Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Prvotní verze písně - kdo je autor?

Ave. Jde o píseň "Who'll come with me" (link). S manželkou máme furt dojem, že je origoš ve franštině (Edit Piaf?). Pamatujeme hnědé uhlí co šumící hvozd, shodli jsme se, že jsme to jako děcka slyšeli snad ve francouzštině. Obohatí někdo naše vetché mozky?

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tak všecko je jinak ]:). Žádná franština. Máma to našla - Demis Roussos: David's Song. Vyřešeno.
mif 06.07.2017 12:37
mif
Je to jisté? Mě nejprve napadl Ennio Morricone, ale pak jsem našel toto: Orchestra Vladimir Cosma -…
IQ37 06.07.2017 15:51
IQ37
Songu (tedy hudby + textu). Jestli vznikly ve stejnou dobu, netuším :-). My si to občas doma broukám…
mif 06.07.2017 16:03
mif
Kterej svatej s váma má dvojdomek? :-D
Zarniwúp 06.07.2017 16:11
Zarniwúp
Dalších sedmdesát rodin (panelák). Co máš proti našemu krásnému textu? :-D
mif 06.07.2017 16:15
mif
Co mám proti vašemu krásnému textu? To, že se mi narval s tou melodií do hlavy. To si zejtra v práci…
Zarniwúp 06.07.2017 16:36
Zarniwúp
Ne, fakt nad songem přemýšlíme už dlouho. Jsem rád, že jsem (s manželkou) stvořil paradigma ]:)... nový
mif 06.07.2017 16:43
mif
Hlava se dá přeprogramovat. Iks iks iks luc ta ta ta ta.. ]:) nový
L-Core 07.07.2017 16:57
L-Core
Pithart. nový
kozakl 07.07.2017 09:07
kozakl
:-D:-D:-D V něm trávu růst neuslyší.. (mládežníci tohle asi nepochopí, to je pro staré psy) nový
L-Core 07.07.2017 16:57
L-Core
jééébááál to had.... jebal to had, jebal to had... kdybych si nepustil link, tak bych přísahal na t… nový
kmochna 08.07.2017 21:40
kmochna
okolo tejto pesničky možno vznikne/možno nie/ pekný prúser,ako autori sú uvedení Dan Kelly a Vladimi… poslední
audax 10.07.2017 09:14
audax

Je to jisté? Mě nejprve napadl Ennio Morricone, ale pak jsem našel toto: Orchestra Vladimir Cosma - David's Song (Romantic Version) (David Balfour) (Filmmusik). Píše se tam, že původní hudba je z roku 1978 (což ovšem nemusí vylučovat tu tvoji/mamčinu Russosovskou verzi). A navíc by to potvrdilo to, co sem napsal výše Wikan.

PS: Jak zní vlastně otázka? Kdo je autorem hudby, anebo textu? A vznikly ve stejnou dobu? :-)

okolo tejto pesničky možno vznikne/možno nie/ pekný prúser,ako autori sú uvedení Dan Kelly a Vladimir Cosma 1979 na celej platni Davids Song,u textu je ovšem v patentových právach uvedený ako autor textu upraveného pre Kelly Family folkový spevák a textár Declan Galbraith,ktorý tento konkrétny text,čo spieva Kelly Family napísal pre nich na motívy škotskej ludovej pesničky v roku 1978 a na motívy tejto konkrétnej škotskej ludovej piesne boli vydané aj staršie verzie tejto piesne u Vinyl Records upravené a naspievané Johnym Mathissom v roku 1964 a existuje aj cover verzia od Léona DiMara a Norah Jonesovej,je to v origináli škotska ludová alebo zludovelá pesnička,takže nejaký konkrétny autor melodie a nejakého pôvodného textu zostane zrejme neznámy ,Johny Mathis,Léon diMara,Norah Jones sa netaja tým,že sa jedná o starú škotsku alebo anglickú ludovú/ zludovelú pieseň,ktorú si upravili textovo aj hudobne pre svoje potreby......kde je pravda netuším ani ja osobne.......

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru