičky v odběru vlivem tmy bude tento stav už v 15:00.

Veřejné osvětlení je jednou z cest, jak se zbavit přebytků elektřiny. V noci klesne spotřeba, ale nezastavíš elektrárny. tak to spotřebovává veřejné osvětlení. Teď to budou v zimě spotřebovávat elektromobily lidí, kteří mají dostatek štěstí, že si mohou natáhnout prodlužku z okna.

Už jsem dlouho nečetl Kulhánka. Trilogie Cesta krve popisuje docela blízkou budoucnost...

Když jsem si kupoval lístek, dával jsem bedlivý pozor, aby byl na zelený autobus. Takový autobus se pozná podle širokého zeleného pruhu kolem dokola, podle třikrát dražší sazby a podle naprosto tichého chodu. Ale stojí za to si připlatit. Na elektrobusy ekoteroristé nepodnikají pumové útoky. Naftou poháněné autobusy a kamiony už nejezdí dobře patnáct let.
Poslední rok ale začaly vybuchovat i autobusy na plynový pohon. Čím víc mrtvých, tím lépe -s jejich počtem roste publicita.
STOP ZNEČIŠŤOVÁNÍ PLANETY!
Kolem podobného transparentu poházené kusy lidských těl a krev stékající do kanálu. Častý obrázek z televizních zpráv posledních měsíců. Nejsem žádný zbabělec, ale auto jsem prodal už předloni na jaře. Potvrzení o prodeji nosím stále s sebou.
Pole za okny autobusu se začínala vlnit, jejich jednotvárnost občas ozvláštnil remízek tmavých stromů a na obzoru se v mlze daly vytušit těžké obrysy hor. Začalo pršet a stružky vody rozčeřily skla. Poplácáním jsem se ujistil, že náprsní tašku s doklady a potvrzením o prodeji špinavého, páchnoucího a neekologického automobilu stále mám. Autobus tiše bzučel.
Někde vzadu v hlavě mi zapanáčkovala vzpomínka na doby, kdy řvaly motory a vůně spáleného benzinu šimrala v nose. Brokovnice ekologického sebeuvědomění odstřelila panáčkující nestvůru do zapomnění.
Pěkně hnusné věty, v duchu jsem si nad sebou uplivl, ale pracujete-li jako pomocný redaktor v Zelených listech, jiné věty se od vás ani neočekávají. Kdyby šéfredaktor Patočka věděl o té panáčkující vzpomínce, dostal bych nemilosrdnou výpověď. A práce se shání tak těžko.
Zelené listy jsou velmi umírněný časopis, zle ryjí jen do těch, kteří se nemohou bránit. O ekoteroristech většinou ani slovo. To můj dědeček naschvál kouřil, používal výrobky z umělých hmot, a dokonce si pořídil trabant - dvoutaktní auto z osmdesátých let minulého století. Čím víc kouřilo, tím větší radost měl. Všem zeleným říkal ekofašos. I veřejně, v hospodě. Jednou ho i s babičkou a trabantem někdo vyhodil do vzduchu.
ŠKŮDCE NEMÁ PRÁVO ŽÍT
V televizi, před obvyklým transparentem a obvyklou cisternou smývající krev, hovořil obvyklý komentátor. Slova volil opatrně, nezaujatě. A přitom ty kousky masa, co zřízenci v gumových rukavicích sbírali do pytlů, byly moje babička a můj dědeček. Lidé, kteří mne vytáhli z pekla dětského domova. Lidé, kteří mne vychovali. Přestože to nebyli moji pokrevní příbuzní, a protože byli starší než rodiče mých vrstevníků, říkal jsem jim dědečku a babičko.
Den nato jsem prodal auto a začal se plně věnovat práci v Zelených listech.

Když jsem nastupoval do autobusu, řidič se mne zeptal:
"Kam to bude, Bratře?"
"Na konec, pane řidiči, až na konec."
Na to ,pane` se řidič zamračil - podle mého oblečení typu "návrat k přírodě" si myslel, že jsem Bratr. Tak si ti nejzelenější říkají. Všichni lidé jsou zelení, někteří jsou zelenější. Tahle parafráze už dávno není veselá. Slovo Bratr v tomto zeleném významu se vždy píše s velkým "B".

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru