Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Chápe někdo důvod, proč lidi "natáčí" videa tak, jak je natáčí?

Tohle mi hlava nebere.
Jednou z vymožeností současných mobilů je i natáčení videa ve fullHD, nebo aspoň v HD ready. Sám žádný podobně vybavený mobil nevlastním (necítím potřebu), ale chápu, že to může být užitečné, pohotové, prostě fajn. Nic proti.
Jenže...
Doma máme fullHD televizi - naležato. Do kina jsme chodili na širokoúhlé filmy - naležato. 3D a co je teď nejnovější? 4K? Taky se natáčí naležato, ne?
Tak proč všude lezou "domácí videa" natočená takhle:
http://zpravy.idnes.cz/metro-v-soulu-ukazuje-cesko-kampan-laka-korejce-na-moravu-pzu-/domaci.aspx?c=A160304_102701_praha-zpravy_rsr
ty vole, ještě s tím motivem, co natáčí, to není žádná Petřínská rozhledna.

To není žádná výjimka, tahle videa, natočená původně na fullHD a zákonitě okamžitě zmršená na třetinu roulišení...
To maj ty lidi zlomený zápěstí, to je snad nějaká epidemie, ne?
Na tom samém mobilu jsou schopní čumět na film, vypnou a pak překliknou na natáčení a to se jim v té chvíli o 90° otočí mozek, nebo jak to je? Je nějaké vysvětlení, které by neobsahovalo možnost absence mozkových buněk, nebo aspoň dědičné degenerace?

Je to částečně špílec, ale taky bych fakt rád věděl, proč lidi takhle natáčí videa (zdaleka to není specialita Koreje). Je jich moc, i u nás. To přece musí mít nějaký racionální důvod...

Předmět Autor Datum
To přece musí mít nějaký racionální důvod... Nemusí... U toho konkrétního videa si nejsem jistý, je… nový
IQ37 04.03.2016 23:29
IQ37
Tu masku bych už nepochopil vůbec, důvod? ::) Ale prostě - neleze mi to do hlavy. Všude to čučí na f… nový
Zarniwúp 04.03.2016 23:48
Zarniwúp
1. Lidi nepřemejšlej 2. Mobil na vejšku se v jedný ruce drží líp 3. Při držení obouruč na šířku se p… nový
cejna 05.03.2016 08:11
cejna
Já k tomu ještě nechápu, proč musí být ty kraje toho videa "zapravený" mazanicí z toho videa samotný… nový
Prasak 05.03.2016 12:57
Prasak
Já jsem si řekl - podíváš se trochu po netu, určitě už to někdo musel řešit, vždyť když na to pak ču… nový
Zarniwúp 05.03.2016 20:29
Zarniwúp
kdepak. Obyčejná debilita. nový
touchwood 08.03.2016 21:25
touchwood
že to ještě otevírám. tohle není debilita, ale degenerace. všude vidí ty "momentky" nastojato, jako… nový
kmochna 19.03.2016 03:27
kmochna
A veřejnoprávní televize už to dělá také. Není to tím, že by někdo točil na výšku. Ty debilní rozmaz… poslední
Kráťa 25.03.2016 13:49
Kráťa
Já se domnívám, že důvod je prostý: kvalita je tak mizerná, že by to roztažené přes celou obrazovku… nový
jirka44 19.03.2016 07:21
jirka44

To přece musí mít nějaký racionální důvod...

Nemusí...
U toho konkrétního videa si nejsem jistý, jestli není natočené 'normálně', ale pak je tam přidaná maska (ty rozmazance po stranách). Můj názor na všechna ta videa je ten, že "příležitost dělá zloděje". Tzn. natočit video je lehce dostupné, zveřejnit video je lehce dostupné. A pak nastupuje velká dávka narcisismu... :-D

Tu masku bych už nepochopil vůbec, důvod? ::)
Ale prostě - neleze mi to do hlavy. Všude to čučí na filmy naležato a pak jde a svůj kousek slávy natočí nastojato. Vždyť i ten mobil vypadá (a vlastně je) jako malá televize.
Jo, kdysi se obracely monitory o 90°kvůli netu - dlouhým stránkám. Prý.
Tak snad jedině, že čučí na net nastojato, něco zmerčí, co chce natočit, ale hnout rukou už je zatěžko. To voni už to maj asi srostlý.
Hele a když to pouštěj na net, vždyť jim to tytrubka taky veme naležato, ne? To pak jako ještě musí nastavovat otočení při renderingu, ne.. Takže ani to je netrkne...?
Jdu se na to vyspat, tenhle problém nesmrtelnosti chrousta potřebuje odpočinek. :-)

Já k tomu ještě nechápu, proč musí být ty kraje toho videa "zapravený" mazanicí z toho videa samotnýho, proč nejsou okraje prostě černý. Je to rušivej element, odvádí to pozornost.
Ještě větší prdel takovýto videa sledovat na mobilu - tam je video na třetině obrazovky.

Já jsem si řekl - podíváš se trochu po netu, určitě už to někdo musel řešit, vždyť když na to pak čuměj doma na kompu, musej si to otočit o těch 90°. Jinak se na to dá koukat jen ležmo na boku....
Já to neměl dělat....
http://blog.ijacek007.cz/programy/jak-otocit-video-o-90-stupnu
Z diskuze:

Tak bohužel musím říct, že video mi to sice otočilo, ale se ztrátou kvality, což je vidět i na velikosti výsledného videa. Orig.150MB / otočené 64,2MB.

Video pořízeno na Apple iPhone – video kodek H264 – MPEG-4, audio kodek AAC.

Prosím o radu.

Díky

To musí být spiknutí. :-/

že to ještě otevírám. tohle není debilita, ale degenerace. všude vidí ty "momentky" nastojato, jako mají všichni ve třídě a doma krámy co čím širší, tím lepší a nedojde jim to. zato mají fullhd.8-)

kdyby se na jakékoliv škole vyučoval předmět logika, základy logiky (už to je vtip- protože logika je základ), tak bych to kvitoval.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru