Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Referendum o hracích automatech

Mám možností jít ve svém městě vyjádřit názor na hrací automaty. Problém to pro mě není. Automaty nevedu a klidně tam ten lístek se souhlasem ke zrušení hodím. Spíš by mě zajímalo, pokud referendum vyjde, jak bude město dál postupovat a jestli opravdu všechny automaty zmizí. Zajímal by mě postřeh lidí z měst, kde tento zákaz byl zaveden, jestli se něco opravdu změnilo. Přijde mi, že ta sorta lidí, co hraje na automatech (v mnoha případech za soc. dávky) je stejně beznadějná. Co jiného budou dělat, když nebudou mít kde hrát? Asi lze těžko předpokládat, že půjdou do sebe a začnou žít spořádaný život (nicméně respekt těm, kteří tak učiní). Budou si místo toho kupovat chlast? Ožralců tu lze potkat docela dost a občas dělají bordel. Naopak že by se hráči automatů podíleli nějak významně na kriminalitě jsem nepostřehnul (nebo to jen nevidím, to je také možné). Prostě by mě zajímal přínos tohoto zákazu z pohledu těch, kteří si to už před nějakou dobou odhlasovali a jsou schopni to zpětně zhodnotit.
Díky.

Předmět Autor Datum
Co jiného budou dělat, když nebudou mít kde hrát? Pokud se to opravdu bude stoprocentně realizovat,…
IQ37 21.01.2015 19:43
IQ37
Zákaz nic nevyřeší Mám stejný pocit. Ale hodit to tam půjdu, aspoň autorům za snahu.
Niko Bellic 21.01.2015 19:54
Niko Bellic
Mladí lidé bojují proti hazardu tím, že chtějí zakázat herny. Co bude následovat?
karel 21.01.2015 20:06
karel
Já nevím. Co by bylo lepší?
Niko Bellic 21.01.2015 20:15
Niko Bellic
To hozeni si rozmysli. Referendum je zavazny, pouze pokud se ho zucastni 35% opravnenych hlasujicich…
bahno 22.01.2015 12:29
bahno
Pokud hráči na automatech mají nějaký podíl na kriminalitě, jejich zrušení kriminalitu nesníží. Krim…
L-Core 21.01.2015 20:09
L-Core
Automaty jsou sice pro blbce, ale co je komu do toho za co svoje prahy utrácím, navíc hazard je všec…
M-Pol 21.01.2015 20:20
M-Pol
Problém je, že tam lidi často utrácí jejich soc. dávky. A to nejsou tak úplně jejich peníze. Samozře…
Niko Bellic 21.01.2015 20:41
Niko Bellic
Soc. dávky jsou jen zástupné kecy hazard bijců, kolik se hazardu protočí zlaťáků? To určitě nejsou s…
M-Pol 21.01.2015 20:55
M-Pol
Problém je ten, že gambleři (je to nemoc) stojí naši společnost na "kolaterálních" nákladech strašli…
touchwood 26.01.2015 06:48
touchwood
Jakákoliv závislost vede ve svém důsledku k vedlejším nákladům pro společnost a je jedno zda jde o h…
M-Pol 26.01.2015 07:41
M-Pol
Hm, tak u nas bohuzel stale nic a stale tu ty herny mame a to ve velkem mnozstvi. Taky bych to nech…
RedMaX 21.01.2015 21:04
RedMaX
stale tu ty herny mame a to ve velkem mnozstvi. V našem okresním městě je to docela nuda. Hlavní ul…
L-Core 21.01.2015 21:16
L-Core
Takhle dopadne většina měst, kde se praktikuje tzv. zklidňování dopravy. Nedá se tam přijet autem, n…
Dale Cooper 21.01.2015 21:39
Dale Cooper
No nekecej, tys byl u nás?
Prasak 21.01.2015 21:45
Prasak
:-) Předloni jsem projížděl vlakem :-) Ale byl jsem např. ve Strakonicích. Mrtvo, pusto; na náměstí…
Dale Cooper 21.01.2015 22:34
Dale Cooper
No jo, jenže to, čemu ve Strakonicích říkají Palackého a Velké, to nejsou náměstí, ale prachsprostý…
Zarniwúp 21.01.2015 22:49
Zarniwúp
Sice se tam válí hromady mrtvol, zděšené matky s kočárky prchají před zlými auty, ale prostě to tam…
IQ37 22.01.2015 00:49
IQ37
Ten výčet mi připomíná jednu ulici v Teplicích. Jenom je nutné tam ještě přidat pohřební služby. Ref…
Zarniwúp 21.01.2015 22:03
Zarniwúp
V našem městě zákaz heren prosadili. Kritici zákazu argumentují především výpadkem příjmu do městské…
Prasak 21.01.2015 21:44
Prasak
Do jediného automatu co házím, je automat na kafe :-) Jestli volit proti? Znás človēka zavíslého na…
CoCoChanel 22.01.2015 00:33
CoCoChanel
Tak to mám podobně, přidal bych k tomu ještě automat na jízdenky :-) Člověka závislého na automatech…
Niko Bellic 22.01.2015 00:38
Niko Bellic
Blondýnka hodí minci do automatu. Automat jí vydá kafe. Hodí tam další minci, automat jí vydá další…
Yarda 22.01.2015 11:13
Yarda
:-D:-D to je geniální.
Niko Bellic 22.01.2015 13:27
Niko Bellic
Je mi to vcelku ukulele. Na druhou stranu: Jestli u nás ty morgoše vyhodí z heren, začnou dělat bord…
mif 22.01.2015 23:21
mif
Tak hlasovat přišlo jen 12% lidí. Většinu tento problém netrápí, takže je všechno asi v pohodě.. :-)
Niko Bellic 23.01.2015 23:33
Niko Bellic
Demokracie a selský rozum zvítězili. Určitě je to vše v pořádku. :-)
IQ37 23.01.2015 23:42
IQ37
Třeba si ti mladí lidé najdou jiného nepřítele, proti kterému je třeba bojovat. Tihle zmrdi, kteří m…
karel 24.01.2015 00:01
karel
Třeba si ti mladí lidé najdou jiného nepřítele, proti kterému je třeba bojovat. Třeba ty svině kapi…
IQ37 24.01.2015 00:07
IQ37
To určitě nebyl konec. http://www.ustibezhazardu.cz/
Zarniwúp 24.01.2015 00:19
Zarniwúp
Lokálně vyšlo zajímavě debilní nařízení, že všechny bary, hospody, zábavy musí do 2:00 zavřít. Bravo…
vlk56 24.01.2015 00:49
vlk56
pracoval jsem kdysi v herně,viděl jsem dost,automaty rozhodně zakázat,howg poslední
tuta 29.01.2015 01:11
tuta

Co jiného budou dělat, když nebudou mít kde hrát?

Pokud se to opravdu bude stoprocentně realizovat, tak věřím v černé herny.
Jinak - herny, automaty, atd. jsou mi šumafuk. Zákaz nic nevyřeší.

K tzv. "lidovým referendům"... Víš, jak by dopadli kuřáci, kdyby podobně pitomé referendum kladlo otázku "Jste pro zákaz kouření jak na veřejnosti, tak v soukromí?" Všechno je to postavené na hlavu.

To hozeni si rozmysli. Referendum je zavazny, pouze pokud se ho zucastni 35% opravnenych hlasujicich. Napr. v Plzni, kdyz se hlasovalo o kulturaku, jsem udelal blbost a sel tam hodit "ne". Kdybychom vsichni, co jsme hodili "ne" tam nesli, byl by to pro nas lepsi zaver, pac vysledek by nebyl zavaznej a nemuseli jsme mit uprostred mesta hnusny parkoviste.

Pokud hráči na automatech mají nějaký podíl na kriminalitě, jejich zrušení kriminalitu nesníží. Kriminalitě "kvůli" automatům nějak nevěřím.

"Poškodí" to trochu hospody, kde nějaké automaty stojí (nebudou mít provizi z nich). To ale není nic proti tomu, až se zavede elektronická evidence tržeb a hospody nebudou moci tahat tržby z břucha, to bude teprve pláč a skřípění zubů, až budou najednou vykazované tržby trojnásobné. Mimochodem - tento bordel existuje snad jen v ČR.

Automaty nehraju. Referenda bych se nezúčastnil, výsledek pro mě není zajímavý (=byl by mi ukradený).

Soc. dávky jsou jen zástupné kecy hazard bijců, kolik se hazardu protočí zlaťáků? To určitě nejsou snad jen soc.dávky a navíc nevidím rozdíl mezi platem a přiznanou soc.dávkou, pořád se jedná o prachy.
Problém, pokud někdo prohraje je přeci stejný.
(hazard je tady od jaktěživa, jen v jiné formě a zůstane i kdyby se referenčníci přetrhli)

Jakákoliv závislost vede ve svém důsledku k vedlejším nákladům pro společnost a je jedno zda jde o hazard či třeba o přežírání.
Jen se cosi toleruje a cosi je trnem v oku některé skupině která si mysli, že spasí svět zákazem a vše bude "sluníčkové".
Znám spousty lidí kteří z hazardu žijí, nejsou to jenom provozovatelé, znám spousty trosek kteří přišli o vše a nejsou to automaty.

Hm, tak u nas bohuzel stale nic a stale tu ty herny mame a to ve velkem mnozstvi.

Taky bych to nechal zakazat, kdybych mel tu moznost. Hlavni problem vidim v tom, ze se do okoli heren stahuji ruzne pochybne existence, diky cemuz je pak v okoli bordel a proc by sporadani obcane museli obchazet nejake blitky kvuli tomu, ze jdou okolo herny?

Na tvou otazku jsem bohuzel neodpovedel, ale alespon pokus to zakazat je urcite chvalihodna cinnost. Pricemz ale urcite by zakaz nemel byt plosny, u nas (ted myslim ne v Praze ale v jiznich Cechach) mame bordel, je to na samote blizko silnice okolo louky, pasou se tam kravicky a uprostred toho takovy osamely byvaly statek, proste idilicke mistecko daleko od mesta "kurevskej" raj. Rad bych videl herny na podobnem miste, proste nekde kde to neobtezuje, zakaznici maji sve soukromi a mohou utracet ostosest. Zakaz by je mel vytlacit prave do takovychto mist. Proste jak se rika svoboda jednoho konci tam, kde zacina svoboda druheho a vytlaceni heren z center mest nekam do osamelych staveni za mestem povazuji za idealni kompromis.

stale tu ty herny mame a to ve velkem mnozstvi.

V našem okresním městě je to docela nuda. Hlavní ulice: herna - směnárna - china bufet - herna - směnárna - china bufet - herna - směnárna (pozor, změna!) - vietnamská prodejna všeho možného - herna - směnárna atd...

"Normální" obchody nejsou. Stejně by tam nikdo nenakupoval, kvůli vysokým nájmům musí být drazí a kvůli <píp> rozhodnutí okresního národního výboru se nedá stejně nikde zadarmo zaparkovat, tak kdo by tam pro něco většího jel. Naštěstí tu máme spoustu hyper-super a internet také funguje.

Takhle dopadne většina měst, kde se praktikuje tzv. zklidňování dopravy. Nedá se tam přijet autem, natož zaparkovat; zato tam ze zámkové dlažby ční nerezové artefakty, lavičky, na nichž je utrpení sedět a nesmí chybět nějaké ty vodotrysky, potůčky a podobně. V představách pošuků, co tohle vymýšlí, tam korzují lidé, matky s kočárky a všichni tak nějak sluníčkově sdílí veřejný prostor.
Realita je ale úplně jinde. Centrum města zdechne, poněvadž co by tam kdo dělal. Jsou tam pak vietnamské prodejny, prázdné krámy a herny. Život se přesune právě do těch hyper-super...

:-)
Předloni jsem projížděl vlakem :-)
Ale byl jsem např. ve Strakonicích. Mrtvo, pusto; na náměstí se prohání nanejvýš mastný papír ve větru.
Naopak, byl jsem v Litomyšli, v Jihlavě, v České Třebové. Ve všech městech se nechá krásně na náměstí přijet autem, zaparkovat. Ta města žijí. Restaurace, normální kvelby. Sice se tam válí hromady mrtvol, zděšené matky s kočárky prchají před zlými auty, ale prostě to tam žije.

No jo, jenže to, čemu ve Strakonicích říkají Palackého a Velké, to nejsou náměstí, ale prachsprostý ulice. :-) V Jihlavě už to náměstí je, o tom žádná. Ale zase se tam válí leccos, to jo.
Z těch dvou měst na mě rozhodně příjemněji, i přes některá negativa, působilo náměstí v Jihlavě.

edit: Líbilo se mi náměstí v Dačicích. I nám tam poradili, jak máme nafixlovat parkovací hodiny, abysme nemuseli po městě lítat jak šuspajtlové. :-)

Ten výčet mi připomíná jednu ulici v Teplicích. Jenom je nutné tam ještě přidat pohřební služby.
Referendum ohledně zákazu heren u nás bylo teď v rámci voleb. Kvůli malé účasti bez výsledku. Asi to zřejmě lidi nebolí tolik, jak se zdá.
Ale jak píše Karel nahoře (doufám, že jsem ho pochopil), boj s hazardem zákazem heren je asi tak logický, jako bysme chtěli lidi zákazem bordelů přinutit, aby přestali šukat.

V našem městě zákaz heren prosadili. Kritici zákazu argumentují především výpadkem příjmu do městského rozpočtu, ale každej si najde svůj důvod pro, nebo proti. Já jsem proti automatům, alespoň je tu menší šance na vytvoření nových závisláků. Notorici si samozřejmě svoje najdou, třeba pojedou hrát do jinýho města, ale ušetří to zdroje těm náhodným a příležitostným.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru