Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Drahé díly v autoservisech

Potřebuju vyměnit spojkovou sadu v autě.

Co mi hlava nebere, je cena, za kterou se sada (Valeo) prodává běžně na Internetu (3800 Kč) a cena, kterou mi nabízejí za STEJNOU sadu servisy - začínají od 5000 Kč, některé chtějí i třeba 8000 Kč.
Já bych pochopil, že se na tom zadrbou třeba na celý den a řeknou si klidně 400 Kč za hodinu práce a práce bude celkem tedy za 400 x 8 = 3200 Kč. To bych viděl fér - ta práce je jejich přidaná hodnota a důvod, proč jsem se na ně obrátil. Není to výměna žárovky, kterou člověk na parkovišti zvládne sám za pět minut.

Chápu, že tam bude nějaká drobotina ještě - možná nové šrouby místo zrezlých, mazivo atp... ale to bude pár korun.

Chtělo by se říct - díl si seženu sám a jen jim ho donesu, ať jej namontují. Ovšem v takovém případě najednou chtějí 500 Kč příplatek nebo jim o 50 Kč naskočí hodinová cena... Prostě pokutička za to, že si zákazníček dovolil obstarat díl levněji.

Chtít tisíce korun za dvě minuty hledání a objednávání něčeho, co jim pak služba přiveze až pod nos, je dost nefér.

Předmět Autor Datum
Chtějí vydělat na čemkoliv, jako nakonec asi každý.. Zase jsou klasické dvě možnosti (zatnout zuby a… nový
L-Core 11.03.2016 10:18
L-Core
Slovo "fér" se do kapitalismu moc nehodí. To je zase slovo do pranice, kdy pak posléze lítají bany.… nový
IQ37 11.03.2016 14:40
IQ37
Jasně, servisy mají marže na dílech. Taky se na mě mechoš díval silně nelibě, když jsem si přinesl v… nový
Prasak 11.03.2016 15:33
Prasak
JAko všechno, je to o lidech. Když jsem měl tu první Astru, tak jsem díly kupoval u na Pankráci u Zr… poslední
jirka44 11.03.2016 16:18
jirka44

Chtějí vydělat na čemkoliv, jako nakonec asi každý.. Zase jsou klasické dvě možnosti (zatnout zuby a platit - jít jinam/nikam). Slovo "fér" se do kapitalismu moc nehodí.

Podobné případy, když některé zboží ti e-shop prodá třeba o 40% levněji, když jim prokážeš, že to máš na další podnikání, montáž (co vím, tak markantní je to u klimatizací, 50% sleva je zcela běžná - respektive, jako "občana" tě natáhnou o dalších 100%).

Slovo "fér" se do kapitalismu moc nehodí.

To je zase slovo do pranice, kdy pak posléze lítají bany. :-D

Oni to mají soudruzi kapitalisté těžké. K tomu náhradnímu dílu a hodinám za práci si musí přičítat všelijaké splátky a poplatky, jako jsou energie, nájmy, platy a kdovícoještě + korunu za nakoupené CD. To se pak ta 'oprava' šplhá do nebes. To je daň za to, že věří v Pánaboha (prý).

Jasně, servisy mají marže na dílech.
Taky se na mě mechoš díval silně nelibě, když jsem si přinesl vlastní ložisko do kola na Oktávku. Mrčel něco o nulové záruce na díl z jeho strany, že to vypadá nějaký volný, ale nakonec japonec, když to prej dotáhnul, tak kupodivu všechno cajk, dělal překvapenýho.
Jestli jsem platil něco navíc za prácu, už nepamatuju.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru