Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Paris - Roubaix

Tak já vám to začnu, i když nejsem zrovna skalní fanoušek zyklistiky. Dneska se jede klasika Paris - Roubaix a na tu se kouknu i já. Doufám, že bude aspoň trochu pršet, ať to má grády.
Třeba to Štybar dá... :-)

Předmět Autor Datum
Už se na to těším delší dobu :-) Nemám satelit/kabel, jsem odkázán na terestrály, sledovanitv.cz a…
L-Core 12.04.2015 12:50
L-Core
Už najeli na pavé. Skupinka utečenců (žádný favorit) 8 minut náskok. Počasí jim přeje, sluníčko. Ale…
L-Core 12.04.2015 12:56
L-Core
No koukám na Eurosportu. Já bych na těch kostkách slez po dvou kilometrech a kdyby měl šéf týmu hemz…
Zarniwúp 12.04.2015 13:45
Zarniwúp
Hmmm...
Zarniwúp 12.04.2015 16:33
Zarniwúp
Krása! Pro necyklisty (myslím ty, kdo závodní cyklistiku nesledují) alespoň jedno krátké video ze z…
L-Core 12.04.2015 17:42
L-Core
Nerozumím proč na to koukáte, ale tak každého baví něco jiného. Jen ty pacholky, co projeli pod závo…
Redsnake 12.04.2015 19:04
Redsnake
Ten čas strávený čekáním před závorama jim nějak odečtou?
Niko Bellic 12.04.2015 19:07
Niko Bellic
Rozdělilo to peloton a snad na něj ti, co to stihli a získali asi dvacet vteřin, museli čekat, zpoma…
Zarniwúp 12.04.2015 19:39
Zarniwúp
Tu skupinku, kteří to stihli, pak pořadatelé/komisaři přibrzdili (museli jet pomalu), až je ta druhá…
L-Core 12.04.2015 21:11
L-Core
Raději mrtvý, než druhý ]:)
Dale Cooper 14.04.2015 22:24
Dale Cooper
http://sport.idnes.cz/pariz-roubaix-cyklistika-zavora-zeleznice-f2h-/cyklistika.aspx?c=A150413_19244…
Zarniwúp 13.04.2015 21:21
Zarniwúp
Takže jediná zajímavost na těch závodech byl ten přejezd :-D Ne, chápu že každý má rád jiný sport, m…
icepower32 13.04.2015 21:44
icepower32
Věc názoru, jsme přesné protipóly. Mě třeba fotbal ani hokej vůbec nebere (jo, na NHL jsem byl, ale…
L-Core 13.04.2015 21:59
L-Core
Kdysi jsem sledoval kdeco, ale nejak me to postupne prestalo bavit, prvni jsem odpadl z fotbalu, nap…
RedMaX 14.04.2015 20:41
RedMaX
Pres zavory se zasadne jezdi jenom v Revnicich, protoze idioti z CD stahujou zavory taky 20 minut pr…
Dale Cooper 14.04.2015 20:55
Dale Cooper
to by na trati přes Řevnice byly dole furt Ano, jsou dole furt, cyklisti vesele projizdi, chodci pr…
RedMaX 14.04.2015 21:10
RedMaX
Ty myslíš, že se závory dávají dolů jen tak dle uvážení nějakého zaměstnance ČD? A když už, tak to n…
Dale Cooper 14.04.2015 21:16
Dale Cooper
Ano, budes mit pravdu na vine bude SZDC, nejaky konkretni pracovnik nebo pracovnici, ikdyby to mel b…
RedMaX 15.04.2015 22:37
RedMaX
Pořád nechápeš, co se ti snažím říci. Pracovník SŽDC nespouští/nezvedá šraňky dle vlastního uvážení!…
Dale Cooper 15.04.2015 22:44
Dale Cooper
Ne, nechapu proc si ten pravdepodobne automaticky zastaraly system neupgraduji tak, aby zavory sly d…
RedMaX 15.04.2015 22:57
RedMaX
Dvacet minut to není. Proč to neupgradují? Za co? Jistě bylo prospěšnější postavit koleje na letiště…
Dale Cooper 15.04.2015 23:02
Dale Cooper
Je jedno, jestli to je 18 minut nebo 20 minut, proste je to moc a ja tam tu dobu cekal. Neveril jsem…
RedMaX 15.04.2015 23:10
RedMaX
Kdyby měly tyhle intervaly ve Francii, bylo to bez problémů. Spadlo by to ještě před těmi, co byli v…
Zarniwúp 15.04.2015 23:58
Zarniwúp
Myslím si, že velkou vinu na tom přejezdovém extempore mají i pořadatelé. Nejslavnější jednorázový z…
L-Core 14.04.2015 21:48
L-Core
Nooo.. http://sport.idnes.cz/cykliste-pri-pariz-roubaix-prejizdeli-pres-prejezd-pres-zavory-p8o-/cyk…
Zarniwúp 14.04.2015 21:55
Zarniwúp
Porad tam ale je stin toho, ze poradatele neudelali maximum, ozvlast, kdyz tam pisou, ze to rozhodne…
RedMaX 15.04.2015 22:33
RedMaX
Tak asi se s tím zastavováním nepřetrhli, mně by se před ten peloton taky nechtělo postavit napříč s…
Zarniwúp 15.04.2015 22:54
Zarniwúp
Nesleduju to. Ale projetí zavřených závor mi neuniklo. Jsou to idioti? Asi se soutěží o Darwinovu ce…
Dale Cooper 14.04.2015 20:51
Dale Cooper
Zítra Amstel. Jsem zvědav na Kreuzigera. Vyhraje Gilbert :) poslední
L-Core 18.04.2015 09:21
L-Core

Rozdělilo to peloton a snad na něj ti, co to stihli a získali asi dvacet vteřin, museli čekat, zpomalili. Ale jen o tom mluvil komentátor a chvíli to tak vypadalo. Já na to zrovna koukal jedním okem... Těch, co byli zrovna v úniku, se to nijak netýkalo, neodečítalo se nic (ono se to potom stejně sjelo).
Ale ten přejezd byla dobrá holomajzna. Je vidět, že se s tím neserou. :-)

Tu skupinku, kteří to stihli, pak pořadatelé/komisaři přibrzdili (museli jet pomalu), až je ta druhá část peletonu dojela. Ti, co projeli mezi závorami na červenou, by normálně měli být diskvalifikováni, rozhodčí nějak přimhouřili oči.

Ten, co přeběhl koleje poslední, moc velký náskok před lokomotivou tedy neměl.

Věc názoru, jsme přesné protipóly.

Mě třeba fotbal ani hokej vůbec nebere (jo, na NHL jsem byl, ale to spíše kvůli atmosféře), ještě snesu nějaké ty zápasy na MS. A tenis - tak to ani náhodou, z mého pohledu neskutečná nuda.
Mám rád atletiku, skoky na lyžích, biathlon a cyklistiku. Za chvíli začíná Giro, zase se budu 3 týdny v kuse 5 hodin denně zdokonalovat v italštině :-)

Kdysi jsem sledoval kdeco, ale nejak me to postupne prestalo bavit, prvni jsem odpadl z fotbalu, naprosto o nicem, obrana se tak zdokonalila, ze jestli jsou za zapas tri golovky z toho jeden gol, tak je to hodne, na to cekat 90 minut nebudu ani nahodou.
Hokej zase nesleduju proto, ze ti hraci co tu hrajou, jsou fakt spatny, respektive neznam soucasnou situaci, ale bylo to tak spatne, ze jsem s tim proste skoncil. NHL me nebere, protoze neni moc komu fandit, takze leda MS (nekdy je to taky tragicky, takze taky nekoukam) a olympiada.
No a byl jsem i velky fanousek atletiky, ale tam me stval doping a hlavne jak nadtim IAAF privirala oci, ono se v teto souvislosti mluvi hlavne o cyklistice, ale hlavne proto, ze tam s tim opravdu bojujou a proto je to hodne videt. Druha vec, nakup sportovcu, jako v nejakym delsim behu na prvnich deseti mistech Kenani, kazdej ale v dresu jinyho statu, dokonce i evropskych, na to jim kaslu.
Zbyla jenom cyklistika, ale zacinam az od Gira, ted je jeste moc brzy, jsou to stejne jen treninky na vetsi zavody a stejne me bavi nejvic etapaky.

---

Jinak koukal jsem na youtube na to video a minimalne ti, kteri vjeli do prejezdu po tom pokynu toho na te motorce, aby stali, by meli dostat minimalne hodne mastnou pokutu, lepe treba 3 mesicni distanc. Pak to vidi kdejakej debil a vjede tam tomu vlaku taky. (Pres zavory se zasadne jezdi jenom v Revnicich, protoze idioti z CD stahujou zavory taky 20 minut pred prejezdem vlaku, to je zase druha strana mince, to by melo bejt normalne trestny a mel by si jit odpovednej zamestnanec taky na tri mesice sednout!)

Pres zavory se zasadne jezdi jenom v Revnicich, protoze idioti z CD stahujou zavory taky 20 minut pred prejezdem vlaku

Vzpomeň si na tohle, až budeš někoho plísnit že jezdí (třeba) rychle autem v obci. Jednak se šraňky nedávají dolů 20 minut před průjezdem, to by na trati přes Řevnice byly dole furt a druhak se přes závory prostě nejezdí a nechodí. Dneska borec v Chuchli, přejezd přeš čtyřkolejnou trať, závory dole, auta čekala, já jsem čekal (coby chodec) a cyklista šup přes koleje. Za chvíli se prohnal rychlík (dokonce rychlík vyšší kvality)... Cestující v tom vlaku by mu poděkovali, kdyby ho tento rozmázl po kolejích až do Radotína.

to by na trati přes Řevnice byly dole furt

Ano, jsou dole furt, cyklisti vesele projizdi, chodci prechazi, ridici vyskakuji z aut a vztekle nadavaji nepublikovatelne vyrazy, strasne, uz si lidi (vsichni od chodcu pocinaje po ridice aut konce) nekolikanasobne stezovali, ale CD je to u prdele. ]:(

cyklista šup přes koleje

dyt to rikam, nejakej debil asi videl Paris - Roubaix a cejtil se jako zavodnik. ]:)

Ty myslíš, že se závory dávají dolů jen tak dle uvážení nějakého zaměstnance ČD? A když už, tak to není zaměstnanec ČD, nýbrž SŽDC :!:
Lidi nebudou spokojení nikdy. Kdyby se tam něco stalo, tak se hned bude křičet, že nebyly závory dole když měly a podobně.
Jen mimochodem, v Chuchli je to stejná trať, jezdí tam ty samé vlaky a závory rozhodně nejsou dole furt.
Edit: ČD/SŽDC to není u prdele, ale musí dodržovat nějaké regule. Možností je několik:
- zrušit trať (zastavit dopravu), je to páteřní trať na západ Čech, takže tohle asi neprojde....
- zrušit chodníky
- zrušit silnici
- zrušit vlaky, silnici, chodníky a ostatně i lidi, stejně jenom města ničí
- přeložit železnici jinam (stavba v řádu miliard a v době jejího provádění bude sladké vzpomínání na to, jaké to bylo když vedla původně a jaká to byla vlastně pohoda)
- postavit podchod, případně mimoúrovňové křížení se silnicí. Tohle je v kompetenci města, případně kraje (záleží na vlastníkovi komunikace). Takže místo bombardování ČD stížnostmi by měly být stížnostmi bombardovány orgány místní samosprávy.

Ano, budes mit pravdu na vine bude SZDC, nejaky konkretni pracovnik nebo pracovnici, ikdyby to mel byt reditel. Nechteji to resit, priznali, ze to vi, ze to je neumerne dlouho, ale proste to resit nebudou dokud nedojde k uplne rekonstrukci trate, na kterou ale nemaji dotaci. Ze to vyresit nejde, neverim, serou na to a je jim to jedno, mozna cekaji, az to jednou nejaky chodec nebo cyklista nezvladne a sejme ho vlak a stat potom konecne da dotaci. ]:(

Pořád nechápeš, co se ti snažím říci. Pracovník SŽDC nespouští/nezvedá šraňky dle vlastního uvážení! Je to přesně dané nějakým drážním předpisem. Spouštěním závor v čase x minut před průjezdem vlaku nejednají nijak protiprávně a jen dělají, co mají. A až to někoho sejme, že projde/projede spuštěné závory? Nebude to vina SŽDC nebo ČD. Oni spuštěním závor nic neporušili.
Na vině je trať, která je vytížená na hranici možností a její zabezpečovací zařízení spadá do sedmdesátých let, kdy tam byl poloviční provoz. Torpédoval bych samosprávu, ne SŽDC a ČD...

Dvacet minut to není. Proč to neupgradují? Za co? Jistě bylo prospěšnější postavit koleje na letiště u Ostravy, kde se prohání maximálně mastný papír ve větru... A pak se prsit, jak jsme první letiště s kolejemi a bla bla bla.
Na SŽDC mnohem lépe zatlačí samospráva (město, kraj...) než nějaký Pepa Vosáhlo. A ano, možná jednají imbecilně, ale zcela jistě tak, aby na ně v případě průseru nikdo nemohl. Což chápu a schvaluji jako plně legitimní. Jednal bych stejně.

Je jedno, jestli to je 18 minut nebo 20 minut, proste je to moc a ja tam tu dobu cekal. Neveril jsem cyklistovi, kterej mi rikal, ze mam jit pres, jinak ze budu cekat 20 minut, ale proste cekal jsem. A je to tam porad, uz necekam a prejizdim, ale bavim se s lidma a furt stejny. To je prave to, nemas jako jednotlivec proti temhle velkejm sanci a lidi trapi horsi veci nez aby utvorili spolek Za prujezd vlaku do 3 minut po stazeni zavor. :-/

Myslím si, že velkou vinu na tom přejezdovém extempore mají i pořadatelé. Nejslavnější jednorázový závod v roce, helikoptéry, pomalu svátek jako dobytí Bastily - a oni nejsou schopni desítky minut dopředu zjistit (popřípadě zajistit), jak to bude na křižovatce silnice a dráhy probíhat.

Kdyby jel peleton trochu více neopatrně (a je vidět, že některé spouštěná závora lízla po chrbtě), mohla se jich spousta vymáznout mezi závorami. Zastavit ten vlak by se nepodařilo; vždyť bylo vidět, že projel plnou rychlostí (buď byl za zatáčkou nebo mašinfíra chrápal?). Ty přebíhající asi neviděl.

Sledování případných semafórů by mělo být v náplni pořadatelů, jsou jich kolem takového závodu určitě stovky/tisíce. Cyklisty měli brzdit klidně 100 před kolejemi.

Pravidla UCI neznám, používám selský rozum.

Porad tam ale je stin toho, ze poradatele neudelali maximum, ozvlast, kdyz tam pisou, ze to rozhodne neni poprve, ale spis je to pravidlem. Takze diskvalifikace zavodniku, ale i pokuta pro poradatele, ono jak se o necem jen keca, ale nezaboli to financne, tak z toho neni respekt.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru