Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Ja sa snad asi odstahujem

Opozicia uz organizovala tusim stvrtu party pred Bonaparte komplexom (kde byva nas preceda), pretoze Kalinak nie a nie odstupit.
Na tom by nebolo nic zvlastne keby poslaned Osusky (inak starsi pan) nedal jednu facanu jednemu postihnuteu panovi (nechcem no nazvat kokotom hned).
Je mi jasne, ze ked sa proti vam postavi Vasky (ten psotihnuty pan) tak aj flegmatik ako ja by mal problem sa udrzat, ale dat mu facku a potom sa nechavat potlapkavat od kolegov ako geroj a na socialnych sietach rozpravat o vychovnom procese mi pride ako dost zvratene.
Navyse dovod (nadaval mu do fasistov) mi pride dost detsky.
Kam mam ist, vlada na chuja, opozicia uz asi zdementieva, takze nie je nadej na zmenu, to sa mam fakt odstahovat niekam do zahranicia?

Předmět Autor Datum
Kam? ;-) He he, tenhle dred může být ještě hodně výbušný ]:) Já bych volil Británii po Brexitu.
L-Core 12.07.2016 21:39
L-Core
Ja som doteraz nikdy o emigracii neuvazoval, lebo som optimista, co dufa, ze v dalsich volbach sa ni…
fleg 12.07.2016 22:35
fleg
chápu tě. u nás doma to zatím vyhrává na důchod, který si určím sám a ne kozomrdi na 90let, městečko… nový
kmochna 13.07.2016 05:57
kmochna
co mám zkušenost s kolegy z Británie, tak nadávají na místní poměry úplně stejně. :-) nový
touchwood 13.07.2016 18:57
touchwood
• Kazdej stat ma neco, holt zijeme v nem tak jaké nam rozdal karty. Cely ten systém, nebo vubec, vse… nový
XoXoChanel 12.07.2016 23:33
XoXoChanel
.. kde se dá za jeden rok, uz i domluvit... To je přesně ono,ano,objednáš si pivo,ale vždy tam budeš… nový
kozakl 14.07.2016 08:08
kozakl
Staci si rict o to pivo slusne.. nový
XoXoChanel 14.07.2016 13:44
XoXoChanel
Pokud nejsi "kočovník" tak doma je doma, ještě nikdo nic emigrací nevyřešil a čím jsi starší, tím hů… nový
M-Pol 13.07.2016 03:21
M-Pol
Vidis ja cim som starsi tym viac ma verejny zivot zaujima a tym mi je pstrosi pohlad cudzejsi. Keby… nový
fleg 13.07.2016 09:44
fleg
Život je příliš krátký na to, abych čas mě přidělený, ztrácel Sisyfovskou prací. nový
M-Pol 13.07.2016 11:33
M-Pol
Ty věčné nikdy nekončící politické kotrmelce už řeším naprostou ignorací a nezájmem o veřejný život,… nový
JR_Ewing 14.07.2016 12:04
JR_Ewing
Odstěhuj se k nám, máš to blízko a brzo se ti bude chtít zase zpátky. nový
Moas 13.07.2016 06:28
Moas
Cesko (sorry Czechia;o)) ma napadlo samozrejme, ale vy tu pribuznost naoazaj nezapriete, pretoze rie… nový
fleg 13.07.2016 09:42
fleg
Zkus to podle tohoto obecného návodu na nepohodu. "Rebelebe, poradte. Mame sest deti, malou chaloup… nový
joseff 13.07.2016 10:56
joseff
Czechia pro všechny okolo,pro nás Čechy stále Česko. Mnoho lidí to nepochopilo. nový
kozakl 14.07.2016 08:06
kozakl
To si dosť skoro nato prišiel fleg že vláda je len slovo a neslúži pre štát :) nový
kingdomcome1 13.07.2016 22:35
kingdomcome1
Připadne mě tak pubertálně neuvážené "já se odstěhuju". Pro každého,kdo má trochu rozhled je snad ja… nový
kozakl 16.07.2016 08:35
kozakl
Je to skor vyraz frustracie, ked aj optimista straca nadej pri pohlade do buducnosti. Ja tu nadej (c… nový
fleg 19.07.2016 12:44
fleg
Jestli máš jen blbej pocit z trocha té současné "politické kultury", tak seš zbytečně paranoidní. Př… poslední
Prasak 19.07.2016 22:35
Prasak

Ja som doteraz nikdy o emigracii neuvazoval, lebo som optimista, co dufa, ze v dalsich volbach sa nieco zmeni, ale nejako stracam nadej.
Ked uz siel by som asi prec z EU, respektive moznos CH, alebo CA, ci AU...to su moje oblubene krajiny uz od malicka.
Ja mam proste pocit, ze mame v parlamente 150 debilov ako inak by mohli verejni cinitelia schvalovat nasilie? Ah ked na dementovi, co si to zasluzil?

• Kazdej stat ma neco, holt zijeme v nem tak jaké nam rozdal karty. Cely ten systém, nebo vubec, vsechno je u nas divny, lidi neprijemni, i ty financni podminky, hlavne pro mladé co vylezou skolu a co ted ? I ten Cesky plat prumerného cloveka p mi pripâdne trosku utahly. (nechci se nak vytahovat nebo tak neco, jde mi jen o porovnanio proti platu v CR zde beru parakticky zanic plat jaky berou v Cr snad zubari (a to jsem jen technicky vedouci SAV/HF pobocky ASUS-nevim jak se toto misto misto nazyva v CR/Sk), jestli jsi diplomovany /ja mam diplomy prakticky vsechny udelané az zde, práce se v IT dá najít docela v krátké dobe /ridicsky prulak typu B podmínkou.
(znalost, programování CLOUDOvych sluzeb je jen k dobru)

• I kdyz ziju ve state ktery neni perfektni a nikdy perfektni nebyl ani nebude, ale do Cr uz bych se nikdy ale opravdu nikdy nevratil, potom co jsem zazil mimo ji.
Jestli nevis, tak odjed na kratsi dobu, pak uvidis sam, nevim co te muze potkat, mozna neco dobrého, mozna né, ale uz i za tu experiénciu to stoji, nehlede na vek, to je uplne jedno, stastnej muzes byt v jakém koliv veku..
*Ale muze to byt nezvyk, mit nazahrade PALMU nez SMRK :-D /nebo misto do rybniku se jit koupat do more.

Hodne lidem brání v odjezdu jazyková bariéra, ale jsem se zicí jazyky naucil az v urcitém státe, kde se dá za jeden rok, uz i domluvit
.

Pokud nejsi "kočovník" tak doma je doma, ještě nikdo nic emigrací nevyřešil a čím jsi starší, tím hůře to neseš, že nejsi tam kdesi se narodil prožil dětství, mládí ..... vzpomínky jsou svině, stejně tě doženou!
(osobně i to, že žiju jen v jiném městě nežli jsem vyrůstal mi vadí čím dále více a i když jde jen o rozdíl nějakých 50Km a už delší čas nežli v rodné městě, tak tady "doma" stejně nejsem)

Ty věčné nikdy nekončící politické kotrmelce už řeším naprostou ignorací a nezájmem o veřejný život, jako "sobec" se starám hlavně o sebe a svoji rodinu.

Vidis ja cim som starsi tym viac ma verejny zivot zaujima a tym mi je pstrosi pohlad cudzejsi. Keby mam cas normalne skusim politiku, mal som par pokusov nieco s tym spravit, ale vsetko stroskotalo zatial na mojom naivizme a nedostatku casu. A pomaly uz stracam chut, ale stale zijem s pocitom, ze ten tvoj pristup spravny nie je.

Ty věčné nikdy nekončící politické kotrmelce už řeším naprostou ignorací a nezájmem o veřejný život, jako "sobec" se starám hlavně o sebe a svoji rodinu.

Tohle ale nejde dělat do nekonečna. Pak, když počet "sobců" přesáhne nějakou hranici, rozhodnou jiní a možná ani nebudeš mít čas se odstěhovat. Skončíš v jednom velkym vězení, jako před rokem 89. A jedinou odpovědí bude "měl jsi jít volit".

Zkus to podle tohoto obecného návodu na nepohodu.

"Rebelebe, poradte. Mame sest deti, malou chaloupku, jedna mistnustka jak klicka, nevejdeme se. Co mame delat?"
"Poradim ti. Mate kozu?"
"Mame..."
"Tak tu kozu prestehujte do svetnice."
"Ale rebe, uz takhle se tam nevejdeme."
"Udelej, co ti rikam."

Za tyden:
"Rebelebe, to je hrozne. Jedna mala mistnustka, ja, zena, sest deti, koza do toho, zakopavame o sebe. Rebe, co mame delat."
"Mate prase?"
"Mame prase, ale rebelebe..."
"Prestehujte to prase do svetnice."
"Ale rebe, uz takhle se tam nevejdeme."
"Udelej, co ti rikam."

Za dalsi tyden:
Rebelebe, to je hrozne. Jedna mala mistnustka, ja, zena, sest deti, koza a prase do toho, zakopavame o sebe. Rebe, co mame delat."
"Mate slepice?"
"Mame, ale rebelebe..."
"Prestehujte slepice do svetnice."
"Ale rebe, to si budeme uz opravdu slapat po hlavach."
"Udelej, co ti rikam."

Za dalsi tyden:
Rebelebe, to je hrozne. Jedna mala mistnustka, ja, zena, sest deti, koza a prase a slepice do toho, zakopavame o sebe. Rebe, co mame delat."
"Odstehuj kozu, prase a slepice spatky do chlivku a na dvur."

Za dalsi tyden:
"Ach rebelebe, dekujeme. Ve svetnici je ted tolik mista...

Připadne mě tak pubertálně neuvážené "já se odstěhuju". Pro každého,kdo má trochu rozhled je snad jasné,že ono není kam se odstěhovat. V stř.Evropě patříme k nejklidnějším regionům. Jih není vůbec pro našince vhodný,nynější Turecko,Řecko ? Asi ne. Ásie pro Evropana není zrovna ideál. No a Amerika, Austrálie pro někoho,kdo žije už víc než půl života v Česku bude znamenat trápení a přetvářku do konce života. Takže bych řekl - odstěhovat se na Vysočinu a nevymýšlet si potíže.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru