Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Co si myslíte o Geis?

Zdravím, dnes jsem objednával z eshopu, který mi nabídl, že dodání (na dobírku) proběhne následující den, když jim umožním vybrat dopravce podle jejich aktuální vytíženosti. Jelikož na dodání spěchám, obchody jsou mimo můj dosah a pošta z neznámého důvodu selhala, souhlasil jsem.
Vybrali Geis a já naprostou náhodou přišel na jejich recenze, jelikož jsem jejich služby zatím nevyužil, docela mi spadla brada (doposud jsem používal PPL, DPD, ČP).
Psalo se tam, že je to naprosto nespolehlivá firma, která mlží, nedodává zásilky atp..

Moc nechápu, jakou to má logiku. Má zásilka je na dobírku a dopravu platím já. Co by z toho měli, kdyby nic nedovezli? :-/
Je Geis opravdu tak špatná firma???

PS: jsem na tomhle odvětví poprvé, doufám, že je vše dle pravidel. :-)

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jezdi k nam Gejove, PPL, DPD i UPS. Vsechno je to prakticky nastejno.
Dwane Dibbley 11.07.2019 21:04
Dwane Dibbley
dtto Navíc nemám problém ani s dopravou České pošty. Vlastně si ani nevybavuji, že by mi někdy někd… nový
L-Core 12.07.2019 06:58
L-Core
Tady u nas se CP vyhybam. Ta tu funguje tak, ze se jim nechce tahat s balikama, tak si napisou jenom… nový
Dwane Dibbley 12.07.2019 14:35
Dwane Dibbley
U nás jezdí dvě doručovatelky poštovní dodávkou, cca od 9 do 11 dopoledne a stihnou vše. Dopisy, bal… nový
L-Core 13.07.2019 11:52
L-Core
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/e-shopy-si-stezuji-na-ceskou-postu-baliky-do-ruky-mnohdy-kon… nový
Dwane Dibbley 08.08.2019 15:22
Dwane Dibbley
Situace u nás je pořád stejná, viz výše. Nevybavuji si, kdy jsem pro nějaký balík šel na poštu. Ale… nový
L-Core 09.08.2019 07:38
L-Core
Moje manželka byla taky doma a stejně jsem našel lístek ve schránce a musel jsem na poštu. nový
Prasak 09.08.2019 08:44
Prasak
Ak vas to upokoji na SK je to rovnake. nový
fleg 09.08.2019 09:22
fleg
Neuspokojí. Co je to sakra za podnik, kterej nabízí služby a není schopen je garantovat a to dlouhod… nový
Prasak 09.08.2019 10:10
Prasak
Mne o tom nieco hovor. Neskutocne ma vytaca, ked si najdem listocek v schranke, ze som nebol zastihn… nový
fleg 09.08.2019 21:18
fleg
Naše město naštěstí udělalo u pošty dostatek parkovacích míst na stání s parkovacím kotoučem, max. 1… poslední
Prasak 09.08.2019 22:10
Prasak
Kurýři jsou všichni plus minus nastejno. Naštěsti pracuju ve velkém městě a po cestě dom mám výdejní… nový
Moas 12.07.2019 08:41
Moas
Tím velkým městem myslíš tu dědinu s rybníkem na návsi? nový
Prasak 12.07.2019 09:36
Prasak
Největší maloměsto, resp. nejmenší velkoměsto. nový
Moas unregg 12.07.2019 17:32
Moas unregg
Království kolon. nový
Prasak 12.07.2019 23:39
Prasak
Nebál bych se. Internet je na tohle prostě na nic. Bolí tě břicho, jdeš na internet a bum, máš rakov… nový
Santalouse 12.07.2019 17:39
Santalouse
Děkuji za příspěvky, balík došel, sice si dal velké časové rozmezí, ale jsem spokojen. nový
Johnie 14.07.2019 17:04
Johnie
Fungují. Je to o lidech. Poslední zásilku měli doručovat v rozsahu dvou hodin od - do a přivezli ji… nový
Geis 17.07.2019 18:11
Geis

Tady u nas se CP vyhybam. Ta tu funguje tak, ze se jim nechce tahat s balikama, tak si napisou jenom papirky "adresat nezastizen" a jen ho hodi do schranky (ani nezazvonej, jen to tam hodej a potichu utecou) a ze si mam prijit az navecer na postu si to sam vyzvednout. Oproti tomu vsichni ostatni prepravci nemaji problem zavolat a domluvit si cas predani a pripadne zmenit adresu dodani.

U nás jezdí dvě doručovatelky poštovní dodávkou, cca od 9 do 11 dopoledne a stihnou vše. Dopisy, balíky i zásilky.

Jsme doma, obě znám, ony znají mě, doručují vše bez jakýchkoliv problémů už mnoho let. Pokud vím, že doma nebude nikdo, zavolám na naši poštu, ať mi balík nechají tam, že se pro to pak stavím.

Jasně, výhoda dědiny, kde se prakticky všichni znají…

Neuspokojí. Co je to sakra za podnik, kterej nabízí služby a není schopen je garantovat a to dlouhodobě? Kdyby to byl exces jednotlivců, ale tohle se jim děje téměř systémově. Jde o princip - doručení do ruky je dražší, než uložení na pobočce pošty, takže inkasují prachy za službu, kterou neposkytnou. Že nemají lidi? Tak proč ty stávající přetěžují nadbytečnými úkoly, jako je prodej losů a pojištění a nesoustředí se na to hlavní, k čemu tady jsou, tedy doručování?

Mne o tom nieco hovor. Neskutocne ma vytaca, ked si najdem listocek v schranke, ze som nebol zastihnuty a mam si ist na postu pre zasielku.
Pre mna to znamena ist do mesta, pokusit sa niekde zaparkovat, modlit sa nech od mestsktych nedostanem papucu a ist si vystat radu na postu....neskutocne zabity cas.
A pritom som samozrejme doma bol, ale postarke sa nechcelo ist hore.
Zase sa im nediv, postarky u nas zarabaju minimalku a moc ludi to ist robit nechce.

Naše město naštěstí udělalo u pošty dostatek parkovacích míst na stání s parkovacím kotoučem, max. 1 hodina, takže autem tam zaparkuju téměř vždy. Na poště je lístkový vyvolávací systém, takže taky malý +. Akorát to u těch přepážek neodsejpá až tak rychle, takže jeden balíček z Číny, co se nevešel do poštovní schránky, znamená obvykle alespoň čtvrthodinu čekání.

Kurýři jsou všichni plus minus nastejno.
Naštěsti pracuju ve velkém městě a po cestě dom mám výdejní místa prakticky všech, takže si to nechávám vychystat tam.
Dovoz do práce je ryze teoretická záležitost - v praxi zůstanou stát s dodávkou cca 200m odtud a zavolají "dojdi si pro to".

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru