Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Zimní gumy

Tak se přiznám, že o víkendu už jsem nazul zimáky. Ráno už škrabu tak není, nač čekat. Je tu někdo další podobně opatrný?
Co vlastně kupujete? Osvědčené Continentaly/Micheliny/Dunlopy, nějakou střední třídu Kleber/Nokian/Barum a nebo vezmete první zimáky v místním hobbymarketu?

Já se přiznám, že vybírám hlavně podle přilnavosti na mokru a hlučnosti. Valivý odpor mě až tak nezajímá. Nové gumy vždycky na předek, dozadu putují ojeté (ale stále nad 4mm).
Takže teď mám vepředu Dunlop WinterResponse 2, vzadu Bridgestone Blizzak. Ale loni mě ty Dunlopy skoro vypekly - při hustém sněžení, kdy na silnici bylo 15cm břečky, jsem se skoro nerozjel do ani ne moc prudkého kopečka a to pod tou břečkou nebylo náledí. Takhle blbě se mně ještě žádné zimáky nechovaly a to si myslím, že tohle počasí každou zimu pár dní zažijem.... Příště vezmu něco jinýho.

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
V úterý přezuto, jsem líný, takže v pneuservisu. Vždy za 500, na jaře za 600 (všech 5), včilek napos…
Fuente v práci 01.11.2019 04:17
Fuente v práci
počkej, co myslíš tím "všech 5" ? Ty přezouváš jakože i rezervu?
Moas 01.11.2019 07:39
Moas
No jasně, k čemu je mi rezerva s letní gumou na náledí? Zkus se nabourat s letní gumou a chtít něco…
Fuente už doma 01.11.2019 12:26
Fuente už doma
A není jednodušší mít rezervu furt zimní? Na ten dojezd v léto to vyhoví taky.
Prasak 01.11.2019 15:47
Prasak
Jasně, že jo. Ale když už mám i pátou letní originál Michelin netknutou, tak si i v létě ji jebnu ja… nový
Fuente už doma 06.11.2019 23:56
Fuente už doma
Jo, taky jsem si zpozoroval, že přezutí je rok od roku dražší a ne o málo, takže jsem koupil druhou…
Prasak 01.11.2019 10:19
Prasak
Kámoš to má fajn, jeho známý 2x ročně vytáhne Avii, kde nastěhuje vybavení na přezouvání gum včetně…
Fuente už doma 01.11.2019 12:32
Fuente už doma
C3P - rok 2013, model po faceliftu. Už jsem nalítal 120 tisíc km, jediná větší "závada" byl výfuk. S…
Prasak 01.11.2019 15:47
Prasak
No tak asi spokojenost u tebe... Když jsem kupoval auto, tak mě všichni od toho odrazovali, sám jsem… nový
Fuente už doma 06.11.2019 23:46
Fuente už doma
jak dotahuješ matice? Máš momenťák, nebo to riskuješ bajvoko?
touchwood 03.11.2019 22:16
touchwood
Ručně. Už dvacet let. Těm pneuutahvákům ze servisu se taky nedá věřit, že to mají nakalibrovaný, pos…
Prasak 04.11.2019 10:23
Prasak
nene, dotahuje se vždy ručně, právě s momenťákem. https://www.autodilna-naradi.cz/klice-momentove/m…
touchwood 04.11.2019 18:05
touchwood
No jo, spěchají, především v přezouvací sezoně, takže se s tím neserou, dotáhnou to pneumatikou a se…
Prasak 04.11.2019 18:37
Prasak
nejde o to, že ti upadne, ale o to, že si vymačkáš přetaženými šrouby uložení kola. nový
touchwood 06.11.2019 22:50
touchwood
Mám plecháče. Ocelový. nový
Prasak 06.11.2019 23:12
Prasak
Jakožto člověk co nesnáší davové šílenství (a je jedno, jestli jde o covid nebo tlačenice v pneuserv… nový
Moas 17.09.2020 06:04
Moas
Já to dělám taky zavčas. Ale letos to mám trochu jinak - na nový (zánovní) auto jsem potřeboval gumy… nový
Prasak 17.09.2020 09:49
Prasak
Já osobně používám Michelin, avšak tento rok jsem se rozhodl, že zkusit změnu. Dlouho jsem nevěděl,… poslední
Enzo88 28.12.2020 16:21
Enzo88

V úterý přezuto, jsem líný, takže v pneuservisu. Vždy za 500, na jaře za 600 (všech 5), včilek naposledy za 900?
To u stejného servisu, mno. Gumy vybírám podle výsledků ve více testech, které skončí max. do třetího místa
a následuje hledačka na netu, dost se to vyplatí. Vpředu Continental Conti Winter TS 860, zbylé 3 TS 850,
měl jsem 4x TS 850 jednu sezónu, pak díra v gumě a zrovna v té době vyšly TS 860 a jedna 850 vyšla snad na 2600,
kdežto 2x 860 v akci pod 3100, tak nebylo co řešit. Ze sundaných gum vyšťourám kamínky a zakonzervuju sprejem (pod 100 Kč).
Šup s tím k tetě do sklepa a následuje rallye po kastrolech v její kuchyni. Moc rád tam jezdím...

No jasně, k čemu je mi rezerva s letní gumou na náledí?
Zkus se nabourat s letní gumou a chtít něco po pojišťovně...
Letní mám teď Dunlop BluResponse, sjeté 4 Michelinky od výrobce jsem odevzdal,
pátou netknutou z rezervy mám jako rezervu pořád, ještě voní novotou, takže 5+5 gum.

Kámoš to má fajn, jeho známý 2x ročně vytáhne Avii,
kde nastěhuje vybavení na přezouvání gum včetně vyvažování
a prostě jezdí až "do bytu". Mno, do toho bych asi nešel...

Ty máš co za Citróna? Já starý model C4 (2010). Spokojenost?

C3P - rok 2013, model po faceliftu. Už jsem nalítal 120 tisíc km, jediná větší "závada" byl výfuk. Sám o sobě byl v pořádku, ale uhnily úchyty. Moc jsem pod auto nelezl, takže jsem to zjistil, až když začal cinkat o zem. Prej to PSA má trošku divný, výfuky kvalitní, ale úchyty na levačku. Jinak jen běžná údržba, brzdy, náplně, filtry...

No tak asi spokojenost u tebe... Když jsem kupoval auto, tak mě všichni od toho odrazovali,
sám jsem myslel, že žabojedi mají problémy, design prostě rozhodl jednoznačně, jinačí nebudu.
Ve stylu koupě zkušeností kdysi s Romeo Alfa, velká srdcovka s předem potížemi.
Zatím za 10 let s C4 nula poruch a nula výměn v servisu, brzdy minule po té době na 70%,
což znamená jediné, včil 90 000 km a čeká mně výměna kdovíčeho, no a co, prdím na to.
Patrně s tím dojezdím do bezvědomí, prodejní cena je dost pod 100 000 a to nechci prostě.
Silně pořád uvažuji o FIAT Tipo edice Italia za 300 pro jak design, tak motor atmosféra ještě
čtyřválec bez turba, chvála rozumu. Neváhal bych, akorát děda ještě jezdí a hlavně se mi líbí kastla.
Kurnik za chvíli budou jen tříválce turbo, to hovořím jen o benzínu, nafta je do města na...

No jo, spěchají, především v přezouvací sezoně, takže se s tím neserou, dotáhnou to pneumatikou a serou na to. I když - ne všichni, ale pamatuji si takový hovada, co to dělají pneumatikou. Asi naberou brigádníky na přezouvací měsíce a podle toho to vypadá.
Dělám to ručně a bez momenťáku. Ještě mi kolo neupadlo.

Jakožto člověk co nesnáší davové šílenství (a je jedno, jestli jde o covid nebo tlačenice v pneuservisech při prvním sněžení) jsem včera objednal nové zimní pneu. Prý mají vždy DOT z 2019 nebo 2020, tak nač čekat. Jakmile dojdou, nechám v klidu nasadit na plecháče a budou číhat na svou příležitost.

Je tu ještě někdo podobně postižený, kdo objednává zimní výbavu, když je venku +28 °C ? :)

Já to dělám taky zavčas.
Ale letos to mám trochu jinak - na nový (zánovní) auto jsem potřeboval gumy i disky, tak jsem koupil na inzerát celý kola. Jsou na tom Micheliny z roku 2017, což není špatný. I s dopravou za 4,5 klacku. Ještě to nechám převážit a zima může přijít.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru