Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Drahé díly v autoservisech

Potřebuju vyměnit spojkovou sadu v autě.

Co mi hlava nebere, je cena, za kterou se sada (Valeo) prodává běžně na Internetu (3800 Kč) a cena, kterou mi nabízejí za STEJNOU sadu servisy - začínají od 5000 Kč, některé chtějí i třeba 8000 Kč.
Já bych pochopil, že se na tom zadrbou třeba na celý den a řeknou si klidně 400 Kč za hodinu práce a práce bude celkem tedy za 400 x 8 = 3200 Kč. To bych viděl fér - ta práce je jejich přidaná hodnota a důvod, proč jsem se na ně obrátil. Není to výměna žárovky, kterou člověk na parkovišti zvládne sám za pět minut.

Chápu, že tam bude nějaká drobotina ještě - možná nové šrouby místo zrezlých, mazivo atp... ale to bude pár korun.

Chtělo by se říct - díl si seženu sám a jen jim ho donesu, ať jej namontují. Ovšem v takovém případě najednou chtějí 500 Kč příplatek nebo jim o 50 Kč naskočí hodinová cena... Prostě pokutička za to, že si zákazníček dovolil obstarat díl levněji.

Chtít tisíce korun za dvě minuty hledání a objednávání něčeho, co jim pak služba přiveze až pod nos, je dost nefér.

Příspěvek do debaty

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj příspěvek:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do debat