Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem CZC, ALFA,TS, Alza jako zaměstnavatel ?

Zdravím,

máte někdo zkušenosti s práci v obchodních sítích, které se zabývají elektronikou. Sítě myslím Czc, Tsbohemia, Alfa a Alza.

Zajímalo by mě jací jsou ke svým zaměstnancům (přístup, pracovní doba (ta bude nejspíš individuální podle pracovní pozice), benefity, výhody, apod.).

Předmět Autor Datum
Moc nepomůžu, maximálně tak tím, že kamarád dělá v Alze a mluví o ní jen v nejlepším, že jsou super…
Potkan007 17.03.2016 17:36
Potkan007
60 Kč za hodinu? Vždyť je to minimální mzda. nový
Prasak 18.03.2016 08:58
Prasak
To mi příjde taky opravdu málo. 60kč se snad platí takovým těm ,,obyčejným dělníkům," doslova otroči… nový
Deadfrey 18.03.2016 10:47
Deadfrey
60 Kč x 165 hodin = 9900Kč (hrubýho!) To je minimální zákonná mzda. To i dělníci ve fabrikách mají v… nový
Prasak 18.03.2016 11:33
Prasak
Minimální zákonná, ale pro ty "nejnižší" nenáročné pomocné práce. I pomocný dělník na stavbě musí mí… nový
L-Core 18.03.2016 18:44
L-Core
##Dobré platové ohodnocení přesahující průměrnou mzdu. No jo, ale v tom reklamním žvástu se nepíše,… nový
IQ37 19.03.2016 13:04
IQ37
Proč na mě tolik lidí reaguje na základě jednoho, co nečte? ;-) Těch 60 korun tam nemá prakticky nik… nový
Potkan007 18.03.2016 22:34
Potkan007
Jo. Tak to měla moja ve vinči. Platba minimální mzdou, doplatek "na ruku". Systém na broskev. Měla s… nový
mif 19.03.2016 08:58
mif
Oni to v tý Alze můžou mít přiznaný, ale ve výplatnici to budou mít napsaný jako výkonostní bonus, č… nový
Prasak 19.03.2016 09:26
Prasak
A to mě na těch ešopech se*e. Koupím tam tiskárnu a dvě hodiny po odeslání objednávky mi volá nějaký… nový
Moas 21.03.2016 08:34
Moas
Pokud je to po telefonu, tak se slušně optám jestli mě má za debila, co neumí číst. Obvykle to stačí… nový
jirka44 21.03.2016 17:35
jirka44
Z eshopů mě zatím akorát otravovali dotazníkem, jak jsem byl spokojen s nákupem. Jelikož na eshopu n… poslední
Prasak 21.03.2016 18:37
Prasak
Spousta zaměstnanců ale tenhle způsob vítá a kvičí radostí protože: "důchod je daleko a kdo ví, jest… nový
Wikan 19.03.2016 11:47
Wikan
Za mně už důchod nebude :-D Další příspěvky bych poprosil k tématu nový
Deadfrey 19.03.2016 11:58
Deadfrey
Dyť ono je to k tématu, náhodou, tohle by tě mělo taky zajímat ;-) nový
icepower32 19.03.2016 14:01
icepower32
Na většinu věcí, krom přístupu k zaměstnancům, se můžeš dotázat při žádosti o pracovní místo. Nikde… nový
Prasak 19.03.2016 12:20
Prasak

Moc nepomůžu, maximálně tak tím, že kamarád dělá v Alze a mluví o ní jen v nejlepším, že jsou super kolektiv, i s nadřízeným se kamarádí, potkávají se ve větším počtu i mimo práci. S finanční stránkou je spokojený, ale povídal, že hodně lidí přijde, zjistí, že mají málo a odejdou. To proto, že mají kolem 60 korun za hodinu, takže slabota, ale plat se dá zásadně zvýšit, když člověk maká - dělá, co má, má dobré hodnocení zákazníků. Pokud se chce jen flákat, dostane adekvátně zaplaceno.

To mi příjde taky opravdu málo. 60kč se snad platí takovým těm ,,obyčejným dělníkům," doslova otročina.

A tyhle společnosti mi příjdou jako takové větší, čekám že by tam byl větší plat, podle toho co píšou:

Nabízíme:
##Práci v dynamicky se rozvíjející firmě v mladém kolektivu.
##Silné zázemí ryze české firmy.
##Možnost získání cenných zkušeností a praxe z obchodu, servisu, skladového hospodářství.
##Dobré platové ohodnocení přesahující průměrnou mzdu.
##Prostor pro seberealizaci a prosazení vlastních nápadů.

Teď co si mám představit pod průměrnou mzdou ??? Průměrná mzda ČR či okresu nebo kraje ?

Průměrná mzda ČR je nějakých 25k +-. To vychází min. na dvojnásobek.

Proč na mě tolik lidí reaguje na základě jednoho, co nečte? ;-)
Těch 60 korun tam nemá prakticky nikdo. Jde o to, že mají 60 jako takovou jistotu a výš ten plat dostanou aktivitou. Když něco splní, udělá, vyřeší, někdo ho ohodnotí, přiskakují mu peníze k platu, takže reálně se normální člověk dostane i nad na dvojnásobek aniž by žil jen prací. Představ si ty lidi jako servírky pro Alzu. Ta má taky minimální plat, když se fláká, ale pokud je aktivní a dělá co má, plat letí nahoru.

Jo. Tak to měla moja ve vinči. Platba minimální mzdou, doplatek "na ruku". Systém na broskev. Měla sice měsíčně osmnáct netto, ale na důchod se počítá oficiální příjem (tedy to minimum) - už nejsme nejmladší a na stará kolena mít poměr z desíti hrubého je poněkud brutální... Zaměstnavatel nechce platit daně a tímto způsobem ojebává zaměstnance. Klasika.

A to mě na těch ešopech se*e. Koupím tam tiskárnu a dvě hodiny po odeslání objednávky mi volá nějaký typos, že jestli jsem si všimnul, že se dá dokoupit další rok záruky. Na mou odpověď, že jsem vybaven očima a tedy jsem si informaci přečetl a následně vyhodnotil jako redundantní mě začal krmit jásotem typu "ale vždyť se může cokoliv stát a další rok užijete a...." červené tlačítko na displeji.

A na výdejním místě to samý! Příště se na ně vyrezignuju, nechám to tam a pudu pryč.

Z eshopů mě zatím akorát otravovali dotazníkem, jak jsem byl spokojen s nákupem. Jelikož na eshopu nejsou oběžující prodavači, tak obvykle je kámenem úrazu akorát dodací doba.
Telefonicky mě vyzvídají akorát po návštěvě banky, jestli si úřednice náhodou nedovolila mít trochu mizernější den.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru