Přidat debatu mezi oblíbenéZasílat nové příspěvky e-mailem Vaše obľúbené jedlo

Fuu tak určite u mňa to je tarhoňa, špagety a hlavne bageta, avšak dobré bagety predávajú iba na benzínkach, ešte sa nestalo aby som si po tankovaní nekúpil bagetu :)

[j5070.jpg] - Uvádzam sem obrázok len náhodov, až by ste češi nerozumeli tomu slovu tarhoňa :D

Jsou zobrazeny jen nové příspěvky. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
U mně jednoznačně kvalitní maso z krávy - a je fuk zda tatarák, nebo klasický steak na medium (rare…
touchwood 12.12.2014 15:10
touchwood
V tomto já mezi vás asi nezapadnu - hovězímu tak moc nehovím. Rád si dám dušenou roštěnku na houbách…
Prasak 12.12.2014 17:15
Prasak
prostě něco z pašíka Kanibale :-) Taky mám raději vepřové, třeba kotlety na bramborách se smetanou,…
Dale Cooper 12.12.2014 21:23
Dale Cooper
No jo, kázat vodu se suchým chlebem a chlamstat pašíky a pstruhy na hradě. To by ti šlo, pokrytče!
Chocholoušek 12.12.2014 21:34
Chocholoušek
pstruhy na hradě Samozřejmě, z míšeňského porcelánu a stříbrnými příbory. Zapito výborným Rulandský…
Dale Cooper 12.12.2014 21:43
Dale Cooper
Já ryby moc nemusím. Ale pokud jde o víno, tak dobré je povodňové (2002) Svatovavřinecké. Resp. mi n…
Zarniwúp 12.12.2014 21:55
Zarniwúp
Ryby jsou zdravé. Víno piju výjimečně; v hospodě pivo a doma nějakého toho panáčka :-) Rum, zelenou…
Dale Cooper 12.12.2014 22:05
Dale Cooper
Pivko jo, kořalku vyjímečně. Když, tak si něco namíchám. Letos na Vánoce budeme kvedlat Starou mysli…
Zarniwúp 12.12.2014 22:12
Zarniwúp
Kolegyně pojede příští rok na Kubu. Tož jsem požádal o lahvičku pravýho karibskýho rumíka.
Prasak 25.12.2014 20:30
Prasak
pravýho karibskýho rumíka K dostání je i u nás. Onehdá jsem po něčem takovém pošilhával v Kauflandu…
Dale Cooper 25.12.2014 20:45
Dale Cooper
Jenže tento bude opravdu origoš se vším všudy :-) Jinej kolega tam před pár lety taky byl a říkal, ž…
Prasak 25.12.2014 21:00
Prasak
Tamto byl taky origoš, etiketa komplet španělsky, jen dole vzadu malá nálepka s údaji o dovozci a sl…
Dale Cooper 25.12.2014 21:03
Dale Cooper
Jestli mi doveze i cigára, tak ti je pošlu.
Prasak 25.12.2014 21:10
Prasak
To by bylo fajn :-) Ty tam budou asi taky hodně levné. Měl jsem už cigára z hodně koutů světa, nejen…
Dale Cooper 25.12.2014 21:13
Dale Cooper
Za komančů, když jsme se s Kubou hodně kamarádili, byl Havana Club Rum i doutníky k dostání v Česku… poslední
L-Core 29.12.2014 08:00
L-Core

U mně jednoznačně kvalitní maso z krávy - a je fuk zda tatarák, nebo klasický steak na medium (rare ani well done nemusím).

Tatarák je jasný - s vejcem, solí, pepřem, sladkou paprikou, jemně nasekanou cibulí a jednou tajnou tekutou přísadou (která však není dochucovadlem). Doplněno středně propečenými topinkami a výlučně kvalitním českým česnekem.

Co se týká steaků, nemusí to být jen svíčková, můžu třeba i "méně kvalitní" roštěnec, nebo flank steak z pupku. Doplněno bagetkami s bylinkovým máslem, nebo americkými bramborami.

Nejím to často, ale když už, tak už. :-)

V tomto já mezi vás asi nezapadnu - hovězímu tak moc nehovím. Rád si dám dušenou roštěnku na houbách a na slanině, ale jinak mě hovězí moc neoslovuje a neoslňuje. To raději dobře propečenej bůček, krkovičku pečenou pod cibulí a bramborama, prostě něco z pašíka.
A miluju ryby. Nedávno jsem si dal candáta. Sedmý nebe.

To by bylo fajn :-) Ty tam budou asi taky hodně levné. Měl jsem už cigára z hodně koutů světa, nejen evropská, ale třeba z Jižní Koreje :-) Na obrázku na nich je velryba, to je asi vše, co jsem o nich schopen zjistit - jsou kompletně popsaná rozsypaným čajem. Chutnaly zvláštně, jinak, než cokoli co je k dostání u nás.

Zpět do debat Přispět do debaty Nahoru